Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dominik_z napisał:

Zastanawiam się kiedy ludzie starszej daty nauczą się szacunku do  samego siebie.

A ja się zastanawiam kiedy ludzie młodszej daty zaczną traktować z szacunkiem ludzi starszej daty, łatwo kozaczyć jak jesteś młody i masz świat u stóp, a inaczej jest jak masz cały bagaż życiowych problemów, zdrowie nie takie jak kiedyś i perspektywę życia na śmietniku. 

 

3 godziny temu, dominik_z napisał:

zamiast uciekać

trzeba mieć dokąd i wygrać bieg z całą masą wybieganych młodszych kolegów:( 

Łatwo jest oceniać, ale jak zmienić system, żeby nasz praca nabrała jednolitości w działaniu - to nie wyścig po zwycięstwo tylko realia tych czasów 

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po tym forum (komentarzach użytkowników)  Przebranżowienie się nie jest przeszkodą- trzeba chcieć.  Piłkarzem w wieku 50 lat nie zostaniesz, ale możesz zostać tokarzem, frezerem, stolarzem, hydraulikiem, nawet kierowcą zawodowym. 
Faktycznie mam inne spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość, bo bliskie mi osoby w wieku 70 lat potrafiły uczyć się języka angielskiego, a czas spędzali na czytaniu książek, a nie oglądaniu szamba w postaci TV.  

Życie każdego jest wyborem. jeden narzeka, że ma bagaż doświadczeń, drugi na podstawie bagażu  szuka rozwiązań :)

  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka prowadzenia swojej kariery zawodowej polega na tym żeby w wieku 50+ nie być niewolnikiem swojego szefa bez perspektyw, a osobą wykształconą (nie mówię o studiach) z kilkoma fachami w ręku z dobrą renomą. Taki człowiek jak się zwalnia to 4 okoliczne firmy do niego dzwonią żeby do nich przyszedł. Naprawdę mając 30-40 lat można robić prawo jazdy po kolei, wszystkie uprawnienia, jak ktoś bardzo chce to i studia. Ale ludzie w Polsce tak mają że szkoda mu wydać na kurs czy nowe uprawnienia 10 tyś , ale chwilówkę bierze żeby pr***********ć na ciepłych wyspach. A później płacz że ubezpieczenie niskie , że już mnie nikt nie przyjmie itd. Każdy jest kowalem swojego losu, i nic tego nie zmieni. Narzekać można tylko na siebie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 09:52, dominik_z napisał:

jeden narzeka, że ma bagaż doświadczeń, drugi na podstawie bagażu  szuka rozwiązań

Nie narzekam, akurat w moim przypadku nie jest trudno, a zawód diagnosty to dodatek do emerytury - taki zawód wybrałem świadomie i jest mi z tym dobrze - jednak pracuję z kolegami którzy nie mają takiego komfortu i Ich rozumie, że czasem wybór jest zbyt ryzykowny, skomplikowany - po prostu trudny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mk napisał:

badanie okresowe wózka widłowego przez udt 407zł, niezależnie od tonażu, zakres porównywalny, ale to jest urząd...

Państwo, zawsze dba o swoich. Gdyby BT robił urząd tez cena byłaby inna. Przykład TDT zmiana ilości miejsc w pojeździe około 1000zł.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 09:52, dominik_z napisał:

Jak widać po tym forum (komentarzach użytkowników)  Przebranżowienie się nie jest przeszkodą- trzeba chcieć.  Piłkarzem w wieku 50 lat nie zostaniesz, ale możesz zostać tokarzem, frezerem, stolarzem, hydraulikiem, nawet kierowcą zawodowym. 

Jak twoją radą na brak podwyżek cen badań jest przebranżowienie to ja odpowiem krótko: spierd....

Praca diagnosty to moja pasja i nie zamierzam tego zmieniać. Jednocześnie mam prawo godnie żyć.

Wnioskuję o usunięcie z forum tych którzy diagnostami nie są. Jak widać na załączonym obrazku są to trole, które o zawodzie diagnosty wypowiadają się z pozycji klienta. 

  • Piwo 1
  • Lubię 1
  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... Ja jestem diagnostą i jestem PRZECIWNY podwyżce cennika przy AKTUALNYM stanie prawnym bo to oznacza zamknięcie skp w której pracuję z prostego powodu - wszystkie okoliczne skp KLEPIĄ, a to oznacza że po podwyżce klienci lecą do klepaczy, a my do zamknięcia bo nie da się konkurować z lewiznami które tu są na 1 miejscu, a sprawdzający pojazdy kulą u nogi. Losie drogi, ile to trzeba jeszcze tłumaczyć... 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju uściślijmy ty jesteś emerytowanym wojskowym, który ma za co żyć i sobie dorabiasz w charakterze diagnosty. Nie przekładaj swojej prywatnej sytuacji na resztę kraju. Argumenty, którymi sie posłużyłeś są debilne. Właśnie klepacze teraz mają się najlepiej bo robią duża a bez podwyżek padają uczciwe SKP. (U mnie jednego diagnostę już zwolnili a ja od maja będę na 1/2 etatu). Dzięki takim jak ty .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrzej89 napisał:

wszystkie okoliczne skp KLEPIĄ, a to oznacza że po podwyżce klienci lecą do klepaczy, a my do zamknięcia

I tak wcześniej czy później będziecie zamknięci bez podwyżki cennika bo nie klepiecie i długo przy takich kosztach nie wytrzymacie 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo staram się robić badania w miarę rzetelnie i dlatego jestem winny sytuacji? Weź się człowieku ogarnij. Klepacze psują ten rynek, a nie go ratują. Gdyby nie oni to praca diagnosty była by lepsza, a tak to oni się przyczyniają do upadku przyzwoitych skp, a nie odwrotnie. Za aktualną stawkę ludzie rzucają kur*ami w moją stronę bo raczylem dać N lub krzywo się popatrzyłem na ich super hiper bolid wszechczasów, jak przegląd będzie kosztował 200, 300zl to co, chyba od pierwszego klienta kosę wyłapie?

Edytowane przez Andrzej89
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie podwyżki cennika a koszty ciągle rosną to będziecie zamknięci i tak. Zostaną ci co klepią i mają bardzo dużo badań. To jest nie uniknione. A i o podwyżkę pensji nie pójdziesz bo właściciel ma dobry pretekst żeby odmówić 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Andrzej ma rację w większych miastach nie będzie to tak odczuwalne ale w małych miasteczkach/ wsiach ludzie mając do zapłaty dwa razy tyle co teraz będą woleli iść do klepaczy niż do normalnych diagnostów. Ja też czekam na podwyżki cennika ale też byłbym za tym aby te podwyżki były wprowadzone z odpowiednim nadzorem nad stacjami i współodpowiedzialnościa właściciela 

  • Polub 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie podwyżek cennika za badania , to część stacji zostanie zamknięta. W największym stopniu dotknie to stacje z niewielką ilością badań,czyli tych które są "mało atrakcyjne" dla klienta ,na ogół ma to związek ze skrupulatnością diagnostów i ograniczoną liczbą badań jakie można przeprowadzić w ciągu zmiany. Popularni " klepacze " działają totalnie na skróty i ciągle można znaleźć stacje gdzie OBT trwa poniżej 10 minut.(wiadomo - czas to pieniądz). Nie możemy się sugerować tym , że po podwyżkach najwięcej zarobią stacje " pocztowców" ,ale uchroni to branżę przed zapaścią. 

Edytowane przez wadi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 10:36, markes30 napisał:

Jak twoją radą na brak podwyżek cen badań jest przebranżowienie to ja odpowiem krótko: spierd....

Ogólnie cały Twój komentarz jest poniżej krytyki, więc nie będę na niego odpowiadał :) 
Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, ale wzrost opłat bez zmiany nadzoru spowoduje, że i być może SKP na której pracujesz zostanie zamknięta- oczywiście nie życzę Ci tego, w porównaniu do Twojego sfrustrowanego komentarza w moim kierunku.
   Za 100zł klient jeszcze jest w stanie zaryzykować wybrać którąkolwiek stacje. Jak się nie uda to jedzie tam gdzie przejdzie.
Dalszą część mojego komentarza sobie daruję, nie będę pisał setny raz tego co już zostało napisane.

  • Lubię 2
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy po fachu nie ma co się obrzucać lekko nie jest.Co dzień patrzę ze smutkiem jak to będzie,kolega ze zmiany odszedł,ceny ogrzewania dobiły z 3 na 9tys,chętnych do pracy  ponoć nie ma.Jestem tak jak piszecie 50+i co do śmietnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 09:52, dominik_z napisał:

  Przebranżowienie się nie jest przeszkodą- trzeba chcieć.  Piłkarzem w wieku 50 lat nie zostaniesz, ale możesz zostać tokarzem, frezerem, stolarzem, hydraulikiem, nawet kierowcą zawodowym. 
Faktycznie mam inne spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość, bo bliskie mi osoby w wieku 70 lat potrafiły uczyć się języka angielskiego, a czas spędzali na czytaniu książek,

Życie każdego jest wyborem. jeden narzeka, że ma bagaż doświadczeń, drugi na podstawie bagażu  szuka rozwiązań :)

 

Ja za za 2 m-ce startuję na Niemcy kierowca, system 2/2 1800 euro, pojeżdzę kilka mcy bo 22 lata nie jeździłem zestawem i będę szukał czegoś w Norwegii.

W czwartek kolega zmiennik dostał jakiegoś mikroudaru w pracy zabrało go pogotowie,obdzwoniłem  wszystkich znajomych diagnostów(Kalisz -Ostrów Wlkp) czy ktoś wie o kimś kto by na zastępstwo w razie czego przyszedł... nikt nie wie, ale za to wiedza gdzie potrzebują na zastępstwo więc gdybyś chciał to zadzwoń... 🤣

Kolega który zna wszystkie ploty ze środowiska powiedział mi gdzie kto odchodzi, czterech na "TIRY" to ja będę piąty, dwóch na produkcje, trzech gdzieś tam jeszcze

Przyjechały szefy pytam co z tym gościem co miał przyjść na moje miejsce (1,5 mca temu dałem wypowiedzenie)? a wczoraj zadzwonił,że on może tylko by na weekendy przychodził... więc nikogo nie mają jak na razie na moje miejsce. I dobrze 🤣

Mam nadzieje,że popracuję 5-6 lat coś się kasy zarobi, nabędzie prawa do Norweskiej emerytury i fru na Belize (może Albania pod warunkiem że nie wejdą do uni) otworzyć własne centrum nurkowe,żeby nie musieć do końca życia w tym bagnie (unia europejska) siedzieć

Dobrze że za marzenia nie karają 🤣

Można? Można! wieku 48 lat

Teraz żałuję,że dopiero teraz do pewnych decyzji dojrzałem tak późno

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywaciarze sami sobie zgotowali ten los. I bardzo mi z tego powodu wszystko jedno :evil: Zero szacunku do pracownika, jego pracy i prawa w końcu przynoszą efekty.

Mi przedostatni prywaciarz też się odgrażał, że "ku***a non stop się ktoś pyta o pracę,  wiec jak cie nie bedzie to zadna strata" i co? Od 3 lat regularnie co miesiąc dwa pojawia się ogłoszenie, że przyjmie kogoś do klepania...

Niestety, ale to skończy się katastrofą niezależnie od tego, w którą stronę pójdzie system BT. Albo SKP zostaną będą stały puste bez obsady, albo nastąpi powrót do wesołych czasów, gdy w powiecie/mieście będą 2-3 SKP i każda będzie jechała z pieczątkami, ile fabryka dała, bo technik weterynarii z kwitami UDSa bez wahania podbije się pod wszystkim co wjedzie, albo i nie wjedzie.

Ps. No chyba, że pojawi się nadzór przez duże N i wyłapią tych wszystkich klepacza lub Diagności przejadą pod skrzydła TDT/ITD. Tyle, że ta ostatnia opcja to będzie kolejna katastrofa. Starczy popatrzeć na obecność ogłoszenia o pracę na stanowisku inspektora w ITD.

Ostatnio w mojej okolicy ITD szukało inspektora, rozwaliło mnie 14.02 poczatek rekrutacji, 28.02 koniec składania CV, 07.03 ogłoszenie wyników. Także na 99% wiadomo było kto zostanie przyjęty już na długo przed ogłoszeniem rekrutacji...

  • Polub 2
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby decyzyjni ludzie mieli takie pomysły jak wy to by nie było tego tematu :), ostatnio w internecie wpadł mi w oko pewien tekst "przeżyją wilki a owce same się ogolą", to akurat nie dotyczy stricte skp ale trochę pasuje, trzeba robić swoje i liczyć na lepsze jutro, na szczęście idziemy w kierunku zachodnim, gdybyśmy zostali w bloku wschodnim to byśmy aktualnie anektowali zachodnią Ukrainę a po naszych drogach jeździły by dumnie białe Łady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 10:42, marcinek44 napisał:

nikogo nie mają jak na razie na moje miejsce. I dobrze 🤣

To jest jeszcze pikuś... mój "pracodawca " wczoraj się pyta do kiedy jestem bo on nie pamięta, kiedy to wypowiedzenie się kończy heheee😆

 Był znajomy pytać na moje miejsce, "szef" zaproponował 3,8,- brutto i 5,- do każdego BT powyżej 100szt.  Normalnie jprdl żyć nie umierać, pączki w maśle, whisky z kranu i co tam jeszcze, taki dobrobyt...🤣  

   Chyba cza dać na mszę by to g***o na stacjach się skończyło.

  !STOP JANUSZEKSOM I DZIADOWANIU!

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.