Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Szepnę parę słówek związanych z nowa wersja systemu STACJA.2000:

- najnowsza wersja (jutro rano / dziś w nocy ?) pojawi się na początku u tych Państwa, którzy mają dostęp do internetu i poprawnie skonfigurowany program NORCOM_UPDATE;

- firmy, które nie mają dostępu do Internetu z poziomu komputera SKP, będą miały możliwość pobrania nowej wersji poprzez e-mail (link do archiwum) - po pobraniu pliku instalacyjnego wymagane będzie jego przeniesienie na komputer stacyjny i uruchomienie;

- pozostałe SKP otrzymają od nas program na płycie CD - a więc w ciągu kilku najbliższych dni (wysyłka via Poczta Polska);

- lista rodzajów badań, wzory nowych zaświadczeń, cennik - zostaną zaktualizowane automatycznie;

- stacje nie posiadające aktualnej opieki autorskiej będą pozbawione możliwości korzystania z nowych wersji programu;

 

W chwili obecnej proszę o kontrole poprawności działania programu NORCOM_UPDATE - przeznaczonego do aktualizacji internetowych programu STACJA.2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okresowe TAXI, L, ADR - opłata jak za podstawowe badanie okresowe.

 

A dlaczego TAXI?

Najnowsze rozporządzenie (18 wrz. 2009) zmienia:

- skreśla części oznaczone lp. 1.12(ADR) - 1.14(Uprzywilejowany) i 1.16(L)

 

A taxi zostaje (tak jak i gaz).

 

"Całkowita opłata za przeprowadzone badanie techniczne pojazdu, z zastrzeżeniem ust.3, stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne pojazdu i wykonane czynności określone w tabeli..."

 

I z tej tabeli znika nam: ADR, UPRZYWILEJOWANY, L. A gaz i Taxi zostaje, tak?

P.S. dzisiaj właśnie wróciłem z urlopu... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

mój WK twierdzi, że aby wydać tablice tymczasowe to trzeba mieć ważne nasze badanie techniczne :)

jak to robić przy okresowym bez tablic ? ? ? ?

Przecież można dostać PC. Cel wydania dojazd do badania technicznego.

 

P.S. dzisiaj właśnie wróciłem z urlopu...

I całą regenerację szlag trafi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

mój WK twierdzi, że aby wydać tablice tymczasowe to trzeba mieć ważne nasze badanie techniczne :)

jak to robić przy okresowym bez tablic ? ? ? ?

 

wzór skierowania też podali :

skierowanie na badanie techniczne zgodnie z art.81 ust 15 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.

i nic więcej :0

 

Chyba ktoś nie wie co mówi :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skreśla części oznaczone lp. 1.12(ADR) - 1.14(Uprzywilejowany) i 1.16(L)

A taxi zostaje (tak jak i gaz). 

1.12-1.14

czyli 1.12,1.13,1.14

edit

o tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w RP obowiązuje zasada "publikacji prawa", a zatem konieczność ogłoszenia każdego aktu prawnego w stosownym publikatorze. NIE MA PRAWNYCH MOŻLIWOŚCI, żeby akt prawny obowiązywał jeżeli nie został ogłoszony. Polska nie jest bowiem krajem prawa "precedensowego" (common law), a krajem prawa STANOWIONEGO.

Może do północka drukarze się wyrobią, a jak nie to co robić Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie co w sytuacji gdy ja zdaje egzamin 23 września?? Myślicie że Panowie z TDT ułożą nowe pytania z aktualnie obowiązujących ustaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Panowie przed egzaminem powiedzą z jakiego zakresu będą pytania.

Jak by co daj znać po kolega zdaje 7.10 to mu powiem czy ma przełączyć mózgownice na nowe tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Kraków ustalił co nie co.L-ki, Uprzywilejowane,Taxi,Niebezpieczne praktycznie tak jak wczesniej.Mamy poz.6.1 6.2 6.3 gaz z poz 1.15.Z zagranicy też tak jak wcześniej jutro pokaże sie poz. okresowe zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą -ustalenie danych 60+okresowe 98 jeśli coś w trakcie badania (czyli np. na fakturze kolizja itp)+94złJeśli klient jest w stanie wskazac ze jego auto ma wazny przegląd do ???? to zleca nam ,lub przez urząd ustalenie danych (DIP) za 60zł.

Skierowanie po kolizji (policja,urząd) 94+okresowe.pkt1-10 usterka 20zł jeśli jest wskazanie na punkt od 1-10(np.peknięta szyba pkt.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Kraków ustalił co nie co.L-ki, Uprzywilejowane,Taxi,Niebezpieczne praktycznie tak jak wczesniej.Mamy poz.6.1 6.2 6.3 gaz z poz 1.15.Z zagranicy też tak jak wcześniej jutro pokaże sie poz. okresowe zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą -ustalenie danych 60+okresowe 98 jeśli coś w trakcie badania (czyli np. na fakturze kolizja itp)+94złJeśli klient jest w stanie wskazac ze jego auto ma wazny przegląd do ???? to zleca nam ,lub przez urząd ustalenie danych (DIP) za 60zł.

Skierowanie po kolizji (policja,urząd) 94+okresowe.pkt1-10 usterka 20zł jeśli jest wskazanie na punkt od 1-10(np.peknięta szyba pkt.5)

 

Kraków to mógł sobie ustalić...

Chyba wprowadziłeś nie potrzebne zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK i ustalenia co do "Pierwszych" Badaniie okresowe- przed pierwszą rejestracją 98,00 zł, wynik negat za nielegalizowane tablice, klient z zaświadczeniem i Dip- em do WK po tablice próbne i na poprawkę do nas, jeżeli klient wyskoczy z wnioskiem o ustalenie nieznanych danych (tych których nie ma w dowodzie zagranicznym) + 60,00 zł, i wtedy badanie okresowe - przed pierwszą rejestracją + ustalenie nieznanych danych. Suma sumarum wyjdzie drożej jak za dawne pierwsze 98+60+20(poprawka). Odnośnie motorowerów nie wiemy czy mamy sami wpisywać termin badania czy gnać klienta z zaświadczeniem do WK po wpis- WK pozostawił to dla naszej interpretacji. Czyli nadal czeski film. Co do SAM-ów nie wiadomo bo jeszcze trwają konsultacje na szczeblu wyższym, ponoć będzie szkolenie dla kierowników z P. Bogdanowiczem. Podrzućcie rodzaje badań na forum, bo nie mam programu z Norcomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK
jeżeli klient wyskoczy z wnioskiem o ustalenie nieznanych danych

Jak nie będzie to tajemnicą to podaj namiar na WK bo moi "bonzowie"dalej śpią i nic w tej materii nia robią!!!

A czy przy wypelnianiu DIP-u nie mozesz od razu to wpisać sam?Wiem ze np.w DR z Włoch,Francji itp wszystkiego nie ma. :D

 

[ Dodano: 21-09-2009, 20:30 ]

Nie chcesz pisać tu to podaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK i ustalenia co do "Pierwszych" Badaniie okresowe- przed pierwszą rejestracją 98,00 zł, wynik negat za nielegalizowane tablice, klient z zaświadczeniem i Dip- em do WK po tablice próbne i na poprawkę do nas

 

Czy komuś tam cegła na głowę spadła? 8)

A po co mam iść na żywca do SKP na negat, skoro od razu zacznę od WK i próbnych?

 

Zresztą - Panowie - powiedzcie mi jedno. Jakim cudem do tej pory robiliście badanie BEZ tablic zalegalizowanych, naklejek itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe TAXI, L, ADR - opłata jak za podstawowe badanie okresowe.

 

Okresowe GAZ - opłata jak za podstawowe badanie okresowe plus za badanie specjalistyczne.

 

Badanie pojazdów które mają być używane jako TAXI, L, ADR - czyli sprawdzenie warunków dodatkowych przed dokonaniem wpisu w DR przez WK, tylko zakres badania dodatkowego i takie opłaty, np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

Badania skierowane usterek - jak do tej pory, sprawdzenie usterek i kasowanie za nie

 

Badania skierowane pokolizyjne - znika zakres okresowego, więc i nie kasujemy za nie, tylko za badanie specjalistyczne i to sprawdzamy. Nie ustalamy również TNB

 

Okresowe pojazdu zarejestrowanego za granicą - cena 98 i wypełniamy DIP

 

Wszystko klarowne jak stare wino.

Powiedz jeszcze ile za "zmiany konstrukcyjne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.