Skocz do zawartości

Numer dowodu rejestracyjnego i tablice.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chce wam narzucać poglądów

O to akurat nie mam do Ciebie zadnych pretensjii. :D

Ochłoniecie i zaczniecie dyskusję od nowa...

???????????????????????????????????????? :x

 

[ Dodano: 11-10-2009, 12:24 ]

Ps.Myślę ze raczej ja juz zakończyłem dyskusje w tym temacie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    51

  • blakop

    41

  • adam1501

    23

  • ketiw38

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nie chce wam narzucać poglądów

O to akurat nie mam do Ciebie zadnych pretensjii. :D

Ochłoniecie i zaczniecie dyskusję od nowa...

???????????????????????????????????????? :x

 

[ Dodano: 11-10-2009, 12:24 ]

Ps.Myślę ze raczej ja juz zakończyłem dyskusje w tym temacie. :?

 

A problem pozostał. Jak rozpoznać że tablice rejestracyjne zagraniczne są normalne. Co zrobić jak pojazd jest zgłoszony na cle bez tablic a na bt przyjeżdża z tablicami zagranicznymi - a WK nie wymaga próbnych. Wygląda na to że w tej kwestii wszystko po staremu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje po staremu do chwili gdy zrobisz BT do innego WK i z oficjalnym pismem wystąpi do Twojego WK, z zapytaniem na jakiej podstawie wykonano takie BT (kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

Wg mnie czytając nowe przepisy jestem zdania, że pojazd musi mieć próbne i PC, a jeśli coś przeoczyłem to podajcie podstawę, gdzie pisze że można robić bez zalegalizowanych tablic, bo jakoś nie wpadło mi to w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje po staremu do chwili gdy zrobisz BT do innego WK i z oficjalnym pismem wystąpi do Twojego WK, z zapytaniem na jakiej podstawie wykonano takie BT (kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

Wg mnie czytając nowe przepisy jestem zdania, że pojazd musi mieć próbne i PC, a jeśli coś przeoczyłem to podajcie podstawę, gdzie pisze że można robić bez zalegalizowanych tablic, bo jakoś nie wpadło mi to w oko.

 

Więc pytam jeszcze raz Rozpoznasz tablice z całego świata że są zalegalizowane? A ten WK podał na jakiej podstawie nie można bez tablic? Każde pismo urzędowe musi zawierać podstawę prawną. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

Taki sam przypadek był u nas.Ja odmówiłem,"kolega"/w pracy nie mam kolegów-tylko współpracowników!!!/oczywiście ze zrobi-tez ma problem!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Jeśli na przeglądzie przed I rej w Polsce pojazd nie ma tablic zgodnych ze wzorem obowiązującym w Polsce to wynik badania daję NEGATYWNY.

Będę tak robił dopóki nie dostanę do rąk rozporządzenia, w którym określone będą wzory tablic i dowodów rejestracyjnych których to przedstawienie na badaniu nie może skutkować wynikiem negatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Jeśli na przeglądzie przed I rej w Polsce pojazd nie ma tablic zgodnych ze wzorem obowiązującym w Polsce to wynik badania daję NEGATYWNY.

Do tej pory w przypadku braku takich tab.rej.o ktorych Ty mówisz nie przystępowałem do wykonania OBT przed I rej.tlumacząc klientowi w co ma być wyposazony pojazd. :?

Będę tak robił dopóki nie dostanę do rąk rozporządzenia, w którym określone będą wzory tablic i dowodów rejestracyjnych

:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje po staremu do chwili gdy zrobisz BT do innego WK i z oficjalnym pismem wystąpi do Twojego WK, z zapytaniem na jakiej podstawie wykonano takie BT (kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

Wg mnie czytając nowe przepisy jestem zdania, że pojazd musi mieć próbne i PC, a jeśli coś przeoczyłem to podajcie podstawę, gdzie pisze że można robić bez zalegalizowanych tablic, bo jakoś nie wpadło mi to w oko.

 

Więc pytam jeszcze raz Rozpoznasz tablice z całego świata że są zalegalizowane? A ten WK podał na jakiej podstawie nie można bez tablic? Każde pismo urzędowe musi zawierać podstawę prawną. 8)

 

Myślę, że podał podstawę, sprawdź tylko zakres OBT i wystarczy.

A nawiasem to gdzie pisze, że można lub jest ten fakt ominięty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Jeśli na przeglądzie przed I rej w Polsce pojazd nie ma tablic zgodnych ze wzorem obowiązującym w Polsce to wynik badania daję NEGATYWNY.

Będę tak robił dopóki nie dostanę do rąk rozporządzenia, w którym określone będą wzory tablic i dowodów rejestracyjnych których to przedstawienie na badaniu nie może skutkować wynikiem negatywnym.

 

Czy za brak tablic zagranicznych też dasz N ? Na uzupełnieniu danych .

 

[ Dodano: 11-10-2009, 19:08 ]

A nawiasem to gdzie pisze, że można lub jest ten fakt ominięty ???

 

Co nie jest zabronione ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podał podstawę, sprawdź tylko zakres OBT i wystarczy

Widzę ze wreście Ty wsio paniał.Bo praktycznie czym się rózni OBT poj.zarej.w kraju a

OBT poj.do I rej.w kraju.Wykonujesz te same czynności min.IDENTYFIKACJA .

Przeciez nie będę Ci pisał co wchodzi w zakres identyfikacji bo wszystko to na pewno

czytałeś i wiesz,tak w pierwszym jak i drugim przypadku.W drugim przypadku

musisz/jezeli nie ma ustalić dane i wypelnić DIP/Myślę ze to wszystko! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Jeśli na przeglądzie przed I rej w Polsce pojazd nie ma tablic zgodnych ze wzorem obowiązującym w Polsce to wynik badania daję NEGATYWNY.

Będę tak robił dopóki nie dostanę do rąk rozporządzenia, w którym określone będą wzory tablic i dowodów rejestracyjnych których to przedstawienie na badaniu nie może skutkować wynikiem negatywnym.

 

Są WK które akceptują brak tablic 8) Jak wytłumaczyć ten fenomen ? Bo raczej będzie tak jak oni a nie my .

 

[ Dodano: 11-10-2009, 19:45 ]

Zostaje po staremu do chwili gdy zrobisz BT do innego WK i z oficjalnym pismem wystąpi do Twojego WK, z zapytaniem na jakiej podstawie wykonano takie BT (kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

 

WK odeśle bo nie da PC.

 

[ Dodano: 11-10-2009, 21:56 ]

Skoro mamy honorować badania zagraniczne to jak to zrobić nie honorując ich tablic?

 

Komisja uważa, że zaznaczenie w dokumentach rejestracyjnych wydanych w państwie członkowskim pochodzenia przywożonego pojazdu używanego faktu wyrejestrowania danego pojazdu z krajowego rejestru przy jego wywozie nie prowadzi do unieważnienia badań technicznych i innych zaświadczeń o stanie technicznym rzeczonego pojazdu sporządzonych w tym państwie członkowskim.

 

Czy teraz inne państwa będą honorować nasze badania techniczne ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są WK które akceptują brak tablic Jak wytłumaczyć ten fenomen ?

Jak dostali zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania to reszta im koło d..y lata. Jak dasz pozytywa anglikowi z kierownicą po prawej stronie to też go zarejestrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są WK które akceptują brak tablic Jak wytłumaczyć ten fenomen ?

Jak dostali zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania to reszta im koło d..y lata. Jak dasz pozytywa anglikowi z kierownicą po prawej stronie to też go zarejestrują.

 

.... gdy zrobisz BT do innego WK i z oficjalnym pismem wystąpi do Twojego WK, z zapytaniem na jakiej podstawie wykonano takie BT (kolega teraz się mocno drapie po głowie co zrobić).

 

:x8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest legalnie

Czy w razie kontroli TDT/nie zyczę/ten lub ta telefonistka z WK weżmie to na siebie i do tego się przyzna czy Ty będziesz mial problem?Warto to przemyśleć! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... oczywiście telefonicznie :) ...... wszystko jest legalnie .... :)

 

JAk WK zarejestruje to nie bedzie problemu z TDT . 8)

 

[ Dodano: 12-10-2009, 11:02 ]

Są WK które akceptują brak tablic Jak wytłumaczyć ten fenomen ?

Jak dostali zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania to reszta im koło d..y lata. Jak dasz pozytywa anglikowi z kierownicą po prawej stronie to też go zarejestrują.

 

Nie dokońca tak jest... Trochę też zależy co diagnosta na tym pozytywnym napisał. WK musi co nieco sprawdzić To urzędnik ostatecznie to klepie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK weżmie to na siebie i do tego się przyzna czy Ty będziesz mial problem?

... w razie czego winny zawsze jest na dole, ........ale skoro najpierw nie było mowy o rejestracji bez tablic, a teraz osobiście informują o takim fakcie, to chyba wiedzą co mówią ...... w końcu ostatecznie oni rejestrują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w razie czego winny zawsze jest na dole

 

Na dole to robił mój Teściu górnik :-) Mam wrażenie ze w berka diagnosta z urzednikiem WK się bawi pomiędzy sprzecznymi prawami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ostatecznie oni rejestrują

Tylko i wyłącznie na podstawie dokumentow po ktorymi Ty skladasz swój "autograf". :D

 

Nawet jeśli bedzie ewidentna pomyłka diagnosty a WK to klepnie ...? WK ma obowiazek to zauważyć. Zauważ że urzędnik WK ma prawo się z Twoją dokumentacją nie zgodzić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli bedzie ewidentna pomyłka diagnosty a WK to klepnie ...? WK ma obowiazek to zauważyć. Zauważ że urzędnik WK ma prawo się z Twoją dokumentacją nie zgodzić 8)

Też tak uważam :D

Jedna panie z WK dzwoniła domnie dlaczego zrobiłem bez tablic że ona tego nie zarejestruje :evil: No to mówie do niej to niech pani wyda tablice próbne i wyśle auto na przeglą :evil:

Oj jak klient wsiadł na nią i na kierowniczke WK (co jej naopowiadał to niewiem) ale za godzine pani z WK dzwoni domnie że od tej pory rejestrują też bez tablic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.