Skocz do zawartości

Opłata za sprawdzenie mechanizmów na życzenie klienta


macstro

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę klientowi w oczy i wiem ile wziąść.

 

Coś w tym jest :) Ceny mamy faktycznie zaporowe, ale z powodów napisanych wyżej. Często robimy takie szybkie sprawdzenia za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • jarolud

    18

  • ketiw38

    16

  • macstro

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak klient będzie kumaty to diagnostę naprostuje.

Może sobie prostować................ :P

 

A czytałeś Uwagi: pkt 2 w załączniku 1 du155

"wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu tech.nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności"

tz. że diagnosta może rozszerzyć kryteria badania i zbadać samochód nie tylko metodami zapisanymi w DU dotyczącymi "okresówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej SKP powinny takie usługi wykonywać, bo od tego jesteśmy my i ten cały sprzęt :-D Nie chciałbym być w skórze tego co by chciał tego zabronić.

 

Jak więc wytłumaczyć że CBŚ lub inna organizacja :) "kameruje" ilość wjazdów i sprawdza z rejestrem badań i jakoś paragony lub inne rozliczenia za sprawdzanie podzespołów ich nie interesują. Jak więc się z tego smutnym panom wytłumaczyć ? Stacja SKP to nie stacja diagnostyczna. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc wytłumaczyć że CBŚ lub inna organizacja :) "kameruje" ilość wjazdów i sprawdza z rejestrem badań i jakoś paragony lub inne rozliczenia za sprawdzanie podzespołów ich nie interesują. Jak więc się z tego smutnym panom wytłumaczyć ? Stacja SKP to nie stacja diagnostyczna. 8)

nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi? Nie interesują ich to ich sprawa, paragon to np usługa inna i cennik określony we własnym zakresie, lub cennik urzędowy, do rejestru nie wpisujesz bo to nie bad tech. wiele SKP prowadzi takie akcje sprawdzania nawet bezpłatnie i nie słyszałem by się tego ktoś czepiał. A jesli nawet to masz też swoje prawa jako diagnosta, przedsiębiorca i sa też instytucje by tych praw bronić. Jeszcze nie wymyślono takiego prawa by mi zapisano minute po minucje co mam robić na swoim stanowisku pracy, swojej firmie itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nawet to masz też swoje prawa jako diagnosta, przedsiębiorca i sa też instytucje by tych praw bronić. Jeszcze nie wymyślono takiego prawa by mi zapisano minute po minucje co mam robić na swoim stanowisku pracy, swojej firmie itd itp

 

Każdy ma prawa. Znane są mi 2 takie przypadki 1. SKP robiłą traktory bez traktorów i motory bez motorów - ale to raczej oczywiste. Czy oczywistym jest fakt że jakoś to smutne chłopaki musieli udowodnić? same DR na obt były. 2. NA SKP tylko badania techniczne jest to odwrotna sytuacja do pkt 1 SKP robiła usługowo nie tylko bt ale i geometrię i sprawdzanie podzespołów. Tego typu usługi na stacji diagnostycznej Smutnych panów nie interesowało co jest w cenniku. Więc jakie te prawa ma wykonująć dodatkowe usługi? Bo jeżeli tylko cennik ? Co tu rozumieć ? Służby różne mają prawo nagrać SKP czy nie mają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja dodam od siebie że panowie z TDT (zwłaszcza z Katowic)mocno kwestionuja wykonywanie innych czynności na SKP niz badania...Własnie jesteśmy w trakcie odwołania od pisma w którym stwierdza się że SKP wykorzystywana jest niezgodnie z przepisami (kolega tylko chciał sprawdzić ustawienie świateł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chciał sprawdzić ustawienie świateł)

Oczywiście ze mozesz na SKP wykonywać tylko i wyłacznie to co masz zapisane w

zakresie posiadanych uprawnień ale.....?????

Miales po prostu pecha ze Cie na tym namierzyli....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy się coś zmieniło :?:

Mnie uczono Stacka Kontroli Pojazdów - a nie Stacja Wykonywania Okresowych Badań Technicznych :evil:

Jedyne czym się różni Stacja od warsztatu to to, że nie wolno wykonywać napraw na stacji :ok

Za to można diagnozować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy się coś zmieniło :?:

Mnie uczono Stacka Kontroli Pojazdów - a nie Stacja Wykonywania Okresowych Badań Technicznych :evil:

Jedyne czym się różni Stacja od warsztatu to to, że nie wolno wykonywać napraw na stacji :ok

Za to można diagnozować :evil:

 

Można diagnozować na stacji diagnostycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 1. Badania techniczne polegają na:

1) sprawdzeniu, czy pojazd odpowiada warunkom technicznym określonym w:

a) ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, zwanej dalej "ustawą", ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.3)), ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.4))lub ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54,poz. 654, z późn.zm.5)),

b) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262, z późn. zm.6)), zwanego dalej "rozporządzeniem o warunkach technicznych", (przypis własny: pkt c obowiązuje od dnia 31.03.2010r. patrz §12 – dary ofiarowane głowom państw)

c) przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5a ustawy,

d) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 oraz z 2009 r. Nr 74, poz. 634),

e) przepisach o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, jeŜeli pojazd jest przystosowany do przewozu tych towarów,

f) międzynarodowych porozumieniach dotyczących transportu drogowego, oraz

2) ocenie prawidłowości działania pojazdu.

 

 

(Dz. U. z 2009r. Nr 155, poz. 1232)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales po prostu pecha ze Cie na tym namierzyli....!!!! :razz:

 

I o to właśnie chodzi żeby nie pisać na publicznym forum że się takie rzeczy robi bo cię namierzą!

Powszechnie wiadome jest że podczas filmowania ilość pojazdów które wjechały na SKP musi się zgadzać z rejestrem badań. Nie może być w rejestrze ani więcej (przyjechały same dowody) ani mniej ( wykonał diagnosta badanie niezgodnie z Dz.U) . Po raz kolejny proszę nie ciągnijcie tego tematu bo naprawdę nie zdajecie sobie sprawy kto to forum czyta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny proszę nie ciągnijcie tego tematu bo naprawdę nie zdajecie sobie sprawy kto to forum czyta!

 

Szkoda że tego forum nie czytają przełożeni "Jak nie to wypad" 8) Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można diagnozować na stacji diagnostycznej

Przepraszam za głupie pytanie ale jaka jest różnica pomiędzy stacją diagnostyczną a SKP?

 

[ Dodano: 29-10-2009, 11:00 ]

Psuj swego czasu napisał coś takiego: Stacja musi posiadać PKD (2007) 71.20B - Pozostałe badania i analizy techniczne. Na tej podstawie możesz dokonywać na stanowisku kontrolnym badań technicznych i wszelakich kontroli. Nie wolno natomiast dokonywać napraw i regulacji (z wyjątkiem ciśnienia w kołach, gdyż od tego zależą prawidłowe wyniki pozostałych badań).

Ma to sens, dlatego czy słuszne jest 'czepianie się' SKP (jak to opisał smolow) przez TDT? Czy to nie jest jakieś nadużywanie władzy itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujący się warsztat nie będący SKP będzie posiadał odpowiednie przyrządy

Adam - znalezienie takiego szanującego się warsztatu może byc czasami trudne i czasochłonne. Osobiście nie kojarzę w swojej okolicy warsztatów samochodowych, natomiast dość dobrze wiem, gdzie są SKP. Miałbym również większe zaufanie do diagnozy postawionej na SKP niż w zwykłym warsztacie.

Dlatego w poście tym chciałem wyjaśnić czy można pojechać na SKP na zwykłą diagnozą stanu technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w poście tym chciałem wyjaśnić czy można pojechać na SKP na zwykłą diagnozą stanu technicznego pojazdu.

Żartowałem oczywiście z tym warsztatem :) Natomiast na diagnozę zapraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem oczywiście z tym warsztatem :) Natomiast na diagnozę zapraszam serdecznie.

Tak głośno nie zapraszaj bo znów na forum znajdzie się ktoś kto badzie straszył filmowaniem itp :-D

A na serio to takie sprawdzanie poza badaniem technicznym przynosi nie raz większy skutek (bezpieczeństwo na drogach i świadomosc właścicieli aut) niż OBT. Poza tym wiem z doświadczenia że mechanicy bardziej się przykładają do napraw jak wiedzą że klient pojedzie na SKP sprawdzić pojazd :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wiem z doświadczenia że mechanicy bardziej się przykładają do napraw jak wiedzą że klient pojedzie na SKP sprawdzić pojazd

A jeszcze jak dostanie konkretna listę zyczeń i zazalen to nie ma pozniej problemu...!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głośno nie zapraszaj bo znów na forum znajdzie się ktoś kto badzie straszył filmowaniem itp

 

Nikt nie straszy :) Nagrywanie mnie przecież nie dotyczy ....Nie ma problemu dopóki mnie nie dotyczy Prawda? 8)

 

[ Dodano: 30-10-2009, 07:08 ]

Można diagnozować na stacji diagnostycznej

Przepraszam za głupie pytanie ale jaka jest różnica pomiędzy stacją diagnostyczną a SKP?

 

Miałem taki dylemat ze zdefiniowaniem diagnostycznej jak robiłem w JW SKP. Stacja diagnostyczna jest to warsztat w którym możesz sprawdzić i naprawić usterki oraz dokonać regulacji.Możesz sobie też conieco zdemontować w celu diagnostyki. Stacja kontroli pojazdów jest to miejsce w którym dokonujesz kontroli sprawności pojazdu z potwierdzeniem tego w DR lub zaświadczeniu. Jak sprawdzasz pojazd i nie przykładasz pieczątki swej to pracujesz na stacji diagnostycznej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.