Skocz do zawartości

Niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    46

  • michal_k

    24

  • Psuj

    22

  • ketiw38

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masz na myśli, że da się tę wartość (MMC zespołu) tak podzielić, że bez naruszania ustawy "zbudujemy" zestaw, którym da się jeździć po drogach publicznych?

 

Oczywiście. Matiz bez pasażerów i ładunku z przyczepą lekką dmc 300 kg. Nie pamiętam teraz ile Matiz ma ładowności, ale powinno wystarczyć. Widziałem Matizy z pozycją druga na tabliczce taką jak pierwszą (bodajże 1280 kg? chyba?) jak i z wykreskowaną. Więc coś jest na rzeczy.

 

Kiedyś też mi się wydawało, że jak F2 = F3 to nie może ciągnąć przyczepy. Może, ale małe. Tym nie mniej nie widzą powodów, aby klientowi taką możliwość odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bodajże 1280 kg? chyba?) jak i z wykreskowaną

F.1-1210Kg

F.3-1210Kg z wykreskowaną niewidziałem,a wczoraj robiłem Toyota IQ i też w pozycji F.1-1280Kg ,F.3-1280Kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzą powodów, aby klientowi taką możliwość odbierać

Ja, broń Boże nie chcę nikomu nic odbierać. Po prostu, nigdy nie spotkałem się z przypadkiem kiedy F2=F3 a mimo to producent dopuszcza holowanie jakiejkolwiek przyczepy. Ale może niewiele jeszcze widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może niewiele jeszcze widziałem :)

Pewnie dużo widziałeś, ale nigdy nie powiemy, że widzieliśmy wszystko, zwłaszcza, iż anomalii ci u nas dostatek ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam kolegów,może ktoś rozkodować nazwę paliwa w DR widnieje wpis BU ,samochód z silnikiem diesla od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może ktoś z kolegów pamieta kiedy zmienił sie sposób przeliczania kg na kN, tz. od kiedy stosuje się przelicznik 9,8 a nie 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiemy, kiedy zmienił się przelicznik, to przedstawię całośc zagadnienia:

Wykonałem OBT Peugeota Partnera, który wyprodukowany i zarejestrowany był w 2002r. Ponieważ skończył się DR, to wydałem zaświadczenie z OBT z wynikiem P i dopiskiem, że najwięlszy dopuszczalny nacisk osi wynosi 10,58 kN (1080 kg).

Zadzwoniła do mnie pani z WK, że ona nacisku osi nie może poprawić, bo w homologacji jest podane, że nacisk wynosi 10,8 kN. Homologacja niejako zawiera poprawny zapis na dzień jej wystawienia natomiast w mojej ocenie pani z WK powinna uwzględnić zmianę przepisów zawartą w Dz U 103 z 2004r i poprawić nacisk osi.

Jakie widzicie wyjście z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie widzicie wyjście z tej sytuacji?

EDUKACJA, tylko edukacja może nas uratować. Nas to znaczy, te dziewczyny z WK też ,,,

 

a ile ja się napiszę tych danych przy wymianie DR, niestety nie widzę tego w nowo-wydanych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja się napiszę tych danych przy wymianie DR, niestety nie widzę tego w nowo-wydanych ,,,

Mam to samo, ale jak czegoś nie wpiszę to zaraz dzwonią że brakuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja się napiszę tych danych przy wymianie DR, niestety nie widzę tego w nowo-wydanych ,,,

:ok:ok:ok Pierwszy raz jak miałem taki przypadek to az sprawdzałem czy ja zapomniałem na zaswiadczeniu cos wpisac...Niestety ale nie ja w tym przypadku popełnilem babola... :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wszystkimi danymi to kant stołu, UC ustala rocznik pojazdu na 2006 WK grozi żeby nie odmładzać pojazdów i wg nich rocznik pojazdu 2005 i i inaczej nie zarejestrują :razz:

nie wiem jak wy ale mam wrażenie że im głębiej w las tym ciemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy ale mam wrażenie że im głębiej w las tym ciemniej

max72, -moze i ciemniej...Ale więcej drzew to raczej pewne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale więcej drzew to raczej pewne...

Zdziwiłbyś jak dziś lasy wyglądają , u mnie im głębiej w las tym jaśniej i w piłkę pograć można, tak przetrzebione ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale więcej drzew to raczej pewne

obawiam się że po przejściu tych paru kilometrów zapominałem jak wyglądały drzewa widziane z polany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC ustala rocznik pojazdu na 2006 WK grozi żeby nie odmładzać pojazdów i wg nich rocznik pojazdu 2005 i i inaczej nie zarejestrują :razz:

 

UC nie ustala roku tylko przyklepuje to co napisał właściciel w papierach i dla nich korzystniejsze :)

 

Jakie widzicie wyjście z tej sytuacji?

 

Spokojna rozmowa z panią i uzasadnienie, że to nie zmiana a poprawienie do aktualnych norm - tak samo jak z dmc niektórych ciężarówek. Jeśli nie pomoże to rozmawiamy z kierownikiem rejestracji i ewentualnie dalej z naczelnikiem wydziału. Jesli do żadnej osoby nie dojdą te argumenty to wtedy niech sobie radzą sami, ja nic nie zmienię a głowa w mur walić nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC nie ustala roku

i tu byś się zdziwił :) (nie wiem jak w Poznaniu), nie jednemu kazali płacić wg swoich katalogów a nie według tego co było w umowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jednemu kazali płacić wg swoich katalogów a nie według tego co było w umowie

 

No, ale to dotyczy wartości pojazdu a nie roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.