Skocz do zawartości

Teksty klientów podczas OBT


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

Położenie dźwigni skrzyni automatycznej w P nie powoduje takiego samego stanu jak N i "ręczny". Oto cytat z jednego z artykułów o skrzyniach automatycznych (bez wnikania w szczegóły techniczne) "...Uwaga - pozycja Parking nie gwarantuje zabezpieczenia stroczenia się samochodu z wniesienia i nie zastępuje hamulca ręcznego. Należy pamiętać o jego zaciąganiu, ponieważ jeśli zostawiamy auto na wzniesieniu, skrzynia biegów jest przeciążona i może dojść do jej uszkodzenia, przed czym zabezpiecza właśnie hamulec ręczny..."

 

Tutaj cały artykuł: http://www.auto-mat.malopolska.pl/eksploatacja2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie P w automacie wywołuje podobny efekt jak włączenie biegu w klasycznej skrzyni biegów - wystarcza to na pozostawienie pojazdu na niewielkich nachyleniach jezdni. Przy wiekszych nachyleniach jest to zabezpieczenie niewystarczające! Dodatkowo należy miec na uwadze, że hamulec postojowy pełni role hamulca awaryjnego a przy przestawieniu dźwigni zmiany biegów podczas jazdy nie uzystamy efektu hamowania pojazdu co najwyżej możemy uszkodzić skrzynie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie P w automacie wywołuje podobny efekt jak włączenie biegu w klasycznej skrzyni biegów

Dokładnie, blokuje wałek napędowy skrzyni z jej obudową.

Jest to położenie parkingowe skrzyni.

W pierwszych skrzyniach go nie było, ale jak niektórym amerykanom zaczęły się staczać samochody z automatem pozostawionym "na biegu" :shock: to wprowadzono takie rozwiązanie do tego stopnia że nie wyjmie się kluczyków ze stacyjki dokąd nie zostanie dźwignia przestawiona na P.

Natomiast na pewno nie jest to rozwiązanie hamulcem postojowym i powinno się go stosować z zaciąganiem hamulca postojowego bo skrzynia jest wtedy niepotrzebnie obciążona.

Częste uszkodzenia skrzyń DSG kojarzy się z nieużywaniem h-ca postojowego przez kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie koledzy o funkcji hamulca awaryjnego jaką ma spełniać również hamulec zwany ręcznym. Spróbujcie zahamować awaryjnie poruszający się pojazd przy użyciu dźwigni wybierającej tryb pracy skrzyni automatycznej. Tylko ostrożnie!!!!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie koledzy o funkcji hamulca awaryjnego jaką ma spełniać również hamulec zwany ręcznym. Spróbujcie zahamować awaryjnie poruszający się pojazd przy użyciu dźwigni wybierającej tryb pracy skrzyni automatycznej. Tylko ostrożnie!!!!! :-D

 

Nie żartuj sobie :lol:

Przesunąć dźwignię z D na P moż na tylko przy jednoczesnym naciskaniu na pedał hamulca.

Ciekawe jak zrobisz to w czasie jazdy :shock:

Jeśli by już nawet sie "udało" to przesuwając z D na P przechodzisz przez pozycję R.

Kiedyś, przy małej prędkości w czasie jazdy do przodu jakoś przesunąłem dzwignię na R :razz: więcej nikomu /no chyba że jakiemuś wrogowi/ takiego przypadku nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunąć dźwignię z D na P moż na tylko przy jednoczesnym naciskaniu na pedał hamulca.

 

Są starsze skrzynie które obsługuje się bez hamulca.

Obrazek

 

Są, ale i tak szczerze odradzam próby przesunięcia, w czasie jazdy z D na P.

Na P skrzynie, a zwłaszcza te starsze są blokowane za pomocą zwykłego sprzęgła kłowego.

Jeśli to sprzęgło "załapie" to albo ukręci się wałek napędowy albo pęknie obudowa.

Możliwość takiego przesunięcia w tych skrzyniach jest blokowana poprzez konieczność użycia przycisku na dżwigni lub wciśnięcia dźwigni do takiego przesunięcia właśnie po to żeby tego przypadkowo w czasie jazdy nie zrobić ale dopiero po zatrzymaniu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie koledzy o funkcji hamulca awaryjnego jaką ma spełniać również hamulec zwany ręcznym
No o to właśnie chodzi. Na wypadek nie zadziałania hamulca zasadniczego. Zawsze pytam takiego delikwenta jakby się wtedy zatrzymał? I jaka wtedy odpowiedź pada... "panie ale ja pomału jeżdżę"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie
Myślałem, że moje intencje są aż nazbyt czytelne....

 

Jedną ikonę wkleja prawie każdy do kazdego postu.

Jak tak żartujesz to wklejaj ze trzy, dopiero wtedy nie będzie żadnych wątpliwości co do tego że to żart.

Dla wielu automat jest tak dalece obcy ze kto wie czy nie próbowali by tak zrobić :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przed chwilą:

- Czy badanie motocykla można zrobić?

- Oczywiście, proszę chwilę zaczekać, zmienię opcję w programie i będzie można wjechać na rolki.

- Motocyklem mam na rolki wjeżdżać?

- A jak wyobraża pan sobie sprawdzenie hamulców? Do tej pory jak były sprawdzane?

- Eeeeee... nigdy nie wjeżdżałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tekst klienta na stacji (ja też jako klient) - ot się zgadało na temat motocykli, przeglądów, "diagności vs druciarze" itd. Gośc swoją Hondą przyjechał na tę właśnie stację (szkoda, że nie można zrobić kryptoreklamy) bo mu powiedzieli, że mu sprzęta przetrzepią dokładnie.

ja: A u Ciebie nie ma takiego?

on: ee, ale on mi podbił i nie chciał robić dokładnie bo mu na motocykle szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst klienta:

- skorodowany [raczej barki] próg nie jest elementem nośnym nadwozia i to samo powiedzieli mu w drogówce :x:razz::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

czy Was również w poniedziałek klient potrafi wkurzyć :? - a przecież jeszcze do soboty daleko :(

 

- o 8.02 przeprowadzam badanie - informując Panią, że górny wahacz oraz przedni w B5 jej wypada...

-To bardzo proszę oddać mi dowód i ja sobie załatwię gdzie indziej...

-na to odpowiadam, że ja już badanie przeprowadzam i nie mogę oddać tak sobie dowodu.

-więcej tu nie przyjadę - i proszę wezwać policję a na Pana napiszę skargę

 

 

no i tak zrobiłem - Pani dałem N na 7 dni a policja przymusiła ją do uiszczenia opłaty - i tak właśnie tydzień źle się zaczął :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak zrobiłem - Pani dałem N na 7 dni a policja przymusiła ją do uiszczenia opłaty

Prawidłowo!

Inna wersja mogła być tylko gorsza.

Jakbyś tak nie zrobił, to pani i tak by już więcej nie przyjechała a jeszcze w poczuciu swojej racji, biegałaby wszędzie na skargę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy diagnosta może dać warunkowo na 7 dni

Zakładam że pani nie dość że została przymuszona do uiszczenia opłaty to i odjechała z zaświadczeniem w ręku a DR powędrował do sejfu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.