Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsza rej w kraju 21.12.2012?-po co ten wpis?

dane wpisane ;) Brakuje tylko roku produkcji :-P

czy trzeba wykonać okresowe przed I rej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Paprock

    17

  • pentagram

    16

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy trzeba wykonać okresowe przed I rej ?

 

A tego nie rozstrzygniemy mając tylko PC w ręku. Przecież nie wiemy, czy okresowe na dokumentach zagranicznych w ogóle było, a jak było to czy było ważne...

Pierwsza rejestracja była 2003, czyli jakiekolwiek rozważania czy to pierwsze, czy drugie badanie nie ma znaczenia - dajesz na rok od daty badania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba wykonać okresowe przed I rej ?

Auto masz już zarejestrowane niestety, dlatego rodzaj badania to okresowe plus Dip,,,

 

Jeśli, natomiast OBT z zagranicy jest ważne to klient otrzymuje w WK skierowanie na badanie dodatkowe oraz tablice tymczasowe bądź stałe zależnie od tego czy ma zagraniczne ,,,

 

Trzeci przypadek, gdzie OBT zagraniczne jest ważne miesiąc, klient dostał stałe tablice i skierowanie na dodatkowe plus okresowe w domyśle (zalecane na gębę),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak PC jest wydane na podstawie art.74 ust.2 pkt 1 to też trzeba DIP?

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak PC jest wydane na podstawie art.74 ust.2 pkt 1 to też trzeba DIP?

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Jeżeli PC jest wydane na podstawie TYLKO art.74 ust.2 pkt 2 lit.c-to ja uważam że w tym przypadku nie wypełniamy DIPu.

Muszą być spełnione dwa warunki żeby wystawić DIP-art.74 ust.2 pkt 2 lit.c i art.81 ust.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być spełnione dwa warunki żeby wystawić DIP-art.74 ust.2 pkt 2 lit.c i art.81 ust.3

 

Literalnie nigdy nie będą spełnione oba, gdyż pojazd jest już czasowo zarejestrowany w kraju (na wniosek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być spełnione dwa warunki żeby wystawić DIP-art.74 ust.2 pkt 2 lit.c i art.81 ust.3

Znaczy , jesteś z tej drugiej Polski ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumie tak:

-art 74 ust 2 pkt 2 lit c-c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;-jest to cel wydania PC(przejazd na stację)

-art 81 ust3-3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.-jest to badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju

I dla mnie wypełnienie DIPu ma sens jeśli obydwa warunki są spełnione.

Bo jak będziemy patrzeć tylko na sam art 74.....dochodzi do bardzo śmiesznych sytuacji.

Przykład:

Przyjeżdża samochód na PC na badanie dodatkowe dla TAXI L-gdzie w PC jest art 74.... i co też mamy wypełniać DIP????

Jest jeszcze wiele przypadków że wykonujemy badanie na podstawie PC samochodów już zarejestrowanych w kraju.Przecież dla nich nie wypełniamy DIPu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie wypełnienie DIPu ma sens jeśli obydwa warunki są spełnione.

 

Pewnie taki był właśnie zamysł ustawodawcy, ale literalnie pojazd posiadający PC jest już zarejestrowany w kraju, więc nie będzie spełniony drugi warunek o badaniu przed pierwszą rejestracją, która już nastąpiła w momencie wydania PC i tablic tymczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy , jesteś z tej drugiej Polski ???

Nie wiem z ktorej Polski jesteś Ty ale ja zawsze z DIP-em..../to juz chyba wina wieku../ :x:D

Grzegorz Łódź
-nie da rady inaczej... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie wypełnienie DIPu ma sens jeśli obydwa warunki są spełnione.

 

Pewnie taki był właśnie zamysł ustawodawcy, ale literalnie pojazd posiadający PC jest już zarejestrowany w kraju, więc nie będzie spełniony drugi warunek o badaniu przed pierwszą rejestracją, która już nastąpiła w momencie wydania PC i tablic tymczasowych.

 

Tak masz rację.Dużo takich kwiatków mamy(Ustawodawca miał na myśli to a wyszło tak....) gdzie później wychodzą niejasności.

 

Miałem kiedyś taki przypadek że wykonałem badanie po kolizji na PC (nasze auto krajowe) WK nie chciał oddać DR bo nie było wystawionego DIPu-czy to nie śmieszne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie chciał oddać DR bo nie było wystawionego DIPu-czy to nie śmieszne????

Jeśli nawet śmieszne, to nie z winy przepisów lecz ich interpretacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie chciał oddać DR bo nie było wystawionego DIPu-czy to nie śmieszne????

Jeśli nawet śmieszne, to nie z winy przepisów lecz ich interpretacji ,,,

 

Przepisy powinny być tak napisane żeby było jednoznaczne ich interpretowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy powinny być tak napisane żeby było jednoznaczne ich interpretowanie

Ciekawe o czym pisalibyśmy tu teraz ,,,

 

Miałem na myśli że nasze przepisy są "śmieszne" a nie ich interpretowanie

 

[ Dodano: 05-01-2013, 20:48 ]

Muszą być spełnione dwa warunki żeby wystawić DIP-art.74 ust.2 pkt 2 lit.c i art.81 ust.3

Znaczy , jesteś z tej drugiej Polski ???

 

Nie wiem o co Koledze chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz już zarejestrowane niestety, dlatego rodzaj badania to okresowe plus Dip,,,

 

Mój WK wydanie TTR i PC traktuje jako wypożyczenie TR w celu wykonania OBT przed I rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK wydanie TTR i PC traktuje jako wypożyczenie TR w celu wykonania OBT przed I rej.

Można i tak, jednak pod warunkiem, że Twój WK nie wypełnia daty I-szej rejestracji w PC ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, jednak pod warunkiem, że Twój WK nie wypełnia daty I-szej rejestracji w PC ,,,

 

Nie wypełnia, w PC jest tylko wpis - "PIERWSZA REJESTRACJA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypełnia, w PC jest tylko wpis - "PIERWSZA REJESTRACJA".

 

To też niedobrze - bo literalnie oznaczałoby to, że jest to pierwsza rejestracja pojazdu w kraju (pojazd krajowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ ktoś uparcie przy rejestracji z zagranicy wydaje PC na podstawie

art.74 ust.2 pkt 1, więc DIP-u nie zrobiłem specjalnie i czekam na telefon

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ ktoś uparcie przy rejestracji z zagranicy wydaje PC na podstawie

art.74 ust.2 pkt 1,

Na pewno WK wydaje w takim przypadku tymczasowe tablice, nie stałe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno WK wydaje w takim przypadku tymczasowe tablice, nie stałe ???

No czerwone tablice i na badanie. Dlatego tak dla pewności zapytałem jaka podstawa prawna do DIP-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wygląda to tak. jak pojazd sprowadzony ma TTR+ PC robimy okresowe z art 74.ust 2. pkt 2 lit c + DIP

ja nie ma czasówek to normalnie badanie przed I rejestracją

jako datę I rejestracji w PL każą wpisywać datę wydania PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumujmy.

Dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy w zalezności od przedstawionego dokumentu diagnosta wykonuje:

 

1.badanie okresowe przed I rejestracją +DIP -na podstawie zagranicznego DR

2.badanie okresowe przed I rejestracją + DIP -na podstawie PC jak nie ma okreslonej I rej.w kraju

3.badanie okresowe +DIP -jak w PC określona jest data I rej. w kraju

4.badanie dodatkowe -uzupełnienie danych -jak czosookresy bt sa zgodne z naszymi i badanie techniczne aktualne

5......

czy to wszystkie opcje i zgodne z prawem ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.