Skocz do zawartości

Numer dowodu rejestracyjnego i tablice.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Przy badaniu okresowym po raz pierwszy co wpisujecie w rubryki "nr. dowodu" i "wydany przez"?

 

Te pola są przecież przystosowane do polskich dowodów rejestracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    51

  • blakop

    41

  • adam1501

    23

  • ketiw38

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sreie XXXX, a tam gdzie jest nr. DR to wpisuje nr zagranicznego.

 

Czy my "musimy" znać i umiec rozpoznawać wszystkie DR Unii,Skąd mam wiedzieć co znaczy obcięty lewy ,czy prawy róg DR??? Cos tu nie gra.Powiecie a jak robiłeś do tej pory "pierwsze" -z natury podpierając się dokumentami.Teraz muszę "porównać"naturę z dokumentami zagranicznymi

 

Przy badaniu okresowym po raz pierwszy co wpisujecie w rubryki "nr. dowodu" i "wydany przez"?

 

Te pola są przecież przystosowane do polskich dowodów rejestracyjnych

 

Pyt. czy tylko do polskich? itd...same niejasności .Jakie mamy dokumenty identyfikacyjne pojazdu lub jaśniej na podostawie jakich dokumentów identyfikujemy pojazd na bt?????.Czy zagraniczny DR według prawa jest dokumentem identyfikacyjnym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu okresowym po raz pierwszy co wpisujecie w rubryki "nr. dowodu" i "wydany przez"?

 

Te pola są przecież przystosowane do polskich dowodów rejestracyjnych

Rejestr jest nie zmieniony, więc Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie MI mamy już wzory i TŁUMACZENIA :D zagranicznych DR

 

Informacja dotycząca wzorów dokumentów potwierdzających przeprowadzenie badań technicznych pojazdów, wraz z objaśnieniami (wersja 01)

 

18.09.2009

 

http://www.mi.gov.pl/2-4ab387aed5f52.htm

 

po Grecku: :D i cyrylica nas obejmie ;)

 

GRECJA

OBJAŚNIENIA

„ΔΕΛΤΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ” oznacza „dokument

świadczący o odbyciu badania technicznego”

„ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ” oznacza „Wynik badania technicznego”

W rubryce „ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ” zamieszczany jeden z następujących

zapisów:

ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ – brak stwierdzonych usterek

ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ – stwierdzone usterki nie wpływające na

bezpieczeństwo ruchu pojazdów

ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ – stwierdzone usterki wymagają usunięcia przed terminem

określonym w rubryce „Dokument ważny do”, który następuje po 20 bądź 30 dniach od

terminu podanego w rubryce „Data badania technicznego pojazdu”

ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ – stwierdzone usterki zagrażają bezpieczeństwu ruchu w

takim stopniu, że pojazd nie może zostać dopuszczony do ruchu drogowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu okresowym po raz pierwszy co wpisujecie w rubryki "nr. dowodu" i "wydany przez"?

 

witam!

jeśli wydajemy zaświadczenie,a takie przecież wydajemy, to moim zdaniem wpisać należy "Z", tak wynika z załącznika nr. 8 Par.1 ust.3 do Rozporządzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moim zdaniem wpisać należy "Z", tak wynika z załącznika

A doczytaj dokładnie że chodzi o to aby w rejestrze badań w rubryce gdzie jest wpisana seria i nr DR był również znak (Z) informujący o wydaniu zaświadczenia a nie jak piszesz abyś ty wpisywał a miejsce numeru Z-ke.

Dokładnie nie rozumiem waszego problemu z numerem dokumentów, przecież każdy, no prawie każdy dokument kraju pochodzenia pojazdu ma swój nr który ja zawsze wpisuje w odpowiednią rubryke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu okresowym po raz pierwszy co wpisujecie w rubryki "nr. dowodu" i "wydany przez"?

Do tej pory nie pisałem nic.Przeglądu wg.nowych przepisów nie mialem przyjemności jeszcze wykonywać.Myślę ze będe pisał nr. i serie dok.jaki dostanę przy OBT! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z TDT mnie uświadomili (podpierając się Dz.U. 227, a i w Dz.U.155 P.1232 załącznik 8 p.3 - jest to samo), że piszesz serię i nr dowodu jak robisz w nim adnotacje. Jak dajesz zaświadczenie to piszesz w okienku "Z".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uświadomili

Od razu uświadomili, poprostu powiedzieli co wiedzieli.

Jeżeli jaz wpisze Z w polu na numer DR i wystawie zaświadczenie to w rejestrze będe miał już dwie Z-ki :lol:

A spisanie numeru dokumentu na podstawie jakiej zrobiłeś badanie jest i też dla diagnosty że w razie "W" mamy zapisane że mieliśmy w rękach wymagany dokument a nie zrobiliśmy z "powietrza" badanie.

A co ciekawe po 22/09 mój WK każe mi wpisywać w uwagach zaświadczenie np przy skierowaniu przez policje numer pokwitowania...ale po co to do końca jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co to do końca jeszcze nie wiem.

W razie "W" kolego.

Przeczytaj: Dz.U.155 P.1232 załącznik 8 p.3 - jest to instrukcja do prowadzenia rejestru.

Powiedzieli co przeczytali w Dz.U. (i co wiedzieli :) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też piszę w pkcie 1.Uwagi: zaświadczenia:

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pokwitowanie ..seria...numer.. Komenda Jakaś Policji w Gdzieśtam Dolnym."

TDT to przyklepało u mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi szanownych kolegów i trochę się pogubiłem. W innym wątku wypowiedzi są ukierunkowane generalnie na "N" w przypadku braku PC i tablic czasowych (oczywiście polskich). Bo przecież nie możemy dać "P" jeśli nie możemy potwierdzić m.in.legalizacji tablic (a kto nie widział tablic wywozowych z Holandii?), czy też stwierdzimy brak naklejki identyfikacyjnej na szybie. Znowu jesteśmy zmuszeni potwierdzać nieprawdę! Jedynym wyjściem prawidłowym jest wydanie przez WK PC, najlepiej po wcześniejszym "negatywie" wystawionym przez SKP. Tak to jest stosowane w naszym WK. A tu koledzy raptem roztrząsają sprawę jak wpisać numer zagranicznego DR do rejestru. To w końcu jakie jest podejście kolegów do wykonania okresowego badania pojazdu przed pierwszą rejestracją na zagranicznych "blachach"?

Jeśli wystawiamy zaświadczenie z badania, to w rubryce "seria i numer DR" (nie ma już rubryki "wydany przez") wpisujemy "Z". Dlaczego? Ano dlatego, że....wystawiamy zaświadczenie, a nie dokonujemy wpisu w DR. Jak wpiszemy numer DR do odpowiedniej rubryki w rejestrze w przypadku gdy mamy skierowanie na badanie? Nie wpiszemy, bo tego numeru nie znamy. To w końcu wyjdzie na to, że wydając zaświadczenie (co musi być zaznaczone w rejestrze) raz będziemy numer DR wpisywali a innym razem nie. Zresztą, może to jest mało ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment - tabela w zał.nr 1 w pkt 1.2 za kryteria niezadowalające w pkt 5 mówi o umieszczaniu na pojeździe znaków innych niż określających państwo, w którym pojazd jest zarejestrowany - zapis taki sugerowałby, że ustawodawca jak najbardziej dopuszcza możliwość badania pojazdów na innych niż polskie tablicach.

 

A inna sprawa - proszę podać podstawę dla wyniku N przy pierwszym badaniu okresowym za... brak tablic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... po kolei.

Co do wpisania numeru z zagranicznego DR - zwróćcie uwagę, że ilość znaków w rej rubryce jest ściśle określona. A co jeśli zagraniczny DR będzie miał więcej? No i organ wydający, nie znam na tyle dobrze języków żeby wiedzieć co jest co.

 

I pod tym kątem chciałem, żeby poszła dyskusja. Widzę, że po prostu nie trzeba wpisywać tam nic jeśli wystawiam zaświadczenie, czyli po kłopocie.

 

Co do nr pokwitowania policyjnego - zawsze wpisuje je w uwagach. - ale nie o tym temat.

 

Co do tematu poruszonego przez kolegę bohdang-a, naklejka nie zawsze jest wymagana (i ma to odzwierciedlenie w tabeli, jest taki zapis), tablic wymagam zagranicznych lub naszych (dopóki nie dostanę z WK nic na piśmie, we wtorek mamy spotkanie), bez tablic daję N i po próbne do WK klient idzie (dzisiaj tak miałem) - ale to wszystko tez nie na temat.

 

 

Ogólnie chodziło mi o ten nieszczęsny numer DR, czy wpisywać, czy nie (przy starych przepisach nie wpisywałem nic). I już wiem, że nie :) Temat w zasadzie uważam za wyczerpany.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Państwa i dowody nie stosujące w ogóle numeracji tych druków - np wciąż popularny i często spotykany poprzedni wzór niemieckiego DR - tzw. "schein".

 

Ciągle nie rozumiem, dlaczego do tej pory ta tabela, brak naklejek i tablic nie był przeszkoda w wykonaniu badania pojazdu niezarejestrowanego, a teraz jest. Wszak Dz.U.227 mówił tylko o wpisywaniu danych do rejestru na podstawie oględzin, a żadne przepis nie mówił, ze np. pkt 1.1 i 1.2 tabeli nr 1 nie dotyczą pojazdów nierejestrowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodziło mi o ten nieszczęsny numer DR, czy wpisywać, czy nie (przy starych przepisach nie wpisywałem nic). I już wiem, że nie Temat w zasadzie uważam za wyczerpany.

Ten zagraniczny numer dowodu ,nawet gdy go wpiszemy znika w momencie rejestracji w naszym kraju i jest tylko wirtualnym numerem , a to dlatego że nikt go nie będzie pamiętał i nikt (nawet WK) nie będzie wiedział czy on jest numerem prawdziwym czy wymyślonym.

Przeciez na zaświadczeniu do WK go niema, jest tylko w naszym rejestrze.

A tak na margineśie : po co on jest nam potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodziło mi o ten nieszczęsny numer DR, czy wpisywać, czy nie (przy starych przepisach nie wpisywałem nic). I już wiem, że nie :) Temat w zasadzie uważam za wyczerpany.

robiłem tak samo i dalej będę się tego trzymał :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.227 mówił tylko o wpisywaniu danych do rejestru na podstawie oględzin, a żadne przepis nie mówił, ze np. pkt 1.1 i 1.2 tabeli nr 1 nie dotyczą pojazdów nierejestrowanych...

Sposób przeprowadzania badań technicznych wyraźnie określa procedurę ja to ma wyglądać. Wykonuję badanie techniczne. Następnie wpisuję dane pojazdu do rejestru. Dawniej był na papierze teraz w postaci cyfrowej. Jeśli mam obowiązek wystawić zaświadczenie z badania technicznego to wystawiam. Dane zawarte w rejestrze zostają wpisane również do zaświadczenia. Nie ma takiej możliwości aby informacje w zaświadczeniu różniły się od informacji zawartych w rejestrze bo taki fakt zalatuje przekrętem na kilometr. Tak więc dane muszą być identyczne. Ustawodawca określił strukturę danych w rejestrze oraz w poszczególnych zaświadczeniach.

Napiszę inaczej. Dawniej kiedy o komputerach na SKP nikt nawet nie marzył dane wpisywano, co oczywiste, ręcznie w rejestr w postaci księgi. Co i jak było jasno sprecyzowane w odpowiedniej ustawie. Jeśli była konieczność wystawienia zaświadczenia brałeś maszynę do pisania, dwa odpowiednie druki oraz kalkę pomiędzy nie i pisałeś zaświadczenie. Oczywiście dane w zaświadczeniu musiały się zgadzać z tymi z książkowego rejestru. W obecnych czasach w programie do rejestrowania badań technicznych mógłby się znajdować tylko rejestr ale dla wygody i szybkości obsługi klientów programie zawarte jest wszystko co usprawnia tą obsługę, chociaż nie jest to wymagane ustawowo. Wiadomo kolejny przegląd danego samochodu wpisuję nr rej. i program szybko wczytuje wszystkie dane tego samochodu. Klient zgubił zaświadczenie? Żaden problem dwie lub trzy minuty i ma w ręce odpis z rejestru.

Tak więc ustawodawca usuwając zapis z ustawy o możliwości wpisywaniu danych do rejestru na podstawie oględzin pojazdów niezarejestrowanych to dał nam i nie tylko nam kopa w d..ę.

 

Wyjaśniłem Ci kolego bakop co nieco? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pieczone! Kolega "blakop" ma zupełną rację! Nigdzie nie znajdziemy zapisu, że pojazd bez tablic rejestracyjnych musi dostać "N" przy badaniu technicznym. Mowa jest tylko o sprawdzeniu ich stanu, legalizacji itp. W kryteriach uznania stanu technicznego za niezgodny z przepisami nic nie napisali o braku tablic. Tylko jak postąpić jeśli ma tablice zagraniczne? Jak potwierdzić ich legalizację (słynne tablice z Holandii)? Więc może dla nas lepiej byłoby przy badaniu pojazdu z zagranicy, aby tych tablic nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest tylko o sprawdzeniu ich stanu, legalizacji itp.

 

No tak... ale jak ich ni ma to nie sprawdzisz powyższego. Poza tym odpowiedz sobie na pytanie. Na badanie okresowe przyjeżdża pojazd (zarejestrowany w kraju) bez tablicy lub obu tablic. Jaki wynik badania?

 

Więc może dla nas lepiej byłoby przy badaniu pojazdu z zagranicy, aby tych tablic nie było?

 

Pewnie, że było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się musisz podeprzeć rozp.o rejestracji - bo sama tabela nawet w zarejestrowanym nie pozwoli Ci dać N za brak tablic, nawet w pojeździe zarejestrowanym już w kraju.

 

Rozp.z kolei mowi, że pojazd wyposaza się w tablice itd... Ale okresla też szczegółowo kiedy to się dzieje. Starosta rejestrując pojazd wydaje tablice, naklejke, znaki legalizacyjne nakleja itd... Rejestrując pojazd to roboi... A ten pojazd nie jest jeszcze zarejestrowany, a ustawa wyraźnie wskzuje, że to badanie masz wykonać PRZED REJESTRACJĄ. Nie naruszasz więc postanowień rozp.o rejestracji, a tym samym Dz.U.Nr 155.

 

Natomiast pojazd juz zarejestrowany zgodnie z rozp.o rejestracji tablice miec musi i w takim przypadku ich brak będzie powodem do N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.