Skocz do zawartości

Samochody z Anglii ...


leszek kulferst

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 794
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    43

  • blakop

    42

  • Grzegorz Łódź

    41

  • Psuj

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

I tzw. doopa

 

Dlaczego? Oby tylko zmiany przepisów sięgnęły również ubezpieczeń. Jak przyjdzie zapłacić 3-5 razy więcej za OC to nikt nie będzie chciał tym jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?
Chodziło mi o sam spór PL z UE. A sprawę anglików można wykończyć w inny sposób np. rzeczone ubezpieczenia czy wymagania techniczne, których spełnienie będzie nieopłacalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie wymagania ?
Np. co do lamp, lusterek. Może zakaz wyprzedzania na drogach jednojezdniowych, dwukierunkowych o jednym pasie ruchu dla każdego kierunku czy obowiązek jazdy z pasażerem posiadającym PJ na lewym fotelu. To takie luźne propozycje. Spece z kilku instytutów już opiniowali wymagane zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy szło tylko o kierownicę, czy oświetlenie też było poruszane... :?

Czarno widzę wysiadanie pasażerów z takiego pojazdu na poboczu.

Szofer ma jakieś nawyki spojrzenia w lusterko przed uchyleniem drzwi, ale dzieci, teściowe, nabzdyczone koleżanki zabrane po drodze, pasażerowie taksówek i inne patenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem wymienić lampy

Problem $

Dziś zabłąkał się do mnie klient z "profesjonalną" przeróbką, tylko na lampy zabrakło pieniążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wymiana koszt niewielki, ale jak się dołoży wszystkie te rzeczy naraz tzn. wysoka składka OC, wymagania techniczne i ograniczenia w ruchu pojazdu to mniej się będzie opłacało rejestrować anglika niż kupić europejczyka w tym samym roczniku. Rachunek będzie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwne, skoro miał klient kasę na profesjonalną przeróbke a nie miał na lampy ?

No kurcze, ale tak ze wszystkim jest.

Taksiarz nie ma kasy za warunki, jeden z drugim PC nie pobierze, o opinii rzeczoznawcy nie ma co marzyć.

Taka biznesowa klasa niezadowolonych stękających płaczków, a jedyne co potrafią to nafoszyć się i dukać, że już więcej nie przyjadą. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle ironicznie: rak to ryba a marchewka to owoc więc i anglika przyjdzie nam bez przekładki rejestrować :mrgreen: ot dobrodziejstwa ue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawdę to ludzie chcieli rejestrować samochody z wysp nie po to żeby jeździć po Polsce, tylko skłonił ich do tego szok jakiego doznali gdy przyszło im zapłacić OC i podatek drogowy na wyspach, w większości przypadków roczne opłaty przekraczały cenę samochodu. Dlatego przy najbliższej okazji urlopu, świąt, wakacji czy innej wycieczki do PL przerejestrowywali na polskie blachy.

Tak w przybliżeniu np w Irlandii OC 2000 euro, podatek drogowy 500 euro, przegląd kolejne parę stówek, w Anglii podobne kwoty tylko w funtach. I to była prawdziwa przyczyna rejestrowania anglików u nas. A jak ktoś chciał jeździć u nas samochodem z wysp to robił przekładkę. Więc nawet 5-cio krotne zwiększenie OC u nas nie dorówna OC na wyspach i też się będzie opłacało.

Ale nasza władza nie widzi przyczyn problemu tylko prognozuje skutki wpływu na nasze bezpieczeństwo na drodze. Czy samochód z kierownica po prawej stronie jeżdżący po polskich drogach z brytyjska rejestracją jest bezpieczniejszy niż polską? A ja widuję takich na mieście dużo.

Jeszcze jako ciekawostke mozna dodać jak tam jest z terminem badań, jak skończy Ci sie przegląd w styczniu i zrobisz go dopiero w maju to i tak dostaniesz tylko na rok od stycznia do stycznia, a nie do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle ironicznie: rak to ryba a marchewka to owoc więc i anglika przyjdzie nam bez przekładki rejestrować ot dobrodziejstwa ue

Szczerze to już wolę bez przekładki z takim autem mieć do czynienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawdę to ludzie chcieli rejestrować samochody z wysp nie po to żeby jeździć po Polsce, tylko skłonił ich do tego szok jakiego doznali gdy przyszło im zapłacić OC i podatek drogowy na wyspach, w większości przypadków roczne opłaty przekraczały cenę samochodu. Dlatego przy najbliższej okazji urlopu, świąt, wakacji czy innej wycieczki do PL przerejestrowywali na polskie blachy.

Tak w przybliżeniu np w Irlandii OC 2000 euro, podatek drogowy 500 euro, przegląd kolejne parę stówek, w Anglii podobne kwoty tylko w funtach. I to była prawdziwa przyczyna rejestrowania anglików u nas. A jak ktoś chciał jeździć u nas samochodem z wysp to robił przekładkę. Więc nawet 5-cio krotne zwiększenie OC u nas nie dorówna OC na wyspach i też się będzie opłacało.

 

Bzdura, bo przebywając tam więcej niż pół roku w większości przypadków masz obowiązek przerejestrować auto na tamte blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdura, bo przebywając tam więcej niż pół roku w większości przypadków masz obowiązek przerejestrować auto na tamte blachy...

 

Zgadza się, tak samo powinno się wyrobić tamtejsze prawo jazdy, ale jakoś nikt się ani tym ani tym nie przejmuje, jeżdżą i "udają" głupiego. Dostają pouczenie, że powinni bo następnym razem im zabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

No tak...

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15653815,Jest_wyrok_Trybunalu_EU__Auta_z_kierownica_po_prawej.html

 

[ Dodano: 20-03-2014, 13:38 ]

Najgorsze jest to, że znajdzie się wielu "kozaków", którzy kupią auto z kierownicą po prawej stronie i będą nim jeździć po polskich drogach. Ktoś powie, że to nierozsądne. No tak, ale my jako diagności- jak mało kto- wiemy jakimi rozsądnymi kierowcami są Polacy. Dziś miałem klienta z instalacją gazową w Land Roverze- na pytanie czy ma zaświadczenie TDT na butle, odpowiedział: "A na ch..j to Panu, ja tam nawet tego do dowodu nie wpisywałem, dzisiaj mam instalację jutro mogę jej nie mieć, robimy pieczątkę czy mam jechać gdzie indziej?"...

Pan pojechał gdzie indziej...

Wczoraj przyjechał inny "kozak". Amerykański Chevrolet (jakiś SUV)- pytanie klienta przed stacją: "panie, auto igła, tylko ręcznego nie ma, ale to automat to nie trzeba. Przejdzie?"

Gdy odpowiedziałem, że przejdzie, ale z wynikiem negatywnym to powiedział: "ja pie...le" i odjechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.