Skocz do zawartości

Wysyłka pliku po otrzymaniu pieczątki w DR


Rekomendowane odpowiedzi

a czy koniec dowodu dyskwalifikuje wyznaczenie terminu???

 

Jestem zatwardziały w swych przekonaniach i już

 

.....na samo zaświadczenie (koniec DR) też Ty przekazujesz dane do CEP?.....

tak

 

Ten kto "stępluje " DR, ten przesyła dane do CEPA.

 

Dane do cepa wysłało WK, bo nie SKP.(brak miejsca na wpis)

Sprawdziłem kilkanaście samochodów.

 

Przykład:

5ae1a7ace70f7_wysyka.jpg.d3ecb6d59daa715754bb5e84185fbbbe.jpg

5ae1a7ad09310_datanbt.thumb.jpg.75eb448800cae9d109129c40cbdbf4a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • adam1501

    19

  • JANUSZ60

    19

  • agnieszka a.

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ten kto "stępluje " DR, ten przesyła dane do CEPA.
stempel nie ma nic wspólnego w wysyłaniem danych do CEP-a. Pobranie opłaty ewidencyjnej czy też nie, nie ma wpływu na wysłanie raportu do CEPIK-u. Informacja o pobranej opłacie jest przekazywana do CEPiK-u jako domyślna:

Informacja, czy wykonano wpis do dokumentu pojazdu - równoznaczna z pobraniem opłaty na środek celowy EPiK

Dane do cepa wysłało WK, bo nie SKP.(brak miejsca na wpis)
dane wysyła SKP - WK może wysłać przy wydaniu DR pojazdu, w którym było przeprowadzone badanie po raz pierwszy na terenie RP chwili wydawania DR, dla pojazdu nowo zarejestrowanego.

 

9. Co zrobić w przypadku, gdy badanie techniczne ma wynik pozytywny a brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym na wpis (lub dowód zatrzymany)?

Pobrać opłatę dopiero z chwilą dokonania wpisu – opłata jest za wpis, a nie za badanie.

 

http://1.cepik.gov.pl/portal/c/portal_public/layout?p_l_id=1.1&p_p_id=EXT_7&p_p_action=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_EXT_7_struts_action=%2Fprezentacja_artykulow%2Fartykul&_EXT_7_article_id=120&_EXT_7_article_version=1.2&_EXT_7_cur=3&_EXT_7_statystyka=1

 

Zgodnie z Rozporządzaniem MSW poz. 816 § 3.

2. Stacje kontroli pojazdów niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, przekazują do ewidencji w postaci elektronicznej przy użyciu systemu teleinformatycznego:

1) informację o terminie badania technicznego;

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia, określonego w grupie 3 działu II

załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 950, z późn. zm.3));

3) odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania;

4) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego;

5) informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego.

3. W przypadku pojazdów wymienionych w art. 73 ust. 3 ustawy dane, o których mowa w ust. 2 pkt 1–4, są przekazywane do ewidencji za pośrednictwem organów rejestrujących te pojazdy w ciągu 3 dni roboczych od dnia uzyskania przez

organ rejestrujący informacji o wykonaniu badania, przy czym stacje kontroli pojazdów przekazują dane do organu rejestrującego niezwłocznie po wykonaniu badania, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania.

 

nie ma nigdzie zależności pobrania opłaty ewidencyjnej, a wysłaniem raportu do CEPiK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego S.K.P-POZNAŃ, użyłem zwrotu o zatwardzeniu w stosunku do siebie, żeby inni tacy zatwardzeni nie byli, a wręcz przeciwnie się otworzyli i sprawę CEPiKu każdy z osobna i po swojemu rozebrali i rozkminili.

Widzę, że poskutkowało, co? ;)

Teraz kolej na Adama coby łyknął i załapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej będę twierdził, że robimy źle (także ja) korygując BT wpisując numer DR w rejestrze po powrocie klienta po pieczątkę. Nigdzie, nie ma mowy o takim sposobie postępowania. Przynajmniej ja nie mogę znaleźć i koledzy także nie mogą tego paragrafu zacytować.Wygląda to na naszą radosną twórczość.

 

W Ustawie jest zapisane, iż dane przekazujemy nie później niż 3 dni po badaniu. Nikt nie mówi o kilku miesiącach jak klient raczy łaskawie się zjawić na stacji po pieczątkę.

 

Może więc jest to celowe działanie ustawodawcy i jedynym właściwym sposobem jest pobranie opłaty (1 zł), wydrukowanie dokumentu Kasa Przyjęła i pieczątka w dowód.

 

 

PS.

Czy jak koledzy pobieracie od klienta 1 zł. i korygujecie BT to wystawiacie i dajecie klientowi jakiś dokument płatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak koledzy pobieracie od klienta 1 zł. i korygujecie BT to wystawiacie i dajecie klientowi jakiś dokument płatności?

Tak wydajemy pokwitowanie. Ja w historii badań szukam po numerze rejestracyjnym ostatnie badanie,zmieniam pokwitowanie na DR z numerem, prawym klawiszem mychy otwieram pobierz Opłatę Ewidencyjną i ją drukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak ładnie sobie dyskutujecie na temat tego kto co i jak przesyła do CEP - chciałem Wam wyjaśnić dlaczego CEP nie jest zasilany informacjami o przedłużeniu ważności BTP po wykonaniu badań okresowych na pokwitowaniu Policji (lub innej jednostki KRD).

 

Zerknijcie proszę - poniżej znajdziecie wyjaśnienie.

Przywołany kod jest opisem pliku definiującego paczkę BTP (tzw. XSD) - wynika z niego jednoznacznie, że jedynymi dopuszczalnymi dokumentami identyfikacyjnymi są DR - dowód rejestracyjny, PC - pozwolenie czasowe, PW - pozwolenie czasowe wielokrotne i KP - karta pojazdu ...

 

Zgłaszałem ten problem do CEP-a już jakiś czas temu - wg posiadanych przeze mnie informacji takie pojazdy wymykają się CEP-owi spod kurateli (bo WK SP/UM też nie zasili bazy CEP, bo nie wbija pieczątki do DR) --> nie było zainteresowania ze strony CEP ...

 

Typ dokumentu pojazdu; możliwe wartości: DR - dowód rejestracyjny; PC - pozwolenie czasowe; PW - pozwolenie czasowe wielokrotne; KP - karta pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. To wiem i to znam. A szukam uzasadnienia na stosowanie skrótów innych od tych czterech. Szukam odpowiedzi na pytanie skąd tyle kombinacji się bierze. Po co w ogóle wpisywać coś czym nie interesuje się ani CEP, ani tym bardziej rejestr. Rejestr badań odnosi się do serii i numeru dowodu rejestracyjnego, a nie do skrótu od tego dokumentu. Wykonałem kilka doświadczeń i gdyby tylko te cztery skróty były przyporządkowane do wyboru przez system, to każde badanie byłoby w CEP. Mowa o badaniu okresowym ma się rozumieć, jego terminie i przebiegu na liczniku w momencie badania.

Skoro samoistnie powstały skróty inne, to ja nie widzę nic zdrożnego w stosowaniu domyślnie ustawionego skrótu [DR] przy wykonywaniu badania na Pokwitowaniu łącznie z danymi z CEP.

I prosiłbym nie tworzyć kolejnej kombinacji [PP+CEP] ;) [KP+CEP] ;) mimo tego, że taka kombinacja przy identyfikacji jest zgodna z przepisami.

Sposób przeprowadzenia identyfikacji to jeszcze nie wszystko by wpisywać do systemu coś co blokuje wysyłkę do CEP.

No takie mam zdanie przynajmniej w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znaczenie ma przede wszystkim to na jakim dokumencie w danej chwili pracujemy, a drugi temat to schemat działania oprogramowania w celu przygotowania i wysłania odpowiedniej paczki. Nie ma znaczenia czy wykorzystasz możliwości programu i w miejsce DR wpiszesz PP, ZDR.... , czy też stworzysz swoją wizję, którą będziesz stosował, najważniejsze aby finalnie to, co ma się znaleźć w odpowiednim miejscu znalazło się. Tak naprawdę idzie o sposób obsługi danego oprogramowania, każde ma swoje i kwestią jest umieć się nim posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znaczenie ma przede wszystkim to na jakim dokumencie w danej chwili pracujemy,
- ale powyższy fragment zdania w ZAKRESIE jest niedoprecyzowany.

Nigdzie, ale to nigdzie nie ma też tych skrótów opisanych. Ot wzięły się i są. Chyli się potrzeba rozszerzenia SPOSOBU I ZAKRESU BADAŃ o swoistego rodzaju instrukcję obsługi wzorem Instrukcji Rejestracji chociażby. Mnie "rzeźby finalne", które stosuję nie interesują za bardzo. Ja chciałbym mieć to w przepisach podane jak na przysłowiowej tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie, ale to nigdzie nie ma też tych skrótów opisanych. Ot wzięły się i są.

Dokładnie. Przy danej obsłudze oprogramowania użytkownik wie o co chodzi, a to jest chyba najistotniejsze. Przy okazji jak wszelkie dane trafiają tam gdzie trzeba, to cała ta "gałkologia, przyciskologia..." nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Przy okazji jak wszelkie dane trafiają tam gdzie trzeba, to cała ta "gałkologia, przyciskologia..." nie ma większego znaczenia.

 

No właśnie nie wiadomo czy trafiają tam gdzie trzeba bo ustawodawca tego nie określił, CEP nie jest zainteresowany, a tylko nam się wydaje, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia stanu rzeczy, że my swoje zrobiliśmy, a to że brak kontroli nad poszczególnymi programami w tym kraju, to nic nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że my swoje zrobiliśmy

 

No i na ten temat jest własnie 12 stron tego wątku. Skąd wiadomo czy to co robimy jest OK? No nie wiadomo. I możemy tak bez końca pisać i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zakres działalności stacji kontroli jest dość wyraźnie w przepisach określony.

Natomiast odnośnie stosowanych skrótów dokumentów rejestracyjnych przepisy milczą i dla mnie magazynowanie badań z powodu niedoprecyzowanego skrótu jest za małym powodem, aby nie realizować zadań w przesyłaniu badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z A szukam uzasadnienia na stosowanie skrótów innych od tych czterech. Szukam odpowiedzi na pytanie skąd tyle kombinacji się bierze. Po co w ogóle wpisywać coś czym nie interesuje się ani CEP, ani tym bardziej rejestr.

 

Ano po to, że program do obsługi jest sprzedawany. A klienci czasem maja swoje widzimisie w różnych tematach (centralna polska) i producent oprogramowania stara się je dopasować do jak największej ilości użytkowników (dlatego są te symbole, dlatego można włączyć ustawianie tnb na 14 dni, itp),. Wszystkim się nie dogodzi.

I trzeba pamiętać, że korzystanie z programu nie zwalnia diagnosty z odpowiedzialności a przede wszystkim z MYŚLENIA. Wbrew temu co promuje pewien podmiot z centralnej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(centralna polska)

Pracuję na tym programie i tam tylko jest DR PC PW i KP, wbrew temu co było w programie z Poznania gdzie można było zobaczyć dowolną twórczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam tylko jest DR PC PW i KP

 

Podmiot z centralnej Polski promuje wpisywanie tnb na 14 dni i twierdzi, ze jego program myśli za diagnostę. Dlatego w programie są tylko opcje zaaprobowane przez podmiot. A w programie z Poznania, klient jak się uprze, to wynegocjuje wprowadzenie pewnych zmian na swoją "modłę". Dlatego opcjonalnie można włączyć tnb na 14 dni, albo zaznaczyć inne rodzaje dokumentów (co nie znaczy, że wpisują się one do rejestru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.