Skocz do zawartości

CEPiK - długo oczekiwane informacje ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Można już wysyłać wnioski o karty i certyfikaty. Co prawda MSWiA i tak będzie czekało na stosowne rozporządzenie, ale machina ruszyła. Ruszamy do boju ... :D

 

Wszelkie instrukcje znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.cepik.gov.pl/portal/c/portal_public/layout?p_l_id=1.1&p_p_id=EXT_7&p_p_action=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_EXT_7_struts_action=/prezentacja_artykulow/artykul&_EXT_7_article_id=96&_EXT_7_article_version=1.0&_EXT_7_cur=1&_EXT_7_statystyka=1

 

Wniosek o wydanie certyfikatu do pobrania (strony MSWiA) TUTAJ

Bezpłatna przeglądarka dokumentów DOC do pobrania TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    18

  • JANUSZ60

    17

  • DARIO64

    14

  • Psuj

    13

Zaczyna? :evil: ??? Zaczęło się już parę lat temu, klienci płacą po zecie (a wcześniej po 2) i dalej nie działa! Znowu będzie z tego wielkie nic :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie - nie ma jeszcze rozporządzenia - ale wnioski już można składać, żeby przyspieszyć sprawę późniejszych wdrożeń ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest obowiązek,bo nie doczytałem tego zagadnienia.

 

Jeszcze nie

 

[ Dodano: 06-05-2010, 22:03 ]

wnioski już można składać, żeby przyspieszyć sprawę późniejszych wdrożeń ...

 

Sorki Norbert, ale:

 

To bardziej chyba leży w interesie cepiku /czyt. MSWiA/ niż skp

 

Jeśli skp spóźni się z wnioskem, którego terminu nadal nie ma to co? zamkną?

 

Poczekajmy na opublikowanie w Dz.U. ... i tak już czekamy lat ile? bo nie pamiętam już...

 

Ale pamiętam swoją pracę podyplomową na PW pt. w skrócie mniej więcej "cepik" :D w roku 1998 lub 99 ::D

 

To był horror - pisać o czymś czego nie ma, normalnie matrix :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skp spóźni się z wnioskem, którego terminu nadal nie ma to co? zamkną?

diagnostów zamykają za urwane przeładowane przyczepy :razz:

a w MI mają się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś policzył lub wie, ile stacji nie ma bezpośredniego dostępu do neta? ;)

 

Pytam, bo w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów jakoś tego wymogu nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I komputer stacjonarny jako jeden z wymogów a mnie się dobrze robi na laptopie, zwłaszcza , że badania wyjazdowe są planowane w przyszłości ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia że w końcu zacznie to funkcjonować ale moim zdaniem Cepik nieźle się ustawił. Najpierw pobieraliśmy od ludzi kasę i musieliśmy co miesiąć zrobić przelew na konto MI za co nam nie zwracano a teraz musimy internet podłączać i znów kasę bulić za łącze i wszystko tylko po to żeby Starostwa, urzędy, ubezpieczalnie miały lepszy dostęp do bazy danych. Bo dla nas dla SKP to tylko co miesięczny obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Wymagany jest system operacyjny Windows XP lub Vista.

Ciekawc co będzie jeśli ktoś ma '98, Milenium lub Linuxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer stacjonarny jest zapewne wyróżniony ze względu na szeroko rozumiane bezpieczeństwo procesów przetwarzania informacji - aczkolwiek komunikacja z CEPiK-iem jest w tym przypadku w zasadzie jednostronna.

 

Prędkość łącza internetowego też jest troszkę przesadzona - ważne jest, aby to, które jest działało sensownie i stabilnie. Wg moich informacji 256 kb/s powinno spokojnie wystarczyć - a nie byłbym zdziwiony, gdyby starczyła i mniejsza przepustowość ... :D

 

I jeszcze jedna sprawa. Wymagany jest system operacyjny Windows XP lub Vista.

Ciekawc co będzie jeśli ktoś ma '98, Milenium lub Linuxa?

Tak naprawdę chodzi o sterowniki czytniki kart kryptograficznych. Jeśli ich producent nie przewidział supportu dla innych systemów, pozostanie tylko wyposażenie się w te obsługiwane ...

A jak działa Millenium czy W98 z nowymi urządzeniami sami wiecie ... ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioski już można składać, żeby przyspieszyć sprawę późniejszych wdrożeń ...

 

Sorki Norbert, ale:

To bardziej chyba leży w interesie cepiku /czyt. MSWiA/ niż skp

Jeśli skp spóźni się z wnioskem, którego terminu nadal nie ma to co? zamkną?

Poczekajmy na opublikowanie w Dz.U. ... i tak już czekamy lat ile? bo nie pamiętam już...

Ale pamiętam swoją pracę podyplomową na PW pt. w skrócie mniej więcej "cepik" :D w roku 1998 lub 99 ::D

To był horror - pisać o czymś czego nie ma, normalnie matrix :lol:

Tak - masz rację. Ale żyjemy w takiej rzeczywistości, w jakiej żyjemy - a ja uważam, że lepiej robić małe kroki, niż siedzieć i nie robić nic. Zwłaszcza, że już długo siedzieliśmy ... :D

Pewnym kluczem do całości rozważań będzie nowe rozporządzenie - pewne sprawy jednak (weryfikacja wniosków o wydanie certyfikatu) można przeprowadzić już teraz, skoro departament CEP MSWiA dał na to zielone światło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tez macie taki cholerny problem z tym wnioskiem??

 

Co za ćwok go pisał. Nie mogę sobie poradzić z autoformatowaniem tego $#@#$% druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w OO i w Wordzie mam to samo, tylko w OO jeszcze mi się dodatkowo rozjeżdża. W czym to napisali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jest to pierwszy krok - rzekomo bezpłatny, choć jak widać niektórzy już narzekają (zmiana systemu operacyjnego, łącza internetowe).

Ale na tym etapie nie macie żadnych korzyści z CEPa. Będziecie go jedynie zasilać... Etap II - w którym macie już również korzystać z danych CEP taki fajny nie będzie. Będą tu duże wymagania lokalowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i pewne stacje będą chyba miały z tym problemy... Ale kiedy to nastąpi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wniosku znajduje sie zapis "Przyjmuję do wiadomości uregulowania zawarte w dokumencie "Polityka certyfikacji dla instytucji zewnętrznych korzystajacych z systemu CEPiK, łączących się przez sieć publiczną". Szukałem wyzej wymienionego dokumentu na stronach CEPiK i niestety nie znalazłem... Moze żle szukałem. Na szczęscie dostałem link do tego dokumentu na maila więc dla zainteresowanych wstawiam link: http://www.cepik.gov.pl/portal/plik/polityka_certyfikacji_instytucje_zewnetrzne_siec_publiczna.pdf?id=183

Jezeli nie zadziała podajcie maila wysle Wam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś policzył lub wie, ile stacji nie ma bezpośredniego dostępu do neta? ;)

 

Pytam, bo w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów jakoś tego wymogu nie doczytałem.

Teraz internet jest everywhere :)

Ale kiedy to nastąpi??

To już chyba nie za naszej kadencji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wniosku znajduje sie zapis "Przyjmuję do wiadomości uregulowania zawarte w dokumencie "Polityka certyfikacji dla instytucji zewnętrznych korzystajacych z systemu CEPiK, łączących się przez sieć publiczną". Szukałem wyzej wymienionego dokumentu na stronach CEPiK i niestety nie znalazłem... Moze żle szukałem. Na szczęscie dostałem link do tego dokumentu na maila więc dla zainteresowanych wstawiam link: http://www.cepik.gov.pl/portal/plik/polityka_certyfikacji_instytucje_zewnetrzne_siec_publiczna.pdf?id=183

Jezeli nie zadziała podajcie maila wysle Wam.

Pozdrawiam

Poczytałem sobie - chyba ktoś napisał pracę doktorską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.