Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

To teraz przejrzyj raporty wstecz jak daleko w czasie masz błędy, popraw XMLe z badaniami (badania łamane przez rok /12 etc, dobre oznaczenie stacji XX/001/P)

 

i wysyłasz badania tak daleko wstecz jak masz błędy.

 

Jeśli stacja działała przed datą 6.07.2010 to ten dzień uznajemy za datę start jeśli chodzi o przesyłanie badań XMLami do CEPiKu. Tworzysz paczki (limit 512kb) wiec powiedzmy miesieczne od tej daty do dnia "dzisiejszego" i wysyłasz, w nastepnym dniu roboczym jest dostępny raport w którym sprawdzasz komunikaty

 

P - poprawny = wszystko OK

B - błąd = czytasz błąd i poprawiasz albo szukasz na forum opisu błędów i rozwiązań albo tel. do service desku 42 253 54 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do informacji z TUVPOLu, to nie wspomniano tylko, że powrót do "poprzedniego systemu odczytywania informacji zawartych w paczkach" dotyczy jedynie zażegnania problemu "znaków białych" umieszczanych niejednokrotnie przez SKP na początku lub na końcu kodu rozpoznawczego (co również powodowało pojawienie się w raporcie komunikatu o braku "uprawnień do przesłania BT z takim oznaczeniem SKP").

 

Komunikat TUVPOLu NIE DOTYCZY niezgodności wynikających z "widocznych" błędów w oznaczeniu stacji - czyli wspomnianych już tutaj wielokrotnie: braku ukośników, niewłaściwej ilości zer, braku "P" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat TUVPOLu NIE DOTYCZY niezgodności wynikających z "widocznych" błędów w oznaczeniu stacji - czyli wspomnianych już tutaj wielokrotnie: braku ukośników, niewłaściwej ilości zer, braku "P" itp.

 

Dobrze gadasz xtex, białe znaki jeśli macie w badaniach to dziś są znów akceptowane ale tylko w polu IdentyfikatorStacji.

 

A co do poprawności przesyłanych badań sami musimy się pilnować i stosować zgodne z przyznanymi Identyfikatorami.

 

w "idealnym świecie" system sam z przesłanych badan z pola identyfikator stacji wychwyciłby oznaczenie literowe, potem cyfry, potem P jeśli jest :) i resztę znaków typu / - * _ & i wszystko to co tam macie powpisywane w w oznaczeniach byłoby totalnie dowolne i dopuszczalne, 0 byłoby zamieniane na O, .............a na końcu zamykasz listę i odkładamy na półkę z innymi bajkami.

 

[ Dodano: 29-06-2012, 20:28 ]

Swoja drogą - łączność na poziomie MSWiA <--> producenci oprogramowania jest ŻADNA.

Niestety, bo to najszybszy sposób eliminowania pewnych nieprawidłowości.

A wystarczy jeden mail ...

 

wiesz Norbert MSW musiałby mieć listę firm zajmujących się pisaniem softu dla SKPów, firm jest kilka znanych ale kilka też takich "garażowych" gdzie Szymon Patyk Informatyk wydłubał coś z niczego i powstaje jakis XMLek z badaniami i do takich firm MSW tez musiałoby docierać

 

Ja myślę odwrotnie - jest portal www.cepik.gov.pl - wszyscy zainteresowani go znają i odwiedzają, tam zamieszczane powinny być takie informacje o zmianach systemu weryfikacji badań, informować o aktualizacjach IP, błędach najczęściej popełnianych itd. ale najważniejsze żęby te informacje pojawiały się tam w czas a nie tak jak jest teraz ... albo późno albo wcale :D

 

troszkę nam się zrobił offtopic i nie chciałym przytulić bana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firestorm, spora wiedza :) super informacje!

 

troszkę nam się zrobił offtopic i nie chciałym przytulić bana ;)

Przejrzyj sobie to forum... tu każdy temat to OT i jeden wielki Hydepark wiec przestałem już z tym walczyć ;)

 

Kochani, przecież my jesteśmy diagnostami, nie informatykami!!! :razz:

W takim razie musicie dać zarobić informatykom... ja nie jestem mechanikiem więc daję zarobić mechanikom :) proste... nie umiem to zatrudniam kogoś kto umie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musicie dać zarobić informatykom... ja nie jestem mechanikiem więc daję zarobić mechanikom proste... nie umiem to zatrudniam kogoś kto umie i tyle.

 

Krótko mówiąc informatyk od CEP-a pomyślał tak: skoro nie potrafię/nie chce mi się zrobić tego porządnie, to naprawię to rękami i za pieniądze użytkowników, czasami nawet kosztem ograniczenia funkcjonalności ich wcześniej opłaconego oprogramowania /patrz - java/ .

 

Jak pomyślał tak zrobił.

 

Wybacz, ale w ten sposób to my świata nie dogonimy.

 

 

ps. żeby nie było: szanuję i doceniam Twoją pomoc na forum, naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc informatyk od CEP-a pomyślał tak: skoro nie potrafię/nie chce mi się zrobić tego porządnie, to naprawię to rękami i za pieniądze użytkowników, czasami nawet kosztem ograniczenia funkcjonalności ich wcześniej opłaconego oprogramowania /patrz - java/ .

 

Jak pomyślał tak zrobił.

 

Wybacz, ale w ten sposób to my świata nie dogonimy.

 

nie jestem adwokatem"Bakunyu'na ale jak sobie poczytałem jego wpisy to w bardzo prosty sposób rozwiązuje napotykane problemy - wystarczy poczytać pare minut i już sami wiemy jak naprawić dany błąd.

 

Ale nie wszyscy lubią czytać, są też tacy co lubią pogadać i posłuchać, tak jak ja ;)

Jestem Krzysztof Jerzyna ze Szczecina i mam problem z CEPem dzwonie do Serwis Desku na ten łódzki numerek, czytając problemy i rozwiązania z forum myślę ze większość z nich rozwiązuje się w 10 minut - dzwonie do nich płacąc z komóry 45 gr / minuta => 10 minut czyli 4 zł 50 gr

 

koszt naprawy:

jeśli umiem szukać i czytać i klikać = 0zł

nie chce mi się, nie mam czasu, ..., więc dzwonie = 4,5 zł

 

idąc dalej mam samochód

wymieniam najtańszą część - żarówka od postojowych 2 zł, dojazd do warsztatu + robocizna 10 zł = koszt 12 zł

 

coroczny przegląd = jakieś 98 zł, w tym 1zł na CEPa, a 97 wiadomo dla kogo :)

 

W idealnym świecie System jak CEP byłby niezawodny, bezawaryjny i sam by wysyłał badania z pulpitu do bazy, a raporty jakie raporty ?? Idealny system nie ma błędów w raportach ....

Auta nasze by się nigdy nie psuły a przegląd byłby przy wyjeździe z fabryki jeden jedyny bo auto sie nie psuje, nie zużywa i zawsze działa tak samo...

 

poczekajmy na jakiś wpis ze ktoś ma błąd przy dodawaniu paczki jak w temacie i skończmy ten bardzo ciekawy i przyjemy OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem adwokatem"Bakunyu'

To co chciałeś powiedzieć ???

dzwonie do nich płacąc z komóry 45 gr / minuta => 10 minut czyli 4 zł 50 gr

Że dajesz się orżnąć jakiemuś operatorowi ? mnie minuta kosztuje 9 groszy,,,

żarówka od postojowych 2 zł, dojazd do warsztatu + robocizna 10 zł = koszt 12 zł

Że nie umiesz wymienić żarówki ? ja płacę 1 zł i wymieniam sam,,,

coroczny przegląd = jakieś 98 zł, w tym 1zł na CEPa, a 97 wiadomo dla kogo

Nie w tym, tylko oprócz tego, czyli plus 1 zł na Cep-a,,,

W idealnym świecie

Takiego nie było i nie będzie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coroczny przegląd = jakieś 98 zł, w tym 1zł na CEPa,

OBT pojazdu do 3,5tDMC = 98 plus 1 na CEP; z tym, że to 1zł jest pobierane tylko w przypadku wpisania TNBT w DR :!:

a 97 wiadomo dla kogo :)

98 w tym 23% VAT

co daje 18,33 haraczu dla US :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firestorm napisał/a:

żarówka od postojowych 2 zł, dojazd do warsztatu + robocizna 10 zł = koszt 12 zł

 

Że nie umiesz wymienić żarówki ? ja płacę 1 zł i wymieniam sam,,,

 

powiem Ci tak, jak jeździłem Oplem Astrą to wymiana żarówek, filtrów, itd. nic nie kosztowała i dało radę zrobić samemu = czysta przyjemność z wymiany + żarówka :)

 

teraz jeżdżę Megane 2 - wymiana żarówki jak masz 3 nadgarstki to jest chwila, ja po 40 min wymiany poddałem się - i tu masz dobry przykład na to - poległem , poddałem się - pojechałem do fachowca mechanika i po 2 minutach specjalista od aut = mechanik = diagnosta wymienił i już.

 

podobnie jest z Cepem - próbować robić samemu a jak nie daje dary wzywam informatyka albo dzwonie do speców z SD i po chwili znów wszystko działa.

 

 

 

ps. zapomniałem o tych krwiopijcach z US :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbować robić samemu a jak nie daje dary wzywam informatyka albo dzwonie do speców z SD i po chwili znów wszystko działa

 

albo luknąć na forum, może ktoś opisał już ten problem i jego rozwiązanie.

dzięki, że w taki sposób pomagacie! :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się raporty otwierają ?

Bo z tego co widzę kawę można spokojnie wypić zanim się otworzy a wcześniej wcale nie dało rady .

Czy to tylko dzisiaj tak zamula ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko dzisiaj tak zamula ?

Muli tak , odkąd "bakunyu" postraszył, to jego wina,,,

 

zaraz "bakunyu" nas zaskoczy że jest przedstawicielem TPSA i ma dla nas super ofertę łącza internetowego aby raporty pobierać w pare sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się raporty otwierają ?

 

Praktycznie wcale nie można ich otworzyć już od kilku dni :shoot: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a potem dziwią się, że nie wysyłamy raportów w terminie 3 dni. :razz:

 

raporty się ściąga, a wysyła się badania w plikach XML, i wysyłać można nie ma z tym problemów.

 

Raporty są dostępne 24h na dobę - nie można "teraz" pobrać, spróbujcie później proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raporty są dostępne 24h na dobę - nie można "teraz" pobrać, spróbujcie później proste

 

Hmm... jakby to powiedzieć, żeby nie urazić... nie wiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj już nie śmigają, żadnego raportu nie można otworzyć.

 

Pewnie ktoś myśli, że w sobotni wieczór o cepie myśleć będę, bo przecież dostępne są 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś myśli, że w sobotni wieczór o cepie myśleć będę

Nie lepiej w niedzielę po sumie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem chyba z 200 paczek, jak za zaczęliście pisać to jedną ściągnąłem /udało się bez problemu/- szczerze powiem- po co wam te raporty- jeśli generator paczek nie wykryje w niej błędu to znaczy że poszła prawidłowo-nie wiem w czym macie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.