Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Darek74 napisał:

jestem gotów to P........ 

Wybij to sobie z głowy. Wyrób pryncypałowi statystykę 100% negatywów. A na klientów jest telefon i 112.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, honker napisał:

za 2500 miałem robić bt,drobne prace w mechanice, sprzedawać  częsci ,skupować złom, jak się spytałem czy w tych pieniądzach mam mu  też babe posunąć to się obraził.

A pomyśl jakbyś był urzędnikiem państwowym. Ciekawe czy wtedy nie obraziłby się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co z dyrektywą ??? Przecież zgodnie z nią państwo polskie ma zapewnić niezależność ekonomiczną i personalną !!!

Edytowane przez rzeczoznawca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DARIO64 napisał:

Wyrób pryncypałowi statystykę 100% negatywów.

I potem będzie jeździł do pracy 150 km bo w okolicy będzie spalony. Nie po drodze razem i trzeba poszukać innego pracodawcy, a nie udowadniać dla zasady.  Po co ma później obgadywać byłego pracownika że to ... żeby roboty sobie nie znalazł, a kto wie czy świni nie będzie chciał podłożyć. Podejrzewam że wielu z nas gdyby otworzyło własną stację to też wolało by diagnostyka co by miał szeroką bazę klientów.

 

1 minutę temu, rzeczoznawca napisał:

państwo polskie ma zapewnić niezależność ekonomiczną i personalną

Zacznie dopłacać za wybudowanie SKP? Jeżeli tak to ja chętnie wybuduję. Takie są prawa rynku, jeżeli badania to jedyny dochód firmy to przy obecnej konkurencji ciężko uczciwie robić badania. Po części sami sobie są winni, bo miał jedną SKP to chciał druga, myślał że na tej drugiej w sąsiedniej wiosce będzie robił tyle samo badań, a tu się okazuje aby na drugiej przybywało to nie tylko od konkurencji ktoś musi odejść ale też z tej pierwszej stacji i nie robi x2 tylko x1,5. Boję się nawet pomyśleć jak będzie podwyżka opłaty za badanie, ile zacznie powstawać skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rzeczoznawca napisał:

2. Co z dyrektywą ??? Przecież zgodnie z nią państwo polskie ma zapewnić niezależność ekonomiczną i personalną !!!

Już to kiedyś pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Jak to zrealizować? 20kilka lat zaniedbań w systemie BT doprowadziły do chorej sytuacji, gdzie 60% okręgówek należy do firm transportowych. Wprowadzisz tak z dnia na dzień zakaz wykonywania BT pojazdów z floty danej firmy? Upaństwowisz wszystkie SKP? A może TDT weźmie pod swoje skrzydła te ~7 tysięcy diagnostów (bo domyślam się, że 1/3 na dzień dobry zrezygnuje z bycia diagnostą lub straci kwity) i będzie ich przydzielał do jakiejś stacji na rok lub dwa? W sumie to ostatnie rozwiązanie wydaje się być najmniej kosztowne z punktu widzenia państwa. Tylko czy państwo rzeczywiście jest zaintrygowane poprawą poziomu BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej kosztowne to będzie wycięcie 50% diagnostów z rynku, wtedy my zaczniemy szanować swoje uprawnienia a przedsiębiorcy szanować i doceniać nas, bo po co mu stacja czy nawet kilka stacji jak nie ma komu badania zrobić. Wątpię żeby TDT czy jakaś inna instytucja  chciała nas przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wojteczek napisał:

I potem będzie jeździł do pracy 150 km bo w okolicy będzie spalony.

I tak będzie jeździł jeżeli będzie DIAGNOSTĄ. Ile razy koledzy zmieniali pracę zanim znaleźli sęśnego pracodawcę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3500 dojeżdżać do roboty 100km to ja pier... taka robotę. Też zdarzało mi się zmieniać pracę i wiem z własnego doświadczenia że nie ma sensu palić mostów. Pracodawca ma swoje zdanie, diagnosta swoje, rozstajemy się i już. Nikt z nas nie wie co będzie za rok czy 5 i czy któraś ze stron nie będzie chciała nawiązać współpracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojteczek napisał:

nie ma sensu palić mostów.

Mosty pali pracodawca który traktuje diagnostę w opisany sposób,

 

7 minut temu, wojteczek napisał:

Pracodawca ma swoje zdanie

 Faktycznie ma.

Cytat

ja zostałem wręcz zdeptany.

Żeby nie było. Nie wykluczone że post mojego imiennika zostanie wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co żeście się tak czepli tego urzędnika państwowego? 
System jest do naprawy w bardzo prozaiczny sposób, tylko wystarczy sprawę przemyśleć i nie walczyć o to żeby w jakiś cudowny sposób uniezależnić diagnostę od przedsiębiorcy? . 
Wystarczy zabrać to radosne eldorado nadzorom w postaci wydziałów komunikacji-  (coby ukrócić lokalne układy) i przekazać nadzór MSWiA/DTD/ TDT lub kto by się tam najbardziej do tego nadawał. Na przedsiębiorcę nakładać niewielką karę finansową adekwatną do wagi naruszenia przepisów- tutaj nie będę mówił o kwotach, a w przypadku (przykładowo) 2-3-krotnego rażącego naruszenia przepisów  przez diagnostów odbierać przedsiębiorcom licencję na prowadzenie SKP. 
Przedsiębiorcom zależałoby żeby zatrudniać specjalistów, a no i diagnostom by zależało na tym żeby być specjalistą, bo nie będą mieli pracy jakby mieli narazić przedsiębiorcę na to żeby budynek za 1 mln złotych na pół roku przerobić na kurnik. 
System naprawi się sam :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojteczek napisał:

będzie wycięcie 50% diagnostów z rynku, wtedy my zaczniemy szanować swoje uprawnienia

No nie wiem, czy zaczniemy ... być może zaczną ci co się ostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że do napisania tego postu skłoniło mnie wykorzystanie słowa klucz "zaczniemy szanować swoje uprawnienia". Dosłownie na każdy forum czy grupie dyskusyjnej pada "zacznijmy się szanować" i jest to niezależne od tego do jakiej grupy zawodowej należą uczestnicy dyskusji. Tego typu dyskusje mogę porównać do takich z kumplami gdy wspólnie się popije - pomysły genialne, gadka o zmianie świata ale nic z tego nie wyniknie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yogi1984 napisał:

w tamtym tygodniu pozytywnie przeszedł kontrolę z WK. 

Jeżeli była to kontrola samego WK bez wsparcia z TDT to wierzę. Sam znam taki powiat gdzie WK jest na tyle pewny siebie że robi samodzielnie , i takie numery jak dodatkowe czy amerykańce bez tablic przechodzą i pokolizyjne z gazem też jakby taniej klientowi wychodzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zmiany muszą nastąpić tak czy siak, bo obecna sytuacja mocno kuleje i lepiej nie będzie.

Z rozmowy na rozmowę coraz lepiej... umowa na minimalną i reszta pod stołem, ale rozliczane od godziny i ciagle pytanie czemu tak mało i czemu tyle negatów.... no luuuudzie.

Odwieczna konkurencja, nie dajemy negatów bo pojadą gdzieś indziej, w takim przypadku niech właściciel siada i sam sobie klepie pieczatki jak Reksio w Bielsku, dodam, że w mieście w którym pracuje są 4 stacje na odcinku 300m, wiec jest zgrzyt ojj jest

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BŁ napisał:

Zmiany muszą nastąpić tak czy siak, bo obecna sytuacja mocno kuleje i lepiej nie będzie.

A cóż takiego się wydarzyło w pracy? Domyślam się ,że pracujesz od niedawna. Zapisz się do OSDS to będziesz na bieżąco odnośnie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BŁ napisał:

 dodam, że w mieście w którym pracuje są 4 stacje na odcinku 300m, 

 Oj tam oj tam, robię na ulicy gdzie są 3 OSKP w rzędzie ustawione pięknie na odcinku 200m😁 

Zna się każdego diagnostę z imienia, jak komuś ciąży coś na wątrobie to bez ogródek prosto się mówi koledze po fachu np.  " ej stary co Ty tam za Astre bez tłumików wypuszczasz..."🤣  Każdy się pilnuje bo wstydu sobie oszczędza, i jedna stacja na druga nie naskakuje. Wiemy, kto jak pracuje i na co sobie pozwala i nawet potrafimy nawzajem się ostrzec jak krąży po okolicy mina na kołach.

 Dawno straciłem chęć do szarpania się z systemem, robię swoje klientela pół na pół, czyli jedni mnie nienawidzą drudzy polecają, i nie ma co drążyć i płakać nad losem. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 15:57, dalkowiak napisał:

jedni mnie nienawidzą drudzy polecają,

Dokładnie tak jest. Ja wykonuję badania, powiedzmy: problematyczne, nietypowe: ADR, dźwigi, ciężkie zestawy, wyposażone w urządzenia techniczne podlegające dozorowi itp. A jakie zdziwienie w oczach widzę gdy klient wyjeżdża z tekstem: Ja podbić dowód. a ja mówię że nie podbijam DR, tylko wykonuję OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
22 godziny temu, Darek :-) napisał:

99,9% wyniki negatywne

Nie będzie. Stan techniczny pojazdu stanie się problemem właściciela a nie diagnosty. Pojazd na badania będzie przyjeżdżał po przeglądzie, sprawny a nie właściciel strucla będzie liczył na "drapane" lub "dobrego chłopaka" z zaprzyjaźnionej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrc69 napisał:

Stan techniczny pojazdu stanie się problemem właściciela a nie diagnosty.

Oby do tego doszło, praca stałą by się miła i przyjemna.

Choć patrząc na proces legislacji to żadnych zmian bym sie póki co nie spodziewał. Że jakieś będą w 22 to wątpię, no może to że TDT przejmie odstępstwa bo jak ostatnio patrzyłem to chyba projekt był już w sejmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dało się przepchnąć bonusik dla TDT? Dało! Prywaciarzowi kij w pupe , ale następny darmozjad będzie sobie kasował 450 zł za odstępstwo. Legislacja poszła jak rakieta. Szkoda słów na tą komune...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.