Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

Poruszając drażliwy temat ... jak Panowie dzisiaj z raportami?

 

jeśli można spytać...komuś się udało?

Od 8 do 9 nie dało rady , dopiero coś koło 12 pobrałem w miarę szybko .

Robicie coś w tym kierunku żeby było szybciej że się tak dopytujesz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja mam do was taką prośbę :)

 

wpisy teraz zrobione - "popołudniowe" świadczą o tym że raporty się ściągają raczej OK,

 

myślę że najbardziej cenna informacja to zrobienie takiego wpisu:

 

próbowałem o np 8, 10, 13, i pobrałem z sukcesem o 13:30

 

tak aby ustalić czy problem jest nadal, i jeśli jest to w jakim oknie czasowym :)

 

większość z was/nas ma problem z pobieraniem raportów w godzinach porannych 8-12 a po południu jako tako lecą, to forum przegląda sporo osób, a część z nich dokonuje wpisów

 

obrazując w ten sposób problemy ze ściąganiem raportów (o ile te problemy sa nadal)

dowiemy się kiedy dane pobierać bez nerwów i bez czekania, a kiedy lepiej sobie odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 8 wysłałem paczkę jako trzysta któryś .

Nawet gdyby tych trzystu próbowało w jednej chwili pobrać raporty a system sobie z tym nie radzi , to uważam że system jest nie wydolny i chodzi na serwerach z demobilu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby tych trzystu próbowało w jednej chwili pobrać raporty

może być dodatkowo z 500 chętnych na wczorajsze raporty ...

 

ale to też powinien być pikuś dla serwerów - udostępnić ~1000 plików poniżej 100kB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powinien być przygotowany na obsługę wszystkich stacji w jednej chwili .

A zapisy, a talony na pobranie raportów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapisy, a talony na pobranie raportów ???

Nie wiem czy Agnieszka się na mnie nie pogniewa ale czy nie wracasz do czasów kiedy za bombonierkę można było wiele załatwić ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech..ciężko napisać wiadomość przy jednorazowym podejściu po pierwsze z domu (życie, życie dookoła:) , po drugie, gdy chce się odpowiedzieć nawiązując do pojawiających się w międzyczasie postów...

 

DARIO, za co mam się gniewać...sama nigdy z tego nie korzystałam (chyba ze bombonierka już po sprawie - w ramach wdzięczności :), i nigdy też nie dałam się w ten sposób "wykorzystać"...

lubię pomóc w miarę moich możliwości, ale bez żadnych "wspomagaczy", warunkiem jest tylko brak chamstwa w komunikacji i już..to jest moja bombonierka :)

 

co do działania CEPiKu... mogę jedynie głęboko wzdechnąć i zrobić oczy jak kot ze shreka ;)

a pytałam, bo w cudowny sposób nie zgłoszono dzisiaj do mnie ani jednego problemu z raportami i chyba chciałam potwierdzić u źródła :)

 

odpowiadając na pytanie grzegorza70, to z całą pewnością Błąd sugeruje widniejąca literka "B" przy numerze badania wraz z opisem rodzaju błędu (np. "Badanie o takim numerze zostało już przekazane do CEPiK” i "Stacja nie ma uprawnień do przesyłania danych z takim oznaczeniem” "

Przy Poprawnie przyjętym badaniu, pojawi się literka "P" i wtedy możesz spokojnie zapalić papierosa i się zrelaksować :)

 

Ach, i jeszcze informacja: dzisiaj na www.cepik.gov.pl zamieszczony został artykuł dotyczący wygasających certyfikatów (z listą SKP) oraz BARDZO BARDZO szczegółowy opis procedury certyfikacji (zarówno dla stacji recertyfikujących się jak i dla nowych użytkowników). Mam nadzieję, że zawarte tam informacje będą pomocne.

 

kolejny pozytywny akcent na koniec? Może tym razem z większej głębiny czasowej - Michał Anioł: "Geniusz to wieczna cierpliwość.." i pomyślcie tylko jaki poziom geniuszu już niektórzy osiągnęli dzięki CEPiKowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałam, bo w cudowny sposób nie zgłoszono dzisiaj do mnie ani jednego problemu z raportami i chyba chciałam potwierdzić u źródła

A ja się dzisiaj zastanawiałem czy do Ciebie nie zadzwonić . :D

 

[ Dodano: 11-07-2012, 20:39 ]

(np. "Badanie o takim numerze zostało już przekazane do CEPiK”

I co z takim fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, i jeszcze informacja: dzisiaj na www.cepik.gov.pl zamieszczony został artykuł dotyczący wygasających certyfikatów (z listą SKP) oraz BARDZO BARDZO szczegółowy opis procedury certyfikacji (zarówno dla stacji recertyfikujących się jak i dla nowych użytkowników). Mam nadzieję, że zawarte tam informacje będą pomocne.

 

już wiemy :)http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=145471&highlight=#145471

 

i wtedy możesz spokojnie zapalić papierosa i się zrelaksować

 

Ja tam palę co najwyżej głupa... papierosów nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z listą SKP

Z tego co zauważyłem jedna stacja z mojego terenu od grudnia jest okręgówką a na liście ma oznaczenia podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jest szansa, że SKP stała się okręgówką, i może po zmianie zakresu nie złożyła do nas wniosku o nowy certyfikat z nowym oznaczeniem, więc u nas wciąż figuruje jako podstawowa. O! i stąd np biorą się czasem błędy w oznaczeniu, bo w programie u siebie stacja np. już zmieniła kod rozpoznawczy i z nowym oznaczeniem wysyła do CEPiKu badania, zaś w systemie nie jest "identyfikowana", bo u nas wciąż w oznaczeniu jest łamana na P.

Oczywiście może być to tez błąd ludzki po naszej stronie - zwykła literówka w zestawieniu. Dana stacja po wykryciu tej "niepokrywalności" może się przecież odezwać i zweryfikować dane. W związku z brakiem wiedzy dot. oznaczenia stacji, nie jestem w stanie tu i teraz stwierdzić, z którą z tych dwóch możliwości mamy tu do czynienia

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć co zrobić z tym fantem (nawiązując do pytania z poprzedniej strony), gdyż sposób działania jest różny w zależności od przyczyny tego błędu a mogą być 2:

1) ten sam komunikat wysłany został do CEP kilkukrotnie (np. jeśli SKP nie otrzymała na czas potwierdzenia przekazania danego badania i wykazując się niecierpliwością wysłała TE SAME badania kilka razy lub po prostu przez pomyłkę, to każda kolejna (po pierwszej) wysyłka badań o TYCH SAMYCH NUMERACH, potraktowana zostanie jako duplikat a przez co oznaczona jako błędna). W przypadku kilkuktotnego wysłania dokładnie tego samego badania (z tym samym numerem oczywiście), nic się tak naprawdę nie dzieje, bo pierwszy raz wysłane badanie samochodu A z nr np. 1, trafia do CEPiKu . Kiedy to samo badanie nr1 samochodu A wysłane będzie po raz drugi, trzeci czy dziesiąty, zostanie odrzucone (o czym się dowiadujesz się w postaci przytoczonej przez Ciebie informacji w raporcie). Fakt jednak odrzucenia tych badań, nie jest problemem, bo nie powoduje żadnych luk czy ubytków – badanie wyslane pierwszy raz trafiło tam gdzie miało trafić i jest ok, nie trafiły tylko tylko TE SAME badania, wysłane ponownie. Jedyne co, to naliczana jest stacji ilość wysłanych błędnych badań (błędnych czytaj TYCH SAMYCH). Np, jeśli skp wyśle 5 razy TO SAMO badanie z TYM SAMYM nrem, to liczone jest to jako 5 przesłanych badań z czego jedno jest ok, a 4 błędne.

 

2) Inaczej ma się sprawa w przypadku numeracji bez łamania na rok:

w styczniu 2011 roku skp wysłała badanie n1 samochodu A i ok, zostało przyjęte. W styczniu 2012, ta sama skp, wysyła znowu badanie nr 1 ale samochodu B i to badanie z racji powtórzonego numeru zostaje odrzucone. W tym przypadku tworzy się brak, bo odrzucone badanie mimo tego samego numeru było w rzeczywistości badaniem innym.

Co zrobić w takim przypadku? Wiem jak to zabrzmi, ale najlepiej „poprawić” numerację i wysłać ponownie wszystkie badania od nr 1 z kolejnego roku (bieżącego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja prośba robi sie troszeczkę pewnie nudna :)

 

pobieranie raportów , znów pobieranie, no kiedyś tam pobierałem i dziś znów ? ? ?

 

:)

 

ale mamy taki piękny poranek ....

 

 

myślę że najbardziej cenna informacja to zrobienie takiego wpisu:

 

próbowałem o np 8, 10, 13, i pobrałem z sukcesem o 13:30

 

tak aby ustalić czy problem jest nadal, i jeśli jest to w jakim oknie czasowym :)

 

 

obrazując w ten sposób problemy ze ściąganiem raportów (o ile te problemy sa nadal)

dowiemy się kiedy dane pobierać bez nerwów i bez czekania, a kiedy lepiej sobie odpuścić

 

 

pierwszych 10 wpisów nagradzam piwkiem* na forum (*bezalkoholowym bo wszyscy jesteśmy w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ktoś pewnie myśli, że my nie mamy nic innego do roboty i z nudów tylko siedzimy cały dzień przed kompem, klikamy "raport", ogryzamy paznokcie i w nerwach czekamy - otworzy się czy się nie otworzy ??? :shock:

 

 

ps. dzisiaj od 7.00 pupa, a chciałbym wczorajszy raport obejrzeć i nawet mi na tym wyjątkowo mocno zależy.

 

11.05 i pupa

 

13.05 i pupa

 

15.05 i co? pupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dzisiaj z Agnieszką porozmawiałem . :D

Zapomniałem się tylko zapytać czy podziękowanie za pomoc ma być w formie piwa czy bombonierki . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem koleżance Agnieszce serdecznie podziękować za pomoc w tym dla nas obcym a przez to trudnym temacie. :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się ślinicie tak... że czytać Was nie można :evil:

 

A co do meritum - fajnie, że jest forum, że można pogadać, że są osoby starające się to wytłumaczyć, co nie zmienia faktu, że chyba nie tak ten CEPiK powinien działać. Nie sądzicie?? Dlatego zachwytów na temat rzekomego funkcjonowania tego systemu jakoś nie podzielam. Nie powinno być rolą SKP ślęczenie nad kompem i analizowanie jakichś raportów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być rolą SKP ślęczenie nad kompem i analizowanie jakichś raportów...

 

Już raz pisałem o tym, że nie jesteśmy informatykami /nikt tego od nas nie wymaga/ i najpierw należałoby pracownika przeszkolić :) potem podnieść mu pensję :-D::D a dopiero na końcu wymagać :evil:

 

a nie wszystko od d. strony, o!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być rolą SKP ślęczenie nad kompem i analizowanie jakichś raportów...

Oczywiście, bo każdy powinien pilnować swojej działki, zarówno autorzy programów dla Skp jak i systemu w Cep-ie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko chciałam zapytać, gdzie są te wspomniane zachwyty „na temat rzekomego funkcjonowania tego systemu” ...chociaż jeden proszę…

 

A że CEPiK nie powinie działać w taki sposób…stwierdzona setny raz „diagnostyczna” oczywistość…

 

Poprzez jakąś tam pomoc/informację chcę/chcemy nieco ostudzić wku…nie ludzi muszących babrać się w tym całym CEPiKowym zamieszaniu, ale chyba nie wszystkim to na rękę…

 

Ja nikogo nie zamierzam zmuszać do „ślęczenia” nad raportami…informujemy tylko o możliwości jaka jest dana stacjom w celu upewnienia się, że wszystko jest ok…a tak naprawdę to jest wybór każdego z Was, tyle, że później różnie to wygląda…

 

Rzeczywistość jest jaka jest i to jest na chwilę obecna jedyny sposób na poradzenie sobie z nią…a nie, jest jeszcze jeden - oczywiście można cały czas na wszystko narzekać i tylko narzekać..

(jakbym ja była ze wszystkiego w życiu zadowolona)...ale ktoś kiedyś mi powiedział, że nie sztuką jest cieszyć się z rzeczy oczywistych podanych na tacce...to zmieniło moje podejście do spraw, pewnie dlatego tłumacząc coś ludziom od kilku lat wykazuję nieskończona niemalże cierpliwość - po prostu chciałabym, żeby ktoś (może niekoniecznie od razu skakał w niebiosa z radości), ale na spokojnie nie dostrzegał we wszystkim samych negatywów...to pomaga, dużo bardziej niż wieczne malkontenctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, nie denerwuj się, my Ciebie naprawdę rozumiemy i naprawdę doceniamy wszelką pomoc, z Twojej strony również. Wierzysz mi? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bogusław, nie nie, ja się nie denerwuję, bo ja was rozumiem (szkolenia, podwyżki, nerwy) ...i nawet jeśli powiedziałeś to w formie żartu, to wierzę Ci, bo pewne wrzucane tu informacje (od innych czy ode mnie) mogą być przydatne...

 

...i jeśli staramy się Panów (mimo, że nie taka wasza rola-informatyków) namówić na korzystanie z raportów, to tylko po to, abyście Wy sami mieli możliwość sprawdzenia na miejscu czy jest ok czy nie i ewentualnej reakcji, to wszystko...

 

...nic nie poradzi się, że dano nam takie a nie inne narzędzie do potwierdzania poprawności przesyłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.