Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja miałem samochód pokolizyjny na przegladzie a w pokwitowaniu było napisane: uszkodzony przedni zderzak, uszkodzone błotniki, uszkodzone przednie lewe drzwi. Wiec opłata 3x20zł.

Niechciał bym widzieć protokołu ubezpieczalni z tego auta bo pewnie ze dwie kartki wypisanych uszkodzeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem samochód pokolizyjny na przegladzie a w pokwitowaniu było napisane: uszkodzony przedni zderzak, uszkodzone błotniki, uszkodzone przednie lewe drzwi. Wiec opłata 3x20zł.

Niechciał bym widzieć protokołu ubezpieczalni z tego auta bo pewnie ze dwie kartki wypisanych uszkodzeń :D

 

przeczytaj całość, bo 3x20zł to cytat, a pod nim jest mój wpis, cytuj dokładnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj całość, bo 3x20zł to cytat, a pod nim jest mój wpis, cytuj dokładnie :-?

Wiem ale chodziło mi o to że w protokole napewno jest o wiele więcej a klient napewno się dusił że dlaczego 94 skoro są 3 usterki 3x20=60.

Zabrany dowód przez policje i powinni wpisać tylko pojazd uszkodzony, a nie w pokwitowanie wpiszą ze 2 pozycje a auta pół niema.

Powinni jeszcze wpisywać w pokwitowanie pokolizyjne datę ważności badania tech.(z tego co zauważyłem niektóre pokwitowania mają taką pieczątkę orginalną i wtedy wiadomo do kiedy jest termin poprzedniego badanie i jaki robić przegląd pokolizyjny) a tak to du.......a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ WYKONAŁEM PO KOLIZYJNE BEZ OKRESOWEGO A DZIŚ DOSTAŁEM TELEFON Z WK DLACZEGO TAK ZROBIŁEM. POWOŁAŁEM SIĘ NA DZ. U. 155 $ 3 pkt.1ust.2 i czekam na ich interpretacje Zobaczymy co wymyślą.

 

P.S Pani naczelnik WK poszła na urlop ciekawe dlaczego:))

A powiedz jak się określiłeś pod **, chodzi mi o skreślenia 1(P), 2(N) ?

 

 

 

Skreśliłem 1(P)i 2(N) a w punkcie 2 na drugiej stronie dokonałem wpisu "usterki usunięto pojazd odpowiada warunkom technicznym"

I tu mam wielkie wątpliwości. Wykonujemy czynności wg skierowania w sposób określony w pkt 1-10 (w sposób jak na okresowym), na logikę dałbym P.

Jak skreślę 1 i 2 to powstaje konflikt w WK, ich przepisy mówią że zwrot DR po przedstawieniu zaświadczenia z pozytywnym wynikiem BT.

Inaczej sprawa ma się "L" "TAXI" HAK" w tych przypadkach robiony jest tylko wpis w DR,

a wpis o spełnianiu dodatkowych warunków w pkt 2 ma sens.

Puśćmy wodze fantazji i określmy wynik badania w pkt 2 po skreśleniu 1 i 2 w przypadku badania po kolizji i za usterki.

Proszę wpisujcie proponowane wpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujemy czynności wg skierowania w sposób określony w pkt 1-10 (w sposób jak na okresowym), na logikę dałbym P.

 

Ale nie robimy badania okresowego , ani jego zakresu. Po prostu robimy badanie dodatkowe, a że jego zakres jest taki sam i jeszcze większy niż okresowe... cóż...

 

Zobacz na przykładzie zmian konstrukcyjnych - tam jasno pisze, że wykonujemy zakres badania okresowego i w związku tym za nie kasujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujemy czynności wg skierowania w sposób określony w pkt 1-10 (w sposób jak na okresowym), na logikę dałbym P.

 

Ale nie robimy badania okresowego , ani jego zakresu. Po prostu robimy badanie dodatkowe, a że jego zakres jest taki sam i jeszcze większy niż okresowe... cóż...

 

Zobacz na przykładzie zmian konstrukcyjnych - tam jasno pisze, że wykonujemy zakres badania okresowego i w związku tym za nie kasujemy.

Co do ceny OK 94 zł.

Chodzi mi tylko o wynik badania kiedy wszystko jest OK.

Czytając objaśnienia ** na zaświadczeniu wypadało by skeślić 1 i 2,

ale pewien kierownik WK co jest mgr prawa mówi że kiedy wykreslimy 1(P) i 2(N) to on nie może oddać klientowi DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wykreslimy 1(P) i 2(N) to on nie może oddać klientowi DR.

A na jakiej podstawie?

Jeśli robisz samo dodatkowe to wg

objaśnienia **
skreślasz obydwa punkty.

Wpisujesz w pozycji "1.Uwagi:" :

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie ..seria..numer... wydane przez......"

U mnie działa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wykreslimy 1(P) i 2(N) to on nie może oddać klientowi DR.

A na jakiej podstawie?

Jeśli robisz samo dodatkowe to wg

objaśnienia **
skreślasz obydwa punkty.

Wpisujesz w pozycji "1.Uwagi:" :

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie ..seria..numer... wydane przez......"

U mnie działa

Pozdrawiam

U mnie też działało, robiłem jak piszesz.

Błędem jest robienie wpisu jaki przytoczyłeś w poz. 1

Jeżeli się wykreśla 1 i 2 to możesz się określić tylko w poz 2.

Tak właśnie załatwił mnie mgr prawa, zostałem powalony na łopatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się wykreśla 1 i 2 to możesz się określić tylko w poz 2.

A podał na to podstawę prawną?

Miałem kontrolę z TDT i mi to "klepnęli".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny OK 94 zł.

Chodzi mi tylko o wynik badania kiedy wszystko jest OK.

Czytając objaśnienia ** na zaświadczeniu wypadało by skeślić 1 i 2,

 

Wg mnie postępowanie prawidłowe.

Chciałbym zwrócić uwagę kolegów na zapis

 

Cytuję 155 § 3.1.2) :

 

„skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym,

w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia,

podwozia lub ramy, „ ……….. „obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu „

 

czyli nie cale okresowe a tylko wymienione w skierowaniu

 

„ w sposób określony w pkt 1—10 „

 

np. pkt. 1 lub 2 lub 3 itd.

 

„ działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;”

 

czyli po wypadku drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się wykreśla 1 i 2 to możesz się określić tylko w poz 2.

A podał na to podstawę prawną?

Miałem kontrolę z TDT i mi to "klepnęli".

Pozdrawiam

** objaśnień zaświadczenia.

Dokładnie tam gdzie piszą o skreślaniu, piszą i o wypełnianiu pkt 2.

Wiem że TDT to przyklepuje.

U nas na razie TDT nie dopuszczają(TDT nie przeprowadza kontroli), a nawet jak dopuszczą to głos przewodni ma przecież organ nadzorujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to głos przewodni ma przecież organ nadzorujący.

Mój "głos nadzorujący" podczas kontroli potwierdził głośno i wyraźnie jaką chce kawę :evil:

Prawdę mówiąc masz rację kolego. Większość przypadków zaświadczeń u mnie to przegapione terminy OBT - czyli określam stan techniczny i podaję termin następnego OBT.

Poza tym badania dodatkowe - hak - wypełniasz p.2...

Pisałem dodatkowe skierowane przez krokodyli (poz. 4.1 cennika). DR był w starostwie i nie robili problemów z wpisem w p.1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie cale okresowe a tylko wymienione w skierowaniu

 

„ w sposób określony w pkt 1—10

Właśnie i tu się czepia że są to czynności z zakresu okresowego i trzeba się wypowiedzieć na 1(P) lub 2(N)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba chyba zostawiać nie skreśloną 1. badanie (P)

Termin następnego: WG.DOWODU REJ.

a w pkcie 1.Uwagi: wpisać:

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie ..seria..numer... wydane przez......"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie cale okresowe a tylko wymienione w skierowaniu

Oczywiście ze tak.Nawet jezeli masz w skierowaniu napisane uszk.pokol. a pod spodem wyszczególnione elementy ktore ulegly uszkodzeniu to nie robisz po kol. ale sumujesz /np.uszk.blotnik.,lampa ref./Piszesz zaświad. /jezeli DR wazny to TNB jak w DR/ i po sprawie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem ale po wpisach, ludzie jak nie będzie naszego związku, stowarzyszenia to mamy przej(CENZURA PSUJA :) )

 

[ Dodano: 26-09-2009, 17:23 ]

W takim razie trzeba chyba zostawiać nie skreśloną 1. badanie (P)

Termin następnego: WG.DOWODU REJ.

a w pkcie 1.Uwagi: wpisać:

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie ..seria..numer... wydane przez......"

Pozdrawiam

no a zobacz co jest w wyjaśnieniu do tego pkt.

a wystarczyło dopisać itp. oczywiście w uwagach do wypełniania zaświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dalej wszyscy jesteśmy w lesie.PISKP i ITS siedzą cicho i liczą kasę jaka im wpada co kwartał ze stacji , mniej wiecej 1500zł i znowu na wakacje spotkamy sie w Egipcie...

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś ja tu nie rozumiem.Tyle projektów , konsultacji a i tak MI zrobił po swojemu ,najważniejsza sprawa to kolejka turystyczna o której na szkoleniu pół godziny wałkowali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.