Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jarek1 napisał:

Dodatkowym badaniu też ustalamy termin następnego badania

W jaki sposób - w jakim dodatkowym - co najwyżej przepisujemy np przy ADR datę z DR - to nie ustalenie

 

19 minut temu, jarek1 napisał:

a dlatego bo WK Pani czy Pan z okienka nie ustali na rok

jeśli taka sytuacja powstała - bo nie neguję przy wpisie gazu do DR WK zawaliło - to przy okresowym dajesz 0.2e i poprawiasz na prawidłową datę - ale w takim wypadku to pojazd dojedzie na SKP dopiero po zakończeniu okresu pierwszych trzech lat i wtedy SKP reaguje - podobna sytuacja przy przewozie zarobkowym - mają w DR na trzy dokąd ITD ich nie dupnie i wtedy larum

I podobnie jak wyżej 0.2e - przewóz zarobkowy - badanie coroczne 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IVVO napisał:

to przy okresowym dajesz 0.2e i poprawiasz na prawidłową datę

e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

Według Ciebie termin badania jest daną techniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest - to nie błąd w DR - bo data jest prawidłowa dla danego typu pojazdu - chodzi only o sposób jego wykorzystania i tak ITD to interpretuje 

Można oczywiście wykorzystać też usterkę inną zamiast 0.2e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 16:04, cezary napisał:

Nic tu do tego nie ma program taki czy inny

Jasne, to zrób w sławetnym P badanie okresowe+dodatkowe. Przecież prawo nie zabrania łączenia BT. Skoro ustawa mówi, że się ma to odbyć na podstawie badania, to ma być badanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1501 nie bardzo nadążam za tym co napisałeś, jeżeli są programy w których można wykonać

5 godzin temu, adam1501 napisał:

badanie okresowe+dodatkowe

i cep to łyka to ok. Jak łyka także sławetne "inne czynności - hak" jako badanie dodatkowe to jeszcze lepiej, tylko co to zmienia dla nas i przede wszystkim dla klienta, i tak w każdym przypadku musi dreptać do WK dokonać stosownej adnotacji w DR/KP, czyli co tu mają lepszego lub gorszego programy? :wink:

A może jest tak, w związku z tym, że nie jest to w słownikach cep-a jako badanie, dlatego diagnosta nie wprowadza tego do cep-a, tylko dokonuje tego WK. ? :confused:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezary napisał:

nie bardzo nadążam za tym co napisałeś

Stwierdziłem tylko fakt, że pracując na danym programie nie mamy możliwości wykonywać badań tak jakbyśmy my chcieli. Przytoczony przykład programu, który jest jednym z wiodących nie pozwala na pracę zgodną z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paprock napisał:

No nie gadaj, że apka łyka haka

Są chyba dwie co to "Hak" do cepa zapisują - nie wiem jak to wgląda w cep ale jakoś to upchali - jak zasysam dane do BT to widać iż jest jakiś ruch w cep ale do końca nie wiadomo jaki - dodatkowe i echo

A w DR świeży wpis HAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat i badania HAK`a nie potrafią uregulować !!! Zapomnieli o nim przy cepiku i inną czynnością próbują się wyłgać. Reformę badań od du*y strony zaczynają !!! Ale będzie jazda - jak w sądownictwie - zobaczycie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Są chyba dwie co to "Hak" do cepa zapisują

W SKP PRO transmisja "badania haka" do CEP kończy się już od dosyć dawna powodzeniem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markes30 napisał:

Ale będzie jazda - jak w sądownictwie - zobaczycie !!!

Całkowicie popieram - ci co to po 20 minut ślęczą nad badaniem będą mieli prze...ne - chodzi o przyspieszenie w/g Pana ..... a Oni opóźniają 😎 

Poczta górą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

pytanie numer 2:
badanie okresowe jako pierwsze o odddzielnym numerze w rejestrze i nastepnie dodatkowe uprzywilejowany i wtedy 154 +51 na dwoch odzielnych fakturach (lub paragonach). czy badanie na jednym kwicie... wtedy juz nie 154+51 tylko, 153+1+50 na jednej fakturze (lub paragonie) ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie Twój program życzy. Obie formy są poprawne w zależności od rejestru na jakim się pracuje, niektóre nie pozwalają na łączenie badań i wówczas trzeba robić dwa oddzielne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej fakturze jeśli tak jak niżej

I  153+1 +50   U mnie jedno badanie, jeśli juz zarejestrowany w kraju. A warunki dla uprzywilejowanego sprawdzam wtedy jak dla gazu.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cisną, żeby robić osobne badania na osobnych wpisach/zaświadczeniach. Kolejność dowolna. Co do sposobu rozliczania, to wolna wola. W faktury nie wnikają, bo uprawnień na to nie mają. Ja przynajmniej stosuję zasadę, że do każdego badania osobne rozliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje.
tak poza tym to nie rozumiem w takim razie, czemu na stronie eurodiagnosta jest opisane definitywne rozdzielenie badania OBT+ taxi

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, uzytkownik2 napisał:

tak poza tym to nie rozumiem w takim razie, czemu na stronie eurodiagnosta jest opisane definitywne rozdzielenie badania OBT+ taxi

Może idzie o to, że badania dodatkowe wykonuje się niezależnie od okresowych, czyli nie tylko o czas i miejsce się rozchodzi, ale może i osobne/niezależne pozycje w rejestrze.

Tylko czekać kiedy sprawdzenie dodatkowych warunków zacznie przeszkadzać. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

U nas cisną, żeby robić osobne badania na osobnych wpisach/zaświadczeniach. Kolejność dowolna. 

Są rejony gdzie poza rozdzielnością, ma znaczenie także kolejność tj.: najpierw DBT potem OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Badanie na zmiany konstrukcyjne, od lat na jednym zaświadczeniu z ustaleniem lub nie NTBT (samo dodatkowe lub dod+okr), dziś już niestety odmowa przyjęcia zaświadczenia - ma być osobno. Pytam zatem: kiedy mam poświadczyć nieprawdę przed wykonaniem zmian czy po? Co z cennikiem? Przecież przy dodatkowym mam zakres okresowego, jeśli zrobię kolejne z ustaleniem TNBT par3.ust3 z cennika wyraźnie nakazuje nie pobierać za kolejne okresowe. Przyznam szczerze, że zmierza to wszystko w jakimś irracjonalnym kierunki. Informator dla SKP (załącznik) wyraźnie pozwala na łączenie badań i pobieranie jednorazowej OE w takim przypadku. Mam poważne obawy czy nie jestem zmuszany do łamania prawa w imię dość kontrowersyjnych interpretacji...

Centralna Ewidencja Pojazdów Informator dla Stacji Kontroli Pojazdów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to masz na myśli:

13. W jaki sposób przekazywać badanie okresowe i dodatkowe, które są wykonywane razem?

System CEPiK 2.0 wprowadza możliwość przekazania badania łączonego, czyli jednocześnie okresowego i dodatkowego dla tego samego pojazdu. Sposób postępowania oraz zasada wpisu do dowodu rejestracyjnego nie ulega zmianie. Wpis do dokumentu następuje po pozytywnym przejściu badania okresowego.

No ciekawe czy APKA i inne programy pozwalają na takie akcje.

Poza tym już tyle razy było to rozwałkowywane, że najlepszym rozwiązaniem pozostaje wykonać "zmiany z zakresem okresowego" i przyjąć opłatę zgodnie z tabelą, czyli 82 złote + 1 złoty OE, a następnie (jak zachodzi taka potrzeba) wykonać ekstra okresowe i pobrać 98 złotych + 1 złoty OE. Oczywiście mowa o badaniach rozdzielonych, pod różnymi wpisami w rejestrze. To tyle. Uważam, że nie ma sensu tego dalej rozkminiać, bo każdy robi jak chce, a problemy ma ten, co się doszukuje drugiego dna. Dla mnie sprawa prosta, chość wiem, że interpretacja iteesu na temat pobierania opłat jest według mnie luźna i dowolna, a w każdym razie daleka od ideału. Też mam w robocie w zakresie obowiązków wykonywać badania techniczne za konkretne pieniądze, tylko że w tych konkretach czasem i okna pomyję i śnieg odgarnę i na mopie pocisnę. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.