Skocz do zawartości

Opłata za sprawdzenie mechanizmów na życzenie klienta


macstro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    22

  • jarolud

    18

  • ketiw38

    16

  • macstro

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tego pisma wynika ze i sprawdzać na życzenie np przed kupnem też nie możesz, tylko badania techniczne

 

A co w takim razie z akcjami typu "Bezpieczny pojazd",które są nagłaśniane w mediach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzanie na stację diagnostyczną a nie na stację kontroli pojazdów

 

W takim razie niech panowie pokażą akt prawny w którym stacja diagnostyczna to nie stacja kontroli a diagnosta to nie kontroler :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzanie na stację diagnostyczną a nie na stację kontroli pojazdów

 

W takim razie niech panowie pokażą akt prawny w którym stacja diagnostyczna to nie stacja kontroli a diagnosta to nie kontroler :)

 

A to już pytanie do smutnych panów w czerni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pisma wynika ze i sprawdzać na życzenie np przed kupnem też nie możesz, tylko badania techniczne. A sprawdzanie na stację diagnostyczną a nie na stację kontroli pojazdów 8)

 

Nadal jesteś w błędzie, cennik pozwala na sprawdzenie nie na regulację(czytaj cennik),,,

 

[ Dodano: 23-01-2010, 09:44 ]

Ci Panowie bywają nadgorliwi ale tym razem mieli rację,,

Skoro tak się upierasz przy tej pozycji 2.4 należy naprawdę poczytać kiedy tą pozycję wykorzystujemy w tym celu proszę przeczytać punkt wiodący 2 bez kropki i liczby po cyfrze 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się upierasz przy tej pozycji 2.4

 

Nie upieram, źle mnie zrozumiałeś, wiem czego dotyczy pkt 2 -

chciałem tylko pokazać, że cennik pozwala na sprawdzenia a nie pozwala na regulacje czy ustawienia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się upierasz przy tej pozycji 2.4

 

Nie upieram, źle mnie zrozumiałeś, wiem czego dotyczy pkt 2 -

chciałem tylko pokazać, że cennik pozwala na sprawdzenia a nie pozwala na regulacje czy ustawienia,,,

Mi chodzi o stwierdzenie ponowne...czyli nie możesz użyć cennika 2.4 do sprawdzenia czegoś tam klientowi....wW ogóle żadnej pozycji z pkt 2. celem wykonania sprawdzenia na życzenie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS oczywiście możesz stworzyć usługę w cenniku.

Bo inaczej nie można badać pojazdu po wypadku (zaraz po wypadku, najczęsciej ze skutkiem śmiertenym) podzespołów na życzenie policji :x

Tylko nie wolno naprawiać, sprawdzać nigdzie nie jest zabronione, jak jest to proszę wskazać odpowiedni DZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS oczywiście możesz stworzyć usługę w cenniku.

Bo inaczej nie można badać pojazdu po wypadku (zaraz po wypadku, najczęsciej ze skutkiem śmiertenym) podzespołów na życzenie policji :x

Tylko nie wolno naprawiać, sprawdzać nigdzie nie jest zabronione, jak jest to proszę wskazać odpowiedni DZU

 

 

Dla mnie to chore przepisy bo jak tu nie wymienić szybko żarówki jak wszystko inne ok.Przecież chyba lepiej dla bezpieczeństwa ruchu jak diagnosta który ma czas wymieni żarówkę albo np. automat "stopu" niż to auto ma się tułać po mieście i stwarzać realne zagrożenie.Nie piszę o jakiś skomplikowanych naprawach bo w niektórych autach jest to niemożliwe ale uważam przepis jest błędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - chory przepis nie jest tylko my wypatrzeni trochę - dlaczego samochód przyjechał na stację bez sprawnej żarówki - bo klientowi to wisi i powiewa :oops: czy ma samochód sprawny jadąc na stację :x:x:evil::evil::evil:

Przecież jak żarówka niesprawna i przeszkadza to diagnoście to niech sobie wymieni :shock::x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo klientowi to wisi i powiewa :oops:
:ok::hey lub tak są nauczeni przez innych diagnostów... :razz:

Niestety ale tak jest, zrobiła to chora konkurencja i chęć zysku za wszelką cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przepisy sa chore To są chorzy ludzie którzy te przepisy próbują interpretować.

 

To dlaczego Twoim zdaniem nawet ludzie wykształceni tworzą śmieszne czasem interpretacje???, ponieważ zapisy są niejasne, niespójne, często się nawzajem wykluczają a przede wszystkim można je naginać pod potrzebę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację,szacunku to u klientów to my nie mamy,ale to chyba znak czasu,bardzo mi się podoba post wyżej,jak mu przeszkadza przepalona żarówka to niech wymieni :)

Zwróćcie koledzy,że najczęściej przyjeżdżają tzw ludzie starej daty to są auta umyte i wyplakowane i umyte dywaniki ale to już rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw ludzie starej daty to są auta umyte i wyplakowane i umyte dywaniki ale to już rzadkość

Niestety..... :-(

A jak juz mamy jakieś uwagi do stanu tech.to nie prowadza głupiej dyskusji ale

zmieniają się w sluch i karzą kazdą naszą uwagę zapisać na "bumadze".... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunku to u klientów to my nie mamy,

 

TAkie uogólnianie się mi nie podoba i się nie zgadzam z tą tezą Nagonka medialna "ustawia" myślenie nawet diagnostom. W każdym zawodzie chwasty są ... nie szanuje prawników iposłów Nie potrafią zrobić nam porządnych jednoznacznych przepisów. Szacunku nie zyskasz dając negatywy. Zapytaj dlaczego do Ciebie ktoś przyjeżdża na obt ? Może dlatego że Cię szanuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunku to u klientów to my nie mamy,

 

TAkie uogólnianie się mi nie podoba i się nie zgadzam z tą tezą Nagonka medialna "ustawia" myślenie nawet diagnostom. W każdym zawodzie chwasty są ... nie szanuje prawników iposłów Nie potrafią zrobić nam porządnych jednoznacznych przepisów. Szacunku nie zyskasz dając negatywy. Zapytaj dlaczego do Ciebie ktoś przyjeżdża na obt ? Może dlatego że Cię szanuje ??

 

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :) ,napisałem to jako refleksję i tyle. :) i nie jest tak,że czuję się niedowartościwany (brak szacunku klienta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeżdżają tzw ludzie starej daty to są auta umyte
nie prowadza głupiej dyskusji ale

zmieniają się w sluch

 

A ja mam odwrotne doświadczenia. Młode łebki to się chociaż trochę boją i zazwyczaj nie dyskutują. A "dziadki" to przy negatywie się nagadają a nawet i pokrzyczą, że co to ja sobie myślę, auto 10 lat przechodziło przegląd a ja sobie wymyślam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.