Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie pkt. c powyżej to tam wyraźnie napisali że w celu przejazdu a nie w celu dokonania badania.

Ja tam wyraźnie widzę, że pisze:

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;
Tak że pojazd uczestniczący w ruchu ma mieć PC i OC

Oczywiście, że musi mieć, bo jak go złapią to ma przerąbane.

wyraźnie piszą BRAK ,przy tablicach ja nie widzę albo kupcie mi okulary.

W takim razie napiszę sobie numer rejestracyjny na zderzakach i przykleję naklejkę legalizacyjną co by się nikt nie czepiał. A co, szkoda kasy na tablice wydawać. Lepiej wydać na co inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

W takim razie napiszę sobie numer rejestracyjny na zderzakach i przykleję naklejkę legalizacyjną co by się nikt nie czepiał. A co, szkoda kasy na tablice wydawać. Lepiej wydać na co inne.

To też jak go złapią to ma przerąbane.

I ja też mam przerąbane bo takie tablice to nielegalizowane.

Co innego jak ich brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w programie STACJA pojawiła się możliwość wystawienia DIPu do identyfikacji na wniosek starosty lub właściciela. Czy można DIP dołączyć do tego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ WYKONAŁEM PO KOLIZYJNE BEZ OKRESOWEGO A DZIŚ DOSTAŁEM TELEFON Z WK DLACZEGO TAK ZROBIŁEM. POWOŁAŁEM SIĘ NA DZ. U. 155 $ 3 pkt.1ust.2 i czekam na ich interpretacje Zobaczymy co wymyślą.

 

P.S Pani naczelnik WK poszła na urlop ciekawe dlaczego:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ WYKONAŁEM PO KOLIZYJNE BEZ OKRESOWEGO A DZIŚ DOSTAŁEM TELEFON Z WK DLACZEGO TAK ZROBIŁEM. POWOŁAŁEM SIĘ NA DZ. U. 155 $ 3 pkt.1ust.2 i czekam na ich interpretacje Zobaczymy co wymyślą.

 

Może dlatego ,że w ramach tego badania masz wykonać czynności badania dodatkowego tzw "powypadkowego" wymienione w pk 1 działu I zał nr 4 ale także czynności badania okresowego zawarte w pkt 1 do 10 działu I załącznika nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale także czynności badania okresowego

 

I tu jest pies pogrzebany, bo wcześniej rozporządzenie nakazywało zakres badania okresowego i dodatkowego (i kasowało się za okresowe i dodatkowe). A teraz wskazuje tylko czynności do wykonania w zakresie dodatkowego i tyle. Po prostu czynności się pokrywają. Dopuki nie ma nic na piśmie zostaje nam kasować tylko za dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ WYKONAŁEM PO KOLIZYJNE BEZ OKRESOWEGO A DZIŚ DOSTAŁEM TELEFON Z WK DLACZEGO TAK ZROBIŁEM. POWOŁAŁEM SIĘ NA DZ. U. 155 $ 3 pkt.1ust.2 i czekam na ich interpretacje Zobaczymy co wymyślą.

 

P.S Pani naczelnik WK poszła na urlop ciekawe dlaczego:))

A powiedz jak się określiłeś pod **, chodzi mi o skreślenia 1(P), 2(N) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili straszne zamieszanie z tymi zmianami

np po kolizji jest zakres badania okresowego od 1-10 plus zał 4 pkt 1... a warunków dodatkowych pkt11 zał 1 już nie (np pojazd z gazem po kolizji... nie sprawdza się szczelności i możliwych ewentualnych uszkodzeń czy zmian w instalacji gazowej?)

 

...całe to zamieszanie stworzył cennik i rozdzielenie zakresu badań na dwa załączniki część warunków dodatkowych została w pkt 11 zał 1(np gaz, autobus szkolny) pozostałe przeniesiono do zał 4 i tu zaczyna się cały problem, o ile badanie vat robi się tylko raz to pasuje, nauka jazdy, taxi, uprzywilejowany też jeszcze do przyjęcia ( dodatkowe BT przed wpisem do dowodu) a potem normalnie na okresowym sprawdza się wyposażenie oznakowanie ( nie biorąc kasy za to!) ale ADR i BUS 100? nie wypełnia się dokumentów załącznik 6 lub 7 na okresowym takich pojazdów???

 

ale czy te zmiany były zamierzone czy to wypadek przy pracy to już chyba tylko ustawodawca wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pytanie ... jak się mają rozporzadzenia do ustawy zasadniczej ?

 

Tak czy inaczej należy naciskać aby wraz z rozporzadzeniami na stronach ministerstwa znajdowały się przypisy jak postępować ! Najbardziej mnie wkurzają interpretacje wszystkich podmiotów działających w kraju plus interpretacje WK co do przepisów. Czy to taki problem aby pod rozporządzeniem na stronie zrobić info jak postępować ? Zamieszania co niemiara a na końcu NIK powie iż to my jesteśmy tego winni !

PROSZĘ o troszke normalności ! Wszyscy chcemy tylko żyć i pracować na normalnych zasadach !!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ o troszke normalności ! Wszyscy chcemy tylko żyć i pracować na normalnych zasadach !!!

Podejrzewam za kazdy z nas tego chce bez wyjątku.Kiedy wydawało się ze juz w gąszczu obowiązujących przepisów zapanowało co nieco spokoju i normalności mamy niestety kukułcze jajo i tzreba zaczynać od nowa.Wystarczylo przeciez zrobić porządek z I rej.wg.zaleceń Unii a reszcie dać spokoj.Niestety to nie u nas,przeciez kazdy chce zaistnieć i się wykazać,pokazac w TVP itd i udowodnić ja polepszył i udoskonalił zywot dla przeciętnego Kowalskiego.

Najbardziej mnie wkurzają interpretacje wszystkich podmiotów działających w kraju plus interpretacje WK co do przepisów. Czy to taki problem aby pod rozporządzeniem na stronie zrobić info jak postępować

A co by mieli do roboty rózni" interpretatorzy" tych skopanych przepisów. Przeciez to jest najlepsza okazja zeby organizować rózne zbiórki,szkolenia i seminaria,udowadniać ze oni wszystko wiedzą najlepiej,ze tylko nalezy postępować wg.ich interpretacji a przy okazji przeciez kazdego skasować.Fakt jest taki ze nigdy nie byłem na takim"spędzie" ale nigdy nie usłyszalem od zadnego z kolegów którzy tam bywali zeby Ci jaśnie oświeceni wykładowcy dali na piśmie jak faktycznie nalezy w danych przypadkach postępować i jak to wcielić w codziennej pracy i nie sądzę abym tego doczekał. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest najlepsza okazja zeby organizować rózne zbiórki,szkolenia i seminaria,udowadniać ze oni wszystko wiedzą najlepiej,ze tylko nalezy postępować wg.ich interpretacji

 

:ok:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie ma nic na piśmie zostaje nam kasować tylko za dodatkowe
Kolego kasuj za co chcesz ale ..... skierowanko masz na piśmie więc nie mąć wody tylko wytłumacz ---4.2 + 1.2 i sorki że ci pojadę ale opanuj ortografię ---szacun :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszły zmiany i trzeba kasować za badania inaczej.

Widzę że niektórzy to działają jak prezes TVP-"przyspawani" do swoich poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ WYKONAŁEM PO KOLIZYJNE BEZ OKRESOWEGO A DZIŚ DOSTAŁEM TELEFON Z WK DLACZEGO TAK ZROBIŁEM. POWOŁAŁEM SIĘ NA DZ. U. 155 $ 3 pkt.1ust.2 i czekam na ich interpretacje Zobaczymy co wymyślą.

 

P.S Pani naczelnik WK poszła na urlop ciekawe dlaczego:))

A powiedz jak się określiłeś pod **, chodzi mi o skreślenia 1(P), 2(N) ?

 

 

 

Skreśliłem 1(P)i 2(N) a w punkcie 2 na drugiej stronie dokonałem wpisu "usterki usunięto pojazd odpowiada warunkom technicznym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłem 1(P)i 2(N) a w punkcie 2 na drugiej stronie dokonałem wpisu "usterki usunięto pojazd odpowiada warunkom technicznym"
No i należy zadać pytanie czy "usterki były wymienione w skierowaniu" (par.3.1. pkt.1-2-4.), Bo myślę że w skierowaniu było napisane "po kolizji drogowej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki nie wypisane tak jak piszesz po kolizyjne to moim zdaniem czynności 1-10 załącznika nr 1 i zał 4 pkt1 ale niema zapisu że wykonujemy zakres okresowego tylko wykonujemy czynności zał 1 pkt1-10 i dlatego tylko 94 za po kolizyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem samochód pokolizyjny na przegladzie a w pokwitowaniu było napisane: uszkodzony przedni zderzak, uszkodzone błotniki, uszkodzone przednie lewe drzwi. Wiec opłata 3x20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czym się kierować w tym przypadku - logiką i z okresowym czy przepisem który jest nie logiczny.

 

[ Dodano: 26-09-2009, 09:07 ]

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt w kwesti pokolizyjne + okresowe, otóż przed "wielkimi zmianami" miałem kilka przypadków że klienci którzy robili badanie pokolizyjne wracali na stację po pieniądze za okresowe bo ubezpieczyciel wraca kasę tylko za pokolizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest najlepsza okazja zeby organizować rózne zbiórki,szkolenia i seminaria,udowadniać ze oni wszystko wiedzą najlepiej,ze tylko nalezy postępować wg.ich interpretacji

 

:ok:piwo

SKP nie pij piwa tylko napisz jak tam było na szkoleniu :) Terminy.opłaty itd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem samochód pokolizyjny na przegladzie a w pokwitowaniu było napisane: uszkodzony przedni zderzak, uszkodzone błotniki, uszkodzone przednie lewe drzwi. Wiec opłata 3x20zł.

 

myślę, że jeśli jest wpis o uszkodzeniach pokolizyjnych, to czy są wymienione usterki , czy też nie, powinno się kasować 94,- zł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kasuj za co chcesz ale ..... skierowanko masz na piśmie więc nie mąć wody tylko wytłumacz ---4.2 + 1.2 i sorki że ci pojadę ale opanuj ortografię ---szacun :shock: :shock:

 

No skierowanko mam na piśmnie, na badanie pokulizyjne. A z tego zniknoł zakreś okresiowego, wienc nie mam podsztawy aby za nie kasiować, hyba, rze na wniosek klięta.

 

Po prostu w zakreś dodatkowego pokolizyjnego wżócili czynośći okresiowego, ale nadal jest to tyko badanie pokolizyjne, i tyle.

 

P.S A co ? moja orytografia Ci się nie podoba ? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.