Skocz do zawartości

Badanie po kolizji + okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

:shock: poprawcie mnie bo nie ogarniam jestem młodym diagnostą. Przyjeżdza do mnie osobowy z gazem po kolizji z zaswiadczeniem bez DR. Ja wykonuje badanie tylko dodatkowe pokolizji 94 zl bez okresowego. Bo miałem dziś tel od włąscicela dlaczego nie pobieram opłat za okresowe czyli 98 + 161 osobowy z gazem. Niech mi ktoś proszę podpowie co zrobić , no chyba że się myle i naprawde nie ogarniam ale myśle że to włascicel bardziej nie łapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    28

  • JANUSZ60

    19

  • Qnick

    16

  • Regan55

    12

Top Posters In This Topic

a jest gdzieś wyrażny zapis na jaki sie moge powolac ze mam wziasc oplate tylko za dodatkowe a okresowe mnie nie interesuje

poza przypadkiem wedlug mnie gdy wyraznie policjant napisze brak aktualnych badan okresowych oraz uszkodzeia pokolizyjne wtedy wykonalbym okresowe plus dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest gdzieś wyrażny zapis

 

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego,

który uczestniczyΠ w wypadku drogowym,...

w sposób

określony w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1...

a reszta jest w punkcie 9.2 tego załącznika ,,,

pozycja cennika 1.15 dotyczy tylko okresowego z gazem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasujemy 98+63+94. Tak zaleca mój WK

Powiedziałem już kiedyś, że gdyby w Naszym kraju nie było żadnych przepisów, byłoby tak samo albo kapkę lepiej, nadal tak uważam ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że gdyby w Naszym kraju nie było żadnych przepisów, byłoby tak samo albo kapkę lepiej, nadal tak uważam ,,,

:ok Ja myślę ze jednak lepiej.Przeciez my zawsze mozemy sie dogadac ile kasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł w Serwisie Motoryzacyjnym nr . 7-8/2010 , w nim Sylwester Murawski opisuje to badanie i zgodnie z jego interpretacją " w żadnym wypadku nie można stwierdzic , że wykonuje (diagnosta. przyp.) cały zakres badania okresowego . tak więc opłata za badanie o którym mowa, będzie wynosiła 94 zł. należy wykreślić w zaświadczeniu punkty 1i 2. natomiast w terminie nastepnego badania wpisać - zgodnie z dowodem rejestracyjnym"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w terminie nastepnego badania wpisać - zgodnie z dowodem rejestracyjnym"

Nic nie wpisuje bo nie określa żadnego terminu. Rubryka pozostaje nie wypełniona bo nie dotyczy tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tak właśnie jest, korzystam z programu Stacja i jak nie określam terminu to w tej rubryce pojawia się xxx. Oczywiście wypełniając pkt 2 zaświadczenia na drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tak właśnie jest, korzystam z programu Stacja i jak nie określam terminu to w tej rubryce pojawia się xxx. Oczywiście wypełniając pkt 2 zaświadczenia na drugiej stronie.

XXX lub "Zgodnie z DR" - opcja do ustawienia w Stałych Systemowych programu STACJA.2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie coś sie więcej rozjaśniło w tym temacie czy nadal zdania są podzielone?

Mam pokwitowanie z policji gdzie jest napisane : ''pokolizyjne:zbita lampa lewa,połamany zderzak,zerwane lusterko''.Jakie badanie wykonać?Dodatkowe(94zł),dodatkowe+okresowe(94+98) czy tylko za usterki(3x20),przegląd ważny do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego opłaty nie pobieracie za badanie po wypadkowe 94? Przecież wyraźnie napisano:

pokolizyjne:zbita lampa lewa,połamany zderzak,zerwane lusterko'

 

A to nie to samo co zatrzymanie dowodu za usterki zagrażające BRD.

 

Tak więc powinno być za każdą usterkę i powypadkowe.

 

Pomijam fakt, że za kolizje dowodu nie można zatrzymać tylko za wypadek :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że za kolizje dowodu nie można zatrzymać tylko za wypadek

Ja jeszcze nie widziałem w pokwitowaniu słowa"wypadek"...

Wykonalbym 3x 20 zł

Co najwyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem w pokwitowaniu słowa"wypadek"...

Ja za to często widuję "zdarzenie drogowe". I bądź tu mądry i wymyśl co autor miał na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to nie to samo co zatrzymanie dowodu za usterki zagrażające BRD.

 

Tak więc powinno być za każdą usterkę i powypadkowe.

 

Pomijam fakt, że za kolizje dowodu nie można zatrzymać tylko za wypadek :x

 

Panie Bogusławie, bez przesady,,, albo ( kolizja, wypadek), albo usterki.

Moim zdaniem w tym przypadku tylko powypadkowe 94,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.