Skocz do zawartości

Opłaty za BT .


Kazimierz61

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli pominiemy ten czynnik i zajmiemy się tylko biznesem siłą rzeczy wizyta na skp będzie tylko zaniesieniem kolejnego haraczu

Niestety ale słowo "będzie" trzeba zastąpić słowem "jest".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    25

  • Jerzy Malinski

    15

  • danielg539

    13

  • rurek777

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ty o swoje dobro zadbasz, nie mam wątpliwości :) ale czy samochód z naprzeciwka mający x lat tez będzie ok? Wiesz ile jest wypadków na drogach, tak zwanych z niezrozumiałych przyczyn? Zwykle się zwala na błąd kierowcy bo jak inaczej ocenić to co pozostało z czołowego zderzenia? To nie są takie proste wcale sprawy.

 

Według twojej filozofii znieśmy skp i uznajmy że są nie potrzebne, będzie to równoznaczne z uwolnieniem cen. Zastanów się nad konsekwencjami i nad tym co się będzie działo na polskich drogach w takiej sytuacji. Nie pamiętasz już aut spawanych ze dwóch?? Nie pamiętasz "cudownych" napraw blacharskich z przed lat?.

 

Rozumiem, że podniesienie ceny za badanie spowoduje, że momentalnie znikną z ulic pojazdy spawane z dwóch oraz drastycznie zmaleje liczba wypadków z niezrozumiałych przyczyn.

 

Reklama dźwignią handlu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki stan na pewno nie osiągnie się podwyżką za badanie , stacje które klepią będą klepać

dalej tylko za większą kasę czy aby nie o to chodzi pracodawcom? dlaczego za brd. odpowiada tylko diagnosta a nie skp. czy właściciel ? proponuje żeby pracodawcy - właściciele skp. złożyli wniosek do ministerstwa żeby to oni w pełni ponosili odpowiedzialność za badania a w stosunku do diagnostów wyciągali konsekwencje .

Wełni się z toba zgadzam rurek777, .

Właścicielom SKP głównie chodzi o podniesienie dochodów a nie poprawę stanu technicznego pojazdów.

Niestety ale najprawdziwsza prawda.Cos na ten temat wiem ale to nie na forum... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki stan na pewno nie osiągnie się podwyżką za badanie , stacje które klepią będą klepać

dalej tylko za większą kasę czy aby nie o to chodzi pracodawcom? dlaczego za brd. odpowiada tylko diagnosta a nie skp. czy właściciel ? proponuje żeby pracodawcy - właściciele skp. złożyli wniosek do ministerstwa żeby to oni w pełni ponosili odpowiedzialność za badania a w stosunku do diagnostów wyciągali konsekwencje .

Wełni się z toba zgadzam rurek777, .

Właścicielom SKP głównie chodzi o podniesienie dochodów a nie poprawę stanu technicznego pojazdów.

Niestety ale najprawdziwsza prawda.Cos na ten temat wiem ale to nie na forum... :evil::evil:

 

 

ehh, rzadko tu zaglądam a jak już zajrzę to już mi się nie chce zaglądać..... ale dzisiaj to aż się musiałem zarejestrować żeby się wypowiedzieć .

 

każdy z was " diagnostów z super czystym sumieniem .....yyy" wypowiada się tutaj jako mędrzec i wielki znawca w/w tematach.

a zróbmy ankietę ilu z was zdało egzaminy za 1 razem , ilu z Was zdało by teraz egzamin np. gdyby był dzisiaj ?

podejrzewam ze niewielu

gadacie jeden z drugim o odpowiedzialności pracodawcy za Wasze błędy , ludzie macie swój mózg i z niego korzystajcie , tak jak z niego korzystacie taka odpowiedzialność . .

Dyskutujecie o tym ze Wasi pracodawcy chcą się tylko wzbogacić na tej podwyżce ... a Ty (diagnosto ) nie chcesz się wzbogacić ? Jak nie, to poproś swojego szefa o obniżkę wynagrodzenia a w zamian za to żądasz żeby się nie czepiał Ciebie że za mało badań przepuszczasz albo ze klienci Cie nie lubią bo po prostu jesteś chamski ! Władca z pieczątka !

ale nie - nie powiesz tego , bo się boisz !!! boisz że stracisz prace.

Lepiej bić piane na forum w godzinach pracy ! Bo skąd się biorą te ilości waszych postów 3000 ...5000 i więcej ?? bo nie sadze ze tracisz Swój prywatny drogi czas na pisanie takich głupot. A w pracy jak najbardziej można.

 

To wszystko jest bardzo proste , jeżeli SKP poprzez podwyżkę cennika będzie notowało większe przychody to i właściciele nie będą wywierać presji na diagnostów na zwiększenie ilości badań, dodatkowo Wasi pracodawcy będą mieli większe możliwości w zwiększeniu Waszych wynagrodzeń.

 

Powiem wam jeszcze coś ,w tamtym roku zamieściłem ogłoszenie że zatrudnię diagnostów ( 3500 netto - na rękę jakby ktoś nie zrozumiał ) i powiem Wam z z diagnostami nie ma już problemu , jak to było jeszcze 4-5 lat temu , także nie jesteście już "bogami" w tym zawodzie.

 

Zaraz pewnie odezwą się właśnie Ci co bija pianę i pewnie po mnie ostro pojadą .... ale wiecie co ,mam to gdzieś ,

wiem jedno , wśród Was Diagnostów ( sam też jestem diagnostą ) jest jeszcze trochę porządnych mądrych ludzi ale to są Ci którzy już coś w życiu przeżyli i maja trochę lat na karku . A tu naprawdę rzadko zaglądają..... ewentualnie jeżeli już to poczytać kawały ...

 

a teraz ciekawe który pierwszy się odezwie ...he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bić piane na forum w godzinach pracy ! Bo skąd się biorą te ilości waszych postów 3000 ...5000 i więcej ?? bo nie sadze ze tracisz Swój prywatny drogi czas na pisanie takich głupot. A w pracy jak najbardziej można.

 

 

Napisałeś ten post o 21:30... Nocna zmiana? Bo chyba nie tracisz czasu na pisanie głupot z domu :evil:

 

Taaa - podwyżka cen urzędowych = podwyżki dla diagnostów ?? :shock:

 

Innymi słowy - nikt Wam drodzy diagności tyle nie da, co Stefan7 Wam obieca :razz:

 

Sorry - ale większej głupoty nie słyszałem... No ale - ja tam nie mam za wiele lat na karku, więc do porządnych nie mam prawa się zaliczać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale - ja tam nie mam za wiele lat na karku, więc do porządnych nie mam prawa się zaliczać

Nie musisz tego pisać...Otym to ja wiem od dawna... :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jeszcze coś ,w tamtym roku zamieściłem ogłoszenie że zatrudnię diagnostów ( 3500 netto - na rękę jakby ktoś nie zrozumiał ) i powiem Wam z z diagnostami nie ma już problemu , jak to było jeszcze 4-5 lat temu , także nie jesteście już "bogami" w tym zawodzie.

Nie jestem Bogiem w zawodzie, i nie wykonuję na swoim terenie badań więcej jak ok 700 rocznie. Mam to szczęście w tej chwili pracować u pracodawcy mądrego (oczywiście zajmuję się nie tylko badaniami) ale mam klientów, którzy przyjeżdżają do mnie po badanie techniczne a nie po pieczątkę, bo po co innego nie mają czego szukać. Jest to moja już czwarta stacja, bo poprzednie były pocztami dla których taki jak ja nie był rentowny i nie opłacalny bo tracił klientów. Trzymałbyś mnie za wynagrodzenie, które wskazałeś i za taki przerób który wykonuję???

ilu z was zdało egzaminy za 1 razem , ilu z Was zdało by teraz egzamin np. gdyby był dzisiaj ?

Co prawda uzupełniałem uprawnienia "po nowemu" w 2005 r. i wszystko odbyło się za pierwszym razem. Słuchając ludzi bezpośrednio po szkoleniach i podchodzących do egzaminu ogarniało mnie przerażenie, może dla tego że już kilka lat pracowałem w zawodzie...

Konkludując...

każdy z was " diagnostów z super czystym sumieniem .....yyy" wypowiada się tutaj jako mędrzec i wielki znawca w/w tematach.

gdyby tak było jak piszesz, nie było tego miejsca, bo każdy z nas "ubrałby się w piórka Pana Diagnosty" i miał gdzieś innych... Niestety, przede wszystkim stan prawny a także klienci nie pozwalają na takie postępowanie. Mamy to miejsce po to aby się ubogacać w wiedzę bo nikt "tej dziczy" nie ogarnął do końca i nie ogarnie, nie ma co się łudzić, ale wszyscy ludzie wiedzą wszystko, stąd to nasze spotkanie tutaj... Nie zawsze się zgadzamy, nie zawsze trzymamy poziom dyskusji ale zawsze w konsekwencji wypracujemy jakąś rozsądną ścieżkę postępowania.

Kawały czytam również, nie samym chlebem człowiek żyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w wypowiedzi kolegi Stefana7 najbardziej żenuje fakt, iż tak nisko ocenia diagnostów i ich kompetencje.

Pytanie dlaczego Stefan7 uważa, że niby żaden z diagnostów nie zagląda tu poza godzinami pracy? Myślę, że wielu z diagnostów ma na tyle ambicji, a praca jest dla nich czymś więcej niż tylko źródłem utrzymania, że jednak na sprawy związane z pracą są w stanie poświęcić również swój prywatny czas... No ale cóż - niektórzy pracodawcy lubią uogólniać i dość powierzchownie opisać swoich pracowników jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie o tym ze Wasi pracodawcy chcą się tylko wzbogacić na tej podwyżce ... a Ty (diagnosto ) nie chcesz się wzbogacić ? Jak nie, to poproś swojego szefa o obniżkę wynagrodzenia a w zamian za to żądasz żeby się nie czepiał Ciebie że za mało badań przepuszczasz albo ze klienci Cie nie lubią bo po prostu jesteś chamski ! Władca z pieczątka !

ale nie - nie powiesz tego , bo się boisz !!! boisz że stracisz prace.

 

Utraty pracy się nie boję pomimo, że mam na utzrymaniu rodzinę i z cała otwartością mogę stwierdzić, że jestem za likwidacja badań technicznych, bo ich poziom jest żenujący. Nie może tak dalej być, że opłata za BT traktowana jest przez większośc właścicieli pojazdów jako podatek, po uiszczeniu którego dostaje sie pieczatkę w DR. Znaczna część właścicieli pojazdów nawet nie zdaje sobie sprawy, że BT może zkończyć sie wynikiem negatywnym a o tym, że trzeba zapłacic za badanie poprawkowe to się im nawet nie śniło. Zauważyłem, że ludzie się na mnie obrażaja nie za to, że BT kończy się wynikiem negatywnym, ale za to, że "grzebie" im przy samochodzie szukająć "dziury w całym". Pytaja mnie od kiedy robi sie analize spalin, srawdza zadymienie czy sprawdza cisnienie w ogumieniu, bo na przestrzeni 10 lat nikt tego nie sprawdzał w ich samochodzie. To WY włściciele SKP ponosicie w dużej mierze odpowiedzialnośc za taki stan rzeczy, bo w trosce o swą kasę świadomie doprowadzaliście do spadku jakości BT, ale obecnie miarka się przebiera i taki stan rzeczy nie może dłużej trwać. Najbardziej radykalna metodą uzdrowienia takiego stanu rzeczy jest likwidacja badań technicznych. Wówczas to WY właściciele SKP ponieślibyście koszty wieloletnich swych zaniedbań w funkcjonowaniu Waszych SKP.

Teraz gdy drastycznie spadła opłacalnośc BT z powodu braku podwyżek cen BT i z powodu pojawienia się konkurencyjnych SKP właściciela SKP mania ludzi jakąś misją społeczna, którą oni mają do wypełnienia. Szkoda tyulko, że 10 lat temu jakoś tego nie dostrzegaliście.

Narzekacie, na brak opłacalności BT ale jednocześnie znaczna część Waszych SKP rozdaje prezenty, gratisy czy talony i to niekiedy wartości 30% ceny BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w wypowiedzi kolegi Stefana7 najbardziej żenuje fakt, iż tak nisko ocenia diagnostów i ich kompetencje.

Pytanie dlaczego Stefan7 uważa, że niby żaden z diagnostów nie zagląda tu poza godzinami pracy? Myślę, że wielu z diagnostów ma na tyle ambicji, a praca jest dla nich czymś więcej niż tylko źródłem utrzymania, że jednak na sprawy związane z pracą są w stanie poświęcić również swój prywatny czas... No ale cóż - niektórzy pracodawcy lubią uogólniać i dość powierzchownie opisać swoich pracowników jak widać...

 

Myślę , że źle zrozumieliście wypowiedź Stefana, trzeba na nią popatrzyć w kontekście powyższego dialogu z którego wynikało, iż aktualizacja cennika na SKP mimo upływu 10 lat od czasu zmiany i 8 lat od czasu małej aktualizacji, pomimo likwidacji kilku pozycji, wzrostu wynagrodzeń diagnostów, mediów, inflacji, podatków, kosztów serwisu urządzeń

NIE JEST POTRZEBNA!!!!

 

Stefan zapytał się jak diagności chcą mieć większe zarobki? Skoro przedsiębiorca ma problemy z opłatami za media, amortyzacją sprzętu, podatkami skoro uważają że nie ma sensu aktualizacja cennika ?

Prawda jest taka, że im bardziej cennik "odjedzie" od rzeczywistości ekonomicznej tym bardziej właściciele stacji będą zmuszeni naciskać diagnostów na masowe przeglądy, a nie jakościowe i będzie spadać rzetelność tego fachu i bezpieczeństwo na drogach.

 

i nie chodzi tu o sprawiedliwość tylko o rozsądek, a dzisiejsze ceny na stacjach już dawno przestały być "rozsądne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze ceny na stacjach już dawno przestały być "rozsądne"

To dlaczego są SKP co za wykonanie OBT dają w prezencie po 15 litrów LPG, czy 10 litrów ON?

20120322_100826.thumb.jpg.9cee81f30aac950e837206bee83efffc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że źle zrozumieliście wypowiedź Stefana, trzeba na nią popatrzyć w kontekście powyższego dialogu

Też to tak zrozumiałem, jednak po części niejako włożył kij w mrowisko ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze ceny na stacjach już dawno przestały być "rozsądne"

To dlaczego są SKP co za wykonanie OBT dają w prezencie po 15 litrów LPG, czy 10 litrów ON?

 

po pierwsze widać tu głupotę prowadzącego stacje, to temat którym powinna się zająć jakaś organizacja np Izba lub Patronat, ale prawdą jest tez taka że jak nie można zwiększyć cennika to trzeba zwiększyć ilość przeglądów bo z czegoś trzeba opłacić rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdą jest tez taka że jak nie można zwiększyć cennika to trzeba zwiększyć ilość przeglądów bo z czegoś trzeba opłacić rachunki

 

Zawsze można w takim przypadku zamknąć SKP - przynajmniej człowiek będzie miał czyste sumienie :cool:

 

[ Dodano: 22-03-2012, 10:13 ]

po pierwsze widać tu głupotę prowadzącego stacje

 

To jako właściciel SKP postaraj się może swemu koledze po fachu to wytłumaczyć!

Już dawno pisałem, gdyby 20% czy 30% OBT kończyło sie N, to znacząco by wzrosły dochody SKP z powodu badań poprawkowych no i stan techniczny pojazdów a zatem i bezpieczeństwo ruchu uległy by poprawie.

Ale jakoś WY własciciele SKP tego aspektu nie dostrzegacie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie o tym ze Wasi pracodawcy chcą się tylko wzbogacić na tej podwyżce ... a Ty (diagnosto ) nie chcesz się wzbogacić ? Jak nie, to poproś swojego szefa o obniżkę wynagrodzenia a w zamian za to żądasz żeby się nie czepiał Ciebie że za mało badań przepuszczasz albo ze klienci Cie nie lubią bo po prostu jesteś chamski ! Władca z pieczątka !

ale nie - nie powiesz tego , bo się boisz !!! boisz że stracisz prace.

 

Utraty pracy się nie boję pomimo, że mam na utzrymaniu rodzinę i z cała otwartością mogę stwierdzić, że jestem za likwidacja badań technicznych, bo ich poziom jest żenujący. Nie może tak dalej być, że opłata za BT traktowana jest przez większośc właścicieli pojazdów jako podatek, po uiszczeniu którego dostaje sie pieczatkę w DR. Znaczna część właścicieli pojazdów nawet nie zdaje sobie sprawy, że BT może zkończyć sie wynikiem negatywnym a o tym, że trzeba zapłacic za badanie poprawkowe to się im nawet nie śniło. Zauważyłem, że ludzie się na mnie obrażaja nie za to, że BT kończy się wynikiem negatywnym, ale za to, że "grzebie" im przy samochodzie szukająć "dziury w całym". Pytaja mnie od kiedy robi sie analize spalin, srawdza zadymienie czy sprawdza cisnienie w ogumieniu, bo na przestrzeni 10 lat nikt tego nie sprawdzał w ich samochodzie. To WY włściciele SKP ponosicie w dużej mierze odpowiedzialnośc za taki stan rzeczy, bo w trosce o swą kasę świadomie doprowadzaliście do spadku jakości BT, ale obecnie miarka się przebiera i taki stan rzeczy nie może dłużej trwać. Najbardziej radykalna metodą uzdrowienia takiego stanu rzeczy jest likwidacja badań technicznych. Wówczas to WY właściciele SKP ponieślibyście koszty wieloletnich swych zaniedbań w funkcjonowaniu Waszych SKP.

Teraz gdy drastycznie spadła opłacalnośc BT z powodu braku podwyżek cen BT i z powodu pojawienia się konkurencyjnych SKP właściciela SKP mania ludzi jakąś misją społeczna, którą oni mają do wypełnienia. Szkoda tyulko, że 10 lat temu jakoś tego nie dostrzegaliście.

Narzekacie, na brak opłacalności BT ale jednocześnie znaczna część Waszych SKP rozdaje prezenty, gratisy czy talony i to niekiedy wartości 30% ceny BT.

 

Cudowny głos rozsądku, chyba ci postawie piwo! ale masz rację zlikwidujmy badania techniczne, zwolnijmy diagnostów, a tych co jeszcze chcą się pobrudzić zatrudnijmy jako mechaników :)

 

w stacjach poprowadzi się serwisy i przestaniemy utrzymywać chorą fikcję :)

 

i na pewno damy radę, padnie przy tym spora ilość słabo wyposażonych serwisików samochodowych na pewno firmy dadzą wtedy radę.

 

ciekawe tylko, czemu nikt w Europie nie wpadł na ten pomysł? Może dlatego że koszty społeczne jakie ponosi całość społeczeństwa w przypadku wypadków śmiertelnych na drogach są zbyt wysokie? W sumie co to nas obchodzi prawda?????? Przecież nasze samochody będa sprawne ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę tematy poruszane przeze mnie zabolały.

I dobrze ! Chce uświadomić tylko tym co narzekają na wszystko ze nie tylko oni maja problemy , właściciele SKP tez je maja to większe przeważnie niż diagności, ale diagnosta zawsze będzie widział cały utarg skp jako dochód dla właściciela- wyzyskiwacza.

 

a tak przy okazji .....

Ciekaw jestem jakbyście pracowali jakby Wam w pracy odłączyć internet, okazało by się ze nagle macie za dużo wolnego czasu , ilu z Was wzięło by się samemu , (bez upomnienia przełożonego ) za porządki na SKP ?

bo przecież wykonując 700 badan w roku to jest tylko 2,5 badania dziennie , czyli godzina Waszej pracy .

A gdzie jeszcze siedem godzin ? przed kompem i na forum ? i za co chcecie podwyżek , za wpatrywanie się w monitor , jedzenie kanapek i picie kawy , po której wypiciu nawet nie umyjecie kubków .?

Bo chyba nie ganiacie po SKP z miotłą i szmatą , bo przecież od tego są sprzątaczki .... Tak ,widziałem takie stacje gdzie diagnosta palcem nie kiwną w temacie sprzątania po sobie bo on nie jest od tego, i na pewno takich SKP jest dużo.

 

no wiem,wiem są SKP które wykonują 5 tys i więcej rocznie i tam zatrudnienie osób do sprzątania jest prawie uzasadnione ale teraz takie stacje to już rzadkość ,więc nie gadać tu o byle czym tylko brać się do roboty to może Wasz przełożony zauważy w Was zmianę i w końcu da Wam podwyżkę pomimo starego cennika :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko, czemu nikt w Europie nie wpadł na ten pomysł?

Ukraina na to wpadła ,jest w Europie ale nie członkiem Unii.

 

[ Dodano: 22-03-2012, 10:28 ]

Ciekaw jestem jakbyście pracowali jakby Wam w pracy odłączyć internet

Zapominasz że internet to nasze narzędzie pracy dzięki któremu pozyskujemy chociażby dane techniczne których nie mamy(chociażby z tego forum) ,dzięki czemu możemy wykonać usługę a co za tym idzie zarobić kasę dla pracodawcy.

O pogłębianiu wiedzy nie wspomnę ,dzięki temu my i pracodawcy nie mają kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh to już nie jest dyskusja o cennik :) to już dyskusja jaką historia prowadziła i zaczęła się gdzieś około 1902 roku, a skończyła w 1917 w pewnym kraju i ci podli właściciele zobaczyli gdzie ich miejsce :):D Tak trzymać!

 

Pozdrawiam wszystkich diagnostów przyszłych mechaników :) po przyjęciu modelu Ukraińskiego z którego kto wie pewnie powinniśmy wziąć przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skąd się biorą te ilości waszych postów 3000 ...5000 i więcej ??

moje np stąd

Dołączył: 08-04-2006, 08:18

Wizyt: 10441

1,54 postów dziennie

czyli za dwa tygodnie minie 6 lat :lol:

 

 

a Ty obecnie jako zalogowany masz dostęp do zakładki Użytkownicy ,

wybierz sortowanie wg postów malejąco i popatrz na kolumnę "dołączył" ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich diagnostów przyszłych mechaników :)

 

Pozdrawiam wszystkich włascicieli SKP ,przyszłych bankrutów :):ok

 

jak nie można zwiększyć cennika to trzeba zwiększyć ilość przeglądów bo z czegoś trzeba opłacić rachunki.

 

i oskarżonych za nakłanianie do "klepania" :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich diagnostów przyszłych mechaników :)

 

Pozdrawiam wszystkich włascicieli SKP ,przyszłych bankrutów :):ok

 

dziękuję, mam nadzieję że do tego nie dojdzie i uda się coś zmienić na lepsze w naszej branży

ale trzeba coś robić w tym kierunku i mam zamiar się tym zająć na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby 20% czy 30% OBT kończyło sie N, to znacząco by wzrosły dochody SKP z powodu badań poprawkowych no i stan techniczny pojazdów a zatem i bezpieczeństwo ruchu uległy by poprawie.

Może któryś z Panów Właścicieli skomentuje ten cytat z mojej wczesniejszej wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skomentuje !

 

u mnie na stacji nie pobieramy opłaty za badanie poprawkowe, wszystko po to aby klient się bardzo nie denerwował przy tam jak dostaje wynik N.

 

klient przyjedzie z poprawionymi usterkami i wszyscy zadowoleni ,

diagnosta - bo swoje zrobił ,

właściciel - bo nie stracił klienta ...

klient - bo o niego dbają ,

 

i co teraz ? gdzie dodatkowe dochody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na stacji nie pobieramy opłaty za badanie poprawkowe

Rozumiem, że na Twojej SKP nie obowiązuje cennik urzędowy, to znaczy, że za OBT tez możesz skasowac klienta ile Ci się podoba - jeśli w cenniku jest za mało to kasuj więcej za OBT :shock:

Niestety wypowidź Stefan7, utwierdziła mnie w przekonaniu, że BT to fikcja :( .

i wszyscy zadowoleni ,

diagnosta - bo swoje zrobił ,

właściciel - bo nie stracił klienta ...

klient - bo o niego dbają ,

Jak jesteś tak zadowolony to dlaczego domagasz sie podwyzki cennika?????

Twa wypowiedź dobitnie wskazuje, że najważniejsze jest zadowolenie Twe i klienta a stan techniczny pojazdu i regulujace to przepisy sa na dalszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.