Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cezary napisał:

Przy wszystkich dodatkowych, a także HAK-a robię następująco : dokumenty dozorowe muszą być i wpisuję je do rejestru i do zaświadczenia. W zaświadczeniu NIE POTWIERDZAM spełnienia innych dodatkowych warunków a  tylko te które dotyczą tego badania, wpisy w DR o czymś dodatkowym wpisuję do uwag zaświadczenia że takie adnotacje urzędowe w nim są. 

ale jak to rozumieć: jak masz np samochód z gazem a gość przyjechał na dodatkowe np taxi to nie piszesz (poza kwestiami zwiazanymi z dokumentem dozorowym zbiornika) nic o tym, że pojazd spełnia warunki do zasilania gazem a jedynie "taksówka osobowa"? 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_k napisał:

Nie dostałem odpowiedzi na pytanie, z którego przepisu wynika konieczność powtarzania DBT ani w jakich terminach ani dlaczego w terminach pokrywających się z OBT i na tej samej stacji ;)

W mojej ocenie wynika to z art. 81 pord gdyż: 

6. 

 Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym

Jak by ten pkt dotyczył tylko okresowego badania czytalibyśmy np. coś takiego: 

" które podlegają corocznemu okresowemu badaniu technicznemu" 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fuks napisał:

a jedynie "taksówka osobowa"

Tak, ponieważ wykonuję DBT Taxi i tylko to mogę potwierdzić że spełnia bo tylko ten zakres wykonuję, ale że jest to jednak badanie techniczne i ono może być przeprowadzone tylko po przedstawieniu "kwitów dozorowych" to ich wymagam i wpisuję je do rejestru i zaświadczenia, ale zakres badania taxi nie nakazuje sprawdzenia spełnienia wymagań gazowych to tego nie potwierdzam, niemniej w uwagach zaświadczenia wpisuję że jest adnotacja GAZ-LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fuks napisał:

ale jak to rozumieć: jak masz np samochód z gazem a gość przyjechał na dodatkowe np taxi to nie piszesz (poza kwestiami zwiazanymi z dokumentem dozorowym zbiornika) nic o tym, że pojazd spełnia warunki do zasilania gazem a jedynie "taksówka osobowa"? 😮

No ale na ślepo skróty adnotacji urzędowych z dowodu do zaśiwdczenia przepisujesz, czy jednak sprawdzasz to lub tamto, aby na serio spełnienie rozwinąć. Bo jak nie sprawdzasz, to po co to klepać (a może sterownika LPG w instalacji nie ma, może instalacja niesprawna, może reduktora nie ma). W końcu jakim dodatkowym warunkom ten pojazd ma odpowiadać na badaniu dodatkowym dla taksówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ciech_98 napisał:

Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym

Jak by ten pkt dotyczył tylko okresowego badania czytalibyśmy np. coś takiego: 

" które podlegają corocznemu okresowemu badaniu technicznemu"

To może mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ciech_98 napisał:

Jak by ten pkt dotyczył tylko okresowego badania czytalibyśmy np. coś takiego: 

" które podlegają corocznemu okresowemu badaniu technicznemu" 

Ale jest tam słowo "to", co oznacza, że to zdanie odnosi się do zdania pierwszego, czyli OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

ale zakres badania taxi nie nakazuje sprawdzenia spełnienia wymagań gazowych to tego nie potwierdzam, niemniej w uwagach zaświadczenia wpisuję że jest adnotacja GAZ-LPG. 

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

Wynika to z opisu do zaświadczenia nie zakresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, michal_k napisał:

Ale jest tam słowo "to", co oznacza, że to zdanie odnosi się do zdania pierwszego, czyli OBT

Ale na końcu jest mowa o "badaniach" w liczbie mnogiej. 

Wątpię żeby ustawodawca pisząc w taki sposób pkt. 6 miał na myśli, że pojazdy które podlegają pod dodatkowe warunki techniczne np. taxi  miałyby OBT robić corocznie minimum 2 razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w CEP widoczne , ale dziś rozdzieliłem OBT i DBT "L" i dodatkowo pojawiło się w historiapojazdu.gov.pl ( wcześniej tam nie było widać DBT ) i tu moje pytanie czy dla nas jest istotna historiapoj.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, IVVO napisał:

informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego

Z tego co skumałem z wypowiedzi Cezarego, to on to gdzieś w zaświadczeniu umieszcza. Może w punkcie drugim. Nie wiem. Nie dokańcza tylko tego zdania zaczynającego się od gwiazdki" * Pojazd odpowiada / nie odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla:

- dla pojazdu przystosowanego jako taksówka - [---TAXI---] - rozliczającego pobrane opłaty za pomocą mobilnej aplikacji.

No tak to ma wyglądać, a nie jak w tym wklejonym załączniku "jeździ na aplikacji". 

-------------------------------------------------------------------------------------

23 minuty temu, luca2008 napisał:

i tu moje pytanie czy dla nas jest istotna historiapoj.... ?

Może i mało istotna. Jednak braki badań w historii jak i pomylone przebiegi mogą odbić się czkawką nie tylko właścicielowi. Poza tym, co w cepiku to i w historii. Według mnie są to naczynia połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

Z tego co skumałem

Bardzo "wery gut" skumałeś, tam gzie * wpisuję to sławetne "nie", a dane o Decyzji TDT oczywiście skrótami :rotfl: w uwagach. 

Jeżeli taxi z apką to w uwagach wstawiam tak "TAXI z aplikacją mobilną zgodnie z Ustawą PoRD Art. 2 pkt 43 lit. b"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak na poprzednich stronach Norcom uwagi o gazie opracował. Dla mnie mistrzostwo. 👌

Zrób na brudno jakieś poglądowe zaświadczenie i weź tu wklej, bo spokoju nie będzie.

Nawet odręcznie, żeby widać było lokalizację, co, gdzie wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paprock napisał:

co, gdzie wpisane.

Ważne "co" nie gdzie - w Norcomie są na wszystko szablony - wystarczy z nich korzystać a samo się ułoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cezary z apki jest 'zadowloniony' i na żaden Norcom ani myśli przechodzić. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę te wzory. A pewnie że jestem zadowolony, ze wszystkich byłbym zadowolony, bo jestem zdolny i łatwo przyswajam to co mi potrzebne. :meditate:

 

zaś str 1.JPG

zaś str 2.JPG

zaś. dod str. 1.JPG

zaś. dod. str 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przestarzała nomenklatura. Już dawno padła "osobowa taksówka". Czytaj dobrze ten art.2 pkt 43.

Dlatego nie cierpię tej apki. Tam informatycy mojego pokroju zaiste. "Nie da się, bo się nie da i tyle". :evil:

I po jaką ciasną adnotacje przepisywać. To już nie lepiej pojazd opisać. Leżę! :evil:

"Adnotacja [GAZ] zgodna z pojazdem. Adnotacja [HAK] zgodna z pojazdem. :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci tam znowu nie pasuje, jest konkretne odwołanie do konkretnego artykułu, punktu i litery. Zawsze można tam luknąć i sobie poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

"Adnotacja [GAZ] zgodna z pojazdem. Adnotacja [HAK] zgodna z pojazdem.

Jak już to adnotacje zgodne z wpisem w DR, byłoby składniej. 

Bo adnotacja zgodna z pojazdem to już dziwny twór. Ale każdy sobie rzepkę skrobie. 

Nikt nigdzie nie pogonił. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja Hak,Gaz, L .... są zarezerwowane dla DR nie zaświadczenia - w zaświadczeniu powinno być przystosowanie do ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To ostatnie to do @IVVO

IVVO formalista, sam cytowałeś przepis, jego koniec to inne uwagi. Ma być zrozumiale, nawet skrótami i tak JEST

Kończę te rozważania. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się taksówki osobowej. Dzisiaj podział taksówek nie istnieje. Kiedyś był podział na osobowe i bagażowe. Obecnie mamy tylko taksówkę. Samą taksówkę, bez zbednych przymiotników.

Czyli składniej byłoby, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla taksówki. Kropka i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież słowniki są otwarte i możesz dopisać sobie zwroty które chcesz i ująć to własnymi słowami. Możesz wykasować osobowej i zostawić samą taksówkę. Można napisać że odpowiada warunkom dla rakiety😀 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej rakiety, osobowej czy bagażowej. Bo po mojemu dopisanie "osobowej" sugeruję, że są jeszcze inne taksówki, a to już zakrawa na delikatny fałsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z inne beczki.

Mam już mętlik w głowie i nabieram pewności, iż po całym tygodniu pracy potrzebuję weekendu.
5 tygodni temu robiłem DBT TAXI. Teraz to samo auto przyjechało na BT. Wykonałem tylko OBT, a w zaświadczeniu tylko w dopisałem "Pojazd przystosowany jako taksówka". Nie wykonywałem DBT TAXI.

Czy tak jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.