Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

Ty co instytucja charytatywna ?

A czy ja na takiego wygłądam ze nie wiem co robić z$$$$$$$$?

W przypadku poj.z Belgii,Hol.,Danii i Francji doliczam tez 60,-

Natomiast w przypadku Niemiec to wybacz ale trzeba trochę chyba odpuścić!!! :D

 

 

Nie co tylko za ile ? To po co uzupełniać dane z Niemiec ? Niech od razu klienci idą do WK rejestrować. Nigdy ci sie nie zdarzyło że był pomylony nr VIN w DR niemieckim? Ostatnio miałem zapytanie o rejestrację i przegląd auta z Egiptu też mam odpuścić? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

W przypadku poj.z Belgii,Hol.,Danii i Francji doliczam tez 60,-

Czyli jeśli masz na "gotowo" (auto z Niemiec) lub nie (Francja) to sam sobie ustalasz kwotę za badanie?? hehe dobre, dobre, takiej interpretacji nie widziałem :shock: Czyli musisz klientowi wmawiać, że to jego wina, sprowadziłeś pan z Francji to masz pan drożej. :D

Możesz przytoczyć podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy minęło tyle czasu i jestem w szoku ilu kolegów nie ogarnęło tematu opłaty za badanie przed p.r w kraju.

A co byś powiedział jak po rozm.tel. z okl. z innej SKP np.kasują tak:

OBT-TAXI- 141ZL OBT-147ZL OBT przed I rej.tylko i wyłacznie-158zl??????? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy minęło tyle czasu i jestem w szoku ilu kolegów nie ogarnęło tematu opłaty za badanie przed p.r w kraju.

A Ty kolego jak wykonujesz okresowe przed pierwszą rejestracją? Dziś był u nas inspektor od SKP i kazał pobierać 98+60.

Nie wiem tylko jak mam zaznaczać to w programie. Okresowe + dodatkowe ?(przecież to jest na wniosek...6.09a)

Jeśli wykonam klientowi samo okresowe (bez dip, bo gdzie jest zaznaczone w ustawie że mam dołączać dip?) i dam zaświadczenie, ten uda się do WK zarejestrować, Pani odeśle na stacje po ustalenie danych i wtedy 60zł.

Dostałem już kręcioła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZU NR 155 POZ 1232 WYKONUJĄC okbt o którmy mowa w art.81 ust.uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny badanego pojazdu który stanowi załącznik do zaświadczenia z przeprowadzonego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZU NR 155 POZ 1232 WYKONUJĄC okbt o którmy mowa w art.81 ust.uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny badanego pojazdu który stanowi załącznik do zaświadczenia z przeprowadzonego badania

 

I tyle,czyli jest obligatoryjne wystawienie DIP-u i pobieramy np. 98 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na gębę:D Skubany nie chciał się pod niczym podpisać. Ale my twardo pobieramy 98zł :D Ludzie się dziwią, że u nas tak tanio... Dlatego można dostać kręcioła skoro dookoła każdy jest mądrzejszy... i pobiera sobie owe 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny badanego pojazdu który stanowi załącznik do zaświadczenia z przeprowadzonego badania
powinni dopisać: i pobiera opłatę zgodnie z cennikiem poz 6.09a :lol:

 

[ Dodano: 10-10-2009, 13:44 ]

może pokażesz wszystkim skan owego dokumentu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego można dostać kręcioła skoro dookoła każdy jest mądrzejszy... i pobiera sobie owe 60zł.

Nie myśl ze jesteś "rodzynkiem"w tym temacie.U mnie ja pobieram z "reguly" 98.- a drugi diag.98,-+60,-.Najlepsze to ze rzecz się dzieje w jednej SKP!!!!! :evil:

mam to na piśmie z mojego WK i tak pobieramy...

" Cysorz" to mo jednak klawe zycie!!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugi diag.98,-+60,-.

a powiedz mi jak zaznacza to w rejestrze badań? Widnieje jako okresowe czy jako okresowe + dodatkowe? Jeżeli jako okresowe, a dolicza opłatę z dodatkowych to byłby nonsens moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.U mnie ja pobieram z "reguly" 98.- a drugi diag.98,-+60,-.Najlepsze to ze rzecz się dzieje w jednej SKP!!!!! :evil:

:razz:

 

No ok. ta sama sytuacja jest z okresowym(skończyły się miejsca na wpis),trzeba uzupełnić dane-moc ,naciski,itp.. -60zl (na wniosek klienta). z okresowym przed pierwsza rej. uzupełnienie danych na wniosek klienta np.rok produkcji .A jak nie to do WK i ze skierowaniem :D na uzupełnienie danych.Innych możliwości nie widzę ,chyba że uzupełnienia za "friko" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jako okresowe, a dolicza opłatę z dodatkowych to byłby nonsens moim zdaniem...

W moim programie nie ma znaczenia czy robisz OBT zarej.juz w kraju czy robisz OBT przed I rej. zawsze wyskakuje DIP i musisz go zatwierdzić za wypełniłeś /wcale nic nie wpisując/bo inaczej nie przejdziesz dalej.

Jezeli chce pobrać dod.60,- to musi to pobrać z cennika jeszcze przed dalszymi czynnościami pracy programu!!!

 

[ Dodano: 10-10-2009, 14:14 ]

A jak nie to do WK i ze skierowaniem na uzupełnienie danych.Innych możliwości nie widzę ,chyba że uzupełnienia za "friko"

Oczywiście ze uzuelnienie danych w przypadku kiedy skończył się DR robię w ramach OBT za tzw."friko" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim programie nie ma znaczenia czy robisz OBT zarej.juz w kraju czy robisz OBT przed I rej. zawsze wyskakuje DIP

 

To tak chyba coś nie "хорошо" :-D

 

[ Dodano: 10-10-2009, 14:20 ]

Oczywiście ze uzuelnienie danych w przypadku kiedy skończył się DR robię w ramach OBT za tzw."friko"

nie dosyć że nie "dali" podwyżki za BT ,to jeszcze sam sobie odbierasz kase :cool:.No chyba że siła wyższa decyduje.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak chyba coś nie "хорошо"

Charoszo nie charoszo ale tak jest i wcale mi to nie przeszkadza bo przy okazji wykonywania zwyklego OBT/zarej.w kraju spisuję dane z DR które przydają mi się przy uzupelnianiu danych/ Wiem,wiem ze one mogą być nieaktualne ale jak się trochę poglówkuje to zawsze mozna odróznić ziarno od plewy!!! :evil::D

 

[ Dodano: 10-10-2009, 14:25 ]

nie dosyć że nie "dali" podwyżki za BT ,to jeszcze sam sobie odbierasz kase

Ja nie pazerny,lepiej łyzeczką ale cały czas!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim programie nie ma znaczenia czy robisz OBT zarej.juz w kraju czy robisz OBT przed I rej.

W moim również. Ale jak zaznacze okresowe, przechodzę dalej, wybieram pozycję z cennika... kończę badanie to mam w rejestrze że okresowe i widnieją pozycje z cennika jakie zostały wybrane. No halo! coś tu nie gra skoro okresowe lp1 i lp 6 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halo! coś tu nie gra skoro okresowe lp1 i lp 6

 

Gra ,gra bo jak nie pobierzesz z cennika dod.opłaty to na zaswiadczeniu zOBT nie ma wpisu + dod. :D

Ale jak zaznacze okresowe, przechodzę dalej, wybieram pozycję z cennika... kończę badanie to mam w rejestrze że okresowe i widnieją pozycje z cennika jakie zostały

Nie moze być inaczej!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ,gra bo jak nie pobierzesz z cennika dod.opłaty to na zaswiadczeniu zOBT nie ma wpisu + dod.

Dlatego właśnie nie pobieram opłaty za DIP:P A Twój kolega, żeby był porządek w rejestrze, to pobiera to 60zł chyba pod biurkiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P A Twój kolega

W tej branzy ja "kolegów"nie mam a tylko bardziej lub mniej znajomych!!!!

to pobiera to 60zł chyba pod biurkiem

Nie zaprzeczam nie potwierdzam-chyba to znasz? :D

Przecież tez DIP się wypełniało

?????????????????????$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. ta sama sytuacja jest z okresowym(skończyły się miejsca na wpis),trzeba uzupełnić dane-moc ,naciski,itp.. -60zl (na wniosek klienta). z okresowym przed pierwsza rej. uzupełnienie danych na wniosek klienta np.rok produkcji .A jak nie to do WK i ze skierowaniem :D na uzupełnienie danych.Innych możliwości nie widzę ,chyba że uzupełnienia za "friko" :-P

Za friko jest niezgodne z przepisami ponieważ: Dz.U. 223 z 2004

§ 3. 1. Za przeprowadzenie badań technicznych pojazdów pobiera się opłaty w wysokości określonej w tabeli opłat za badania techniczne pojazdów stanowiącej załącznik do rozporządzenia.

2. Całkowita opłata za przeprowadzone badanie techniczne pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3, stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne pojazdu i wykonane czynności określone w tabeli, o której mowa w ust. 1.

3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania, opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo.

 

Ja się zapytam - Czy klient z dokumentami dostarcza nam wszystkie dane do wpisania w DIP czy muszę jakieś ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.