Skocz do zawartości

CEPiK - długo oczekiwane informacje ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    18

  • JANUSZ60

    17

  • DARIO64

    14

  • Psuj

    13

Ciekawe jak będziemy mieli karabin i naboje czy zamek nie będzie wylatał.

Napewno coś nie będzie pasowalo. Ja do tej pory :D

Czeka z niecierpliwością na karabi i naboje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spokojem czekajmy

Tia,Kubuś Puchatek ma inny temperament,zawsze ma czas na małe co nie co,a Szkieletor chciałby już ,na wczoraj aż głowa płonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed chwilą dostałem komplet, tj czytnik kart, kartę płytkę instalacyjną i pismo przewodnie

biorę się za studiowanie i instalację

 

zapraszam do odwiedzin naszej strony

 

www.damal.eu

 

[ Dodano: 24-08-2010, 10:02 ]

koniec euforii

 

"w związku z pozytywnym rozpatrzeniem złożonego wniosku o wydanie certyfikatu klucza publicznego zostaną Państwu przekazane dwie oddzielne przesyłki:

........

Przesyłki mogą zostać dostarczone w dowolnej kolejności."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej posiadam tylko pierwszą przesyłkę

czekam teraz na

 

"druga zawierająca login i inicjalne hasło do konta na Portalu Internetowym CEPiK.......oraz PIN umożliwiający użycie wygenerowanego dla Państwa certyfikatu, przekazanego w pakiecie instalacyjnym.

............................ Do rozpoczęcia procesu instalacji aplikacji i rozpoczęcia wysyłania informacji o wykonanych badaniach technicznych pojazdów do SI CEPiK niezbędne jest posiadanie obu przesyłek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...

 

Niezwykłym by było gdyby cały sprzęt i hasła wysłali w jednej paczce. Urągało by to podstawowym zasadom bezpieczeństwa. Ooo... to tak jakby Ci bank wysłał kartę do bankomatu i PIN do niej w jednej przesyłce... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do odwiedzin naszej strony

 

www.damal.eu

 

Połączenie zostało zresetowane

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

* Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

 

* Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

 

* Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem

 

:razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...

 

Niezwykłym by było gdyby cały sprzęt i hasła wysłali w jednej paczce. Urągało by to podstawowym zasadom bezpieczeństwa. Ooo... to tak jakby Ci bank wysłał kartę do bankomatu i PIN do niej w jednej przesyłce... :D

 

ależ rozumiem to doskonale, zapomniałem już jak to jest z kartą i PIN, PIN przydzielony ładnych lat temu, a teraz tylko karty przysyłają

 

[ Dodano: 24-08-2010, 11:50 ]

niesamowite

o 10 kurier dostarcza paczkę z kartą i czytnikiem

a o 12 poczta hasła i PIN :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby Ci bank wysłał kartę do bankomatu i PIN do niej w jednej przesyłce... :D

 

No i co? Ja mam PIN na karcie wypisany, żeby nie zapomnieć. Zresztą Psuj - podejrzałem to genialne przyznam rozwiązanie u Ciebie na ostatnim zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu koniec euforii

brak możliwości zalogowania się na portalu CEPiK

w ASSECO mówią, że prawdopodobnie jak wszystkie stacje zostaną wyposażone w karty i hasła zostanie uruchomiona możliwość logowania :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie stacje zostaną wyposażone w karty i hasła
No i spoko poczekamy. Kilka miesiecy predzej czy pozniej, po tylu latach nie robi roznicy. A z tego ze bedziemy wysylac i tak nic nie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego ze bedziemy wysylac i tak nic nie mamy.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że przed ruszeniem cepiku zdąży sie jeszcze zmienić cennik BT :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś wszystkie WK nie są podłączone do Cepiku, choć np. Wa-wa to już drugi rok na nim robi... W zeszłym roku w okolicach czerwca była mowa, że lipiec sierpień, a ostatecznie wrzesień 2009 to ostateczny termin podłączenia wszystkich WK :) I pisząc była mowa mam na myśli nie plotki i pogłoski, ale rozmowy z oficjelami PWPW i MSWiA.

Także ja bym był cierpliwy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł czytnik i karta,czekam na PIN i resztę i spróbuję to zainstalować

Jak ktoś już to podłączył to proszę o wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze ułatwienie przedsiębiorcom wywiązanie się z nowych zobowiązań, MSWiA zagwarantowało w początkowym etapie wdrożenia dodatkowe wsparcie zarówno dla SKP, jak i niezależnych dostawców oprogramowania stosowanego tam do elektronicznej ewidencji wykonanych badań technicznych pojazdów. Dla stacji, które do dnia 31 lipca br. wystąpią do ze stosownym wnioskiem o wydanie certyfikatów (patrz pkt 1) zostanie zapewniona kompleksowa usługa wdrożeniowa. W jej ramach SKP otrzyma nieodpłatnie wspomniany wyżej zestaw kryptograficzny (karta i czytnik) oraz specjalną pomoc w uruchomieniu przygotowanego oprogramowania, niezbędnego w procesie przekazywania informacji o wykonanych badaniach technicznych pojazdów. W przypadku przedłużenia okresu świadczenia wsparcia wdrożeniowego stosowna informacja zostanie zaktualizowana w tym artykule, dlatego prosimy o bieżące śledzenie pojawiających się tutaj informacji.

 

komu pomogli ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już to podłączył to proszę o wskazówki
Nie wszystko działa jeszcze u nich dobrze,nie mozna na przykład zalogować się ze strony cepiku.Ogólnie instalacja przebiega dosyć sprawnie ale będziesz musiał się z nimi kontaktować i wszystko Ci wyjaśnią ( u mnie tak przynajmniej było).Wysyłam dwa dni i nawet to działa. :D

 

[ Dodano: 28-08-2010, 11:28 ]

I jeszcze jedno.Przy pierwszej instalacji powinno być połączenie z Cepikiem,niestety tak nie było i dopiero rozmowa telefoniczna pozwoliła rozwiązac ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.