Skocz do zawartości

CEPiK - długo oczekiwane informacje ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Po otrzymaniu przesyłek (czytnika i karty oraz pinów i haseł) dostaniecie telefon o natychmiastowym wysyłaniu paczek do cepiku.

A swoją drogą czuję niesmak, że nie mamy żadnej kontroli nad tym co wysyłamy w paczkach xml generowanych przez program STACJA, gdzie je sobie zapisać itd. (wszystko kontroluje program),a różne bywają sytuacje. Z jednej strony mamy czas na przygotowanie się do tego (kilka miesięcy), z drugiej strony telefony o natychmiastowym wysyłaniu plików (po otrzymaniu przesyłek), z trzeciej strony nie mogę zadecydować dokładnie co wysłać i od kiedy (program decyduje za mnie), bo jeżeli zaczynam dzisiaj -to wysyłam plik(i) dzisiaj, za dzisiaj i od dzisiaj (chyba raczej normalne zachowanie) a w takim przypadku program dodaje do pierwszego pliku wszystkie korekty badań od lipca (po co? jeżeli nie były wysyłane do cepiku wcześniej?) -wiadomo przecież, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

 

A to dziwne co do natychmiastowej wysylki paczek - ustawa mowi "niezwlocznie" :) Rozmawialem z pomoca techniczna - tez jakos szczegolnie mnie nie poganiali...

Pracuje na Patronacie - i tu mam pelna kontrole nad tym co wysylam, gdzie to zapisuje etc...

Szkoda tylko ze nie ma zadnego info od odbiorcy czy plik dotarl.

BTW prosze o info czy co miesieczne zestawienie mam nadal drukowac i wyslac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    18

  • JANUSZ60

    17

  • DARIO64

    14

  • Psuj

    13

i tu mam pelna kontrole nad tym co wysylam

 

To rozporządzenie decyduje co się wysyła a nie diagnosta

 

gdzie to zapisuje etc...

 

Tu akurat nie mamy kontroli, ale przy wysyłaniu paczek mamy wybór skąd, więc problem w/g mnie nie istnieje

 

Szkoda tylko ze nie ma zadnego info od odbiorcy czy plik dotarl.

 

Jak to? http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=91053&highlight=#91053 Na stronie CEP-u masz.

 

BTW prosze o info czy co miesieczne zestawienie mam nadal drukowac i wyslac???

 

Tak. Opłata ewidencyjna nie ma nic wspólnego z wysyłką paczek do CEP-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozporządzenie decyduje co się wysyła a nie diagnosta

Tak. Informacyjnie jednak przypomnę, że bieżąca wersja systemu STACJA przewiduje odstępstwo od tej reguły - patrz korekta BTP i przycisk wyłączający badanie spod procedur exportu do CEP'a. Oczywiście - info o tym ląduje w informacji o korektach w badaniu ...

 

Jest jednak szansa, że za czas jakiś wycofamy się z tej możliwości ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne co do natychmiastowej wysylki paczek

U nas zadzwonili po paru dniach od otrzymania paczek,powiedzieli że po otrzymaniu paczek trzeba od razu uruchamiać ,mieliśmy zwłokę spowodowaną wymianą komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zadzwonili po paru dniach od otrzymania paczek,powiedzieli że po otrzymaniu paczek trzeba od razu uruchamiać ,mieliśmy zwłokę spowodowaną wymianą komputera.

Dokładnie, również miałem ponaglenie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu otrzymaliśmy kartę i czytnik. Od 2 tygodni wysyłamy do cepiku badania. Czy musimy wysłać też te badania, które wykonaliśmy od dnia ukazania się rozporządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyślij od pierwszego lipca i będziesz spał spokojnie ,,,

Wydaje mi się że gdzieś był na to przepis ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że gdzieś był na to przepis ale nie mogę znaleźć.

Jest Dz. U. 118 poz. 802 z dnia 22.06.2010.plus 14 dni na ukazanie, czyli od 7.07.2010r. wysyłamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Dz. U. 118 poz. 802 z dnia 22.06.2010.plus 14 dni na ukazanie, czyli od 7.07.2010r. wysyłamy ,,,

Rozumiem, że chodzi konkretnie o ten paragraf:

§ 2. 1. Stacje kontroli pojazdów przekazują do ewidencji poprzez teletransmisję dane gromadzone we własnym systemie informatycznym wytworzone po dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, niezwłocznie po uzyskaniu dostępu do systemu teleinformatycznego, w którym prowadzona jest ewidencja.

 

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

A do mnie dzis dzwonili z magistratu czy wysylam i od kiedy. I bardzo sie ucieszli z tego ze juz tydzien wysylam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Dz. U. 118 poz. 802 z dnia 22.06.2010.plus 14 dni na ukazanie, czyli od 7.07.2010r. wysyłamy ,,,

Rozumiem, że chodzi konkretnie o ten paragraf:

§ 2. 1. Stacje kontroli pojazdów przekazują do ewidencji poprzez teletransmisję dane gromadzone we własnym systemie informatycznym wytworzone po dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, niezwłocznie po uzyskaniu dostępu do systemu teleinformatycznego, w którym prowadzona jest ewidencja.

 

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

 

Niezwłocznie - 14 dni. Kto ci kolego udowodni w którym dniu listonosz przyniósł paczkę?

Zaczniesz kiedy zechcesz. Kiedy zaczniesz musisz kontynuować. Nie rzadziej niż co 3 dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci kolego udowodni w którym dniu listonosz przyniósł paczkę?

kiedyś zadzwonią zdziwieni, by spytać czy Twój listonosz jeszcze żyje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Twój listonosz jeszcze żyje

Żeby się nie okazało że to ten:

A nie listonosz? :lol:

 

Małżeństwo pojechało do szpitala, gdyż zbliżał się termin porodu. Kiedy dotarli na miejsce doktor powiedział im, że wynaleziona została nowa maszyna, która jest w trakcie testów i mogą spróbować ją wykorzystać. Maszyna ta przenosi część bólu kobiety na ojca dziecka.

Małżeństwo powiedziało ok., że chcą spróbować. Lekarz zasugerował, żeby spróbować z 10% bólu, bo to i tak będzie za dużo dla ojca... Zaczął się poród, facet, mówi, że jest ok. i może wziąć na siebie więcej bólu. Lekarz ustawił na 20% i cały czas spoko, więc zmienił na 50 % i w końcu na 100%. Mężczyzna zniósł to bardzo dobrze, a kobieta urodziła bez bólu. Wracają do domu, a na wycieraczce leży martwy listonosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niezwłocznie - 14 dni. Kto ci kolego udowodni w którym dniu listonosz przyniósł paczkę?

Zaczniesz kiedy zechcesz. Kiedy zaczniesz musisz kontynuować. Nie rzadziej niż co 3 dni.

Pozdrawiam

 

Jestes kolego w mylnym bledzie :) bo nie dosc ze przesylki sa dwie to odbior obu kwituje osoba odpowiedzialna i oprocz tego procedura wymaga by przy kurierze zawartosc paczek zostala sprawdzona i rowniez pokwitowana.

Takze nadawca doskonale wie kiedy otrzymales przesylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dosc ze przesylki sa dwie to odbior obu kwituje osoba odpowiedzialna i oprocz tego procedura wymaga by przy kurierze zawartosc paczek zostala sprawdzona i rowniez pokwitowana

 

"Moje" paczki pokwitował szef - właściciel stacji lub jego sekretarka.

Nieuprawniony? W/g zgłoszenia nie.

To jak to jest? Co za firma kurierska to rozwozi i na czyje zlecenie ?! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

"Moje" paczki pokwitował szef - właściciel stacji lub jego sekretarka.

Nieuprawniony? W/g zgłoszenia nie.

To jak to jest? Co za firma kurierska to rozwozi i na czyje zlecenie ?! :lol:

 

No to juz problem kuriera lub tego kto zglaszal sprawe. U nas sprawdzali bardzo skrupulatnie kto odbiera i czy zawartosc zgadza sie z protokolem.

Ale gdzie indziej moglo byc jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.