Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Paprock

    17

  • pentagram

    16

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pytanie. W rejestrze badań w programie NORCOM przy wyborze rodzaju badań,pojazd sprowadzony.Tablice próbne polskie,PC,jaką pozycję wybrać,czy OKRESOWE-DZ.U2005.108.908 art74ust2pkt2litc,czy Okresowe-przed pierwszą rejestracją.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja jak mam PC wydane z art74ust2pkt2litc , to robię "OKRESOWE-DZ.U2005.108.908 art74ust2pkt2litc" , ponieważ mam w PC często wpisaną datę pier.rej w kraju już kilka dni wcześniej niż wykonuję przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmowałbym daty pierwszej rejestracji z PC jako daty pierwszej rejestracji w PL, jako warunek do określenia rodzaju badania.

Rejestracja czasowa to czasowa, a fura sprowadzona.

Strzeliłem babola w podobnej sprawie, trudno poszło (jest na forum).

Wykonałbym okresowe przed pierwszą i ponawyklikusiał DIP-ka, lecz to pragnąłbym mieć zawarte w uwagach PC, czy okresowe + DIP, czy dodatkowe + dane.

No i czy pojazd gdziekolwiek wcześniej posiadał rejestrację.

Tylko te blachy czerwone nie dają mi spokoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmowałbym daty pierwszej rejestracji z PC jako daty pierwszej rejestracji w PL, jako warunek do określenia rodzaju badania.

Dlaczego nie, data pierwszej rej. to jest pierwsza rejestracja. Robiąc badanie przed 1-szą rejestracją następuje sprzeczność (pojazd pare dni wcześniej był zarejestrowany), o której w różnych tematach już ktoś wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Yeti, mniejsza o daty.

Wróćmy do tematu piotrucha "jakie badanie wykonać"??? (czy tam w pozycję wybrać)

Na podstawie tego co ma, a ma:

pojazd sprowadzony zarejestrowany czasowo z tablicami tymczasowymi, więc:

czy okresowe?

czy okresowe przed pierwszą?

Niby proste... :?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W rejestrze badań w programie NORCOM przy wyborze rodzaju badań,pojazd sprowadzony.Tablice próbne polskie,PC,jaką pozycję wybrać,czy OKRESOWE-DZ.U2005.108.908 art74ust2pkt2litc,czy Okresowe-przed pierwszą rejestracją.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja jak mam PC wydane z art74ust2pkt2litc , to robię "OKRESOWE-DZ.U2005.108.908 art74ust2pkt2litc" , ponieważ mam w PC często wpisaną datę pier.rej w kraju już kilka dni wcześniej niż wykonuję przegląd.

A nad czym tu się zastanawiać:

Rozp 996]

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

 

 

Co ma do tego data rejestracji w Polsce?

Robisz okresowe + DIP - masz na to przepis powyżej :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie PC, tylko czytanie:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

W moim języku brzmi to mniej więcej tak:

dla badania technicznego (pojazdu), o którym mowa w... czyli czasowo zarejestrowanego na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy

i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i... i...

okresowego badania technicznego po raz pierwszy przeprowadzanego przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu.

 

Więc jakie badanie:

-okresowe + DIP ???

-okresowe przed pierwszą rejestracją + DIP ???

 

A co to za różnica, co nie :-P

I nie dzielcie mi proszę jednego paragrafu na dwie części, na przed "i" oraz po "i". OK :)

Bo pewnie owy punkt 2) zaczynałby się; "dla badań technicznych, o których mowa", lecz mniejsza już o to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie dzielcie mi proszę jednego paragrafu na dwie części, na przed "i" oraz po "i". OK

 

Musisz podzielić, bo oba warunki na raz nie wystąpią nigdy. Bo jak zarejestrowany czasowo to jakie badanie przed rejestracją? OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprę się kurde i będę przy tym trwał uparcie, że rejestracja czasowa nie jest rejestracją na stałe i trzeba przegonić furę przez stację na okresowe badanie przed pierwszą rejestracją, aby zarejestrować auto na stałe.

W danym przypadku z pozwoleniem czasowym i tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi.

Może z raz rację będę miał, a jak nie-e, to i tak końca świata nie będzie i se zmienię nika na "Debeściaka" hahahahahahaha...... :D:D:D

Tak robiłem przynajmniej do dzisiaj: pozwolenie czasowe + tablice tymczasowe + badanie okresowe przed pierwszą rejestrację + DIP.

Uff... i żyję. Tadammm!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem przynajmniej do dzisiaj: pozwolenie czasowe + tablice tymczasowe + badanie okresowe przed pierwszą rejestrację + DIP.

A ja robię okresowe,,,

Uff... i żyję. Tadammm!!!

Ja jeszcze też,,chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam :razz:

Po co? Po co w jednym rozporządzeniu podano dwa przypadki wystawienia takiego samego dokumentu - DIP-a ???

Jeden to, gdy pojazd sprowadzony z zagranicy przedstawiono do badania okresowego przed pierwszą rejestracja w Polsce - i to jest jasne.

Drugi, na podstawie postów wynika, że z artykułu 74 ustęp 2 punkt 2) litera c) - i to jest nie jasne.

Bo to za mało, aby wystawić DIP-a, bo z tego artykułu nic, a nic nie wynika, a już na bank jakie wykonać badanie:

-okresowe?

-a może po dzwonie??

Dopiero jak dołączymy treść po spójniku "i" robi się jaśniej :) Spójnik jak sama nazwa mówi, spaja w jedno części zdania i nie ma co tu dzielić na dwa, tym bardziej na dwa badania.

Chodzi o badanie pojazdu sprowadzonego zarejestrowanego czasowo i z różnych przyczyn zagonionego na stację. Nie wiem może braki w danych technicznych, a może inne terminy badań, może właściciel sam się domyślił, że trefne tablice posiada i wolał zdać w zamian tymczasowe pobrać, a może nowe auto bez homologacji i jeszcze dziwniejsze mogą być przypadki.

Według mnie tu logika i sens tego drugiego DIP-a.

Jakie to rozporządzenie jest - takie jest, ale jasno precyzuje wystawienie DIP-a.

Tak samo jasno jak dokumenty stosowane do identyfikacji, porównywania danych, a dalej słychać pieśń o pokwitowaniach/skierowaniach i o ustalaniu faktycznych danych na podstawie oględzin i badań. Zgoda, lecz to ma miejsce gdy dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) trzymamy w ręce.

Pozdrawiam, dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi, na podstawie postów wynika z artykułu 74 ustęp 2 punkt 2) litera c) - i to jest nie jasne.

jeżeli pojazd przyjechał z zagranicy z tablicami zgodnymi z DR to robimy OBT przed zarejestrowaniem ...

 

a gdy przyjechał bez tablic i do wykonania OBT dostał nasze czasówki, to w komplecie jest PC wydane z artykułu 74 ustęp 2 punkt 2) litera c)

i do tego wystawiamy DIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego i do tego co po "i". :twisted:

 

Na podstawie tylko tego: artykułu 74 ustęp 2 punkt 2) litera c) przewidziano również, że może nie przyjechać do nas wcale. :evil:

I co, też DIP??? :evil:

W tym artykule nie ma nic o OBT. :evil:

 

A jak go zarejestrowano na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji na tip-top, jako nowy sprowadzony, a zrąbał się z lawety przed rejestracją tymczasową i wypaplał to gościu zapiskami w umowie, i należałoby wykonać badanie po dzwonie, to co???

Też DIP ???

-Raczej nie-e. :D

 

A jak fura od stu lat nasza i dostała PC i czerwone blachy na badanie, w tym artykule nie podano rodzajów badań.

To co?

Też DIP??

-Nie-e. :-P

 

DIP tylko wtedy: artykuł 74 ustęp 2 punkt 2) litera c) i i i i i i artykuł 81 ustęp 3.

 

Powyższy zapis tworzy jedność, całość, spójność i zasadność wykonania badania ("dla badania technicznego", badania... jednego badania z dwóch paragrafów) zakończonego DIP-em.

Inaczej. Dotyczy auta z obu artykułów razem, w jednym, w... kupie!!! :D

 

Podsumowując:

Po to, abyśmy na stacjach kontroli w papierach nie kiepścili sprawy.

W 996 określono dwa przypadki badań zakończonych DIP-em.

 

1. Jeden opisano w paragrafie 2 ustęp 10 i dotyczy pojazdu przedstawionego ba badania okresowego przed pierwszą rejestracją w kraju.

 

2. Drugi w paragrafie 6 ustęp 1 punkt 2) dla pojazdu zarejestrowanego czasowo, a przedstawionego podobnie jak wyżej, do badania okresowego przed pierwszą rejestracją w kraju.

 

Rejestracja czasowa nie jest rejestracją! (Pojazdu na stałe).

 

Jedno robimy na podstawie blach zagranicznych i zagranicznego dowodu - kończymy DIP-em.

Drugie robimy na podstawie PC i blach tymczasowych i też kończymy DIP-em.

 

W obu przypadkach chodzi o badanie okresowe przed pierwszą rejestracją, a jak się mylę to Bysz-Czachy niech zajmą stanowisko, bo moja percepcja inaczej nie ogarnia DIP-u tematu. :-(

 

Jakieś inne patenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP tylko wtedy: artykuł 74 ustęp 2 punkt 2) litera c) i i i i i i artykuł 81 ustęp 3.

Bo tak w rzeczywistości jest, brakuje tylko info (o art. 81.3) w PC,,,

Rejestracja czasowa nie jest rejestracją!

Problem w tym, że tego nie są pewne nawet WK, stąd kłopot z rodzajem badania (okresowe, czy okresowe przed pierwszą rejestracją ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widać problem jest!

Jest i to bardzo poważny, bo często się zdarza że na podstawie takiego PC na skp są kierowane pojazdy które nie sa zarejestrowane w krajach pochodzenia ale maja aktualne badania techniczne z odpowiednim terminem ważności.

 

Co wtedy robicie badania okresowe z DIP-em?

Pouczcie przedtem właściciela, że przegląd ma ważny np. na kilka miesięcy. Może powinniście zrobić sam DIP, jeżeli tak to z czego to wynika?

Aktualne rozporządzenie.

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu,

stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

Proszę mi wskazać w jakiej sytuacji ustalacie dane niezbędne do rejestracji na zaświadczeniu zgodnie z objaśnieniami.?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno robimy na podstawie blach zagranicznych i zagranicznego dowodu - kończymy DIP-em.

Drugie robimy na podstawie PC i blach tymczasowych i też kończymy DIP-em.

Konkretnie i na temat.Tylko i wyłącznie tak robie... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jedno robimy na podstawie blach zagranicznych i zagranicznego dowodu - kończymy DIP-em.

Drugie robimy na podstawie PC i blach tymczasowych i też kończymy DIP-em.

Konkretnie i na temat.Tylko i wyłącznie tak robie... :ok

Zgoda :P

A jaki wyznaczacie tnbt?

Zdjecia poniżej.

Klient dzisiaj zgłosił sie na bt

Cz ten pojazd jest zarejestrowany w kraju ,czy nie?(literalnie w/g przepisów ;) )

Wszystko w tym PC(w innych taki sam wpis) byłoby ok,ale po co ten wpis w adnotacjach?

 

I dane wpisane prawdziwe :-D ,bo miałem PC, co dane były z kapelusza-cuda.... :shock:

5ae1a560170ab_Beztytuu.thumb.jpg.19802679998f6804e2537f757e62f565.jpg

5ae1a56043cde_Zdjcie0183.thumb.jpg.b4b1439a25227931b0c6f23aea201cfe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.