Skocz do zawartości

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów


JacquesP

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, IVVO napisał:

więc w czym jest problem - jeśli taki capek waży powiedzmy 2600 kg i może mieć przyczepę 5500kg podać jako F.3 8100

A jak taki ciapek postanowi sobie zrobić zespół pojazdów (bo może) to jak wtedy ma się to F3?. Czy tak wyliczone F3 tyczy się także z  rzeczowego ciapka jako zespolu, jeśli tak to dlaczego?. Czy któryś z DIAGNOSTÓW wpisał do DR  wyliczone przez siebie bądz rzeczoznawcę w typowym i omawianym  ciapku  F3? Czy to wszystko  jest taka teoretyczna i nie podparta  czynami rozmowa:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yogi1984 napisał:

Czy któryś z DIAGNOSTÓW wpisał do DR  wyliczone przez siebie

Tak - uzupełniam to na bieżąco - ale tak jak pisałem wcześniej - pojazdów których TZ nie zawiera tych wiadomości gdyż kiedyś to nie było konieczne / lub nie nazwane/

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpisujesz do Ursusa C-330 w pozycji F3-8100kg mam rozumieć?.Ok dziękuję za odpowiedż, już w tym temacie wiem wszystko?

Aa pisząc wczesniej o zespole to miałem na mysli dwie przyczepy i ciagnik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że sedno tej wściekłości na cały świat Jednego Kolegi może wynikać z tego: 

Cytat

Nie ma jedności w tak małej grupie osób jaką tworzy na jednej stacji dwóch diagnostów

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yogi1984 napisał:

Dla ilu ursusów ustaliłeś już taki parametr i ile on wyniósł?

Dla każdego od momentu pojawienia się w warunkach technicznych wartości ograniczających tę wartość. Masa ta powstawała poprzez "rożen". 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, duchu napisał:

a co to zmienia?

A wybacz ale zmienia bardzo dużo. Bo np. jakiś sens to ma to dodanie w aucie osobowym F2 do O1 by powstało F3. Ale już w przypadku ciągnika takie oczywiste dla mnie  nie jest,bo niby skąd możemy wiedzieć że ciągnik który może ciągnąć dwie przyczepy  nie powinien mieś F3  powiększone o np. przyczepę 1000kg bez hamulca i producent by tak nie postąpił?Czy jest to gdzieś opisane że w ciągniku rolniczym ma powstać to przez dodanie tylko F2 do O1?. Szacun panowie jednak dla was ze potraficie to ustalić w starym Ursusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

ciągnik który może ciągnąć dwie przyczepy  nie powinien mieś F3  powiększone o np. przyczepę 1000kg bez hamulca

Nie może, ponieważ maksymalną masę przyczepy (przyczep) z hamulcem ma jednoznacznie określoną, natomiast bez hamulca również jest ograniczona. 

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

nie ustalamy F3 dla URSUSA C 330 bo

prosimy o opinię rzeczoznawcy i na tej podstawie wpisujemy stosowną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na chwilę obecną mamy dwie opcje ustalenia F3 dla Ciapka @IVVO dodaje F2 do O1 a @adam1501 dzieki rzeczoznawcy jeśli dobrze rozumiem? Ciekawi mnie czy taka sama wartość wychodzi. Ja jednak za mało wiedzy mam i odwagi by ustalić coś z głowy lub wyliczanki jeśli nawet producent tego nie podał. Ale nauczyłem się za to że można pewne wartości z DR dodawać by uzyskać co się chce i nie być za to karconym:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

(...)bo nauka to potęgi klucz.

Zadam pytanie :

Kto ma najwięcej kluczy ?

Odp. : ( no na pewno nie profesor...... ) tylko -  woźny w szkole.:hah:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, yogi1984 napisał:

by uzyskać co się chce i nie być za to karconym

Musisz wiedzieć co robisz i umieć się obronić w razie W. Czujesz się na siłach aby podołać samemu matematyce, to bierzesz na klatę samemu. Masz wątpliwości - opinia... Wszystko się da, kwestia czasu i.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 08:36, leski66 napisał:

Tak Pani " Mariolu " nie ustaliłem " ciapkowi " tego parametru [F3] ponieważ:

[...] mnie wyśmiano ! :what:

 

Tak sobie wycinki poskładałem na własne potrzeby - sorry. Sorry, lecz nie o Mariolkę chodzi. Przed tą się wstaje jak w przebraniu do komnaty włazi. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie..... wycinaniem. ;-)

Ale prawda jest taka, że ( panowie z listy ) do słuchawki wręcz się śmiali, jak padło pytanie o [F3] tematowego ciapka. :-?

A dalej " między wierszami " - nie czaję odpowiedzi na zadane pytanie.8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Nie ma sprawy. Powycinałem, żeby ułożyć własne zdanie: "nie ustaliłem, bo mnie wyśmiano".  Skorzystałem z prawnie dostępnych możliwości. Treść opinii zawierającej śmiech mam na piśmie i jestem czysty jak łza jako uprawniony diagnosta. W swym działaniu nie posłużyłem się klasycznym "nie bo nie", ani sugestiami z okienka pewnej pani. ;-)

Jak w przebraniu postać dostojna usłyszy taką śpiewkę, to na bank będzie zadowolona. Oczywiście, że nikt za tym codziennie latał nie będzie. Ale mi się zdarzyło tłumaczyć i więcej nie chcę. Ani to miłe, ani przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne mi dane homo e9*98/14*0026

z góry dzięki chodzi mi o mase zespołu i przyczep seat leon

 

na Tz

1811

-

980

930

 

MASA WŁASNA 1405

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żeby Seat tego parametru na tabliczce nie miał, to pierwszy raz słyszę. :-?

Wszystko wporzo z tym samochodem? Aby nie jakiś elektryk czasem?

Ile lat ma ten samochód, że wypaliłem z elektrykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyatko wporzo poza osłoną przegubu ;) auto 165kw - 225 koni. Wykonałem tel do seata ale nie mają takich info, niestety kolegi @leski66 nie ma, bo odzewu nie było... ;( więc piwka nie będzie dla niego :D wpisałem w uwagi "pojazd nie przystosowany do ciągnięcia przyczepy - brak masy F3 na tabliczce znamionowej" i przyczepy wyiksowałem. chyba dobrze zrobiłem niem? ;) uprzedzam pytanie - haka nie było i kupujący nie planuje go zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.