Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

A kto ma go ustalić i w jaki sposób? Bo załóżmy, że to nowy pojazd, ma jeszcze badanie na ponad dwa lata, a gość zakłada TAXI.

Kto i w jaki sposób ma to badanie skrócić? Słucham pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie Kraków ustalił co nie co.L-ki, Uprzywilejowane,Taxi,Niebezpieczne praktycznie tak jak wczesniej.Mamy poz.6.1 6.2 6.3 gaz z poz 1.15.Z zagranicy też tak jak wcześniej jutro pokaże sie poz. okresowe zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą -ustalenie danych 60+okresowe 98 jeśli coś w trakcie badania (czyli np. na fakturze kolizja itp)+94złJeśli klient jest w stanie wskazac ze jego auto ma wazny przegląd do ???? to zleca nam ,lub przez urząd ustalenie danych (DIP) za 60zł.

Skierowanie po kolizji (policja,urząd) 94+okresowe.pkt1-10 usterka 20zł jeśli jest wskazanie na punkt od 1-10(np.peknięta szyba pkt.5)

a co na to Gdańsk ;D

edit

Rzeszów

Białystok ::hey

Poznań :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe TAXI, L, ADR - opłata jak za podstawowe badanie okresowe.

 

Okresowe GAZ - opłata jak za podstawowe badanie okresowe plus za badanie specjalistyczne.

 

Badanie pojazdów które mają być używane jako TAXI, L, ADR - czyli sprawdzenie warunków dodatkowych przed dokonaniem wpisu w DR przez WK, tylko zakres badania dodatkowego i takie opłaty, np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

Badania skierowane usterek - jak do tej pory, sprawdzenie usterek i kasowanie za nie

 

Badania skierowane pokolizyjne - znika zakres okresowego, więc i nie kasujemy za nie, tylko za badanie specjalistyczne i to sprawdzamy. Nie ustalamy również TNB

 

Okresowe pojazdu zarejestrowanego za granicą - cena 98 i wypełniamy DIP

 

Wszystko klarowne jak stare wino.

Powiedz jeszcze ile za "zmiany konstrukcyjne"

 

cos z tym pokolizyjnym zamieszales...niby jak to widzisz tylko 94zl za dodatkowe :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera niestety po kolizyjne bez zmiany daty za 94 .

czyli dodatkowe a sprawdzać LEPIEJ SPRAWDZAĆ wsio

 

[ Dodano: 21-09-2009, 20:52 ]

sorki czy drukarze wydali nasze (ich) rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą - Panowie - powiedzcie mi jedno. Jakim cudem do tej pory robiliście badanie BEZ tablic zalegalizowanych, naklejek itd?

Ponieważ pozwalał na to par. 11 ust. 4 dziennika 227. W zmianie nie mogę się takiego zapisu doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w RP obowiązuje zasada "publikacji prawa", a zatem konieczność ogłoszenia każdego aktu prawnego w stosownym publikatorze. NIE MA PRAWNYCH MOŻLIWOŚCI, żeby akt prawny obowiązywał jeżeli nie został ogłoszony. Polska nie jest bowiem krajem prawa "precedensowego" (common law), a krajem prawa STANOWIONEGO.

Może do północka drukarze się wyrobią, a jak nie to co robić Panie.

No i co ma zrobić taki prosty chłopak jak ja

Może zabrać sobie uprawnienia i oddać (ale komu) może Panu co ma w nazwisku pół miasta starszego jak Warszawa

Pomocy co mam jutro robić jakie zaświadczenie ile brać, co za ile dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera niestety po kolizyjne bez zmiany daty za 94 .

czyli dodatkowe a sprawdzać LEPIEJ SPRAWDZAĆ wsio

 

[ Dodano: 21-09-2009, 20:52 ]

sorki czy drukarze wydali nasze (ich) rozporządzenia.

mozesz podac dziennik ustaw na ktorego podstawie tak twierdzisz?

moim zdaniem jestes w bledzie,na szkoleniu bylo to omawiane,pozostaje zakres dwoch badan jak bylo i pobiera sie dwie opaty

no chyba ze za duzo wypilismy przed szkoleniem i zle to zrozumialem::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko jaki dziennik ustaw daj mi numer i datę

 

nowy zakres badań

No niestety dziennik ustaw w krzakach chyba że drukarze do 24 się wyrobią

 

[ Dodano: 21-09-2009, 21:18 ]

Zresztą - Panowie - powiedzcie mi jedno. Jakim cudem do tej pory robiliście badanie BEZ tablic zalegalizowanych, naklejek itd?

Bo to było badanie pierwsze przed rejestracją. Czyli przed rejestracją to skąd tablice(a skond tu guźdź) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZytam Panowie długo i ze zrozumieniem i proponuje- idziemy grzecznie spać a życie ułoży nam plan postępowania bo nasz ustawodawca przypomina Polską reprezentację w piłce nożnej i nie potrafi w jasny i klarowny sposób powiedzieć co ma namyśli jeśli w ogole wie co ma na myśli...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje zakres dwoch badan jak bylo i pobiera sie dwie opaty

Nie pozostał zakres dwóch badań, zakres dwóch badań pozostał tylko dla zmian konstrukcyjnych oraz pośrednio "gaz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

A kto ma go ustalić i w jaki sposób? Bo załóżmy, że to nowy pojazd, ma jeszcze badanie na ponad dwa lata, a gość zakłada TAXI.

Kto i w jaki sposób ma to badanie skrócić? Słucham pomysłów.

 

Poczytaj posty wcześniejsze, i do reszty tez o to apeluję. Zaczytacie powtarzać pytania wyjaśnione dwie - trzy strony wcześniej.

 

& 4.1 p3

W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju,przeznaczenia lub masy pojazdu,dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego[/u][/b]

 

Nooo

 

Chodzi o pojazd nowy ma badanie na 3 lata i robiąc dod taxi musisz skrócić do roku, ale tylko o to a nie o ustalenie TNB

 

 

 

 

wiec nie majac pewnych informacji nie wprowadzaj innych w blad...

brak slow :razz:

 

Jak to nie ma pewnych informacji. Ściągnij rozporządzenie z pierwszej strony i przeczytaj, że w zakresie badania pokolizyjnego nie ma już okresowego, więc nie możemy pobrać opłaty za badanie którego nie wykonujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Napoleon ;) - korona Ci z głowy nie spadnie jak powtórzysz. Temat jest gorący, ma już kilkanaście stron i nie każdy ma czas, aby przeczytać je wszystkie!

Nadal nie widzę odpowiedzi na swoje pytanie.

 

Co do dotychczasowego paragrafu 11.4 to pozwalał on jedynie na zamieszczanie danych identyfikacyjnych w rejestrze "z natury" - metodyka badania z tabeli pkt 1 zawsze przewidywał sprawdzanie tablic, nalepek itd. Dlaczego teraz robicie z tego problem a do dzis nie widzieliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma pewnych informacji. Ściągnij rozporządzenie z pierwszej strony i przeczytaj, że w zakresie badania pokolizyjnego nie ma już okresowego, więc nie możemy pobrać opłaty za badanie którego nie wykonujemy.

Nie do końca wykonujemy oprócz zakresu badania dodatkowego "pokolizyjnego" czynności wg pkt 1-10 z badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie 22minut 15 i brak na stronach szanownego Pana Ministra Dziennika Ustaw o naszym problemie . Na jaki DZ mam sie jutro o 6 powołać na temat TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dotychczasowego paragrafu 11.4 to pozwalał on jedynie na zamieszczanie danych identyfikacyjnych w rejestrze "z natury"

Pozwalał na zamieszczenie tych danych w rejestrze z natury w przypadku pojazdu nie zarejestrowanego (nie posiadającego tablic rejestracyjnych) a teraz po zmianach nie możemy wprowadzić w ten sposób danych na podstawie par. 5 pkt 5 w związku z pkt 6 rozporządzenia po zmianach. Natomiast zapis o wprowadzeniu danych z natury znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszkę zmęczony :D i nie bardzo wiem o co tu chodzi

 

***Dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy,data pierwszej rejestracji za granicą jest datą pierwszej rejestracji.

****Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed 1 października 2004r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

 

Co do *** to jasne i wiadomo a **** :cry:

Czyżby wymogi dla sprowadzonych przed 1.10.2004 były brane od tej daty.

Spaliny itp.

dalej nie ma odpowiedzi

o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to są dane identyfikacyjne - co przez nie rozumiecie? Gdzie to jest określone?

według mnie to

- tablica(ce) rej

- nalepka jeżeli jest wymagana

- nr nadwozia,podwozia,ramy (VIN)

- tabliczka znamionowa lub zastępcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszkę zmęczony :D i nie bardzo wiem o co tu chodzi

 

***Dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy,data pierwszej rejestracji za granicą jest datą pierwszej rejestracji.

****Dla pojazdu nowego lub zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed 1 października 2004r., data pierwszej rejestracji w kraju jest datą pierwszej rejestracji.

 

Co do *** to jasne i wiadomo a **** :cry:

Czyżby wymogi dla sprowadzonych przed 1.10.2004 były brane od tej daty.

Spaliny itp.

i dalej nie wiem o co tu chodzi

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej nie wiem o co tu chodzi

Najprawdopodobniej o to, że w tej rubryce mamy wpisać datę pierwszej rejestracji pojazdu nowego zarejestrowanego bezpośrednio w kraju jak też datę która była wpisywana w tamtym okresie jako data pierwszej rejestracji (czyli ta herezja w stylu auto wyprodukowane i zarejestrowane za granicą w np 1993.03.25 a sprowadzony do kraju w 2000 roku i data pierwszej rejestracji w takim dowodzie widnieje 2000.07.05 bez dopisku o dacie pierwszej rejestracji za granicą).

 

[ Dodano: 21-09-2009, 23:03 ]

Gdzie to jest określone?

W nowym rozporządzeniu w załączniku nr 8 par. 1 ust. 2 pkt 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.