Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

NA emki to przejdzie w najbliższym czasie sporo diagnostów i jak na 20 stacji zostanie 10 osób to nieźle będą właściciele główkować kim tu ciągnąć biznes dalej, mam nadzieję że będą bardziej skłonni dzielić się swoim zyskiem z pracownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "mój" pryncypałek puścił skp i warsztat w dzierżawę od 01-03-2023, co prawda pod "starym szyldem" ale jednak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co wynajął ciekawe czy będzie wychodził na swoje biorą pod uwagę tylko SKP.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cezary napisał:

A "mój" pryncypałek puścił skp i warsztat w dzierżawę od 01-03-2023, co prawda pod "starym szyldem" ale jednak. :wink:

czyli co diagnosta zwolniony i przyjęty na nowych warunkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, diagnostą jestem ja, napisałem, że działalność pod starym szyldem, czyli oficjalnie nic się nie zmienia. 

1 minutę temu, Solaris napisał:

tam klepania - reksiowania 

Jak ja będę to nie jest możliwe, stary właściciel dlatego wydzierżawił bo wykończyłem go psychicznie wykonując badania techniczne bez klepania. :giggle:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

Nie, diagnostą jestem ja, napisałem, że działalność pod starym szyldem, czyli oficjalnie nic się nie zmienia. 

Jak ja będę to nie jest możliwe, stary właściciel dlatego wydzierżawił bo wykończyłem go psychicznie wykonując badania techniczne bez klepania. :giggle:

szanuj Szefa swego ,bo możesz miec  gorszego heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

stary właściciel dlatego wydzierżawił bo wykończyłem go psychicznie wykonując badania techniczne bez klepania

Mnie zawsze zastanawia takie gadanie bo to mozna na wiele wariantów interpretować np

- dlaczego właściciel budował skp?

- jak wyglądał jego biznesplan czy badanie rynku żeby tutaj skp postawić. Pewnie w stylu swojego doświadczenia z przeglądami typu 100 za 5 minut albo i 2 minuty toż to żyła złota to buduję i ja a tu zonk.

- skoro było mu tak źle to dlaczego nie zatrudnił innego? Bo musi na piśmie uzasadnić zwolnienie pracownika? I co napisze? Nie klepiesz to won?

- dlaczego zawsze to diagnosta jest winny wszystkiemu?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Andrzej89 napisał:

- dlaczego zawsze to diagnosta jest winny wszystkiemu?!

 

Wystarczyło wprowadzić wymagania dla właścicieli SKP jak dla przedsiębiorców wykonujących transport między narodowy. A tak to stawiał SKP kto dziurę w du*ie miał, a później zwala na pracownika że biznes nie idzie bo dla niego przy zerowej odpowiedzialności to się powinno wszystko klepać. Połowa ma za małe IQ żeby dorobić uprawnienia i potrzebne licencje /egzaminy więc ilość SKP spadła by o połowę, a właściciel biorąc odpowiedzialność za biznes już by nie chciał poczty u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafi90 napisał:

NA emki to przejdzie w najbliższym czasie sporo diagnostów

Od kiedy zacząłem karierę diagnosty słyszę takie twierdzenia i wiesz co?  Nic z tego! Jak to było w pewnej książce "tego towaru nigdy nie braknie". Za przeproszeniem, dziady pójdą na emkę lub do gruba, a na ich miejsce przyjdą kolejni fajni chłopcy.

Niby nowi nie chcą klepać byle czego, ale jakoś wciąż 98% pojazdów w pl przechodzi OBT z wynikiem P, a powinno być to najwyżej 40% pytam się zatem,  kto to wszystko klepie? 

Druga sprawa,  większość diagnostów ma umowę od minimum, a nie faktycznego wynagrodzenia, więc taki klepacz jak idzie na emeryturę, to po pierwszych kilku miesiącach dowiaduje się,  że szef tym przekrętem zapewnił sobie niewolnika do grobowej deski - trzeba do usranej śmierci dorabiać  żeby przeżyć. M.in. dlatego pieprznąłem SKP, wystarczyłby wypadek samochodowy z trwałą niezdolnością do pracy i jak bym k***a przeżył jakby zus naliczył mi rentę od 1/2 minimum?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czolgista napisał:

 SKP, wystarczyłby wypadek samochodowy z trwałą niezdolnością do pracy i jak bym k***a przeżył jakby zus naliczył mi rentę od 1/2 minimum?

Zauważam że bardzo wielu ludzi ostatnio zmienia pracę z tego powodu właśnie. Odchodzą kierowcy, mechanicy, diagności. Dziadfirmy wpadają w panikę bo jak słyszą że ZUS podnosisz z 2800 na 4500 albo nara to palpitacja serca nie będzie w tym roku 3 wyjazdów na wakacje tylko dwa. W okolicy duuużo osób pozmieniało pracę na taką gdzie płaci się pełny ZUS, i zupełnie ich rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czołgista nie ubliżaj i nie przepraszaj, nie wiem w jakim jesteś wieku ale nawet się nie obejrzysz ja będziesz myślał o emeryturze, kto chce pracować może pracować na emeryturze albo do śmierci ,pamiętaj starość nie radość,młodość nie wieczność ,nie pasuję ci być diagnostą to rób co innego

Umowa o pracę to umowa między pracodawcą a pracownikiem, na jakie warunki się zgodzisz to takie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rurek777  Już od 2 lat nie hańbię się na SKP za marne grosze i na warunkach pracy nieprzystających do rzekomo cywilizowanego kraju.

Co do mojego stwierdzenia "dziady", chodziło mi o tych co już klepią wszystko co im się tylko podsunie, byleby tylko spokojnie doczekać do emerytury. Spotkałem się z czymś takim kilka razy i nikomu nie życzę takiego współpracownika.

Niemniej to nie moje pokolenie doprowadziło system BT do takiego stanu w jakim jest obecnie. Tego "wyczynu" dokonali diagnostycy, którzy są już kilka lat/obecnie przechodzą na emeryturę. I taka karuzela zapsucia się kręci nieprzerwanie, do póki ktoś jej nie zatrzyma gwałtownym zaostrzeniem nadzoru.

Póki nazdór nie ulegnie zmianie, póty będą takie rodzynki jak idiota w 2009r. twierdzoncy, że 30 letniej Syreny, czasowo wycowanej z ruchu w połowie lat 90'tych, "w żaden sposób nie da się ponownie zarejestrować", na szczęście ten pan nie jest już diagnostykiem, ale syrenka wyjechała na złom... Albo pojazd 10 lat przechodzący OBT w jednej SKP, podbity przez 6 różnych diagnostów, po czym okazuje się, że jest to amerykaniec, który nie ma nawet cienia próby dostosowania go do naszych WT...

Edytowane przez Czolgista
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy , że nasze przepisy są p.., bo skoro amerykańcom to nie przeszkadza , a jest ich więcej to i nam nie powinno.🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej89 napisał:

dlaczego

Kiedyś 100 zł miało inną wartość

3 godziny temu, Czolgista napisał:

nie hańbię

Sam się zastanawiam jakie uprawnienia by zrobić czy w jakim kierunku pójść :) żeby odsapnąć od skp i warsztatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafi90 napisał:

Zauważam że bardzo wielu ludzi ostatnio zmienia pracę z tego powodu właśnie. Odchodzą kierowcy, mechanicy, diagności. Dziadfirmy wpadają w panikę bo jak słyszą że ZUS podnosisz z 2800 na 4500

Panika będzie jeszcze większa jak pracownicy zaczną takie firmy podawać do sądu pracy za niezapłacony ZUS, bo od roku za nieodprowadzanie składek odpowiada wyłącznie pracodawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto jest tego świadomy? Ilu diagnostów śledzi zmiany w przepisach na bieżąco, tylko z zakresu, który ich obowiązuje? A ilu mechaników/budowlańców/sprzedawców/fryzjerów etc. w ogole sledzi jakiekolwiekzmiany w prawie? W ten kraju, jeśli chodzi o znajomość prawa to jest totalny ciemnogród. Z drugiej strony to nie dziwi, w sumie kilka milionów stron aktów prawnych, często wewnętrznie sprzecznych. Tego nie ogarną najtęższe umysły, a co dopiero szary Kowalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czolgista napisał:

Tylko kto jest tego świadomy? Ilu diagnostów śledzi zmiany w przepisach na bieżąco, tylko z zakresu, który ich obowiązuje? A ilu mechaników/budowlańców/sprzedawców/fryzjerów etc. w ogole sledzi jakiekolwiekzmiany w prawie? W ten kraju, jeśli chodzi o znajomość prawa to jest totalny ciemnogród.

Nic dodać nic ująć. Książkę o podstawach ekonomii i księgowości powinien przeczytać każdy obywatel który jest zatrudniony na jakąkolwiek umowę albo prowadzi swoją firmę. JA czytam kilkadziesiąt książek w roku a ludzie przez całe życie przeczytają dwie, poza tym TVP TVN trudne sprawy , seriale itd a potem się dziwią że się ich dyma  I potem jest sytuacja jak ktoś tu napisał, że pracodawca w rozmowie z pracownikiem traktuje go jak niedorozwiniętego i nawija mu taki kit że stojący z boku dostaje migreny.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 12:19, ARTUR2214 napisał:

szanuj Szefa swego ,bo możesz miec  gorszego heheh

-Równie dobrze, możesz mieć lepszego :) 
A co to za "peerolskie" herezje?  Zastanawiam się kiedy ludzie starszej daty nauczą się szacunku do  samego siebie. Niestety taka mentalność- jak człowiek zorientuje się, że jest w przysłowiowej "du**e" to zamiast uciekać zaczyna się tam urządzać :)  
 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.