Skocz do zawartości

Samochody z Anglii ...


leszek kulferst

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przepis ten (naklejki) dotyczy tylko pojazdów zarejestrowanych za granicą a jeżdżących w Polsce. Jeśli ma być zarejestrowany w kraju nie może mieć żadnych naklejek

Nie wyrywać zdań z kontekstu :)

 

Nie wyrywam zdań z kontekstu. Sądziłem jedynie, że nasza dyskusja dotyczy pojazdów sprowadzonych do Polski celem ich zarejestrowania, gdyż przede wszystkim takie nas dotyczą.

Pojazdy zarejestrowane za granicą a poruszające się na terenie Polski, dotyczą głównie służb Kontroli Ruchu Drogowego. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 794
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    43

  • blakop

    42

  • Grzegorz Łódź

    41

  • Psuj

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli od jutra to diagnosta się będzie tłumaczył, dlaczego nie jest zającem, a WK czemu nie wydał przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest grane?

Propaganda?

 

"Okazuje się bowiem, że nie wszystkie stacje diagnostyczne dostały od starostów (którym podlegają) odpowiednie przepisy i wytyczne, jakie warunki muszą teraz spełniać „angliki", aby mogły zostać dopuszczone do ruchu."

 

To teraz starostwo też pisze przepisy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wchodzi nowa adnotacja w DR:

 

„zg) „KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE” – dotyczy pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego, rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako:

– konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo

– konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu).”;

 

Ciekawe tylko, na podstawie czego WK mają taką adnotację umieszczać. W normalnym kraju minister wyleciał by na zbity pysk, bo jak można wprowadzić taki przepis nie zmieniając pozostałych :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w angielskim dowodzie jest zawsze wpis rhd lub lhd i adnotacja chyba na podstawie tego wpisu

diagnosta badając auto po "przekładce" nie napisze że to anglik, od tego są WK i dlatego tłumaczy się dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że się zagalopowałem albo coś się mi pomieszało

w nowych angielskich DR (po 2010r) nie ma takiego wpisu a starszych nie mogę znaleźć

tak czy inaczej masz reację

na podstawie czego WK mają taką adnotację umieszczać. W normalnym kraju minister wyleciał by na zbity pysk, bo jak można wprowadzić taki przepis nie zmieniając pozostałych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to czytam i zastanawiam się co jest grane?

 

 

Wkrótce będziemy mogli jeździć autami z kierownicą po prawej stronie

Andrzej Kublik

28.05.2015 01:00

 

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak już może znieść zakaz rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie. Na razie nie da się ustalić, ile takich aut sprowadzimy z Wielkiej Brytanii i Irlandii, bo Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców nie daje takiej możliwości.

 

W zeszłym tygodniu zakończyła się notyfikacja w UE projektów dwóch rozporządzeń ministra infrastruktury i rozwoju, które znoszą dotychczasowy zakaz rejestracji samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie. Odpowiedzialne za notyfikację Ministerstwo Gospodarki przekazało nam, że już przed tygodniem poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR), iż upłynął okres obowiązkowego wstrzymania prac nad projektami na czas notyfikacji.

 

- Obecnie projekty rozporządzeń podlegają końcowej procedurze legislacyjnej związanej z ich podpisaniem przez ministra infrastruktury i rozwoju - poinformował nas wczoraj rzecznik MIR Piotr Popa. Nie ujawnił, kiedy minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak podpisze rozporządzenia. Wiadomo jednak, że zaczną one obowiązywać dwa tygodnie po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw, czyli prawdopodobnie w czerwcu.

 

To efekt wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który pod koniec 2013 r. uznał, że Polska łamie unijne prawo, zakazując rejestracji aut dostosowanych do ruchu lewostronnego, jak w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Teraz takie auta będzie można u nas rejestrować po niewielkich przeróbkach. Trzeba założyć reflektory do ruchu prawostronnego (używane mogą kosztować nawet 50 zł, jak szacują eksperci), odpowiednio ustawić lub wymienić boczne lusterka i ewentualnie wymienić prędkościomierz, jeśli jest wyskalowany w milach. Ale czasem auta sprzedawane na Wyspach mają liczniki w milach i kilometrach i wtedy nie trzeba ich wymieniać.

 

Wcześniej rejestracja nie była możliwa

 

Do czasu przegranej przed sądem UE nasze rządy nie zgadzały się na rejestrowanie aut z kierownicą po prawej stronie, bo obawiały się, że masowy import używanych pojazdów z Wysp pogorszy stan bezpieczeństwa. Polska od lat zajmuje czołowe miejsce wśród państw UE pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków.

 

Rządowi trudno jednak było uzasadnić te obawy, bo nie dostał z innych państw UE statystyk wypadków z udziałem aut z kierownicą po prawej stronie. Ewidencję takich wypadków ma jednak prowadzić nasza policja i w styczniu MIR informował, że odpowiednie rozporządzenie już szykuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. - W ostatniej fazie uzgodnień jest rozporządzenie komendanta głównego policji w tej sprawie - powiedział nam rzecznik KGP inspektor Mariusz Sokołowski.

 

Na razie nie da się ustalić, ile aut z kierownicą po prawej stronie zarejestrują Polacy. Od dziś wchodzi w życie rozporządzenie minister Wasiak zobowiązujące urzędy komunikacyjne do umieszczania w dowodach rejestracyjnych adnotacji o tym, że auto ma kierownicę po prawej stronie. Ale jak przyznał Roman Kusyk, szef departamentu ewidencji państwowych MSW, takie wpisy do dowodów rejestracyjnych nie pozwolą stworzyć w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) statystyki aut z kierownicą po prawej stronie. Taka możliwość może się pojawić dopiero w systemie CEPiK 2.0, który ma zacząć działać od przyszłego roku. Na razie takiego zapisu nie ma jednak w projektach przepisów o CEPiK 2.0.

 

- Konsultacje jeszcze trwają. Ja jestem za tym, by w CEPiK odnotować, że auto ma kierownicę z prawej strony - uważa dyr. Kusyk

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18001849,Wkrotce_bedziemy_mogli_jezdzic_autami_z_kierownica.html?biznes=local#BoxBizImg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o tym?

Na przyszłość to proszę takie artykuły wrzucać do Pitu,pitu lub Humor. :evil:

Czyli od jutra to diagnosta się będzie tłumaczył

Jak będzie robił wg redaktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można wprowadzić taki przepis nie zmieniając pozostałych :razz:

Będą zmienione w późniejszym terminie i to nie jeden raz.W przyszłym roku się ujednolici i wprowadzi kolejne zmiany.I tak cały czas :)

 

[ Dodano: 28-05-2015, 22:13 ]

Na przyszłość to proszę takie artykuły wrzucać do Pitu,pitu lub Humor

Mnie tam do śmiechu nie jest jak telefony z dziwnymi zapytaniami odbieram :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam do śmiechu nie jest jak telefony z dziwnymi zapytaniami odbieram

 

ja sądzę ,że niektóre osoby z wydziałów komunikacji po przeczytaniu

Dz.U.2015.670

w lit. zf kropkę zastępuje się przecinkiem i dodaje się lit. zg w brzmieniu:

"zg)"KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE" - dotyczy pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego, rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako:

–konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo

–konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu).";

 

mówią klientom -już można robić angliki -bo nawet kolega dzisiaj dzwonił i już zgłupiał - panie przegląd anglika chciałam zrobić bo pani z wydziału komunikacji powiedziała......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne-liczba i aktywność uczestników forum nagle wzrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,do mnie też Jarek dzwonił, widać nie przekonałem go jak do ciebie też zadzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam to pytanie ponownie. Ile grozi redaktorowi czasopisma za wprowadzanie ludzi w błąd kłamstwami... Mam nadzieję, że co najmniej pięć lat... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam to pytanie ponownie. Ile grozi redaktorowi czasopisma za wprowadzanie ludzi w błąd kłamstwami... Mam nadzieję, że co najmniej pięć lat...
----

 

lub zakaz wykonywania zawodu na 5 lat :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,do mnie też Jarek dzwonił,
:D a jak by czytał nasze forum to był by na bieżąco co w trawie piszczy ................ :D

 

a powiedziałem mu ,że na pewno wszystkie telewizje taką ważną wiadomość ogłoszą wszem i wobec jak jeszcze my nie będziemy mieli odpowiednich aktów prawnych :D:D

jak robi to prasa i niektóre wydziały komunikacji ........................................ w których pracują ................................................................................................................................................. :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat :

" Trzeba założyć reflektory do ruchu prawostronnego (używane mogą kosztować nawet 50 zł, jak szacują eksperci), odpowiednio ustawić lub wymienić boczne lusterka i ewentualnie wymienić prędkościomierz, jeśli jest wyskalowany w milach."

 

Proszę kolegów , żeby mnie uświadomili:

Czy prędkościomierz nie może być w milach, przecież programy dopuszczają przebieg w milach, kilometrach, motogodzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kolegów , żeby mnie uświadomili:

Już tłumaczę

prędkościomierz

Pokazuje ile jedziesz na godzinę-w naszym przypadku km/h

przebieg w milach

Czyli ile przejechałeś (potoczna nazwa drogomierz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

Czyli od jutra to diagnosta się będzie tłumaczył

 

Jak będzie robił wg redaktora.

Wystarczy, że klient redaktorowi uwierzy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.