Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy zawsze musi być drugie badanie (czynność dodatkowa) z odczytem czy może być podciągnięte pod okresowe, w którego zakres odczyt licznika wchodzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grzesiek1988_2 napisał:

Ale czy zawsze musi być drugie badanie

No tak.. inaczej w CEP nie będzie miał info że taka wymiana nastąpiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można tak robić- Okresowe+ oświadczenie klienta+ adnotacja. Zawsze Czynność dodatkowa- odczyt licznika z oświadczeniem klienta a następnie okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafi90 napisał:

Skoro jest osobne badanie, osobna opłata , osoby formularz i zaświadczenie no to chyba po to żeby robić go niezależnie :hooray:

Tak też myślę ale szef twierdzi inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szef ma papiery? Nie słuchaj co Ci ktoś gada źle, bo za swoje uprawnienia odpowiadasz Ty, Ty jesteś niezależnym diagnostą a nie jego własnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rafi90 napisał:

A szef ma papiery? Nie słuchaj co Ci ktoś gada źle, bo za swoje uprawnienia odpowiadasz Ty, Ty jesteś niezależnym diagnostą a nie jego własnością .

Właśnie że ma papiery:)

Jeszcze nie miałem okazji robić odczytu, ale na przyszłość wolę mieć pewność.

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to znam że szef wie lepiej dlatego już zrezygnowałem z takiego pracodawcy. Szkoda tylko że diagnosta nie jest urzednikiem państwowym jak wiele spraw by to rozwiazalo?

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 17:05, Paprock napisał:

Co trzeba robić? Co trzeba robić? O czym Ty prawisz? 

Pisałbyś co do kilometra i nie byłoby sprawy!

Skąd jakieś wymysły, jakieś tam haczyki i samozwańcze osądy o wpływie przebiegu na bezpieczeństwo?

Jasno stoi co diagnosta ma zrobić i dyskusji koniec. A za samowolkę zabrać uprawnienia. Amen!

Zawód diagnosty jest obwarowany dość dużym publicznym zaufaniem. Poczytać, co linkowałem! Nie ma mowy o 'widzimisię', omyłkach i łagodnych karach!

I bardzo dobrze, że za głupoty po komisariatach trzeba będzie latać.

Jaki Ty jesteś mądry.Podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ale lepiej tam podziwiaj, bo poszło o ledwie tysiączek zaiste. A potem zapodaj własny komentarz, co do zaokrąglania!

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-cofnal-licznik-auto-wycofano-z-ruchu,nId,4294318

 

No i warto może wyjaśnić w dwóch słowach, jak się ma sprawa, co do "szybkich badań".

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15137-czas-przeglądu/&do=findComment&comment=283742

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratuje ktoś? Gdzieś to czytałem ale nie moge znaleźć. Przyjechał citroen na legalizacje licznika. Przy 400 tyś przesłał działać. Komputrem tam pogrzebali i przebieg leci od nowa, ale przed przebiegiem literka H widnieje. Jak to ugryźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary. Ja co do ustawy ja to rozumie . Ale drogomierz jest homologawy na odmierzanie km. Natomiest km są homologowane na odmierzanie w cyfrach. A przed Przebiegiem widniala litera ,,H", jak dobrze rozumie jest to błędne odmierzanie przebiegu

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej, co prawda poprawnie by było "CH.... e wskazanie", ale ze względu na ilość miejsc dla znaków zastosowano nomenklaturę "uliczno-ścienną" i dlatego jest "H" :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wali mnie jak podczas badania stan aktualny jest niższy od poprzedniego, wykonuję badanie wpisuję stan drogomierza taki jaki widzę, późniejsze alerty (czerwonokrwiste) programowe olewam, przesyłam do cep, jeżeli wszystko ok. to z wynikiem P i po ptokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.