Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście zgodze sie, a właśnie rozmawiałem z drogówka  w mojej okolicy procedura jest taka że jeśli jest niezgodność z wpisem  na badaniu technicznym w sensie jest mniejszy na kontroli to  uruchamiana jest lawina zdarzeń laweta komenda technicy ustalają i  przesłuchanie. 

o dziwo to samo sie tyczy owego ciągnika R. jeśli by w drodze do mnie został zatrzymany i porównali by mtg z tym co było na badaniu w Cep. również wzywani są technicy.  Czy to ma sens ? pewnie nie  a każdy robi swoją  robote tylko

Edytowane przez Tomek8340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już sprawa właściciela. Ja jako diagnosta wpisuję stan licznika w momencie badania. Koniec, kropka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adam1501 napisał:

Jeszcze z pół roku i temat ostygnie.

Już powoli stygnie. Na takie przeskoczenie licznika typu zerowanie po 100tys itp. OKRD z Wa-wy nie zwraca już uwagi. Oczywiście jeszcze trafi się jakiś nadgorliwy ale ogólnie zalecenie jest by z oczywistych omyłek bądź zerowan liczników afery nie kręcić i na siłę roboty sobie nie dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aboz napisał:

Z tym właściwym dla danego typu pojazdu 

Panowie a co z taka sytuacją: IVECO do 3.5 t , domontowane tacho i licznik stoi na "00000" a przebieg notuje tacho . Właściciel zapewniał że ma tak od kiedy go posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, duchu napisał:

przebieg notuje tacho .

Nas interesuje wskazanie licznika nie tacha więc stosowną usterkę i właściciel zrobi? Są na rynku firmy co przerabiają by przebieg nie przez tacho a prosto na licznik szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze...nie jestem pewien na 100% ale podobnie jest chyba w Mascot -ach powyżej 3.5 t. To iveco wg oznaczeń tez było 4 tonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Transity z tacho w ogóle nie wyświetlają licznika na desce tylko na tachografie - funkcja jest wyłączona programowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aboz napisał:

Z tym właściwym dla danego typu pojazdu chodzi o to, żeby nie montować np. licznika od motoroweru do autobusu. Jeśli licznik jest od tego samego modelu, to jednostka miary nie ma znaczenia.

 

O! Jak ładnie i prosto objaśnione. Sorry za zjazd z tematu, ale takie zrodziło mi się pytanie: (ciach)

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IVVO napisał:

Nowe Transity z tacho w ogóle nie wyświetlają licznika na desce tylko na tachografie 

Czyli tak jak w Mascott ,i podobnie jak w Iveco, Co byś wpisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IVVO napisał:

Nowe Transity z tacho w ogóle nie wyświetlają licznika

Czyli dąży do tego że przebieg z tacha wyłącznie będziemy spisywać bo innej możliwości brak? Definicja i zastosowanie tacha to nic innego jak też mierzenie przebytego dystansu.... więc w sumie chyba nic nam nie zrobią jak z niego odczytamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tacho zakładane jest przez producenta - jest ono licznikiem - licznik na desce działa wyłącznie jako okresowy - jest powiązane bezpośrednio z elektroniką pojazdu i jego usunięcie praktycznie jest nie możliwe - licznik będzie po demontażu pokazywał 000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tabela mówi że jeśli drogomierz jest to musi działać. Nie ma w przepisach nigdzie zapisu że tachograf jest drogomierzem. Jeśli są to proszę wstawić, przeczytam, nauczę się czegoś nowego. Młody jestem, niewiele wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka firm jest prosta - tacho jest elementem "programowalnym" a licznik  nie i aby nie dochodziło do różnicy wskazań - tacho jest jedynym licznikiem danego pojazdu - jak znam życie jakaś dyrektywa na to jest ale dotrze do nas za parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu po samochodzie jak niema prawa jazdy? Za trzy miesiące sprawę wyjaśni i nie podpadnie za jazdę bez prawa jazdy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu trzeba będzie się udać na komendę - dodatkowe TAXI

 

http://www.prostozopolskiego.pl/opole-11899-Samochód_z_firmy_taksówkarskiej_został_zabezpieczony_na_parking_policyjny_za_cofnięcie_licznika__Taksówkę_prowadził_21_letni_obywatel_Ukrainy_

 

Jak tak dalej pójdzie - to nie będzie czasu popracować 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek8340 napisał:

wszyscy" podejrzani "

Spokojnie już ten ciągnik jedzie do ciebie na wymianę i odczyt drogomierza

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach ciekawie wygląda historia pojazdu. Poprzeglądałem trochę ciągniki rolnicze i okazuje się, że w połowie z nich pojawiła się ikonka o niezgodności przebiegu pomimo, że przebiegi wpisane są w trybie rosnącym. Czasami ikonka znajduje się już przy pierwszym odczycie licznika, co jest zupełną paranoją. Najciekawsze jest to, że znalazłem 3 ciągniki, które nie posiadały chronologicznego przebiegu i żaden z nich nie został oznaczony ikonka o nieprawidłowym przebiegu. 

Czy szanowni koledzy też widzą takie paranoje w przypadku ciągników rolniczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zakładać kolejnego tematu bo ten dotyczy mojej sytuacji.Dzisiaj bylem na przesłuchaniu na policji w sprawie licznika Golf III  licznik się wyzerował po 300tys km i wprowadziłem do CEPIKU w tamtym roku wartość 305tys km wiem ze postąpiłem źle bo powinienem wpisać 5tys km no ale trudno mleko sie rozlało, wyjaśniłem cala sprawę policjanci byli bardzo wporzadku i sami nie mogli zrozumieć kto wprowadził ta ustawę o drogomierzu, czy może mi grozić za to cofniecie uprawnień? przy okazji pobytu na komendzie zapytałem ponieważ wczoraj robiłem badanie lublina i poprzedni diagnosta podobnie jak ja wpisał wartość 130tys km zamiast samo 30tys km ponieważ licznik się obrócił ja wpisałem 41tys km i teraz jak policja go zatrzyma do kontroli znowu będę wzywany na komisariat ponieważ w tamtym roku diagnosta wpisał 130tys km i będą pytania skąd wynika ta rozbieżność jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mleko się rozlało. Sorry, jestem za tym, żeby odbierać uprawnienia za głupoty. Kto Was prosił wpisywać durnoty? Jesteście diagnostami przez duże D, a robicie co chcecie.

Zaiste nikomu nic się nie będzie. Jak widać, wiecznie żywe przysłowie "mądry po szkodzie". 

Bez komentarza.

:zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sewenl napisał:

czy może mi grozić za to cofniecie uprawnień?

A to sprawa została zgłoszona do nadzoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sewenl napisał:

czy może mi grozić za to cofniecie uprawnień?

 

Może jeśli ktoś powiadomi o tym starostę. Może Ci też grozić zarzut poświadczenia nieprawdy w wydanym zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że papierów Ci nie zabiorą ale będziesz miał nauczkę na następny raz że masz wpisywać to co widzisz a nie tworzyć teorie. Cóż każdy uczy się na błędach  .

13 godzin temu, Paprock napisał:

 Sorry, jestem za tym, żeby odbierać uprawnienia za głupoty.

 

:zzz:

Zapomniał  wół jak cielęciem był? Jak ostatnio zrobiłeś gafę z wpisem do CEP to pytałeś kolegów czy mogą jakoś pomóc, ale już kogoś od razu karcisz. Troszkę luzu , bo każdemu błędy się zdarzają, i chwile jak by to powiedzieć ... zamroczenia :eek:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.