Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dodano: 22-09-2011, 17:38 ]

A jak klient nie wnioskuje o "ustalenie danych" tylko domaga się wykonania OBT to robisz je, ustalsz dane i wystawiasz DIP w ramach opłty za OBT czyli 98 zł....

Jak nie wnioskuje to stosuję ten paragraf z PORD:

Dz.U. 108 z 2005r z póź. zmian.

Art. 81

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

:D

 

 

Czyli jeśli nie ma wszystkich danych i klient nie godzi się na UD to dajesz mu N z adnotacją: brak niezbędnych danych pojadu.

Jeśli nie to wygląda to na trochę wymuszone.

Jeśli w UD za które klient płaci extra, przewalisz rocznik to trochę to gorzej wygląda.

Robiąc potem OBT z niewłaściwym rocznikiem mylisz się dwukrotnie...

Poza tym, zgodnie z ta prawidłowością należałoby robić i kasować za UD w przypadku uzupełnieniu danych przy OBT pojazdu który wymienia skończony DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

Czyli jeśli nie ma wszystkich danych i klient nie godzi się na UD to dajesz mu N z adnotacją: brak niezbędnych danych pojadu.

Przepisy należy czytać i interpretować literalnie:

 

"13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a."

To znaczy, że bez danych BT nie może być przeprowadzone w ogóle!

 

Poza tym, zgodnie z ta prawidłowością należałoby robić i kasować za UD w przypadku uzupełnieniu danych przy OBT pojazadu który wymienia skończony DR...

Pojazdy sprowadzane po 22-09-2009 traktujemy tak samo jak zarejestrowane w RP.

W mojej ocenie jest zasadne pobranie 60zł za ustalenie danych jeśli klient o to wnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o ustaleniu danych (60zł) rozumiem inaczej.Np.klient sprowadził pojazd z ważnym OBT i w DR brakuje jakiegoś parametru dla pani "Halinki" w WK wtedy ma to zastosowanie

 

:ok

W moim regionie SKP, które pobierały opłatę za UD poj. przed I rej. wykonując równocześnie OBT już nie stosują tej metody, a to z powodu wyraźnych zaleceń przekazanych przez mój WK :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile koledzy za badanie przy okresowym np ,,L'',,TAXI''pobieracie ?

 

TAXI - 98+42+1=141

"L" - 98+48+1=147

 

Jeśli z gazem dodatkowo 63 PLN.

 

poproszę podstawę prawną do tych cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę podstawę prawną do tych cen...

Podaj proszę podstawę prawną, że jest inaczej a udowodnię Ci, że obaj robimy dobrze, znaczy źle ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**) Załącznik zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 8 sierpnia 2005 r. (Dz.U.05.155.1302) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 22 sierpnia 2005 r. oraz § 1 rozporządzenia z dnia 18 września 2009 r. (Dz.U.09.155.1233) zmieniające nin. rozporządzenia z dniem 22 września 2009 r.

 

Objaśnienia:

1) W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: „przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub „HAK" nie pobiera się opłaty określonej w Ip. 7.1 tabeli.

2) Pozostałe badania jak dla autobusu.

3) W przypadku gdy opłata za badanie techniczne pojazdu powstała z połączenia opłat określonych w Ip. 4.1 i 5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w Ip. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w Ip. 1 tabeli.

4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

5) Opłatę mogą stosować tylko stacje kontroli pojazdów wyposażone w przyrząd do pomiarów i oceny prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5 t d.m.c, związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy.

 

Uwaga:

Użyte w tekście skróty oznaczają: m.w. - masa własna pojazdu, d.m.c. - dopuszczalna masa całkowita pojazdu.

 

Czyli oprócz haka który jest wbity wszystkie dodatkowe liczy sie dodatkowo. Tylko hak "gratisowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oprócz haka który jest wbity wszystkie dodatkowe liczy sie dodatkowo. Tylko hak "gratisowo".

 

Nie inaczej :ok

A co, znowu ktoś coś innego wymyśla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, zgodnie z ta prawidłowością należałoby robić i kasować za UD w przypadku uzupełnieniu danych przy OBT pojazdu który wymienia skończony DR...

 

Dlaczego przy wystawieniu zaświadczenia, z powodu braku miejsc na wpis w DR, mam uzupełniać jakieś dane. Jeżeli WK stwierdzi, że brakuje mu jakiś danych, niech wystawi skierowanie na badanie w celu ich ustalenia. Ja nie robię nic za darmo, przydaje się w końcu pozycja z cennika 6.9 i wszystko zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT "Czyli oprócz haka który jest wbity wszystkie dodatkowe liczy sie dodatkowo. Tylko hak "gratisowo"."

Tylko gdzie to jest napisane ,,,

Nie uważałbym za głupszych tych co dodatków nie kasują , skoro ;

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego

obejmuje:

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów,

określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych.

 

[ Dodano: 23-09-2011, 11:35 ]

Dlaczego przy wystawieniu zaświadczenia, z powodu braku miejsc na wpis w DR, mam uzupełniać jakieś dane.

Właśnie,,,

 

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów

następnego badania technicznego w dowodzie

rejestracyjnym lub odpowiadajàcym mu dokumencie,

uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym

badaniu technicznym pojazdu.

 

Czy jest zapis, który by to nakazywał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie to jest napisane

Podałem cytat z cennika wcześniej. Jasno i wyraźnie jest napisane że tylko haka się nie pobiera ponownie. Poza tym nie neguje punktu 4) ale za sprawdzenie dodatkowych dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno i wyraźnie jest napisane że tylko haka się nie pobiera ponownie.

 

Czytamy różne teksty ???

U mnie nie m pisze, tylko haka,,, to Twoja interpretacja ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wziąć Dz.U 155 zał. 1 i zobaczyć co to są warunki dodatkowe pkt 11.Często koledzy za warunki dodatkowe uważają gaz,lpg.L ,TAXI itp co nie jest prawdą,są to badania dodatkowe czyli płatne przy OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wziąć Dz.U 155 zał. 1 i zobaczyć co to są warunki dodatkowe pkt 11.

 

Mój cytat nie dotyczył punktu 11, lecz Rozdziału 5 z Dz. U. 32 poz 262 niestety ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wziąć Dz.U 155 zał. 1 i zobaczyć co to są warunki dodatkowe pkt 11.

 

Mój cytat nie dotyczył punktu 11, lecz Rozdziału 5 z Dz. U. 32 poz 262 niestety ,,,

 

No ale punkt 11 z tabeli Kryteriów z zał. nr1 Dz.U. 155 to faktycznie "warunki dodatkowe"

 

Natomiast rozdział 5 z Dz.U. nr 32 to "warunki dodatkowe dla autobusów" i nic wiecej.

 

par.2 ust. 1 pkt.4 DzU 155 faktycznie odwołuje sie do "warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w rozporządzeniu o warunkach technicznych"

ale ustawodowacy chodziło o wszystkie warunki techniczne z rozporządzenia DzU 32,

bo w par.2 ust 1 punkt 1 do 3 wymienia już co obejmuje zakres badania technicznego i dlatego na końcu dodaje pkt. 4 gdzie dodatkowo odsyła do tego czego jeszcze nie wymieniona a co ma być sprawdzane zgodnie z rozp. nr 32

 

Zatem najwyraźnie niefortunnym jest użycie słow DODATKOWE i to nie są dodatkowe warunki z rozp. nr 32 ale wszystkie warunki z rozp. 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy różne teksty ???
Januszu60 pod tabelą opłat są objaśnienia i punkt 1 mówi że tylko hak nie jest dodatkowo płatny. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania ani za "L" czy "taxi"ani za "LPG" nie pobieramy opłaty dodatkowej? Ośmielam się nie zgodzić. Co więcej myślę że tylko się droczysz a sam pobierasz dodatkową opłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wczorajszej kontroli uznali ze sie nie pobiera jeśli jest juz wpis w dowodzie rejstracyjnym pojazdu uzasadnienie wynika to z z cennika i tyle już zgupiałem POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tylko się droczysz

Nie droczę się, gdyż po zmianach w 2009r. bardziej tęgie niż nasze głowy uznały, że skoro z pierwszej części cennika (badania okresowe) znikły wszystkie dodatki a został tylko gaz, to należy tamtych dodatków przy okresowym po prostu nie kasować,,,

 

Natomiast objaśnienie na temat haka dotyczy haka, nie mówiąc nic o innych wpisach.Twoje rozumowanie to moim zdaniem nadinterpretacja ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tylko się droczysz

Nie droczę się, gdyż po zmianach w 2009r. bardziej tęgie niż nasze głowy uznały, że skoro z pierwszej części cennika (badania okresowe) znikły wszystkie dodatki a został tylko gaz, to należy tamtych dodatków przy okresowym po prostu nie kasować,,,

 

Natomiast objaśnienie na temat haka dotyczy haka, nie mówiąc nic o innych wpisach.Twoje rozumowanie to moim zdaniem nadinterpretacja ,,,

 

Czy to znaczy że autobusu na 100 i ADR też nie kasujesz bo nie ma ich w I części cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przyjeżdża nowe auto na dodatkowe badanie TAXI, robie mu tylko dodatkowe za 42 zł, czy dodat.+okresowe? Kto skraca termin badania SKP czy WK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 42 zł

 

D.U nr 155.....

..........3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawà, następuje

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin

nastpnego okresowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.