Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badanie dla ubezpieczalni - sprawdzamy hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy i zakres jak dla pokolizyjnego, no i identyfikacja pojazdu - tylko za 50 zł, ale TYLKO W ZAKRESIE NAPRAWY.

 

Czyli w łapę protokół szkody i sprawdzamy co tam było naprawiane, badanie jest na wniosek posiadacza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PSUJ" wyżej napisałeś, że usterkowe tak jak do tej pory ale przecież teraz jest że sprawdzamy wg punktów 1-10 załącznika nr oraz punkt 1.2.1 (amortyzatory) załącznik nr 4.

 

Czy możesz mi podpowiedzieć czy można w końcu zrobić okresowe bez tablic czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z pojazdami marki "SAM" "ZABYTEK" czy tego juz nie rejestrujemy i mamy swięty spokój ??????

 

SAM - badanie co rok, brak opłaty za "pierwsze" sprawdzenie warunków, czyli jak do tej pory, wolna amerykanka. Ponowne opłaty za SAM-a zgodnie z cennikiem badań okresowych.

 

ZABYTEK - jak SAM, brak opłaty za sprawdzenie warunków, potem nie podlega.

 

ZABYTEK zarobkowy (jak konserwator zezwoli :) ) badanie corocznie (no chyba, że autobus to co pół)

 

Szkoda, że zostawili przyczepy lekkie bez badań, bo to co się dzieje z tymi przyczepami często woła o pomstę do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe TAXI, L, ADR - opłata jak za podstawowe badanie okresowe.

 

Okresowe GAZ - opłata jak za podstawowe badanie okresowe plus za badanie specjalistyczne.

 

Badanie pojazdów które mają być używane jako TAXI, L, ADR - czyli sprawdzenie warunków dodatkowych przed dokonaniem wpisu w DR przez WK, tylko zakres badania dodatkowego i takie opłaty, np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

& 4.1 p3

W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju,przeznaczenia lub masy pojazdu,dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego[/u][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PSUJ" wyżej napisałeś, że usterkowe tak jak do tej pory ale przecież teraz jest że sprawdzamy wg punktów 1-10 załącznika nr oraz punkt 1.2.1 (amortyzatory) załącznik nr 4.

 

Sprawdzamy to co napisze policjant.

... obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu w sposób okreslony w...

 

Załącznik wskazuje tylko jak mamy sprawdzić prawidłowość usunięcia usterek. Np jeśli policjant wpisze w skierowaniu że ma uzasadnione przypuszczenie, że są niesprawne amortyzatory to nie możesz tylko zejść pod auto i sprawdzić czy nie ciekną, ale wykonać badanie zgodnie z pkt 1.2.1 działu I zał. 4. Jest to zapisane po to, że w zakresie okresowego nie ma obowiązku sprawdzenia amorów testerem i ktoś mógłby tak podejść do tego przy dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

& 4.1 p3

W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju,przeznaczenia lub masy pojazdu,dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego[/u][/b]

 

Nooo

 

Chodzi o pojazd nowy ma badanie na 3 lata i robiąc dod taxi musisz skrócić do roku, ale tylko o to a nie o ustalenie TNB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie zinterpretowane panowie, ale mimo wszystko proponuje wszystkim porownac z interpretacja organu nadzorujacego dana stacje :(

Tak popieram "ijm" ponieważ tak nam jasno napisano rozporządzenia ,że co WK to może być inna interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM - badanie co rok, brak opłaty za "pierwsze" sprawdzenie warunków

tzn : przyjeżdża przyczepa lekka opłata 36+49 ?????

przyjeżdża SAM laweta opłata 36+49 ?????

przyjeżdża przyczepa sam DMC pow 750 kg opłata 36+49 ????

Czy to tak ma teraz wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w końcu jest.Wykreślili z cennika pozycje 1.12,1.13,1.16 a zostawili pozycję 6 czyli pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdów i np pojazd pojazd który ma być używany jako taxi 42zł za warunki dodatkowe.Jak przyjeżdza z ważnym badaniem to robimy same warunki dodatkowe a jak przyjeżdza już taxi na badanie okresowe to przecież jak właściciel chce dalej mieć auto taxi to chyba dalej ma być używany jako taksówka i łapie się pod pozycję 6.2 z cennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapie się pod pozycję 6.2 z cennika

 

Tych badań nie łączyliśmy i nie łączymy z okresowymi. Z okresowym możesz połączyć tylko 7.2, 7.3, 7.4, 7.5

 

Badanie techniczne zostało po prostu zakwalifikowane jako jedno poza gazem, gdzie możemy pobrać dodatkową opłatę.

 

Mam cichą nadzieję, że tylko przez pośpiech jaki towarzyszył wydawaniu rozporządzeń nie zostały przekalkulowane ceny i że Nowy Rok przyniesie nam nowy, porządnie zaprojektowany cennik z nowymi cenami za BTP

 

 

tzn : przyjeżdża przyczepa lekka opłata 36+49 ?????

przyjeżdża SAM laweta opłata 36+49 ?????

przyjeżdża przyczepa sam DMC pow 750 kg opłata 36+49 ????

Czy to tak ma teraz wyglądać ?

 

Podałeś ceny za nabicie cech identyfikacyjnych, tabliczki i numeru ramy/nadwozia.

 

A do tej pory jak kasowałeś za SAM-a? Przecież tez nie było takiej pozycji w cenniku. Niektórzy kasowali jak za pierwsze, a niektórzy mieli cenniki w programach PISKP czy ITS-u, gdzie ceny za SAM i ZABYTEK były totalnie wzięte z kosmosu.

 

Przy tych dwóch pozycjach nie obowiązuje cennik urzędowy, bo nie ma takich pozycji w cenniku.

 

Natomiast przy badaniach okresowych tych pojazdów (SAM-y podlegają badaniom corocznie, i ZABYTEK używany do celów zarobkowych) obowiązuje normalny cennik urzędowy w zależności od tonażu danego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tej pory jak kasowałeś za SAM-a?

moze nie zrozumieliśmy się , chodziło mi o sam czyli zrobiony dopiero sam np laweta o DMC 2500 kg

pobierałem do tej pory : 36 za tabliczkę

49 za nabicie numeru

i za pierwsze przyczepy poz 3.9 tj 170 Razem :255 zł

za przyczepke lekką 36+49+92 =177 zł do tego DIP + zaswiadczenie

a teraz mam pobierac tylko 36+49 i bez róznicy czy to jest lekka czy przyczepa cieżarowa , czy też laweta ? przecież punkt 3 cennika dotyczył również jednej sztuki pojazdu zwolnionego z badań homologacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! em bo po przeczytaniu tych wszystkich postów jestem głuprzy jak byłem wychodzi na to ze od jutra trzeba zachorować a wyzdrowieć jak to wszystko się wyjaśni i unormuje :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały cennik to chyba trzeba bedzie samemu modyfikować , tj wykreslac jedno i wklejac drugie .

 

Po rozmowach z WK już wiem jak i co w sprawie przyczepek "SAM"

otóż wykonujemy badanie okresowe + inna czynność i kasujemy z poz 1.9 78 zł , poz7.6 49 zł i poz 7.8 39 zł razem :163 zł i niezaleznie od tego czy jest to lekka czy też ciężarowa do 3,5 DMC do tego opis (DIP + zaswiadczenie ) i uwaga mimo wykonywania badania okresowego wstawiamy przy przyczepce lekkiej " beztrerminowo" ( My to mamy klawo czyt. diagności )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z WK już wiem jak i co w sprawie przyczepek "SAM"

 

Możesz tak skasować, i ja bym tak skasował (wcześniej kasowałem tez za pierwsze) ale będą tacy co skasują więcej albo mniej i nikt im tego nie zabroni, bo nie ma tej pozycji w cenniku urzędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cennika dotyczył również jednej sztuki pojazdu zwolnionego z badań homologacyjnych

 

To chodziło bardziej o pojazdy wyprodukowane w ilości jednej sztuki rocznie (np zabudowa jakiejś fabrycznej ramy), lub importowane w ilości jednej sztuki rocznie, niż SAM-a. Ale teraz to jeden czort. Najbardziej sensownie jest pobierać opłatę jak za okresowe. Pluc cechy identyfikacyjne oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale będą tacy co skasują więcej albo mniej i nikt im tego nie zabroni,

 

no to ja się pytam gdzie jest Panie Ministrze czy też Panie Sekretarzu Stanu cennik urzędowy ??? ( no chyba że to tylko ot tak podisano bo na biurko podano )

 

o odpowiedź proszę tu na tym forum bo na its-ie niet foruma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odpowiedź proszę

 

Marzyciel :)

 

Ciesz się, ze ktoś tam czyta to forum i parę rzeczy zdążyli wyprostować na podstawie dyskusji które tu się odbywały. Ale na odpowiedź to nie licz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teraz nie będzie można zrobić okresowego przed pierwszą rejestr. bez tablic.wg mnie mogą być np.niemieckie ale muszą numery zgadzać się z Briff-em,jeśli ma lipne to powinien udać się do WK po czasowkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórzcie stronę

http://www.mi.gov.pl/

i przeczytajcie uwagę pod podpisanymi rozporządzeniami.

Brzmi ona tak:

UWAGA: Tekst ma charakter informacyjny, a tekstem autentycznym jest tekst rozporządzenia ogłoszony w Dzienniku Ustaw i tylko taki tekst jest powszechnie obowiązujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Czyli mamy obowiązującą od jutra ustawę, a nadal nie ma rozporządzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

mój WK twierdzi, że aby wydać tablice tymczasowe to trzeba mieć ważne nasze badanie techniczne :)

jak to robić przy okresowym bez tablic ? ? ? ?

 

wzór skierowania też podali :

skierowanie na badanie techniczne zgodnie z art.81 ust 15 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.

i nic więcej :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.