Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

Status "Poprawnie przekazano do CEP" oznacza jedynie, że macie prawidłowo skonfigurowany CEPiK na swoim komputerze i możecie poprawnie przesłać plik, nie ma to nic wspólnego z zawartością pliku.

Z tego wniosek, że nikt tego nie weryfikuje. Wszystko wpada do jednego wora i sobie leży i twórcy tego systemu mają wyczesane czy plik jest właściwy czy też nie. Wybacz ale w dalszym ciągu nie rozumiem gniota jakim jest cepik i po co spływają tam dane skoro nie można wyłapać i zadzwonić do stacji X czy Y i powiedzieć, że mają błąd w konfiguracji i trzeba go poprawić. Ktoś chyba powinien weryfikować te dane bo po coś się je tam zbiera, chyba że jest to sztuka dla sztuki aby wpadało do kasy po zecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

i u mnie zonk. Komunikaty informują o poprawnym przekazaniu a w raportach brak uprawnień (inne oznaczenie stacji). W parametrach programu (TUVPOL) nie mogę nawet tego poprawic bo mam tylko pięć miejsc na numer stacji. Pod górkę, pod wiatr i z piaskiem w oczy ...

 

hmm...

cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale w dalszym ciągu nie rozumiem gniota jakim jest cepik i po co spływają tam dane skoro nie można wyłapać i zadzwonić do stacji X czy Y i powiedzieć, że mają błąd w konfiguracji i trzeba go poprawić.

Jest około 6 tyś. użytkowników CEPiKu... wyobrażasz sobie jaką rzeszę ludzi trzeba by posadzić przy telefonach?

Ktoś chyba powinien weryfikować te dane

Tak... Ty :) taki masz obowiązek i proponuję się z tym pogodzić i nie czekać aż ktoś zrobi to za Ciebie.

MSW owszem zweryfikuje, oceni że nie przesłałeś danych i przyśle Ci informację jak zostałeś ukarany ;)

Po to masz raport, żeby do niego zaglądać. MSW dało Ci narzędzia, tylko musisz chcieć nimi pracować. Jak się człowiek zagłębi w ten CEPiK to owszem, nie jest doskonały ale nie jest też taki kulawy i da się z nim żyć.

 

i u mnie zonk. Komunikaty informują o poprawnym przekazaniu a w raportach brak uprawnień (inne oznaczenie stacji). W parametrach programu (TUVPOL) nie mogę nawet tego poprawic bo mam tylko pięć miejsc na numer stacji. Pod górkę, pod wiatr i z piaskiem w oczy ...

 

Dzwoń do producenta swojego softu i niech rzeźbi... płacisz, wymagasz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest około 6 tyś. użytkowników CEPiKu... wyobrażasz sobie jaką rzeszę ludzi trzeba by posadzić przy telefonach?

 

Kilku? Ewentualnie kilkunastu?? MSW chyba by od takiej inwestycji nie zbiedniało.

 

Program POJAZD/KIEROWCA ma ponad 5 tys. użytkowników i jakoś stworzenie skutecznego helpdesku było możliwe.

 

Jak się człowiek zagłębi w ten CEPiK to owszem, nie jest doskonały ale nie jest też taki kulawy i da się z nim żyć.

 

Tak - i dlatego że tak fajnie działa, stoimy przed wizją dublowania tej bazy, co by kar do UE nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - i dlatego że tak fajnie działa, stoimy przed wizją dublowania tej bazy, co by kar do UE nie płacić.

 

Rozwiń temat jeśli mogę prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dane do cepiku przekazuje regularnie i status mam "poprawnie przekazane do CEP" skoro są przekazane to chyba je mają

 

Tez tak myślałem,a tu okazuje się,że w kazdym raporcie,każde badanie jest oznaczone literka P lub B

u mnie akurat był problem z oznaczeniem numeru badania i częsc badan z początku roku nie poszła,ale po aktualizacji programu juz ten problem zniknąl i badnia były odbierane poporawnie,wiec akurat wina po mojej stronie,szkoda tylko,ze tak pózno dostaliśmy te zawiadomienia,skoro problem istnieje juz dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, rzeczywiście umknęło.

Ale co to ma do rzeczy w sprawie działanie CEPiKu i przesyłania danych z SKPów?

Wszystkie opisane w artykule zmiany są poza nami, odbędzie się to wewnętrznie i Diagnostów kompletnie nie powinno martwić :)

 

Wszystko to nie zmienia faktu, że trzeba dane przesyłać i robić to prawidłowo bo w razie kontroli nie będzie tłumaczenia "a nie przesyłałem bo CEPiK i tak kuleje". :)

 

Apeluję więc do "samokontroli" przysiądźmy nad naszym CEPiKiem w wolnej chwili (przed robotą, po robocie) i zerknijmy czy mamy czyste sumienie. Sprawdźcie oznaczenia stacji o których pisałem i numerację badań... prawidłowa numeracja powinna być "łamana" przez bieżący rok czyli np. 0000001/2012 następne badanie 0000002/2012 itd. wykluczy to dublowanie numeracji po zamknięciu roku.

Nie starajmy się szukać wytłumaczenia "ja mam źle ale inni pewnie mają gorzej". najzwyczajniej w świecie szkoda, żebyśmy zostali uderzeni po kieszeni przez swoje niedbalstwo.

 

[ Dodano: 28-06-2012, 18:59 ]

Przykładowy błędny raport:

 

-

123456

XX001P

B

Stacja nie ma uprawnień do przesłania badania technicznego z takim oznaczeniem SKP.

 

 

Przykładowy poprawny raport:

 

-

123456/2012

XX/001/P

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to nie zmienia faktu, że trzeba dane przesyłać i robić to prawidłowo bo w razie kontroli nie będzie tłumaczenia "a nie przesyłałem bo CEPiK i tak kuleje". :)

Przyznasz jednak, że narzekania typu iż numeracja badań powinna dotyczyć całej działalności SKP zamiast roku, są nie na miejscu i na pewno nie powinny być skierowane do SKP tylko do autorów programów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starajmy się szukać wytłumaczenia "ja mam źle ale inni pewnie mają gorzej". najzwyczajniej w świecie szkoda, żebyśmy zostali uderzeni po kieszeni przez swoje niedbalstwo.

Jakby to napisać żebyś się nie pogniewał ,to nie u nas CBA przeprowadza kontrolę . :)

Przykładowy poprawny raport:

 

-

123456/2012

XX/001/P

P

Śpię spokojnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakunyu napisał/a:

Przykładowy poprawny raport:

 

-

123456/2012

XX/001/P

P

 

Śpię spokojnie .

Ja również, tylko trafia mnie coś jak, ktoś wyciera się moimi rękoma i strasząc mnie odpowiedzialnością za swoje lenistwo zbija kasę. Oczywiście nie mówię tu o Bakunyu, który bardzo dużo nam pomaga i chwała mu za to. Biorąc miliony złotych rocznie nie potrafić stworzyć systemu który by działał bez zgrzytów dla wszystkich zainteresowanych - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, rzeczywiście umknęło.

Ale co to ma do rzeczy w sprawie działanie CEPiKu i przesyłania danych z SKPów?

Wszystkie opisane w artykule zmiany są poza nami, odbędzie się to wewnętrznie i Diagnostów kompletnie nie powinno martwić :)

 

Wszystko to nie zmienia faktu, że trzeba dane przesyłać i robić to prawidłowo bo w razie kontroli nie będzie tłumaczenia "a nie przesyłałem bo CEPiK i tak kuleje". :)

 

 

 

[ Dodano: 28-06-2012, 18:59 ]

Przykładowy błędny raport:

 

-

123456

XX001P

B

Stacja nie ma uprawnień do przesłania badania technicznego z takim oznaczeniem SKP.

 

 

Przykładowy poprawny raport:

 

-

123456/2012

XX/001/P

P

ze strony TUVPOL jest taka informacja:

"Z uwagi na doniesienia dotyczące błędów w paczkach wysyłanych z SKP do CEPiK (błąd o treści: Stacja nie ma uprawnień do przesłania badania technicznego z takim oznaczeniem SKP) informujemy, że w tej chwili problem został rozwiązany od strony informatyków z CEP poprzez przywrócenie poprzedniego systemu odczytywania informacji zawartych w paczkach. Uprzednio wysłane paczki dla których raport zawierał informacje o błędzie zostaną automatycznie przyjęte do CEP. Proszę zatem kontynuować wysyłkę danych w normalnej procedurze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie dlatego nie dostałem pisma z cepiku

 

Pismo z cepiku dostały starostwa i rozsyłały na skp. To, ze nie dostałeś to znaczy tylko, że starostwo ma was w poważaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to nie zmienia faktu, że trzeba dane przesyłać i robić to prawidłowo bo w razie kontroli nie będzie tłumaczenia "a nie przesyłałem bo CEPiK i tak kuleje". :)

Przyznasz jednak, że narzekania typu iż numeracja badań powinna dotyczyć całej działalności SKP zamiast roku, są nie na miejscu i na pewno nie powinny być skierowane do SKP tylko do autorów programów ,,,

 

Niestety nie przyznam... chyba, że powiesz mi ile jest firm tworzących oprogramowanie dla SKP :) bo poza znanymi typu NORCOM są jeszcze firemki gdzie w garażu u Pana Cześka siedzą samozwańczy informatycy i tworzą soft dla SKPów, który nadaje się pewnie też dla restauracji i sklepów obuwniczych ;)

 

Jakby to napisać żebyś się nie pogniewał ,to nie u nas CBA przeprowadza kontrolę . :)

Ja się nie gniewam bo u mnie tez nie ;) haha a nawet jeśli to nie mam niczego do ukrycia ;)

 

baks,

Karta nie ma daty ważności (chyba) tylko certyfikat ma datę ważności... zweryfikuj to w ServiceDesk lub w MSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Baks i Luket

 

karta nie traci ważności, jeśli działa poprawnie to może służyć dalej wystarczy sprawdzić datę ważności obecnego certyfikatu, jeśli data końca ważności certyfikatu się zbliża pobieramy wniosek ze strony

 

www.cepik.gov.pl

w artykule

Stacje Kontroli Pojazdów - przekazywanie badań technicznych

 

do wniosku załączamy kartę (jeśli mamy Enigmę otrzymaną z MSW) i info o kodzie pin i przesyłamy do MSW, 0 kosztów tylko "chwila" czekania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo poza znanymi typu NORCOM są jeszcze firemki gdzie w garażu u Pana Cześka siedzą samozwańczy informatycy i tworzą soft dla SKPów,

Właśnie o tym mówię i skoro ktoś dopuścił te programy do pracy na Skp to Cep powinien je znać, ich autorów zresztą też ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz... sporo SKPów ma oznaczenie przyznane przez Starostwo np. EL/001/P ale jakimś cudem bądź niedopatrzeniem w swoim oprogramowaniu m.in. Norcom maja wpisane EL001P lub EL/01/P lub EL/001 lub EL 001 P lub masę innych kombinacji (ile stacji tyle pomysłów).

Nie ma takiej opcji, aby w naszym systemie przeszło coś takiego. :)

Może to dotyczy jakiegoś innego softu.

Na czym opierasz swoje twierdzenie, że jest tak, jak piszesz ?

 

Numerację BTP poprawiliśmy na unikalną w skali SKP (np. nr BTP: 1234 --> 1234/2012) w lipcu 2011 r., więc każda paczka wygenerowana z naszego systemu po tym czasie (zakładając aktualizację oprogramowania) jest poprawna.

Problem numeracji jest dla mnie lekko sztuczny, bo nie jest problemem połączyć go w unikalny klucz z datą badania już po stronie procedur bazy CEP (import).

 

Swoja drogą - łączność na poziomie MSWiA <--> producenci oprogramowania jest ŻADNA.

Niestety, bo to najszybszy sposób eliminowania pewnych nieprawidłowości.

A wystarczy jeden mail ...

 

Ok, był czas przywyknąć przecie :x:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zaglądałem do raportów....patrzę a tam ZONK...bląd w oznaczeniu stacji.

Poprawiłem,i co teraz????co z tymi nie przyjętymi raportami???co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tymi nie przyjętymi raportami???co z tym zrobić?

 

wysłac ponownie,oczywiście po utworzeniu poprawnego pliku(ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.