Skocz do zawartości

Numer dowodu rejestracyjnego i tablice.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    51

  • blakop

    41

  • adam1501

    23

  • ketiw38

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy Ci którym WK kazał robić bez tablic dał ten prikaz na piśmie czy tylko tak na słowo, a co będzie jak później się wyprze? Skoro chcą zęby człowiek łamał prawo to niech się pod tym podpiszą a nie wszystko na diagnostów a jak problem to radź se sam ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ci którym WK kazał robić bez tablic dał ten prikaz na piśmie czy tylko tak na słowo,

 

Na spotkaniu na słowo, ale mamy dostać wszystkie poruszone ustalenia na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniu na słowo, ale mamy dostać wszystkie poruszone ustalenia na piśmie

Wierzysz w to co napisałeś!!!! :?

będziecie się martwić jak przyjdą..."

W to wierzę całkowicie!!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, poczytałem,......

Ale wątpliwości mam dalej co do "żółtych" tablic nie wspominając o "czerwonych" - które mogą być na kilka aut i są ważne przez rok.

Chodzi mi o to, że "żółte" tablice są to tablice eksportowe i tu pytanie czy są wydawane przez wydział komunikacji wraz z dokumentem, który później w wydziale komunikacji nie przedstawiamy - bo to nie jest dowód rejestracyjny :idea:

Więć czy "żólte" lub "czerwone" tablice są tablicami REJESTRACYJNYMI, czy też tylko EKSPORTOWYMI i nie mają nic wspólnego z tablicami rejestracyjnymi -pomimo ich ważności :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żaden WK nie wysłał zapytania do MI odnośnie sprawy tablic rej. i wyniku badania pojazdu z tablicami zagranicznymi? Przecież muszą się ustosunkować do tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to was ukarzemy...

W to mozna uwierzyć tylko kwestia czasu!!!! :cool:

W kwestii wydawania tab. i dow.probnych u nas totalny bałagan/tak jak powiedział nas były wódz:róbta co chceta!!!/ :razz:

OBT do I rej.robione są przewaznie bez tab.,na tablicach z zagranicy itp.

Zeby było jeszcze śmieszniej na naszej SKP jeden z szefów-diagnostów jak widzi autko do I rej.to znika,nie wykonał do tej pory od 22.09. zadnego przeglądu w tym temacie!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to was ukarzemy...

W to mozna uwierzyć tylko kwestia czasu!!!! :cool:

W kwestii wydawania tab. i dow.probnych u nas totalny bałagan/tak jak powiedział nas były wódz:róbta co chceta!!!/ :razz:

OBT do I rej.robione są przewaznie bez tab.,na tablicach z zagranicy itp.

Zeby było jeszcze śmieszniej na naszej SKP jeden z szefów-diagnostów jak widzi autko do I rej.to znika,nie wykonał do tej pory od 22.09. zadnego przeglądu w tym temacie!!!!! :evil:

 

Robię tak : 1. Brak tablic na okresowym przed... i/lub uzupełnieniu to brak. Wydaje się ze tablice rejestracyjne nie są daną techniczną .:-)

2. Jak klient nie chce ryzykować i płacić za lawetę to po próbne Nie chcemy naszych WK zasypać dodatkowa robotą wydawania 74 b Chyba takie numerki ? Myślę że trzeba dbać o swój WK.

3. Uzupełnienie danych jednak robię DIP a W samej tabelce jest mało informacji żeby WK mógł to zaakceptować Nie podoba mi się to ale przynajmniej nie muszę sprawdzać auta od str technicznej. Ważne obt skraca WK.

4. Okresowe przed pierwszą w celu wyznaczenia terminu obt, jak nie ma ważnych obt lub wyrejestrowany bo to jednak wg mnie oczywiście kasuje ważność tychże

5.Przyjedzie przed upływem 3 lat to dopełniamy do 5? Nie mam zdania w tej materii jeszcze :-) ale uciekał nie będę :-) Wzdragam sie na myśl o przyznaniu terminu więcej jak 2 lata.

 

Uwaga ogólna Ustalmy sami co i jak w myśl zasady brać sprawy we własne ręce. Jak wszyscy będziemy robić co ustalimy na tym forum to kto nam podskoczy ? Innej opcji nie widzę :-):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby było jeszcze śmieszniej na naszej SKP jeden z szefów-diagnostów jak widzi autko do I rej.to znika,nie wykonał do tej pory od 22.09. zadnego przeglądu w tym temacie!!!!! :evil:

Czyżby jakieś nowe schorzenie? Syndrom 22 września? :-D

 

Wydaje się ze tablice rejestracyjne nie są daną techniczną .:-)

Masz rację. Tablice są daną identyfikacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.Przyjedzie przed upływem 3 lat to dopełniamy do 5? Nie mam zdania w tej materii jeszcze :-) ale uciekał nie będę :-) Wzdragam sie na myśl o przyznaniu terminu więcej jak 2 lata.

 

Dopełniamy do 5 ale nie dajemy dłużej niż na 2 lata, dokładnie jest to opisane tam http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6552&postdays=0&postorder=asc&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy będziemy robić co ustalimy na tym forum to kto nam podskoczy ?

Z dobrym prawnikiem to NIKT :D

Ustalenia na tym forum sa solą w oku "niejednego" nieprzychylnego :P

Są tacy co bedą podskakiwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy będziemy robić co ustalimy na tym forum to kto nam podskoczy ?

Z dobrym prawnikiem to NIKT :D

Ustalenia na tym forum sa solą w oku "niejednego" nieprzychylnego :P

Są tacy co bedą podskakiwać ;)

 

Czytam różne fora i staram się znaleźć argumenty i tu i tam :-) Nigdy nie robię jak mi forum radzi, posiłkować się mogę. Czasem na piśmie poproszę o interpretację prawnika wiec mam na piśmie, chociaż to też podobno nie jednoznaczne bo się od tego, złego zinterpretowania, ubezpieczają Nie pisz o soli , ja nie mam żadnej satysfakcji ze komuś zasoliłem oko :-) i tam i tu są diagności którzy chcą dobrze pracować. Nie powinniśmy się dzielić pół Polski robi tak a drugie inaczej. Raczej powinniśmy dążyć do ujednolicania sposobów działań i procedur postępowania spotykając się np w WK. na dziku przy piwie albo i co jeszcze ? :):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom 22 września?

Jak będzie miał trochę lepszy chumor to go spytam! ::hey

Nie powinniśmy się dzielić pół Polski robi tak a drugie inaczej

Pobozne zyczenie.Szlag mnie trafia kiedy w jednym woj. co WK to inny tryb załatwiania klienta a co tu mówić o polowie POLSKI.W jednym WK honorują wazność ter.badania wykonanego zagranicą a w innym nie chcą o tym nawet słuchać itp.itd.

To samo dot.tab. rej.Nigdy nie bylo jednomyślności w sprawach rej. i wątpię ze za mego zywota to się nic a nic nie zmieni!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom 22 września?

Jak będzie miał trochę lepszy chumor to go spytam! ::hey

Nie powinniśmy się dzielić pół Polski robi tak a drugie inaczej

Pobozne zyczenie.Szlag mnie trafia kiedy w jednym woj. co WK to inny tryb załatwiania klienta a co tu mówić o polowie POLSKI.W jednym WK honorują wazność ter.badania wykonanego zagranicą a w innym nie chcą o tym nawet słuchać itp.itd.

To samo dot.tab. rej.Nigdy nie bylo jednomyślności w sprawach rej. i wątpię ze za mego zywota to się nic a nic nie zmieni!!! :x

 

Urodzony optymista ? Myślę że aż tak źle to nie jest . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aż tak źle to nie jest .

W chwili obecnej być optymistą?Daj sobie spokój.Jak mozesz mówić ze nie jest zle!

Jaką masz pewność ze wykonane OBT w twojej SKP np.na terenie woj.Małopolskiego będzie przyjęte w Gdańsku i zalatwione pozytywnie dla klienta.Ja niestety nie mam zadnych złudzeń na przykł.z tego tygodnia."Kolega" z pracy wykonał OBT przed I rej.z zagranicy,autko poszlo do sąsiedniego powiatu.Jak myślisz-wszystko OK?Niestety nie! :evil: Klient powrócił ponownie bo tam WK chonoruje jedynie OBT przed I rej.jedynie na tablicach próbnych i PC!!!!Wcale się nie dziwię bo tak powinno być wszędzie lub tab.rej. normalne i PC .No i co wg.Ciebie mam tryskac optymizmem :viva: i udawać ze wszystko OK? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aż tak źle to nie jest .

W chwili obecnej być optymistą?Daj sobie spokój.Jak mozesz mówić ze nie jest zle!

Jaką masz pewność ze wykonane OBT w twojej SKP np.na terenie woj.Małopolskiego będzie przyjęte w Gdańsku i zalatwione pozytywnie dla klienta.Ja niestety nie mam zadnych złudzeń na przykł.z tego tygodnia."Kolega" z pracy wykonał OBT przed I rej.z zagranicy,autko poszlo do sąsiedniego powiatu.Jak myślisz-wszystko OK?Niestety nie! :evil: Klient powrócił ponownie bo tam WK chonoruje jedynie OBT przed I rej.jedynie na tablicach próbnych i PC!!!!Wcale się nie dziwię bo tak powinno być wszędzie lub tab.rej. normalne i PC .No i co wg.Ciebie mam tryskac optymizmem :viva: i udawać ze wszystko OK? :?

 

To proste jak nie mam pewności jaki wydział jak robi w wiekszej odległości od mojego WK dzwonię i pytam. Dziwi mnie ze WK bawi się w tablice - ich brocha :-) Dopóki jakiś dociekliwy klient nie zaskarży bezpodstawnych kosztów tej rejestracji. Tak jak u mnie było. Z automatu wymieniano tablice z czarnych na białe przy okazji braku miejsca na wpis w DR . Do momentu jak jeden klient to zaskarżył. Regan55 jak możesz być optymistą ? "Co byś nie czynił,jak bys nie czynił i tak piekło i tak piekło!" Tylko bez wykrzykników proszę .... :-) TAK jestem optymistą gdybym nie był zmieniłbym zawód. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Klient powrócił ponownie bo tam WK chonoruje jedynie OBT przed I rej.jedynie na tablicach próbnych i PC!!!!Wcale się nie dziwię bo tak powinno być wszędzie lub tab.rej. normalne i PC .

 

Mylisz się w kwestii tablic. Może być brak tablic rejestracyjnych. Normalne czyli jakie ? 8)

 

1. Brak tablic na okresowym przed... i/lub uzupełnieniu to brak. Wydaje się ze tablice rejestracyjne nie są daną techniczną .:-)

2. Jak klient nie chce ryzykować i płacić za lawetę to po próbne Nie chcemy naszych WK zasypać dodatkowa robotą wydawania 74 b Chyba takie numerki ? Myślę że trzeba dbać o swój WK

3. To nie jest okresowe tylko okresowe przed pierwszą rejestracją. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarolud i Regan55.

 

Pousuwałem Wasze pyskówki, ale to już wiecie, bo dostaliście powiadomienia na maila...

 

 

Dajcie sobie na luz, wypijcie po piwku do poduszki i... uspokójcie się. Na zaś jak was przydybię na takich pyskówkach OBAJ dostaniecie po ostrzeżeniu. Nie tedy droga...

Możecie zacząć wymianę poglądów i dyskusję od nowa.

 

Pamiętajcie, wszyscy gramy do tej samej bramki... mimo czasem różnicy zdań miedzy nami...

 

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, wszyscy gramy do tej samej bramki... mimo czasem różnicy zdań miedzy nami...

Jak by nie było roznicy zdań podejrzewam ze zycie było by calkiem nudne.

Od tego jest forum,zeby wymienić się swoimi doświadczeniami,spostrzezeniami i problemami jakie nas spotykają w pracy.Sądzę ze nikt nie moze nikomu narzucać swoich poglądów ani tez zmuszać do ich wyznawania czy tez przestrzegania.

Kazdy z nas jest tylko człowiekim,ktory prędzej czy tez pózniej się myli i błądzi. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.