Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie ma czasówek to normalnie badanie przed I rejestracją

jako datę I rejestracji w PL każą wpisywać datę wydania PC

Albo, albo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Paprock

    17

  • pentagram

    16

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytam ponieważ ktoś uparcie przy rejestracji z zagranicy wydaje PC na podstawie art.74 ust.2 pkt 1, więc DIP-u nie zrobiłem specjalnie i czekam na telefon

 

Domyślnie w programie służącym do rejestracji pojazdów taka właśnie podstawa prawna jest wybrana, więc zapewne zdarzy się, że ktoś zapomni zmienić na pkt 2c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ ktoś uparcie przy rejestracji z zagranicy wydaje PC na podstawie art.74 ust.2 pkt 1, więc DIP-u nie zrobiłem specjalnie i czekam na telefon

No, ale jak wiesz kto tak uparcie to robi, to czemu, np. nie zadzwonisz i nie powiesz mu o tym? Wolisz ganiać klienta w tą i z powrotem?

 

Jest tak, jak napisał michal_k - trzeba zmienić domyślne ustawienie, a jak się zapomni, to... :-P

 

Wszystko w tym PC(w innych taki sam wpis) byłoby ok,ale po co ten wpis w adnotacjach?

Po prostu taki wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU..." drukuje się również w adnotacjach PC wydanego na podst. art.74 ust.2 pkt 2 lit.c dla pojazdu sprowadzonego czy się tego chce, czy nie - inaczej się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak wiesz kto tak uparcie to robi, to czemu, np. nie zadzwonisz i nie powiesz mu o tym? Wolisz ganiać klienta w tą i z powrotem?

Wiem który wydział komunikacji, ale nie wiem dokładnie kto.

Wydział komunikacji potrafi ganiać klienta i nikt się nie przejmuje.

Zobaczymy, może nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu taki wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU..." drukuje się również w adnotacjach PC wydanego na podst. art.74 ust.2 pkt 2 lit.c dla pojazdu sprowadzonego czy się tego chce, czy nie - inaczej się nie da :)

 

Mój WK wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" wykreśla długopisem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" wykreśla długopisem

Datę też wykreśla ?

Daty w ogóle nie piszą, bo i po co :?: , po to żeby zaraz zamalować :D .

Coś nie tak... :?

Pen...następnym razem zerknij dokładnie - jeśli w adnotacjach jest wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" to po tym jest też data (patrz str. 12-sta tego tematu - tam jest PC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen...następnym razem zerknij dokładnie - jeśli w adnotacjach jest wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" to po tym jest też data (patrz str. 12-sta tego tematu - tam jest PC).

 

Nie mam kopi PC, ale przy najbliższej okazji zrobię scan z wykreśloną informacją o PIERWSZEJ REJESTRACJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak...

Pen...następnym razem zerknij dokładnie - jeśli w adnotacjach jest wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" to po tym jest też data

Unas tak jest w Pc i data za granicy i w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" wykreśla długopisem

Datę też wykreśla ?

Daty w ogóle nie piszą, bo i po co :?: , po to żeby zaraz zamalować :D .

Coś nie tak... :?

Pen...następnym razem zerknij dokładnie - jeśli w adnotacjach jest wpis "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU" to po tym jest też data (patrz str. 12-sta tego tematu - tam jest PC).

Olga- :ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy najbliższej okazji zrobię scan z wykreśloną informacją o PIERWSZEJ REJESTRACJI.

 

Może trochę niewyraźne, ale skreślony wpis widać dokładnie :) .

PC.thumb.JPG.130e828d135c9c9796232bbbbeedb7b0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak pojazd nie jest zarejestrowany w kraju... to co z nim w sumie jest? :evil:

Nie jest zarejestrowany, to i tablice nielegalne, więc wynik badania N :evil:

 

Pen - gdzie taką głupotę walą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen - gdzie taką głupotę walą?

 

To wolę przemilczeć :roll: .

Nie mam powodu dać "N"-ki, przecież pojazd ma TR i PC.

Mój WK wydanie TTR i PC nie traktuje jako rejestrację tylko wypożyczenie tablic w celu wykonania BT. W razie "W", niech tłumaczą się w magistracie dlaczego w taki sposób wystawiają dokumenty :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK wydanie TTR i PC nie traktuje jako rejestrację tylko wypożyczenie tablic

 

Dobre :evil: To może i własny wzór tablic opracują? Ustawę juz jak widac maja w głębokim poważaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pentagram napisał/a:

Mój WK wydanie TTR i PC nie traktuje jako rejestrację tylko wypożyczenie tablic

 

 

Dobre To może i własny wzór tablic opracują? Ustawę juz jak widac maja w głębokim poważaniu

 

To chociaż jeden WK myśli logicznie , bo jak się nie mylę to zawsze było tak że żeby zarejestrować samochód to trzeba było mieć ważny przegląd.A teraz to niby samochód jest już zarejestrowany w kraju a przeglądu nie ma,ciekawe co by się stało jak auto jadąc na SKP uczestniczyło by w wypadku. Jaki zakład ubespieczeń wypłacił by odszkodowanie bez ważnego Przeglądu ::?

Jak możesz to napisz jaka to ustawa pozwala zarejestrować pojazd bez BTP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jaka to ustawa pozwala zarejestrować pojazd bez BTP?

 

Znam ustawę, która na to wprost nie pozwala. Ale niestety SKP odmawiające pozytywnego wyniku badania bez tych tablic na pierwszym badaniu są początkiem tego łańcucha absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdem jest właśnie to że samochód bez ważnych badań jest rejestrowany przez WK i jest jak wół to napisane w PC.

A można w uwagach napisać że "PRZEJAZD NA SKP" Podstawa prawna Dz.U.2005.108.908.art74.ust.2 pkt 2 lit c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w uwagach napisać że "PRZEJAZD NA SKP" Podstawa prawna Dz.U.2005.108.908.art74.ust.2 pkt 2 lit c

 

Ale po co skoro jako cel wydania jest podana taka właśnie podstawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie jest to napisane ,bo w uwagach napewno nie :o

 

Na pierwszej stronie PC u góry masz rubrykę "CEL WYDANIA POZWOLENIA CZASOWEGO" i właśnie tam dokonuje się wpisu np. Art74 ust.2 pkt 2c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tam dokonuje się wpisu np. Art74 ust.2 pkt 2c.

Tak , tylko czy w takim przypadku powinna być data I-szej rejestracji w kraju i co z odpowiedzialnością za stan techniczny pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.