Skocz do zawartości

Zaświadczenie


piterjeep

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    19

  • JANUSZ60

    8

  • blakop

    6

  • grzegorz70

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pomyślcie tak na spokojnie nad tym co napisałem.

Myślę, że sam nie wiesz czego chcesz.

Zastanów się po co wydaje się te rozporządzenia, skoro mamy ich nie respektować?

Może czas najwyższy aby autorzy rozporządzeń zaczęli czytać ustawy i dyrektywy unijne, by nie pisać bzdur, nie my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się po co wydaje się te rozporządzenia, skoro mamy ich nie respektować?

Nie muszę się zastanawiać do czego one są. Jeśli Ty nie wiesz to Twój problem.

 

Widzę, że dyskusja o tym samym odbywa się w sumie w dwóch tematach jednocześnie. Chcesz podyskutować to przenieś się tu: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=148942&highlight=#148942

 

- a zanim zaczniesz zadawać głupie pytania to przeczytaj całość.

 

====

 

Nawet te piwa stawiane przez PRAKTYKA pod postami starającymi się dowalić Brodatemu nic nie dadzą, bo racji nie macie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a zanim zaczniesz zadawać głupie pytania to przeczytaj całość.

Bardzo lubisz takie wojenki ??? nie ze mną,,,

Wydaje Ci się, że poprawisz w ten sposób nasze prawo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - brodaty ma rację - zwrócił uwagę na dość istotny aspekt - PoRD wyraźnie mówi kto, kiedy i za co ma zatrzymać DR, a rozporządzenie dość poważnie w tą ustawową powinność ingeruje. Bo albo wbrew ustawie rozporządzenie mówi, że niekoniecznie trzeba zatrzymywać (choć ustawa mówi obligatoryjnie - "zatrzyma", a nie np. "może zatrzymać" itp.), albo wręcz rozszerza diagnoście te przypadki do takich okoliczności, które nie wynikają z ustawy (niezgodność nr VIN). I to jest sedno dyskusji (faktycznie prowadzonej w dwóch tematach).

W tym kontekście brodaty jak najbardziej wie o czym mówi.

 

Dla przykładu - jeśli ustawa kodeks karny mówi, że jak przejadę kogoś samochodem to mam dostać taką a taka karę, to żadne rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości nie może nagle stwierdzić, że pomimo jasnego zapisu Kodeksu Karnego mogę w określonych sytuacjach tej kary nie dostać tylko inną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - brodaty ma rację

Podobnie jak Ty, i ja się z tym zgadzam, tylko dlaczego ma do nas pretensje, że przestrzegamy rozporządzenia nas dotyczące?

My mamy z każdym zapisem walczyć w sądzie? a odpowiedzialni za bałagan wzięli kasę i śpią spokojnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy On ma pretensje? Myślę, że zachęca nas do myślenia i pewnej rewizji tego co jest i co robimy.

No a prawda też jest, że ustawy i Konstytucja są dla wielkich, a dla maluczkich rozporządzenia ;) Zatem w praktyce większość SKP zapewne będzie stosowało rozporządzenie, bo tak bezpieczniej. Ostatecznie trudno oczekiwać, aby diagnosta na poziomie SKP rozpatrywał sprzeczność rozp. z ustawą i Konstytucją i na podstawie tego tworzył własne zasady postępowania. bo choćby miał rację to konieczność dowiedzenia tego mogłaby być długa i kosztowna.

Myślę, że podobne nieścisłości można by znaleźć w wielu dziedzinach życia - w tym w przepisach o pracy Policji, gdzie szczegółowe zasady postępowania w jakiś tam sposób mogą się kłócić ze sobą i aktami wyższego rzędu, ale trudno oczekiwać, żeby szeregowy funkcjonariusz "olał" to co ma w wytycznych i poleceniach i na patrolu działał wyłacznie w oparciu o Konstytucję...

Nie ma się co kłócić. Dobrze, że brodaty to zauważył i tyle. Czasem własnie dobrze, jak na nasze przepisy spojrzy ktoś "z zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co się stanie i z kim, jak jakiś zagorzały prawnik będzie chciał się złapać za problem po tym jak mu za taką niezgodność diagnosta dmuchnie DR i przekaże do WK. WK odda dokument? Kto będzie stroną w takim przypadku, WK czy diagnosta? Czy też kwestią nadrzędną stanie się ten błąd a nie kwestia czy można było DR zatrzymać czy nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubisz takie wojenki ??? nie ze mną,,,

Wydaje Ci się, że poprawisz w ten sposób nasze prawo ???

.....................(zbędna odpowiedź - mogłaby rozmydlić temat).......................

 

Ja nie mam zamiaru nic poprawiać, a w sumie to BLAKOP napisał wszystko co miałem na myśli. Za to też browarek dostał. ::hey

 

Nawet dwa :piwo::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te piwa stawiane przez PRAKTYKA pod postami starającymi się dowalić Brodatemu nic nie dadzą, bo racji nie macie. :evil:

To nie po to żeby dowalić Tobie, tylko po to żeby każdy robił swoje. Jeżeli policjant wystawia pokwitowanie za zatrzymany DR to na odwrocie podaje podstawę prawna. Zobacz sobie co pisze diagnosta na zaświadczeniu i już za to może być pociągnięty do odpowiedzialności. Nie podaje żadnej podstawy prawnej, jeżeli więc zatrzyma DR właścicielowi, który wykonywał tym pojazdem działalność gospodarcza to diagnosta może zostać puszczony z torbami. A zobacz sobie, co pisze policjant na odwrocie pokwitowania.

 

Diagnosta nie był nie jest i nie będzie policjantem bo tak jest w krajach unii europejskiej.
W tym celu zmieniono rozporządzenie i będzie one obowiązywać tylko do końca tego roku, no może nieco dłużej.

Proszę też zwrócić uwagę na zapis.

Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

Zanim następnym razem będziesz wypowiadał opinie o innych to proszę sobie to przemyśleć, do tej pory miałem nieco inne zdanie o TOBIE.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć ,,,

To jest tylko Twoja opinia, gdyż coś jeszcze można dodać ,,,

To nie po to żeby dowalić Tobie, tylko po to żeby każdy robił swoje.

Czyli mam to rozumieć w ten sposób, żebym się nie wypowiadał w kwestii należącej do DIAGNOSTÓW. O to Ci chodzi? A może mam się usunąć z forum byście tylko sobie nawzajem cukrowali jak to wspaniale wszystko robicie. Jeśli o to chodzi to nie ma problemu. Nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą.

 

Wydaje mi się jednak, że moje posty otwierają niektórym oczy, przedstawiają pewne rzeczy w innym świetle. W tym temacie przypominam, że to na czym na co dzień pracujecie - ROZPORZĄDZENIA nie są głównymi aktami prawnymi, a dany minister nie może rozporządzeniem nadawać nowych uprawnień, które zarezerwowane są dla aktów rangi USTAWY.

Jeżeli policjant wystawia pokwitowanie za zatrzymany DR to na odwrocie podaje podstawę prawna.

kolejna nieznajomość kwestii. Policjant na odwrocie ma wypisane podstawy, które w gruncie rzeczy są dla osoby do której trafia pokwitowanie. Policjant wpisuje konkretną podstawę zatrzymania - tą faktyczną, a nie artykuł, paragraf.

Zobacz sobie co pisze diagnosta na zaświadczeniu i już za to może być pociągnięty do odpowiedzialności. Nie podaje żadnej podstawy prawnej, jeżeli więc zatrzyma DR właścicielowi, który wykonywał tym pojazdem działalność gospodarcza to diagnosta może zostać puszczony z torbami.

jeżeli chodzi o ta kwestię to coś mi się wydaje, ze to nie leży w mojej gestii by określić wzór pokwitowania wystawianego przez diagnostę. Jeśli masz wątpliwości co do jego treści to należałoby coś z tym zrobić, ale żali nie miej do mnie za taki stan rzeczy.

 

Czasem rozbijasz pewne rzeczy na atomy, a wystawiasz pokwitowanie bez podania przyczyny zatrzymania - coś chyba jest nie tak. :evil:

 

A zobacz sobie, co pisze policjant na odwrocie pokwitowania.

Akurat w kwestii wystawiania pokwitować to Ty nie będziesz mnie uczył i wskazywał gdzie mam patrzeć, dlatego, że po pierwsze na drugiej stronie nic się nie wpisuje, po drugie coś mi się zdaje, że lepiej wiem jak ono ma być wypełnione :evil:

Proszę też zwrócić uwagę na zapis.

Cytat:

Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

No to może oświeć mnie o co w tej kwestii Tobie chodzi, bo nie jarzę tego odwołania do przepisu z PORD w kontekście pozostałej treści postu.

Zanim następnym razem będziesz wypowiadał opinie o innych to proszę sobie to przemyśleć, do tej pory miałem nieco inne zdanie o TOBIE.

Do czasu pojawienia się Waszych postów dyskusja była prowadzona merytorycznie, przedstawiane były argumenty za danym postępowaniem, stanowiskiem i nie było ataków na osobę. Obecnie to .... z resztą widać o co biega.

 

Wiesz akurat to jakie masz zdanie o mnie to jakoś mnie nie dręczy.

 

To, że je zmieniłeś trudno. Pierdyknę browarka i zapomnę o tym. Najważniejsze jest to, że ja zdania o Tobie nie zmieniłem, a nawet się w nim upewniłem ::D:evil:

 

 

======

 

Proponuję byście dla podniesienia siebie nawzajem na duchu dawali sobie za każdego posta po browarku.... ;D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii wystawiania pokwitować to Ty nie będziesz mnie uczył i wskazywał gdzie mam patrzeć, dlatego, że po pierwsze na drugiej stronie nic się nie wpisuje, po drugie coś mi się zdaje, że lepiej wiem jak ono ma być wypełnione

 

Skoro już przy pokwitowaniach jesteśmy to może byś się wypowiedział w temacie http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=11573 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie przypominam, że to na czym na co dzień pracujecie - ROZPORZĄDZENIA nie są głównymi aktami prawnymi, a dany minister nie może rozporządzeniem nadawać nowych uprawnień, które zarezerwowane są dla aktów rangi USTAWY.

Ameryki nie odkryłeś i napisz to do ministra.

 

Ja nie ma zamiaru prowadzić z Tobą sporów i pisz co chcesz i o mnie też .

Mam prawo do wyrażania swojej opinii w temacie . Zrobiłem to tak jak uważałem za słuszne i mnie to nie przeszkadza, kto Tobie postawi piwo, ale tym razem napisałeś o mnie.

Skończ z tym napastliwym tonem, bo ja tego nie uczyniłem a jedynie Ci wskazałem różnice miedzy diagnostami i policjantami. Dla wyjaśnienia, nie potrafię rozbijać na atomy czegokolwiek, dlatego że diagności wystawiają zaświadczenie a nie pokwitowanie to taka mała różnica, ale bardzo, bardzo istotna.

Nie było moim zamiarem wywoływać jakiegokolwiek i z kimkolwiek sporu i nie sądziłem, że tak to odczujesz. Jest tyle ciekawych spraw a nie tego typu dyskusja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że diagności wystawiają zaświadczenie a nie pokwitowanie to taka mała różnica, ale bardzo, bardzo istotna.

W przypadku zatrzymania DR, oprócz zaświadczenia, wystawiam również pokwitowanie za zatrzymany dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zatrzymania DR, oprócz zaświadczenia, wystawiam również pokwitowanie za zatrzymany dokument.

Na jakim programie pracujesz i jak to pokwitowanie wygląda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiam również pokwitowanie za zatrzymany dokument.

 

A niby czym jest zaswiadczenie z bt jak nie "pokwitowaniem "za zatrzymany dr.

Co jest(ma być) na drugiej stronie zaswiadczenia z bt napisane :Na SKP zatrzymano dr nr.............

Czy to pokwitowanie ma jakis wzór ?Jest zgodne z prawem?

zamieść skan takiego pokwitowania jeśli to nie tajemnica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niezgodne z prawem, jest to po prostu nadgorliwość. Każdy jest w czymś nadgorliwy, nie ma co burzy w szklance wody robić. Urzędowym dokumentem jest zaświadczenie z adnotacją o zatrzymaniu, a inne kwitki... niech sobie będą - mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to nie przeszkadza.

 

Mnie też ,tylko komu i do czego jest to pokwitowanie potrzebne.?

Tak się zastanawiałem czy możemy tworzyć wzory jakiś "dokumentów"i autoryzować je podpisami diagnostów i pieczątkami SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.