Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wpisuję wszystkie parametry dla danego pojazdu. Czy ładowność jest obowiązkowa dla motoroweru czy osobówki nie wiem i nie dociekam, trzymam się definicji z PoRD, że jest to różnica mas a więc kalkulator do ręki i gotowe. Czy natomiast WK to zapisze w DR nie moje to zmartwienie, ja swoją robotę uważam że wykonałem zgodnie z przepisami i nie muszę się obawiać jakiś restrykcji jak się okaże, że naczelnik wstanie lewą nogą i zawezwie bo jest puste miejsce a wynik P i się trzeba będzie tłumaczyć....

Januszu mnie również irytują te aspekty prawne, a ironię wyłapałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Paprock

    17

  • pentagram

    16

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale raz wysłałem dip. do powiatu kraśnickiego i wpisałem 2 osie ale nie wpisałem że osobówka ma 4 koła i był zwrot , spytałem pania przez telefon czy widziała sam. na dwóch kołach , usłyszałem odpowiedż -jest pozycja to trzeba wpisać ,tak że wcale

Pani z WK ma racje! W DIP jest pozycja- liczba osi/liczba kół - to w tym przypadku należy wypełnić 2/4. Nie ma się co obrażać tylko dokładnie wykonywać obowiązki bo nasze przepisy są takie, że za taką pierdołę mogą nam na 5 lat zabrać uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką pierdołę mogą nam na 5 lat zabrać uprawnienia.

 

Bez przesadyzmu, za coś takiego nikt jeszcze uprawnień chyba nie stracił i raczej nie straci. BT wykonuje człowiek a mylić się jest rzeczą ludzką :razz: . Pracownicy WK też nie są nieomylni i chodzi o to, żeby te właśnie błędy wyłapać jak najwcześniej i poprawić, bo później przyjedzie do Ciebie pojazd z wpisanymi pierdołami zamiast prawidłowych danych :shock: a dalej dopowiedz sobie sam ( np. coś się pan czepił ) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w pojazdach osobowych posiadających homo nie ma ustalonej ładowności a w takich samych tylko ciężarowych jest ? Przecież pojazd osobowy nie służy do przewozu ładunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w pojazdach osobowych posiadających homo nie ma ustalonej ładowności a w takich samych tylko ciężarowych jest ?

Właśnie dlatego, że tam pracują tacy sami ludzie jak My, a przepisy mamy jakie mamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepisy mamy jakie mamy

Podejrzewam że w tym temacie są jasne ,fiedorowicz zacytował informator ITS .

Informacje i definicje zawarte w informatorze są oparte na Polskich Normach,skoro napisali że ładowność nie dotyczy osobowych to widocznie wynika to z PN.

Ale żeby być pewnym w 100% to trzeba mieć to w ręku ,a pewnie żadem z nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w pojazdach osobowych posiadających homo nie ma ustalonej ładowności a w takich samych tylko ciężarowych jest ?

Właśnie dlatego, że tam pracują tacy sami ludzie jak My, a przepisy mamy jakie mamy ,,,

Oj mamy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód osobowy skoda oktavia poz. 26 w dip-e max nacisk osi konstrukcyjny 9,4 kN

poz. 27 administracyny wpisuje 9,4 kN czy jak przepisy mówią 10 kN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepisuje taki sam czyli poz.26 9,4 kN i poz.27 9,4 kN. Rozróżnienie nacisku administracyjnego i konstrukcyjnego ma znaczenie w przypadku większych pojazdów gdy nacisk konstrukcyjny przekracza ten dopuszczony przepisami krajowymi (administracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

czy w dip-ie dla samochodów osobowych jest obowiązek wpisywania ; rozstawu osi,długości,szerokości i wysokości (wydział komunikacji z mojego miasta powiedział że nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba,skoro jest rubryka.

 

Ja też raczej wpisuję no chyba że jest dużo roboty i idzie do mojego WK i nie ma od razu dostępnych tych danych w katalogu to odpuszczam oczywiście w DIP'ie rubryki które są przepisywane do DR zawsze wypełniam. I jeszcze jedno nie dotyczy to sam. ciężarowych i naczep, przyczep gdzie od rozstawu osi i nie tylko, zależy dopuszczalny nacisk na oś. Działam niekonsekwentnie ale jakoś jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi na to że brakuje rozstawu kół lub osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam niekonsekwentnie ale jakoś jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi na to że brakuje rozstawu kół lub osi.

Mi panowie na kontroli wytkneli, że nie wpisuje ilości miejsc do stania /leżenia i dlatego teraz wypełniam wszystkie rubryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie. W rejestrze badań w programie NORCOM przy wyborze rodzaju badań,pojazd sprowadzony.Tablice próbne polskie,PC,jaką pozycję wybrać,czy OKRESOWE-DZ.U2005.108.908 art74ust2pkt2litc,czy Okresowe-przed pierwszą rejestracją.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między wierszami postu kolegi piotrucha wyczytałem pytanie czy blachy czerwone i pozwolenie czasowe uznać za zarejestrowanie pojazdu na stałe :x

co ma skutkować odhaczeniem słusznego ptaszka w rejestrze,

badanie okresowe, czy badanie okresowe przed pierwszą rejestracją :)

ale... miałem się nie wcinać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cza się naklikusiać

 

Nr protokołu tdt nie w tym punkcie co trzeba

Po co powtarzasz numery protokołu i decyzji jak są jednakowe?

"Posiadaczowi wydano" - żartujesz sobie? Rozporządzenie określa co wydajesz i nie trzeba tego nigdzie pisać ani posiadać nie musi nic kwitować.

Nr rej wpisuje się na pierwszej stronie w odpowiedniej rubryce

"Nacisk osi przeliczono, rok ustalono" - nie szkoda Ci tonera w drukarce????

"Dod ustalono marka..." - to DIP-u nie wypełniasz????

 

Rozumiem, że w wielu przypadkach stosuje się dupochrony, ale chyba Ci się nudzi w pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest reguła tylko w przypadkach jak klient rżnie kozaka, że co i na co i po co...

A tą markę i to co niżej, to po dwa razy piszę, że może z raz w dowodzie się pojawi chociaż...

Pod piątą gwiazdką w objaśnieniach wymienili protokół i decyzję, to jak beton piszę...

 

I to jest tylko sugestia, że można opisać zaświadczenie w miarę... (jak się chce).

 

Bo tylko czekać kiedy pojawi się:

"Us. przycz. zatrz. dow. rej."

"Poj. skier. na DBT przez OKRD KMP we Wro"

itp

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.