Skocz do zawartości

Numer dowodu rejestracyjnego i tablice.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

ale za godzine pani z WK dzwoni domnie że od tej pory rejestrują też bez tablic

Czyli z tego co widać mamy następnego "bubla" w wykonaniu naszej wszechwiedzącej

"góry"która płodząc to chciała znowu uszczęśliwić na siłę przeciętnego Kowalskiego.

Nie udalo się dzisiaj-nie szkodzi jutro wymyślimy coś nowego i uniwersalnego.

Aby do wiosny ......!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    51

  • blakop

    41

  • adam1501

    23

  • ketiw38

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyli z tego co widać mamy następnego "bubla"

Moim zdaniem bubla to zrobiły same WK honorując badania bez tablic, na dokładkę żaden z tych WK nie chce dać na piśmie na podstawie jakich paragrafów można to wykonać bez tablic. Sami sobie zrobią kocioł a później nie wiadomo jak to ugryść, jak dzisiaj przyjeżdża pojazd na tablicach próbnych na okresowe przed pierwszą rejestracją a w uwagach PC data pierwszej rejestracji 09,10,2009 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bubla to zrobiły same WK honorując badania bez tablic

 

W niektórych krajach jest wymeldowanie . Trzeba mieć tablice żeby takie auto prezywieść ? A żaden WK nie chce dołożyć sobie roboty wydajac PC . Czy zgodnie z przepisem ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak bez ważnych tablic nie robię przeglądu okresowego. Jak do tej pory większość właścicieli aut odrzuconych szła do WK i otrzymywała tablice czasowe (czerwone) oraz PC - chce tu podkreślić, że nie tylko z naszego WK.

Jedne badanie gdzie nie interesują mnie tablice (pisze w zaświadczeniu brak tablic rejestracyjnych - to jest badanie dodatkowe ustalenie danych....... Wyszedłem z założenia, że wykreślam pkt 1 oraz 2 - czyli ustalam dane, które klient sobie życzy. Równie dobrze, klient może chcieć ustalić jakąś tam daną i wcale nie musi być mu to potrzebne do rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak bez ważnych tablic nie robię przeglądu okresowego.

 

Czym więc różni się badanie okresowe zarejestrowanego w kraju od badnia okresowego przed pierwszą rejestracją ? Czy robiąc badanie okresowe przed pierwszą rejestracją zawsze musimy robić uzupełnienie danych ? Czy robiąc badanie okresowe przed pierwszą rejestracją z uzupełnieniem danych wpisujemy brak tablic skoro w uzupełnieniu danych nie trzeba tablic ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc badanie okresowe przed pierwszą rejestracją brak tablic jest negatywem

Tylko i wyłącznie taki wynik!!

więc po co je robić ?

Jak klient sobie zyczy taki wynik/inaczej-w wyniku naszej inf.wie jaki dost.wynik i się na to godzi to czemu nie??/ :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to z racji identyfikacji czy to z racji wymaganych danych wprowadzanych do rejestru badań technicznych wynika, że muszą być tablice rejestracyjne, natomiast dla mnie jest nie zrozumiałe dlaczego WK dopatrzyły się "gdzieś" i tylko chyba dla nich wiadomo gdzie, że można takie czynności wykonać bez tablic. Dlaczego na nasze paragrafy, z których wynika, że muszą być tablice żadne WK nie przedstawiło choćby jednego paragrafu popierające ich punkt widzenia, że zgodnie z prawem można zrobić badanie bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to z racji identyfikacji czy to z racji wymaganych danych wprowadzanych do rejestru badań technicznych wynika, że muszą być tablice rejestracyjne

Cały czas tak twierdzę i nie zmienię zdania w tym temacie.Oczywiscie nikomu tego nie narzucam i nikt nie musi się ze mną w tym temacie zgadzać!!! :razz:

natomiast dla mnie jest nie zrozumiałe dlaczego WK dopatrzyły się "gdzieś" i tylko chyba dla nich wiadomo gdzie, że można takie czynności wykonać bez tablic

Dla mnie to tez pozostaje jak na razie tajemnicą WK.

Natomiast wiem o tym doskonale ze jak długo tel.od p.Zosi czy tez p.Wacka z WK

będzie wazniejszy niz wszelkie Dz.U.i inne ustawy oraz rozporządzenia to będziemy

mieli to co mamy czyli totalny bałagan i rozgardiasz. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja dyr Bogdanowicza przekazana na konferencji w Jastrzębiej Górze jest jasna. Robić badania bez tablic. Będzie to na piśmie. Z tego co wiem takie będą zalecenia większości WK dla SKP. Minister jest autorem rozp. i ma prawo je interpretować choć przyznam, iż jestem ciekawy uzasadnienia - o ile będzie :)

 

Tak czy inaczej - myślę, że w tej kwestii wygra... wolny rynek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić badania bez tablic. Będzie to na piśmie

Czyzby małe światełko w tym mroku.?????

Minister jest autorem rozp. i ma prawo je interpretować choć przyznam, iż jestem ciekawy uzasadnienia - o ile będzie

Tu się zgadzam,co minister to minister a nie p.Zosia lub p.Wacek!!!

Mniejsza juz o interpretacje,niech zyje .....wolny rynek!!!!! :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja dyr Bogdanowicza przekazana na konferencji w Jastrzębiej Górze jest jasna. Robić badania bez tablic.

 

LOL No popatrz... inny uczestnik konferencji powiedział mi, że ustalili, że tablice muszą być... :D

 

U nas na dzień dzisiejszy robimy bez (poparte pismem z WK). Poczekajmy może, jak będą oficjalne wypowiedzi na piśmie na ten temat a na razie robimy jak WK każe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż pewnego razu na skrzyżowaniu pojawił się policjant......

Po prostu miałes pecha.!!!Znalazłeś się w nie odpowiednim miejscu i czasie. :D

 

[ Dodano: 12-10-2009, 18:00 ]

inny uczestnik konferencji powiedział mi, że ustalili, że tablice muszą być...

Czas zmienić GEPEESA,zły odbiór!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja dyr Bogdanowicza przekazana na konferencji w Jastrzębiej Górze jest jasna. Robić badania bez tablic. Będzie to na piśmie. Z tego co wiem takie będą zalecenia większości WK dla SKP. Minister jest autorem rozp. i ma prawo je interpretować choć przyznam, iż jestem ciekawy uzasadnienia - o ile będzie :)

 

Tak czy inaczej - myślę, że w tej kwestii wygra... wolny rynek ;)

 

To może dyr Bogdanowicz jeśli ma wpływ na tworzenie tego prawa, spowoduje aby w przyszłości nie powstawało prawo, które potem sami będą interpretować (niekoniecznie zgodnie z uchwaloną ustawą :( ), przy okazji na organizowanych szkoleniach.

Gdyby to co ustalili (czytaj rozporządzenie) było jasne i życiowe, to te ich szkolenia niebyły by wcale potrzebne, a tym bardziej ich interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dyr Bogdanowicz jeśli ma wpływ na tworzenie tego prawa, spowoduje aby w przyszłości nie powstawało prawo, które potem sami będą interpretować (niekoniecznie zgodnie z uchwaloną ustawą :( ), przy okazji na organizowanych szkoleniach.

Gdyby to co ustalili (czytaj rozporządzenie) było jasne i życiowe, to te ich szkolenia niebyły by wcale potrzebne, a tym bardziej ich interpretacje.

 

I w tej kwestii miał się wypowiedzieć szanowny kolega AB. I tu mam mieszane uczucia, bo w sumie cenię sobie szczerość... ale... Otóż z rozbrajająca szczerością dał do zrozumienia, że na takie rzeczy o których piszesz wolf, NIE MAMY CO LICZYĆ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było jasne i życiowe, to te ich szkolenia niebyły by wcale potrzebne, a tym bardziej ich interpretacje.

To nie wiesz o co biega?A co by robiła cala armia tych uczonych od interpretacji i

szkoleń?Przeciez przy okazji ukazania się nowych przepisów tu szkolonko,tam szkolonko i $$$$$$$$$!Co cni Ci się ze podadzą wszystko jak na patelni?Zapomnij,oj

zapomnij. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego przepisu nie można zrobić, bo się nie da...

Blakop,no kto jak kto ale jak Ty juz tak twierdzisz to........koniec swiata!!!!

Mój kolega/nie z pracy/twierdził i twierdzi nadalze:myśl 2 godz a rob 2 min. bo jak będziesz robił odwrotnie to g.......o z tego będzie!!

Ja osobiście twierdze ze jednak to wszystko było zrobine odwrotnie!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to z racji identyfikacji czy to z racji wymaganych danych wprowadzanych do rejestru badań technicznych wynika, że muszą być tablice rejestracyjne

Cały czas tak twierdzę i nie zmienię zdania w tym temacie.Oczywiscie nikomu tego nie narzucam i nikt nie musi się ze mną w tym temacie zgadzać!!! :razz:

natomiast dla mnie jest nie zrozumiałe dlaczego WK dopatrzyły się "gdzieś" i tylko chyba dla nich wiadomo gdzie, że można takie czynności wykonać bez tablic

Dla mnie to tez pozostaje jak na razie tajemnicą WK.

Natomiast wiem o tym doskonale ze jak długo tel.od p.Zosi czy tez p.Wacka z WK

będzie wazniejszy niz wszelkie Dz.U.i inne ustawy oraz rozporządzenia to będziemy

mieli to co mamy czyli totalny bałagan i rozgardiasz. :x

 

Uważam, że to diagnosta ponosi odpow. za wyk. pracę, więc jeśli sumienie mówi Ci, że tab.rej. powinny być, to dawaj N i wysyłaj po PC i czas.tr. do WK

 

Albo jako zrzeszenie diagnostów napiszcie pismo do MI i poprzyjcie swoje stanowisko na ten temat, bo jak narazie to tylko WK wysyła pisma z zapytaniem i sądzę, że właście MI przychyli się bardziej do nich... niż do WAS. Wg mnie, jakby nie patrząc w jakiś sposób rozporz. o przepr. bad. tech.... mówi, co jest wymagane przy sprawdz. prawidłowości oznaczeń i stanu tab.rej. poj. zał. nr 1, pkt.1.2

Gdybym była diagnostą być może raczej wysyłałabym po PC... i z większa grupą z Polski napisała jakieś stosowne pismo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to tylko WK wysyła pisma z zapytaniem i sądzę, że właście MI przychyli się bardziej do nich

Tylko, że te WK przyjmując dokumenty bez numeru rejestracyjnego i dokonując rejestracji na podstawie takich dokumentów czynią to wg mojej opinii niezgodnie z prawem (lub zgodnie na podstawie jakiegoś paragrafu mi bliżej nie znanego). Nikt do tej pory nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czym się kierują niektóre WK dokonując rejestracji bez tablic bądź zezwalając na wykonywanie badań bez tablic rejestracyjnych, nie podając podstawy prawnej takich poczynań a rzekomo żyjemy w państwie prawa.... Analogicznie z rejestracją czasową - jak tak to mówią, że bez badania technicznego z wynikiem pozytywnym zarejestrować czasowo nie można ale jak klient dostanie "kopa" z SKP bądź N to dostanie tablice próbne- to można zarejestrować czasowo czy nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba jaka dostanie N, to można dać czasowe tr na zrobienie bad. tech. - tylko zalezy co WK napisze na skierowaniu czy na PC - czy wykon. bt(okresowych?)

 

Ogólnie rzecz biorąc, i WK i stacje nie bardzo jeszcze wiedza co czynić...

Nie dziwię się, bo pełno jest niejasności w naszym prawie. I zawsze Ci u góry zostawiają to właśnie tym organom do rozstrzygnięcia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt do tej pory nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czym się kierują niektóre WK dokonując rejestracji bez tablic bądź zezwalając na wykonywanie badań bez tablic rejestracyjnych, nie podając podstawy prawnej takich poczynań

 

No to kolego ja kieruje się tym że w tabeli (załącznik nr. 1 punkt 1.2 ) w której są kryteria uznania badania technicznego za niezadowalające ----- pytam się >>>>> gdzie jest napisane że brak tablic jest kryterium do negatywnego badania technicznego<<<<<<<<<<<

Jest wszystko ale o braku tablic ani słowa także uważam że należy badanie uznać za pozytywne z umieszczenie adnotacji o braku tablic rejestrcyjnych.

 

Tak samo było z tachografami skoro ich nie było to ich nie sprawdzaliśmy :D a tak sam się zdziwiłem bo od 22 tachografy wróciły do łask sprawdzania przez diagnostę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego ja kieruje się tym że w tabeli (załącznik nr. 1 punkt 1.2 ) w której są kryteria uznania badania technicznego za niezadowalające

A czy juz sam brak tab,rej.nie jest kryterium ktory powoduje ze tylko "N" i

wyłącznie "N"

Powołujesz się na ten załącznik i bardzo dobrze to czynisz ale nie do końca.!!!

Przeciez tam wyraznie pisze co masz sprawdzić!A jak mozesz sprawdzić coś czego

nie ma a co musi jadnak być w pojezdzie zeby dostał"P". :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.