Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Paprock napisał:

Prawidłowo to by było gdyby nie ruszał taksówki wcale.

Serio? A zgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym?

9 minut temu, Paprock napisał:

No to co tu jest prawidłowego?

Prawidłowo wykonał badanie okresowe - bo na dodatkowe nie ma żadnej podstawy prawnej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, chyba się nie rozumiemy. Przeczytaj pierwszy post #cezarego, w którym opisuje jasno, co wykonał, co wpisał i za co pobrał kasę. Bo mi wychodzi, że wykonał dwa badania, tylko jednego nie wpisał do zaświadczenia, bo jak sam stwierdził "się nie da".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

co wykonał, co wpisał i za co pobrał kasę.

Wykonał okresowe, sprawdzając przy okazji warunki taxi (za co pobrał kasę). To kontrolerzy dali ciała wymagając czegoś wbrew ustawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAXI, to nie żółte koguty, za sprawdzenie których należy się 21 złotych.

TAXI to TAXI i sprawdzenie czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla taksówki wynika z zakresu badania. Dodatkowego badania. Taksówka, to nie pojazd spod paragrafów: § 17–22, § 38–42 i § 52 warunków rechnicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

Dodatkowego badania.

A zgodność danych w DR ze stanem faktycznym?

Nie dostałem odpowiedzi na pytanie, z którego przepisu wynika konieczność powtarzania DBT ani w jakich terminach ani dlaczego w terminach pokrywających się z OBT i na tej samej stacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak samo można odwrócić pytanie, że nie ma napisane nigdzie że badania dodatkowego nie powtarzamy i że to jest zabronione. 

Tak jak Paprock napisał badanie okresowe obejmuje warunki dodatkowe z paragrafów 17-22, 38-42 a taksówka jest z paragrafu 24. Cezary pobrał kwotę za badanie dodatkowe i taka była jego intencja, której jednak nie zawarł w tytule badania (przez jakieś tam braki programowe). Ale wiadomo co chciał zrobić i czym się kierował oraz jaką kwotę naliczył. Chciał napisać okresowe + dodatkowe

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy o tym było, a tu dalej będzie, z czego i tak nic nie wyniknie, bo każdy z swoim zdaniem, głęboko w okopach się trzyma. I jak to za sanacji krzyczy - nawet guzika nie oddamy - z tego okopu, czyli trybu postępowania 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michal_k napisał:

A zgodność danych w DR ze stanem faktycznym?

Jakich danych? Czy mam sprawdzać zgodnośc wszystkich danych zawartych w adnotacjach, w tym odstępstwa, decyzje, normy EURO, trzecie tablice, zezwolenia na pobyt, itp. Czy mam ograniczyć sie tylko do danych technicznych dotyczących pojazdu, czyli odpadają pobyty, warunkowe rejestracje i inne takie, ale pozostają techniczne warunki, odstepstwa i decyzje. A może mam sprawdzać zgodnośc wynikającą z zakresu badania, bo prawdę powiedziawszy sprawdzanie dokumentów gazowych przy HAKU, to deko przerost formy nad treścią. Podobnie, jak niektórzy winszują sobie aby okazać im trzecią tabliće, no bo przecież trzeba porównać zgodność legalizacyjnych wlepek.

A jak zawitał na badanie pojazd, który ma pracować jako taksówka, a w dowodzie ma GAZ i HAK wpisany, to też mam sprawdzać i wpisywać te informacje do uwag zaświadczenia?  A przepraszam bardzo, tak bez sprawdzania i za darmoszkę? Przecież to bezsensowne działanie. Wpisujesz, że odpowiada a wcale tego HAKA i GAZU nie sprawdzasz. Alboś frajer i sprawdzasz kasy za to nie pobierając, bo przecież robisz tylko dodatkowe za 42 złote.

W sumie masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia pewien cytat 

 

W dniu 11.09.2019 o 18:56, blakop napisał:

Nie rozumiesz sensu tego, co Michał chce Ci przekazać. Brak odnawiania badań dodatkowych nie zwalnia Cię z obowiązku sprawdzania na każdym OBT, czy pojazd ma HAK, jest TAXI itd. Po prostu za pierwszym razem robisz to w ramach okresowego plus odpowiedniego dodatkowego, a później wszystko to robisz w ramach OBT ponieważ porównujesz stan faktyczny z naturą. Więc nie ma tu żadnej patologii, bo jak przyjedzie do Ciebie wyłącznie na OBT "elka" bez pedałów, to i tak wyhaczy N za niezgodność danych, ale w ramach OBT wyłącznie, bo tylko takie badanie jej zrobisz - bez DBT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacji [---VAT---] na podstawowej stacji kontroli też to dotyczy, czy to już inna para kaloszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że strony czwarta tegoż tematu

 

W dniu 12.09.2019 o 13:41, michal_k napisał:

Oczywiście przyjęło się wykonywanie TAXI czy L okresowo. Nie przyjął się VAT okresowo. Z czego to wynika - nie wiadomo.

I najciekawsze stwierdzenie 

 

W dniu 12.09.2019 o 11:58, Paprock napisał:

Nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania VATU badaniem dodatkowym, tak samo jak nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania wałkowanych tu badań dodatkowych.

Co klika miesięcy ten temat powraca a consensusu brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa albo trzy lata temu też miałem taką sytuację jak cezary , od tej pory każde dodatkowe piszę osobno i osobny paragon albo fakturę L ,TAXI ,uprzywilejowany i mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, rurek777 napisał:

dwa albo trzy lata temu też miałem taką sytuację jak cezary , od tej pory każde dodatkowe piszę osobno i osobny paragon albo fakturę L ,TAXI ,uprzywilejowany i mam spokój

To może jeszcze badanie specjalistyczne poz. cennika 1.15 też wykonujesz osobno ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mecher napisał:

Tak dla przypomnienia pewien cytat 

 

 

4) który ma być używany jako taksówka,

 

Ma to sens i logikę. Tak jak pisałem, krążyło gdzieś pismo z DTD że tak to powinno wyglądać, było tu na forum nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Specjalistyczne 1.15 jest w cenniku pod okresowym to czemu miałby je wydzielać.

A rozmawiamy o badaniach z punktu

6. Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu. I co Bus 100 i ADR też w okresowym walicie? Jak konsekwentnie razem to wszystkie dodatkowe

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Solaris napisał:

Specjalistyczne 1.15 jest w cenniku pod okresowym to czemu miałby je wydzielać.

A rozmawiamy o badaniach z punktu

6. Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu. I co Bus 100 i ADR też w okresowym walicie? Jak konsekwentnie razem to wszystkie dodatkowe

Oczywiscie moje pytanie było retoryczne 😀 Cennik jest przestarzały i wprowadza zamieszanie wpisami : za warunki dodatkowe lub badanie specjalistyczne . Każdy interpretuje to inaczej i dlatego pózniej są takie akcje .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu to pismo . Jako że druk dość stary (2009) to w 2020 roku wysłałem zapytanie czy pismo wyżej wspomniane, dalej uważają za aktualne. Odpowiedź obok.

pismi MI taxi.JPG

pismo mi opłaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego pisma opłatę mogę pobrac przy okresowym tez za przewóz towarów niebiezpiezcnych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dawid_J napisał:

To może jeszcze badanie specjalistyczne poz. cennika 1.15 też wykonujesz osobno ? 

masz problemy z oczami ? czy z czytaniem ,bo tam jest napisane co robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rurek777 napisał:

masz problemy z oczami ? czy z czytaniem ,bo tam jest napisane co robie

Tak jak napisałem wyżej to było pytanie retoryczne i trochę podpucha 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

A jak zawitał na badanie pojazd, który ma pracować jako taksówka, a w dowodzie ma GAZ i HAK wpisany, to też mam sprawdzać i wpisywać te informacje do uwag zaświadczenia?

Przy wszystkich dodatkowych, a także HAK-a robię następująco : dokumenty dozorowe muszą być i wpisuję je do rejestru i do zaświadczenia. W zaświadczeniu NIE POTWIERDZAM spełnienia innych dodatkowych warunków a  tylko te które dotyczą tego badania, wpisy w DR o czymś dodatkowym wpisuję do uwag zaświadczenia że takie adnotacje urzędowe w nim są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dawid_J napisał:

Według tego pisma opłatę mogę pobrac przy okresowym tez za przewóz towarów niebiezpiezcnych ?

 

1. Tabela opłat zawiera objaśnienia, kiedy i która opłata jest obowiązkowa! Z tych objaśnień jasno wynika, co można doliczyć do okresowego i pod gwiazdką opisać *Pojazd odpowiada / nie odpowiada...

2. Inna opcja to taka, żeby w przypadku łączenia badań w [Rodzaj badania, czynności] wyraźnie wklepać [OKRSOWE + DODATKOWE (TAXI, VAT, L, BUS 100, SZKODA ISTOTNA, DANE...).

3. No i ostatnia sprawa, wiadomo, nie łączyć badań.

-------------------------------------------------------------------------------

6 minut temu, cezary napisał:

Przy wszystkich dodatkowych, a także HAK-a robię następująco : dokumenty dozorowe muszą być i wpisuję je do rejestru i do zaświadczenia. W zaświadczeniu NIE POTWIERDZAM spełnienia innych dodatkowych warunków a  tylko te które dotyczą tego badania, wpisy w DR o czymś dodatkowym wpisuję do uwag zaświadczenia że takie adnotacje urzędowe w nim są. 

Rzeźbię jakoś tam podobnie, ale uważam, że to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejrzałem wszystkie badania OBT+taxi a robię ich sporo i nie wiem czy coś robicie źle ale moje z Norcomu są widoczne w CEP jako dwie czynności pierwsze jako OBT i pod nim drugie DBT taxi tak jak to zapodano na wcześniejszych fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To tym bardziej jeśli ktoś zauważył, że jego badania dodatkowe (gdy jest łączone) nie pojawiają się w CEP to wniosek aby rozbić na dwa. Bo w takim układzie wychodzi na to że od kilku lat nie przekazuje badań do CEP:D

A gdyby robił oddzielnie to by przekazywał

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.