Skocz do zawartości

Samochody z Anglii ...


leszek kulferst

Rekomendowane odpowiedzi

badania to straszyli ze spotkają się w sądzie.

a nie usłyszałeś -Pan się nie zna ja wiem ,że można ............................ :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 794
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    43

  • blakop

    42

  • Grzegorz Łódź

    41

  • Psuj

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

lampy nie były przystosowane do naszych dróg.

Ja tam w Anglii nie byłem,ale tam też pewnie jakieś dziury w drodze znajdziemy.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie był pewny czy takie wydawanie N się czkawką nie odbije na SKP...

 

I nie słuchajcie Michała tak do końca - chłop taki odważny, ale... No właśnie - co z pobieraniem opłat zawyżonych za KP?? Niektóre SP, SKO, Starostwa, a nawet sądy mówią oddawać, niektóre niekoniecznie... Zróżnicowanie jest duże. Ja bym tak w ciemno nie stawiał co można, a co nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja “anglików” w nieznanym terminie

 

Rozporządzenia, których założeniem miało być dopuszczenie w Polsce rejestracji samochodów z kierownicą po prawej stronie nie zaczną, jak zakładały projekty, obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w dniu 6 listopada 2014 r. opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dokument został skierowany do konsultacji z określeniem daty zgłaszania uwag do 28 listopada 2014 r. I tylko tyle wiemy, nie ma informacji o zgłoszonych uwagach i dalszych postępach prac nad tekstem. Dziennik “Gazeta Prawna” tak komentuje ten stan: “Jak wynika jednak informacji uzyskanych przez DGP, na ich wejście w życie będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak długo? Tego nie wie samo Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Z przekazanej nam odpowiedzi wynika, iż "prace nad zmianą przepisów w celu umożliwienia rejestracji samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie dobiegają końca i trwają jeszcze uzgodnienia międzyresortowe". Resort wyjaśnia również, że na tym etapie nie jest wstanie precyzyjnie wskazać dokładnej daty wejścia w życie nowych przepisów.

 

Proponowane rozwiązania oprócz założeń umożliwiających rejestrację samochodów z kierownicą po prawej stronie, przewidują także pewne ograniczenia wynikające ze względów bezpieczeństwa. Tego typu pojazd, będzie mógł poruszać się po polskich drogach jeśli światła przednie i tylni reflektor przeciwmgielny zostanie dostosowany od ruchu prawostronnego. Co więcej, samochód będzie musiał być wyposażony w prędkościomierz działający w skali km/h lub jednocześnie km/h i mph. Dodatkowo, auto wyposażone musi zostać w lusterko wsteczne (zewnętrzne) umożliwiające obserwację obszaru po lewej stronie pojazdu. Jego usytuowanie gwarantować ma kierowcy właściwe pole widoczności.

 

http://news.prawodrogowe.pl/i525#news24994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozporządzenie dotyczące samochodów osobowych sprowadzanych z Wielkiej Brytanii, czyli "anglików" wejdzie w życie, to można będzie te auta u nas rejestrować i jeździć nimi bez przekładania kierownicy - mówi Waldemar Witek, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych. I dodaje: - Na razie jednak czekamy na zakończenie prac nad rozporządzeniem, a nie sądzę, aby udało się to przed nowym rokiem.

:x

źródło: http://www.strefabiznesu.gloswielkopolski.pl/artykul/angliki-wyjad%C4%85-na-polskie-drogi-tylko-kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czyżby coś nas ominęło

 

Zmiany prawa i przepisów w 2015 r. - komentarz ekspertów ProfiAuto

Opublikował Witold Hańczka dn. 22 Stycznia 2015r. o godz. 12:01

......................................................................................................................................

....Od stycznia kierowcy mają również możliwość zarejestrowania w Polsce samochodów, które pochodzą z Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Chodzi o tzw. „angliki”, czyli auta z kierownicą po prawej stronie. Zmiana przepisów jest spowodowana wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, który nałożył na Polskę obowiązek dostosowania przepisów i norm do tych, obowiązujących w całej Unii Europejskiej..........................................................................

 

http://motofocus.pl/publikacje/13166/zmiany-prawa-i-przepisow-w-2015-r-komentarz-ekspertow-profiauto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze teraz sprawdzałem niema żadnej ogłoszonej ustawy ani rozporządzenia na stronie sejmu , znów pismaki wyszli przed szereg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem przed chwilą zapytanie na maila do tego pana i pani redaktor - niech napiszą na jakiej podstawie tak utrudniają pracę diagnostom pisząc takie farmazony....................... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem przed chwilą zapytanie na maila do tego pana i pani redaktor - niech napiszą na jakiej podstawie tak utrudniają pracę diagnostom pisząc takie farmazony.
----

 

dobre , zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, kierowcy mają mieć również możliwość zarejestrowania w Polsce samochodów, które pochodzą z Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Chodzi o tzw. „angliki”, czyli auta z kierownicą po prawej stronie. Zmiana przepisów jest spowodowana wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, który nałożył na Polskę obowiązek dostosowania przepisów i norm do tych, obowiązujących w całej Unii Europejskiej. Jednak z powodu wydłużających się procedur ministarialnych, przepisy nie weszły w życie według pierwotnego planu, czyli 1 stycznia 2015 r. Więcej w artykule.

 

Już się poprawili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały humorek z wczorajszego dnia:

Dzwoni kolega ze stacji i pyta "czy mam już wymalowane linie dla anglików".

Raczej czytam wszystkie ustawy więc dostałem delikatnie w twarz.

Jakie linie - i zaczyna mi wyjaśniać, że zgodne z Dz.U - Poprosiłem go o sygnaturę - Szukał, szukał i po chwili O K.... Nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał, szukał i po chwili O K.... Nie ma :D

Myślę że Dz. U. jest skoro kolega był pewien, po prostu źle szukał ,,,

Nadgorliwość jest piękna ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem odpowiedź

 

Dziękuję za wiadomość. Treść cytowanej przez Pana informacji pochodzi z

materiału prasowego firmy ProfiAuto. Przyznam, że zwykle publikujemy ich

treści bez korekty, dlatego nie dopatrzyliśmy się tej nieścisłości. Już

poinformowałem autora publikacji o błędzie.

 

Aby wyjaśnić Czytelnikom tą kwestię, opublikowałem materiał na temat

opóźnienia wdrożenia przepisów:

http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/13169/rejestracja-anglikow-wciaz-niemozliwa-opoznia-sie-wdrozenie-projektu

 

Przepraszam za publikację informacji zawierającej błąd. Zarazem dziękuję za

Pana czujność.

 

zaprosiłem pana Witolda ,aby takie sprawy konsultować z fachowcami ...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojutrze dowiemy się od kiedy - Wysłany: Dzisiaj 7:53

 

ciekawe skąd taka pewność że jutro? - Wysłany: Dzisiaj 7:54

 

Danielu wiesz coś więcej? czy to tylko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przejęzyczenie, bo faktycznie podane było, że pojutrze, co nie zmienia faktu, że to całkiem bliski termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos RMF'u i ZET'ki. Czasami ciężko słucha się ich prezenterów- z ich drętwych dowcipów i pretensjonalnych politycznych docinek napisanych przez kierownictwo chyba śmieją się tylko oni sami (a i tak słychać wymuszony śmiech...) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ciężko słucha się ich prezenterów- z ich drętwych dowcipów i pretensjonalnych politycznych docinek napisanych przez kierownictwo chyba śmieją się tylko oni sami

Niestety ale odnoszę podobne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju:

 

Dopuszczenie do ruchu drogowego w Polsce samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie

 

28 stycznia 2015 r. na posiedzeniu Komisji Prawniczej w Rządowym Centrum Legislacji została podjęta decyzja o objęciu procedurą notyfikacji przez Komisję Europejską dwóch rozporządzeń zmieniających rozporządzenia:

 

- Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia,

 

- Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

 

Projekty rozporządzeń umożliwiających dopuszczenie do ruchu drogowego w Polsce samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie zostaną skierowane do podpisu Ministra Infrastruktury i Rozwoju po zakończeniu procedury notyfikacji.

 

Notyfikacja daje możliwość wszystkim krajom członkowskim Unii Europejskiej zaopiniowania nowych przepisów technicznych nie będących implementacją prawa unijnego, a jedynie regulacjami krajowymi. W Polsce koordynatorem krajowego systemu do spraw notyfikacji jest Minister Gospodarki, który przekaże przedmiotowe projekty do Komisji Europejskiej.

Link do źródła:

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - “Dopuszczenie do ruchu drogowego w Polsce samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie”

 

 

http://news.prawodrogowe.pl/i527#news25083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.