Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

 

§3.1 pkt 3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych do jego rejestracji,obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku , w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia,

 

w uwagach możesz wpisać na pewno brak tablic jeśli masz skierowanie w celu identyfikacji , w celu ustalenia określonych we wniosku lub skierowaniu danych można sobie to darować raczej gdy sprawdzi się VIN i TZ. oczywiście pkt 1 i 2 skreślamy

Postąpisz prawidłowo.

 

Wątpię!

Bo jeśli to IDENTYFIKACJA to jak może być o niej mowa gdy nie ma wymaganych TR przez zapisy w DzU 996?

Nie możesz przeprowadzić prawidłowo zakresu tej identyfikacji zgodnie z wymaganym zakresem z pkt 0 działu I załącznika nr 1...

Wpis w uwagach powinien brzmieć:

Brak możliwości prawidłowej identyfikacji pojazdu ze względu na brak TR

i na tym to DBT powinno się zakończyć.

 

 

Mówimy o samym badaniu dodatkowym określonym w §3.1 pkt 3) więc jak patrzeć na identyfikację podczas badania dodatkowego przez pryzmat zapisu w §2 pkt3 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie po co ta cała dyskusja u mnie już wydają RP i PC do PRWK i do SAMÓW

,a powstało to poto aby cwaniaczki nie jeżdzili z dziwnymi tablicami nie do zidentyfikowania przez zdjęcia np. przy krzdziezy paliwa lub za fotoradary .

Ubezpieczalnie żądały OBT i ubezpieczały na byle jakie tablice a tak będzie większy porządek . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a powstało to poto aby cwaniaczki nie jeżdzili z dziwnymi tablicami nie do zidentyfikowania przez zdjęcia np. przy krzdziezy paliwa lub za fotoradary .

A ile było takich przypadków? Jakaś dziwna teoria jak ta że gdy w ewidencji nie będzie numeru silnika to same karoserie będą stać po rowach bo silniki ukradli.

Jak WK jest tam gdzie się mieszka to nie ma tragedii, ale jak trzeba dybać 30km w jedną stronę to już nie jest tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle informacji naczelnika Króla z wczorajszego spotkania nic na razie ws. braku tablic się nie zmieni bo wszystkiemu winna jest Dyrektywa UE zaimplementowana do polskiego rozporządzenia. Cytuje "tyle w tym temacie mam do powiedzenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o samym badaniu dodatkowym określonym w §3.1 pkt 3) więc jak patrzeć na identyfikację podczas badania dodatkowego przez pryzmat zapisu w §2 pkt3 :?

I co z tego?

Identyfikacja zawarta w poz 0 tabeli działu I jest przypisana do KAŻDEGO BT.

Jeśli pojazd pod tym względem nie spełnia wymagań to ma zastosowanie PAR.6 pkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może wybiorę się do niego na szkolenie więc popytam co i jak

Po pierwsze możesz ich w ogóle nie zadać, a jeśli nawet Ci się uda możesz usłyszeć,,,

"tyle w tym temacie mam do powiedzenia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie -- do poprzednich zmian wyszło sprostowanie (nie wiem kogo ale chyba ministra transportu) że badanie pierwsze za granicy można robić bez tablic ma ktoś to pismo to proszę o przesłanie mi na PW lub zamieszczenie tutaj albo wskazanie gdzie mogę znaleźć. :) Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie -- do poprzednich zmian wyszło sprostowanie (nie wiem kogo ale chyba ministra transportu) że badanie pierwsze za granicy można robić bez tablic ma ktoś to pismo to proszę o przesłanie mi na PW lub zamieszczenie tutaj albo wskazanie gdzie mogę znaleźć. :) Z góry dziękuje :)

 

dokladnie - bylo cos takiego!! bo jak weszly poprzednie przepisy to chwilowo tez powstal taki cyrk jak teraz z tymi tablicami a potem bylo jakies sprostowanie/interpretacja ktora pozwalala robic badanie sprowadzonego bez TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

A ja mam takie zapytanie -- do poprzednich zmian wyszło sprostowanie (nie wiem kogo ale chyba ministra transportu) że badanie pierwsze za granicy można robić bez tablic ma ktoś to pismo to proszę o przesłanie mi na PW lub zamieszczenie tutaj albo wskazanie gdzie mogę znaleźć. :) Z góry dziękuje :)

 

 

dokladnie - bylo cos takiego!! bo jak weszly poprzednie przepisy to chwilowo tez powstal taki cyrk jak teraz z tymi tablicami a potem bylo jakies sprostowanie/interpretacja ktora pozwalala robic badanie sprowadzonego bez TR

 

A może ma ktoś z kolegów do wgladu.

Ostatnio chyba za dużo czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle informacji naczelnika Króla z wczorajszego spotkania nic na razie ws. braku tablic się nie zmieni bo wszystkiemu winna jest Dyrektywa UE zaimplementowana do polskiego rozporządzenia. Cytuje "tyle w tym temacie mam do powiedzenia"

Tabelki z usterkami-Dyrektywa UE, a w tabelkach brak tablicy-UI. Bez cytatu-tyle w tym temacie mamy do powiedzenia.

Zanosi się na to że tu już nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle informacji naczelnika Króla z wczorajszego spotkania nic na razie ws. braku tablic się nie zmieni bo wszystkiemu winna jest Dyrektywa UE zaimplementowana do polskiego rozporządzenia. Cytuje "tyle w tym temacie mam do powiedzenia"

Tabelki z usterkami-Dyrektywa UE, a w tabelkach brak tablicy-UI. Bez cytatu-tyle w tym temacie mamy do powiedzenia.

Zanosi się na to że tu już nic się nie zmieni.

 

owszem dyrektywa unijna - ale nie znaczy to ze nie mozna zastrzec ze nie dotyczy sprowadzonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosi się na to że tu już nic się nie zmieni

Tak też mi sie wydaje, bo to nie kwestja interpretacji tylko jednoznaczny zapis - no chyba, że będzie nowelizacja Dz 966, bo o tym tez sie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będzie jeszcze ciekawiej W dyrektywie Unijnej z tego roku jest napisane cyt:

Ponieważ w Uni Europejskiej 10% wypadków spowodowane jest złym stanem technicznym pojazdów zobowiązuje się kraje członkowskie do zwiększenia ilości badań technicznych ze względu na duży przebieg lub wiek pojazdu.

niedługo np. pojazd 8-letni będzie musiał mieć OBT np co 6 miesięcy

12letni np 3 razy w roku itd

to dopiero będą jaja pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo np. pojazd 8-letni będzie musiał mieć OBT np co 6 miesięcy

12letni np 3 razy w roku itd

Wtedy znacznie wzrosnie odsetek aut bez ważnego OBT :? , no chyba, że zostana obnizone ceny :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podobno w przyszłym roku wzrosną

To tylko przepuszczenie.

Ale to nie będzie problem bo mają byc wprowadzone nalepki na szybę

naklejka na OBT i naklejka Ubezpieczająca

Jak znam życie to nie wczesniej jak za jakieś 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelki z usterkami-Dyrektywa UE, a w tabelkach brak tablicy-UI.

i to powinno zakończyć temat tablic,

tablice rejestracyjne poza tym to chyba nie problem "normalnych" klientów tylko handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.