Skocz do zawartości

Niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz, że pracownik WK wprowadził do systemu cały VIN, a DR wydrukowany został z krótkim numerem, to jesteś w błędzie, bo DR zamawia się za pośrednictwem systemu.

 

Mówiąc krótko - nawet gdyby pracownik WK baaaaaaardzo chciał, to nie ma technicznej możliwości, aby zamówić DR z innym nr VIN niż w systemie.

 

A w przypadku wydania nowego DR też nie ma mowy zmiany VIN, jak się domyślam ? Czyż nie jest to istna paranoja!

 

[ Dodano: 11-07-2011, 07:46 ]

Jeśli myślisz, że pracownik WK wprowadził do systemu cały VIN, a DR wydrukowany został z krótkim numerem, to jesteś w błędzie, bo DR zamawia się za pośrednictwem systemu.

 

Mówiąc krótko - nawet gdyby pracownik WK baaaaaaardzo chciał, to nie ma technicznej możliwości, aby zamówić DR z innym nr VIN niż w systemie.

 

A w przypadku wydania nowego DR też nie ma mowy zmiany VIN, jak się domyślam ? Czyż nie jest to istna paranoja!

 

Olga !!! Myślę, że pracownik w systemie wpisał tylko część nr VIN, gdyż w rejestrze mojej SKP widnieje cały nr!!! Twierdzę, że to błąd WK .

 

[ Dodano: 11-07-2011, 08:16 ]

Jeśli myślisz, że pracownik WK wprowadził do systemu cały VIN, a DR wydrukowany został z krótkim numerem, to jesteś w błędzie, bo DR zamawia się za pośrednictwem systemu.

 

Mówiąc krótko - nawet gdyby pracownik WK baaaaaaardzo chciał, to nie ma technicznej możliwości, aby zamówić DR z innym nr VIN niż w systemie.

 

Jestem już po rozmowie z WK !!! Więc przekazuję szanownemu gremium informację, jak do tego podszedł mój WK. Pojazd "przywędrował " , na mój teren z Wejherowa z niepełnym nr VIN. W celu wyprostowania błędnego zapisu WK poinformował mnie, że właściwy nr zostanie wpisany do DR w "adnotacjach urzędowych". Klient będzie zadowolony, a ja będę miał święty spokój !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    46

  • michal_k

    24

  • Psuj

    22

  • ketiw38

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

właściwy nr zostanie wpisany do DR w "adnotacjach urzędowych". Klient będzie zadowolony, a ja będę miał święty spokój !!!

 

Żadna nowość, mój WK od zawsze w ten sposób załatwiał problem "krótkiego" nr. nadwozia, chociaż w większości odbywa się to w momencie wymiany DR na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd "przywędrował " , na mój teren z Wejherowa z niepełnym nr VIN.

 

Myślę, że pracownik w systemie wpisał tylko część nr VIN, gdyż w rejestrze mojej SKP widnieje cały nr!!! Twierdzę, że to błąd WK .

 

Więc chyba nie tylko wina leży po stronie WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd "przywędrował " , na mój teren z Wejherowa z niepełnym nr VIN.

 

Myślę, że pracownik w systemie wpisał tylko część nr VIN, gdyż w rejestrze mojej SKP widnieje cały nr!!! Twierdzę, że to błąd WK .

 

Więc chyba nie tylko wina leży po stronie WK...

 

Masz rację nie tylko wina po stronie WK... Trzech diagnostów zignorowało błędny zapis. Pomimo, że w rejestrze badań wpisali cały nr VIN i dali P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko - nawet gdyby pracownik WK baaaaaaardzo chciał, to nie ma technicznej możliwości, aby zamówić DR z innym nr VIN niż w systemie.

 

A moze nieco odbiegne od tematu - ale dzis pani urzedniczka dzwonila do mnie z prosba o korekcje badania technicznego.

Twierdzila ze nie moze wypelnic DR w systemie poniewaz kolega nie okreslil rodzaju pojazdu, znaczy w zaswiadczeniu wpisal tylko "motocykl"

A ona nie widzi pojazdu i nie wie czy to motocykl ciezarowy, osobowy czy moze cysterna...

Stanowczo twierdzila iz "inne stacje okreslaja" wiec dla spokoju ducha jej i swojego dopisalem na zaswiadczeniu

Motocykl osobowy

i wyslalem faksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko - nawet gdyby pracownik WK baaaaaaardzo chciał, to nie ma technicznej możliwości, aby zamówić DR z innym nr VIN niż w systemie.

 

A moze nieco odbiegne od tematu - ale dzis pani urzedniczka dzwonila do mnie z prosba o korekcje badania technicznego.

Twierdzila ze nie moze wypelnic DR w systemie poniewaz kolega nie okreslil rodzaju pojazdu, znaczy w zaswiadczeniu wpisal tylko "motocykl"

A ona nie widzi pojazdu i nie wie czy to motocykl ciezarowy, osobowy czy moze cysterna...

Stanowczo twierdzila iz "inne stacje okreslaja" wiec dla spokoju ducha jej i swojego dopisalem na zaswiadczeniu

Motocykl osobowy

i wyslalem faksem.

 

Przeczytaj pilnie !!!ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

 

z dnia 27 września 2003 r.

 

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

Dz. U. Nr 192 poz. 1878

 

Załącznik nr 4

 

KLASYFIKACJA POJAZDÓW

 

Tabela nr 1 - Rodzaje i podrodzaje pojazdów

 

 

Rodzaj pojazdu motocykl

 

 

Podrodzaj pojazdu

 

01 osobowy

 

02 ciężarowy

 

99 inny*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga !!! Myślę, że pracownik w systemie wpisał tylko część nr VIN, gdyż w rejestrze mojej SKP widnieje cały nr!!! Twierdzę, że to błąd WK .

W WK wpisali na podstawie przedstawionych dokumentów, to wszystko. I zapewne już po wydaniu DR, na kolejnym OBT diagnosta odczytał pełen VIN. Tylko, że zamiast wysłać właściciela z zaświadczeniem na uzupełnienie tego numeru, to zrobił tylko wpis w rejestr i stwierdził, że poczeka z tym do wymiany DR. :)

W celu wyprostowania błędnego zapisu WK poinformował mnie, że właściwy nr zostanie wpisany do DR w "adnotacjach urzędowych". Klient będzie zadowolony, a ja będę miał święty spokój

Przecież to nic nowego. I to nie jest błędny wpis, tylko zwyczajnie wcześniej w DR wpisywało się "krótki" numer. W większości te numery już zostały uzupełnione, ale jak widać jeszcze się trafiają... W takiej sytuacji właściciel wypełnia taki specjalny wniosek na uzupełnienie nr VIN (bynajmniej my taki mamy), no i wpisu dokonuje się w adnotacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się dziwicie? Przecież tego nikt ludzi nie uczy. Kiedyś dostałem do nauki chłopaka i tak go uczę i tak po jakimś czasie dotarło do mnie, że on nie wie co to jest ciężarówka, a co ciągnik siodłowy, a już o różnicy między przyczepa i naczepą w ogóle nie kumał... Jak się okazało nie miał nawet prawa jazdy... :( No i pracuj z takim? Na szczęście pojętny był, a i biuro na IX piętrze przy ruchliwej trasie mieliśmy, to jakoś tam co rano go do szyby przyklejałem i szkoliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj pojazdu motocykl

Podrodzaj pojazdu

01 osobowy

02 ciężarowy

99 inny*

 

Czlowiek sie cale zycie uczy, ciekawe jak to wczesniej system puszczal...

A ja nie mam w programie takiego pojazdu jak motocykl inny czy ciezarowy - mam tylko motocykl i motorower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek sie cale zycie uczy, ciekawe jak to wczesniej system puszczal...

A ja nie mam w programie takiego pojazdu jak motocykl inny czy ciezarowy - mam tylko motocykl i motorower

 

Tytus w Twoim systemie nie ma, gdyż doszli do wniosku, że nie będą uczyć "takich pierdół" starego motocyklistę. Przecież lepiej od nich wiesz i po co mają Cię uświadamiać. Przyjmij to z poczuciem humoru !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tam co rano go do szyby przyklejałem

 

U nas na serwisie na klientów którzy kleją się do szyby (między serwisem a poczekalnią) to mówią - GLONOJAD... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na serwisie na klientów którzy kleją się do szyby (między serwisem a poczekalnią) to mówią - GLONOJAD... :evil:

 

:ok

Mam takiego w akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na serwisie na klientów którzy kleją się do szyby (między serwisem a poczekalnią) to mówią - GLONOJAD... :evil:

 

Psuj - a wiesz, że oni na Ciebie tak patrzą, nie? :)

 

Ja tam od czasu do czasu wieczorem w łóżku zamieniam się w glonojada 8)

 

Świetnie!! gratuluję Tomku!! Ale może czasami, choć ze względu na żonę spróbowałbyś seksu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne już po wydaniu DR, na kolejnym OBT diagnosta odczytał pełen VIN. Tylko, że zamiast wysłać właściciela z zaświadczeniem na uzupełnienie tego numeru, to zrobił tylko wpis w rejestr i stwierdził, że poczeka z tym do wymiany DR.

Dla mnie osobiście w takim przypadku nie ma zadnego czekania-azymut do WK....Owszem nie jestem jakimś tam oszołomem,moze poczekac do wymiany DR nacisk osi,moc silnika ale nie vin.... :!::!:

Jak się okazało nie miał nawet prawa jazdy...
blakop, -a sadzisz jak by mial to by wszystko kumał w lot... :?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, -a sadzisz jak by mial to by wszystko kumał w lot... :?::?:

 

No może nie w lot, ale zakładam, że chociażby z doświadczenia, czy rozwiązywania krzyżówek wiedziałby co to przyczepa, a co naczepa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałby co to przyczepa, a co naczepa...

Ja najbardziej lubie "ciężarówka z dwoma przyczepami" (kabina +skrzynia+przyczepa skrzynia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne już po wydaniu DR, na kolejnym OBT diagnosta odczytał pełen VIN. Tylko, że zamiast wysłać właściciela z zaświadczeniem na uzupełnienie tego numeru, to zrobił tylko wpis w rejestr i stwierdził, że poczeka z tym do wymiany DR.

Dla mnie osobiście w takim przypadku nie ma zadnego czekania-azymut do WK.

Oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapodam coś na deser, przyjeżdża Peugeot 206 na OBT, w DR brak miejsca DMC=123011 kg, G=102 kg :shock: , podobna sytuacja - Fiat Punto F1,F2=1300 oraz G=1300 :?: . To tylko wynik dzisiejszego dnia :?

 

[ Dodano: 13-07-2011, 18:23 ]

Ale... co to właściwie jest DR - kawałek szmaty, czy dokument urzędowy potwierdzający zawarte w nim dane?

 

Bo z tego co piszecie można by w zasadzie do woli zmieniać sobie dane w DR - nawet co roku. Ważne aby tylko diagnosta odpowiednią formułkę wpisał... I ta formuła jest ważniejsza niż wszystko - dotychczasowy DR, homologacje... A nawet poprzednie takie samo badanie od innego diagnosty :)

 

:shock::shock::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.