Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy staracie się wdrożyć jakieś procedury w związku z wirusem. Osobiście od tygodnia dezynfekuję codziennie  klamki, staram się nie witać z klientami. Jak tak dalej pójdzie to i o innych zabezpieczeniach trzeba będzie pomyśleć 

Ręce myję po każdym wejściu do pojazdu klienta 

Może to środki "na zapas" - ale o swój tyłek trzeba zadbać

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to wszystko skończyło się na "takich szczepionkach" - pamiętajcie - jeśli sami nie zadbamy o siebie to nikt tego nie zrobi  

A już gdzieś w zielonogórskim parch się pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko co kupujesz, mam na myśli żywność, też dezynfekujesz ?  Przecież nie wiadomo przez ile  rąk przechodziły i przez jakie.

Na razie nie ma co popadać w jakąś paranoję.

Jednak są i pozytywy https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-koronawirus-w-chinach-zaskakujace-efekty-widoczne-na-zdjecia,nId,4358355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

Na razie nie ma co popadać w jakąś paranoję

Kolego - nie paranoja - tylko zdroworozsądkowość - to g... czas przetrwania na zewnątrz ma 6 godzin nie 30 minut jak grypowy - w 100% nikt się nie zabezpieczy ale .... respiratorów na OJOM jest niewiele i dla wszystkich nie starczy 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera, gałka, kluczyki, dowód, pieniądze, opary w samochodzie, posikane opony...

Maska, rękawiczki, mycie...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, nie wprowadziliśmy jakichś szczególnych środków ostrożności. Ostatnio często chodzę po szpitalach i też nie zauważyłem żeby były wprowadzone jakieś nowości, przynajmniej w Otwocku. A odbiegając od wirusa to trafiają się takie pojazdy że człowiek jak wsiądzie to ma odruch wymiotny, do takich pojazdów to OP1 by się przydał bo faktycznie można się zarazić czymś, ale to myślę że wszędzie w kraju są takie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wirusa. Jak w tamtym roku po naciśnięciu hamulca w aucie ciężarowym wystrzelił wąż (bo był źle założony) to gdyby nie to że stałem trochę dalej to głowy bym chyba nie miał. Nie znasz dnia ani godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IVVO napisał:

staram się nie witać z klientami

Czyli już nigdy nie będziesz się witał? Przecież ten wirus nie wyparuje .... będą też pojawiać się inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 6 godzin to nie zdroworozsądkowość a głód.

Odwiedzajacej rodziny do domu nie wpuści, chyba, że po 6 godzinach oczekiwania w piwnicy.

 

No bez jaj ...

 

Zły przykład, bo na skorupkach akurat jest dużo zarazków ...

Edytowane przez Mecher
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mecher napisał:

Skoro kwarantanna człowieka trwa 14 dni ?

No widzisz kolego - np dzieci są nosicielami tego wirusa ale w formie poronnej - czyli zarażają ale przechodzą to jak zwykłą grypę 

A za taki kombinezonik co to zapodał Paprok - to nie długo gruby kesz trza będzie dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deko się obawiam tego wszystkiego. Obawiam się, żeby "nasi" nie minimalizowali sprawy. Obronić się nie obronię. Gdzieś tam bywam, gdzieś tam chodzę. Z kimś i z czymś mam kontakt. Nikt na czole nie ma wyrzeźbione, że jest nosicielem. Szczerze, to przeraża mnie to wszystko, ta cała otoczka, ochrona, zabezpieczenia jak w we Włoszech, jak w Chinach. Kwarantanny, izolacje, ograniczony dostęp. Żartuję i kpię sobie, bo nic więcej nie mogę. Oby nastała wiosna i rozwiała to światowe paskudztwo po kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, IVVO napisał:

za taki kombinezonik co to zapodał Paprok - to nie długo gruby kesz trza będzie dać

Wtedy zrobimy sobie sami....

5e5cdb543a6ee_p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam widzieć ? Te twoje 6 godzin to tylko dla lepszego samopoczucia. Ze zdrowym rozsądkiem nie ma to nic wspólnego, przynajmniej na razie. W przyszłości może będzie to mniejsze zło.

Zdrowy rozsądek to te zalecane zapasy na przynajmniej 10 dni.

 

I tak jak wyżej napisane, lepiej pożartować niż ciągle mieć obawę w głowie. Bo jak minister powiedział - lepiej przygotowani nie będą - czyli nie mają zielonego pojęcia jak by miało to wyglądać. Skoro ludzi z Singapuru którzy dziś przylecieli, nawet termometrem nie potraktowali. Do czasu, jak nie dotknie to ich osobiście, dalej będzie prowizoryczna szopka

Przynajmniej jest pretekst by naród na wybory nie poszedł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, IVVO napisał:

A za taki kombinezonik co to zapodał Paprok - to nie długo gruby kesz trza będzie dać

Zapewne tak, tylko zastanawiam się, jak do niego podejść, żeby na grzbiet zarzucić ( w MON przy OP-1 na zatrzaski miałem problem - czas zakładania poza normą ;D, a tu - " ni zamka/suwaka/zatrzasków " ) :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie jest tak iż coś się dzieje to panika - jestem daleki od tego. Środki do dezynfekcji na stacji są od lat - co piątek Pani która sprząta robi czyszczenie generalne , biuro , toalety itd - szef też się przyzwyczaił że w każdym miesiącu trzeba na to wydać około 100  - ciekawe czy Wasz choć o tym pomyślał- nie mówię tu o Domestosie czy Nercie do kanału - tylko o środkach stricte dezynfekujących - wiadomo - teraz trochę częściej trzeba zadbać o to - trwa to 5 minut - a samopoczucie od razu lepsze.

A taki zestawik to dla własnego bezpieczeństwa 

IMAG0023.jpg

Tylko który szef na to pozwoli - mój tak

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma zakładania ćwiczona latami - teraz jak znalazł - jak ktoś kichnie w drzwiach hasło "GAS"  -10 sek - i ubrany jestem zanim wyciągnie dowód rejestracyjny (lub mu odpowiedni dokument) mam jeszcze jeden komplet ale kolega nie  zainteresowany stanem swojego zdrowia:(( 

Czytałem, że pieniądze są roznosicielem tego wirusa - jak nie ma zbliżeniowej karty lub smartphone do płatności to ..... banknot do folii 

Najgorsze, że ponoć naukowcy stwierdzili że  korona wirus może rozprzestrzeniać się poprzez fekalia - tak więc tabliczka "WC nieczynne do odwołania" obowiązkowa.

5915454df8ef3d20945d4f3b6682ef80(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, oby nie trzeba było w tym biegać. Z tego co IVVO zapodał, to nic nie mam. Kibelka nie będę udostępniał. Wkurza mnie mikroskopijna przestrzeń biurowa gdzie z klientem siedzisz japa przy japie prawie.

Teraz się czkawką odbije to całe RODO, że nie wiadomo kto na badaniu był, a kichał jak poje... choroba jasna. :?

Nie wiem, może odgrodzić się jakąś plexą wzorem poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.