Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zwalniają diagnostów, bo nie chce klepać, to kogoś to obchodzi?

Taki biznes przecież sobie sam wybrał, trzeba było może bistro otworzyć 

Albo niech sobie sam zrobi uprawnienia, jednemu nie będzie musiał  płacić. Sam zobaczy i nie będzie musiał marudzić, że za dużo negatywów.

Edytowane przez Mecher
  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 14:37, rurek777 napisał:

duży może więcej

Ja pracuję dla "dużego" takie dziadowanie, że nawet składek na czas nie odprowadza.

W dniu 28.03.2023 o 17:00, mirek.g napisał:

mają dwa stanowiska 

Znam stacje gdzie trzecie stanowisko zrobili, bo pani z nadzoru się najeżyła na ilość badań...

W dniu 28.03.2023 o 15:52, Paprock napisał:

czynni od 7:00 do 22:00

Jest jedna u mnie co w niedzielę do 14... ten chłop co to robi nie ma na chleb? 🤣

 

Jeśli  tego chcecie... W tym kraju nic nie działa, nie działa prawo i przepisy, nie potrzeba uczciwych pracowników (diagnostów). 

 Mam już wydrukowany protokół zniszczenia pieczątek. Miło popatrzę jak tan cały grajdołek na stacjach się roz*li

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dalkowiak napisał:

W tym kraju nic nie działa, nie działa prawo i przepisy, nie potrzeba uczciwych pracowników (diagnostów). 

To prawda ale taki bałagan jest rządzącym potrzebny do radykalnej zmiany przepisów (czytaj dalszego ograniczenia wolności). UE założyła, że do 2030 roku w PL zniknie 30% pojazdów z dróg. Skoro drogie paliwo, wysokie mandaty, czy brak dostępności aut tego nie czynią, to opłata ekologiczna i restrykcyjne przeglądy z pewnością tego dokonają... Ja uważa, że za 5 lat pensja diagnostów będzie na poziomie wyższym niż średnia krajowa, bo czyimiś rękoma trzeba te pojazdy uwalić podczas OBT aby poszły na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dalkowiak napisał:

Jeśli  tego chcecie... W tym kraju nic nie działa, nie działa prawo i przepisy, nie potrzeba uczciwych pracowników (diagnostów).

Co znaczy, że nic nie działa?
Nie działają szpitale, szkoły, policja, wojsko? Nie działają sądy? Prawo jest zawieszone? Nie działają urzędy? Nie możesz zarejestrować auta? Nie możesz wziąć ślubu? Zwłok nie grzebią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przedsiębiorcy, właściciele warszawskich stacji kontroli pojazdów zdecydowali o zorganizowaniu protestu w dniu 26 kwietnia (środa).

W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Będziemy za to informować kierowców dlaczego protestujemy.

Dodatkowo, zachęcamy, aby w dniach poprzedzających protest tj. 24 i 25 kwietnia (poniedziałek i wtorek) przeprowadzić przegląd i konserwację łącza internetowego oraz sieci komputerowej. Z tego powodu w tych dniach badania techniczne trzeba będzie robić w trybie awaryjnym. Następnie wszyscy prześlą dane z trybu awaryjnego w środę 26 kwietnia o godz. 12.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracodawca tak zdecyduje to owszem.

Bo ja nie jestem 

27 minut temu, Solaris napisał:

Przedsiębiorcy, właściciele warszawskich stacji kontroli pojazdów zdecydowali 

Ani właściciel ani przedsiębiorca, więc nie mogę tak sobie zdecydować. 

Niech przedsiębiorcy robią badania w trybie awaryjnym, jeśli tak chcą. Ale mną, niech sobie gęby przy tym nie wycierają 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę jak przedsiębiorcy zamkną skp. Na protest się nie pofatygowali mimo że to w ich interesie, a teraz w ramach protestu  zamkną? Chyba bramę od frontu a będą wpuszczać bramą wyjazdową. Dziś deklaruje ze zamknie a w dzień protestu będzie jeździł i sprawdzał czy konkurencja zamknęła, jak zamknęli to ja się wyłamuję otwieram. Jeden diagnosta zrobi w jeden dzień dwutygodniowe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze, że to niby protest diagnostów, co było w tytule artykułu który zacytował @Solaris, ale już w samym artykule, nic o diagnostach nie ma. Tylko właściciele i przedsiębiorcy się wypowiadają, oni podjęli decyzję, oni, oni i tylko oni.

Więc ja to mam w takim samym poważaniu, w jakim oni mają diagnostów, czyli mnie też 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chodzi tylko o stacje warszawskie czyli 114 stacji. Wiec ponieważ większość diagnostów z tego forum jest raczej spoza Warszawy czyli normalnie pracujecie 26 kwietnia i też normalnie macie sprawne łącze internetowe 24 i 25 kwiecień. A w Warszawie konserwacja 😀 i tryb awaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Solaris napisał:

ż normalnie macie sprawne łącze internetowe 24 i 25 kwiecień.

Ja  nie jestem z Warszawy ale w ramach protestu będę miał konserwacje i naprawy informatyka przez 3 dni. Nie da się utrzymać żadnej SKP przy obecnych stawkach za badanie.Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w ramach oszczędności zwalniani są najlepsi diagności !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, markes30 napisał:

Ja  nie jestem z Warszawy ale w ramach protestu będę miał konserwacje i naprawy informatyka przez 3 dni.

Pewnie że warto dołączyć się do protestu. W tych dniach internet nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że w ramach protestu każdy diagnosta powinien rozszerzyć BT o zakres badania powypadkowego 

6.10 w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenia elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego 94,00

wtedy bez łaski rządzących będziemy mieli podwyżkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trucker napisał:

 

wtedy bez łaski rządzących będziemy mieli podwyżkę

A któż ci broni tak robić. Bo mniemam, że tak właśnie robisz ?

Skoro namawiasz innych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Solaris napisał:

W tych dniach internet nie działa

Niech mi który z protestujących, napisze coś wtedy na forum, skoro internet nie będzie wtedy działał  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trucker napisał:

nikt mi nie broni. i w uzasadnionych przypadkach tak właśnie robię.

W uzasadnionych przypadkach każdy robi.

Więc skoro wszyscy tak robią, to nie rozumiem sensu tej propozycji. Jak będziesz do każdego badania tak robił, wtedy możemy polemizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mecher napisał:

W uzasadnionych przypadkach każdy robi.

podaj mi definicję uzasadnionego przypadku.

jeżeli nie ma takiej. to nawet ryskę na zderzaku można zakwalifikować jako uzasadniony przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trucker napisał:

podaj mi definicję uzasadnionego przypadku.

Nie pytaj mnie o coś co sam przytoczyłeś pierwszy a skoro jak piszesz 

 

5 minut temu, trucker napisał:

jeżeli nie ma takiej. to nawet ryskę na zderzaku można zakwalifikować jako uzasadniony przypadek

To stosuj, wtedy sobie po polemizujemy o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem propozycje ZORGANIZOWANEGO protestu. Legalnego z którego każdy mógłby się wytłumaczyć. 

ale Ty jesteś ewidentnym Łamistrajkiem, któremu nic nie pasuje. i na siłę próbujesz bojkotować wszystkie pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.