Skocz do zawartości

Wyrok dla diagnosty.


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    17

  • Qnick

    17

  • danielg539

    14

  • Regan55

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

diagności, którzy nie widząc nawet przywiezionych samochodów, wystawiali świadectwo przeglądu technicznego dopuszczające takie auto do rejestracji na terenie Polski.

 

Chcieli to mają no cóż sami sobie winni :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz jakbyś był pewien, że zmoczyły rekiny, nie płotki ,,,

 

Czy jeśli winny jest również rekin to płotka jest usprawiedliwiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz jakbyś był pewien, że zmoczyły rekiny, nie płotki

 

Płotki czy rekiny nieważne, postępowali źle a teraz przyszła pora na konsekwencje swoich czynów i rozważania czy dla tych paru złotych "extra" warto było narażać siebie, swoją pracę i wolność. No chyba, że były to taaaaaaaaaaaaaaaaaaakie pieniądze i się ustawili :evil::evil::evil::evil: do końca życia, odpierdzą w pudle to co dostaną od sądu a potem już tylko zostanie cieszyć się życiem i nic nierobieniem :lol::lol::lol::lol: ( w co nie wierzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam szanownych kolegów.Pragną poinformować co dalej stało się z moim nieszczęsnym przypadkiem.

W dniu 2011-07-13 odbyła się rozprawa kasacyjna na moją niekorzyść w Sądzie Najwyższym.Wnosił Rzecznik Praw Obywatelskich w imieniu rodzin ofiar wypadku.Sąd Najwyższy zadecydował iż wyrok należy skasować i proces rozpocząć od nowa w Sądzie Okręgowym.W uzasadnieniu ustnym/czekam na wyrok na piśmie/Sąd stwierdził iż uzasadnienie wyroku jest -delikatnie mówiąc -nie do przyjęcia.Mój adwokat zapytał przedstawiciela RPO o powód dla którego wystąpił z kasacją nadzwyczajną. Jakimi przesłankami się kierował. RPO stwierdził że uzasadnienie wyroku skazującego jest tak enigmatyczne że w jego/RPO/ ocenie skazanym został niewinny człowiek.Troszkę zmieniam swój pogląd dotyczący sądów w Polsce.Lecz nachodzi mnie taka refleksja.Co zrobić z wyrokami "w zawiasach" wielu diagnostów?Znam kilka przypadków naprawdę kontrowersyjnych wyroków.Człowiek w "zawiasach" nie ma już więcej możliwości odwoławczych po wyroku w Sądzie Apelacyjnym.Nie może się odwołać do SN.To prawo przysługuje tylko skazanym na odsiadkę.Smutne.Dobrze że istnieje RPO.Pozdrawiam

ps. Mój adwokat stwierdził iż dobrze się stało- bo mój wyrok jest ogromnym zagrożeniem dla diagnostów.SN stwierdził że brak jest ciągu przyczynowo-skutkowego między moim badaniem a wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba korzystny obrót sprawy dla Ciebie. Jestem zainteresowany tą sprawą i upatruje wielka szanse dla Ciebie . Mam nadzieje ,ze zostaniesz uniewinniony. Nie tak dawno pisałem na tym forum, że skazany zostałeś niesłusznie . Skontaktuj się ze mna na PW i podaj adres meilowy.

Może będę mógł być w czymś przydatny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuż Mój Przyjacielu niewiem co w tej sytuacji napisać pisać taki mam kraj zakręcony zagmatwany wszystkie przepisy beznadziejne szkoda słów i klawiatury ale niestety musimy w Ty kraju żyć brak słów WSPÓŁCZUJE CI BARDZO I BARDZO MOCNO POZDRAWIAM może to głupie ale chociaż te słowa otuchy jakoś Ci pomogą w tej trudnej sytuacji.TRZYMAJ SIĘ PRZYJACIELU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się nasze słowa, że zrobili z Ciebie kozła ofiarnego, czeka Cię niestety powrót do przeżywania tej tragedii raz jeszcze. Trzymaj się mocno i nie poddawaj się a jakbyśmy mogli pomóc to daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz dnia ani godziny

 

No właśnie ostatnio nawet dyskutowaliśmy w pracy na podobny temat. Mieliśmy taki przypadek że podczas badaniana rolkach siły hamowania i różnica pomiędzy kołami jest :ok , dopiero pod spodem wyszedł wyciek płynu z cylinderka.

 

Założyliśmy sytuację teoretyczną: robisz OBT a za dwa dni czy 3 godziny po badaniu puszcza w aucie w którym robiłeś badanie cylinderek hamulcowy, wycieka płyn traci się hamulec i jest bum (wypadek) z ofiarami. Policja dochodzi do tego że to wszystko przez ten cylinderek a badanie bardzo niedawno więc, .......... dalej sobie można dośpiewać samemu. Podczas badania wycieku nie było, siły hamowania ok, różnica pomiędzy kolami w normie jak i reszta pojazdu więc dostał P. I co wtedy ::? nie wybronisz się bo jak :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem wydaje się pomysł lansowany na ostatnich targach motoryzacyjnych - system spinający w całość wszystkie urządzenia na stacji i odczyt/pomiary każdego z nich wędrują (są podpinane) do rejestru badań tego pojazdu.

Pytanie co z tymi rzeczami, których nie mierzy się przyrządami, a organoleptycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieka płyn traci się hamulec i jest bum (wypadek) z ofiarami.

a od czego jest czerwona kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego :!:

chyba po to ją zamontowali, żeby szofer odpowiednio zareagował

a nie czekał na bum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest czerwona kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego

 

No nie we wszystkich autach jest (szczególnie w tych starszych).

 

A serio cylinderek był tylko przykładem ale zawsze może nastąpić usterka która nie jest sygnalizowana na wskaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem wydaje się pomysł lansowany na ostatnich targach motoryzacyjnych - system spinający w całość wszystkie urządzenia na stacji i odczyt/pomiary każdego z nich wędrują (są podpinane) do rejestru badań tego pojazdu.

Pytanie co z tymi rzeczami, których nie mierzy się przyrządami, a organoleptycznie...

Właśnie dostałem po dupie za te badanie organoleptyczne.Powinienem zauważyć pęknięcia zmęczeniowe-to że widać je w defektoskopie?Tak doświadczony diagnosta powinien TO przewidzieć-takie było zdanie sądu.A tak na marginesie gdybyście /co nie daj Boże /kłopoty z sądem-to wiedzcie koledzy że problem polega na nieznajomości procedur badań pojazdów przez prawników.Sąd np. stwierdził że powinienem wykonać badanie dodatkowe i powołać biegłego- a powodem dla którego powinienem podjąć tą -karkołomną z punktu widzenia prawa-decyzję był fakt że tabliczka znamionowa pojazdu nosiła ślady zdejmowania.Ciekawa koncepcja.Teraz przyczepki lekkie m-ki sam mają przeglądy co rok.Życzę wszystkim wszystkiego najdłuższego -podczas badania tych wynalazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest czerwona kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego :!:

 

Moment - poziom nie musi być niski, żeby hamulec już nie działał!! W momencie rozszczelnienia układu, płyn dopiero zaczyna uciekać - za wcześnie na kontrolkę, a hamulec już nie działa. Chyba, że mówimy o nowszych autach gdzie jest kontrolka ciśnienia tego płynu...

Akurat przeżyłem taką awarię ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam wszystkich mam taki problem podczas kontroli na stacji podczas badania hamulcow nie zalozylem nakladki do miezenia sily nacisku w protokole po kontrolnym napiasli ze diagnosta nie uzyl nakladki oczywiscie auto wyjechalo i tak z wynikiem negatywnym natomiast teraz wydzial komunikacji mowi ze bedzie wniskowal o zabranie uprawnien co moge z tym zrobic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż niestety zgodnie z zakresem i sposobem badania postąpiłeś niewłaściwie i z tąd owy wniosek ale jesli osoba nadzorująca pracę diagnostów na twoim terenie nie jest mściwa to może się to skończyć upomnieniem

Wal chłopie do swojego WK i pogadaj po ludzku jak było a może nic złego ci nie zrobią

Daj znać jak to się skończyło :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal chłopie do swojego WK i pogadaj po ludzku jak było a może nic złego ci nie zrobią

Daj znać jak to się skończyło

Dokładnie myśle że Osoba nadzorująca z WK Cię wysłucha chyba że chce się pozbyć Diagnostów w swoim rejonie ale niesądze .Powodzenia życzę Ci bo to co się teraz dzieje to wielka pomsta :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalozylem nakladki do miezenia sily nacisku

 

Jeżeli jest to jedyny powód wnioskowania o odebranie uprawnień to wydaje mi się , że dochodzimy do granic absurdu . Tak z ręką na sercu koledzy - kto z nas nakłada do każdego pomiaru czujnik nacisku? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ręką na sercu koledzy - kto z nas nakłada do każdego pomiaru czujnik nacisku?

 

Ja.................. nie zakładam do każdego badania i nie założyłem nawet podczas corocznej kontroli z TDT i UM, Pan Inspektor patrzył jak robię badanie, ale do badania hamulców nie miał zastrzeżeń, miał z to do innych rzeczy :razz: . Skończyło się spisaniem protokołu i tyle żadnego dalszego postępowania nie było. Ten twój inspektor jakiś nadgorliwy chyba był i myślę że w Starostwie po spokojnej rozmowie da się to załatwić w końcu to nie jest jakaś wielka tragedia, jak popatrzy się jakie pojazdy są dopuszczane do ruchu na innych SKP i tego się nikt nie czepia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.