Skocz do zawartości

Samochody z Anglii ...


leszek kulferst

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jedno się chyba wyjaśniło :)

Pamiętacie rozmowę o tym:

 

4. (89) Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

1) nowy pojazd, dla którego wydano świadectwo zgodności WE, świadectwo zgodności, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzję o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu;

2) zarejestrowany pojazd:

a) na którego typ wydano świadectwo homologacji typu WE pojazdu - w okresie od dnia pierwszej rejestracji za granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego, ustalonego na podstawie ust. 5, lub

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.

 

[ Dodano: 21-02-2015, 16:50 ]

bo wystarczy pozytywne badanie techniczne i pojazd jest normalnie rejestrowany.

Ale wcześniej dla nowych pojazdów nie wymagałeś badania.A dla nowych "anglików" będziesz wymagał.I jeszcze jedno-kto będzie określał termin następnego OBT.Jeśli diagnosta to od kiedy? (jeszcze nie zarejestrowany). Czy będzie miał wydane PC na przegląd?(bo nie będzie miał DR )..Pewnie będzie dużo pytań.

 

[ Dodano: 21-02-2015, 17:12 ]

A co by się w nich miało zmienić?

My np.będziemy zamieszczać w zaświadczeniu z badania uwagę,że pojazd konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą po prawej stronie).

Czy w DR nie powinna też być taka informacja :?

Bo czemu ma służyć ta uwaga :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 794
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    43

  • blakop

    42

  • Grzegorz Łódź

    41

  • Psuj

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Coście się tak rozmarzyli z tym WE? Przecież, w teorii każdy pojazd z Wysp, posiada dopuszczenie WE, bo to kraj z naszego kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w DR nie powinna też być taka informacja :?

Pocieszę Cię, ma być : KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz o nowelizacji 996 bo ten znam

Właśnie w tym, objaśnienia do zaświadczenia z bad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie rozumiemy. :(

To że w zaświadczeniu będziemy taką informację zamieszczać to wiem.Ale DARIO64, pisze ,że w DR też taka informacja będzie to pytam się -na jakiej podstawie będzie tam zamieszczona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. :) Skoro my wpiszemy to chyba WK będzie musiał taki zapis umieścić.Tak mi się wydaje.

jeśli właściciel przełoży kiere na lewą stronę to chyba będą zmiany konstrukcyjne (zmiana danych w DR). taką mama teorię.Nie wiem czy słuszną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej dla nowych pojazdów nie wymagałeś badania.A dla nowych "anglików" będziesz wymagał.

 

Zgodnie z opinią mojego radcy prawnego - nie będę. Skoro nie mogę wymagać OBT dla nowego pojazdu z gazem to nie mogę również dla nowego anglika. Radca uznał, że "z wyjątkiem" nie dotyczy punktu 1) :razz:

 

[ Dodano: 23-02-2015, 18:43 ]

Czy w DR nie powinna też być taka informacja :?

 

Skoro teraz nie musi być, a są zarejestrowane pojazdy z kierownicą po prawej (sprzed 1985 r.) to czemu dla nowszych pojazdów taka adnotacja miałaby się pojawić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mogę wymagać OBT dla nowego pojazdu z gazem to nie mogę również dla nowego anglika

No to w mojej ocenie trzeba zacząć od nowelizacji ustawy PoRD,a potem rozporządzeń wykonawczych,aby móc "angliki"rejestrować.

Zarejestrujesz nowego "anglika" bez nie wiedząc czy jest dostosowany (widoczność,światła....).W naszym projekcie jest dodany dział IIa (czyli okrojone OBT) i dotyczy nowych pojazdów (paragraf 2 ustęp 2a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o projekt taki mi chodziło.Ale według mnie trzeba jeszcze wyjaśnić tą kwestię związaną z rejestracją nowych "anglików" (to o czym pisałem wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapis ten jest dla Ciebie jasny i logiczny ?
Janusz, czego nie rozumiesz?

 

To jest projekt zawsze można przedstawić swoją redakcję przepisu aby stał się logiczny i czytelny dla całości. Ale my wolimy skrytykować nie wykazując żadnej inicjatywy o znalezieniu i prześledzeniu projektów co dopiero usiąść i zredagować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie rozumiesz?

Nie rozumiem potrzeby drugiej części tego zapisu, jeśli po przekładce kierownicy spełnił kiedyś warunki, to po co info o tym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po przekładce kierownicy spełnił kiedyś warunki, to po co info o tym ,,,
Janusz żeby wyczulić diagnostę, żeby przykrócić przekładki w "stodole", po to żeby było czytelnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby przykrócić przekładki w "stodole",

Nie no, z intencją to ja się zgadzam, tylko co z tymi już przełożonymi w stodole. wracać do dokumentów w WK i też wpisu dokonywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co z tymi już przełożonymi w stodole.
z tymi Januszu to raczej czar prysł, prawo nie działa wstecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co z tymi już przełożonymi w stodole. wracać do dokumentów w WK i też wpisu dokonywać ?

 

A skąd wiadomo, że była przekładka? Z dokumentów to przecież nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że była przekładka? Z dokumentów to przecież nie wynika.

 

Przy rozkodowywaniu na niektórych (niektórych-by nie reklamować) programach czasem pojawia się komunikat "pojazd przystosowany do ruchu lewostronnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozkodowywaniu na niektórych (niektórych-by nie reklamować) programach czasem pojawia się komunikat "pojazd przystosowany do ruchu lewostronnego".

 

Program jednak nie jest wiarygodnym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.