Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam mozliwosci w takiej sytuacji zarejestrowania auta

Nie Ty jeden, dlatego powiedziałem,"przynajmniej na razie"

bo TUVmasz wazny przez 2 lata,a okr u nas jest na rok

Umówiliśmy się już z blakopem, że to pomijamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

maros napisał/anie znam sie dokladnie na tych przepisach - chodzi mi o to czy wtedy majac wazny tuv do 08.2013 omine wymaganie TR i czy taki przeglad tuv z zrobiona w pl na skp identyfikacja uznaja w wk ze jest tez wazny do 08.2013? tak czy nie?dlatego mu to uświadomiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem - minister i jego sztab sie nie popisali kolejny raz, zero usprawnien, tylko utrudnienia, niedopowiedzenia, niedoprecyzowania - tak ma wygladac ustawa nad ktora pracuje sztab ludzi(podobno specjalistow)???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ominiesz, ( przynajmniej na razie ) gdyż TR są potrzebne do identyfikacji a ta występuje również przy ustaleniu danych ,,,

 

Podaj podstawę prawną na to :) Bo jak da mnie:

 

po co tablice do ustalenia danych skoro nie zaznaczasz wyniku badania ?

 

 

Kolego maros - sprawa niby prosta, ale jak wspomniałem, wielu diagnostów tego tematu "nie ugryzie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał klient z PC i tablicami. W adnotacjach PC data I rej. RP, wiadomo, z dniem kiedy pobierał blachy. Więc w zaświadczeniu wypełniamy odpowiednie pola dot. rejestracji. Klient poszedł do WK i oznajmił, że nie będzie rejestrował bo nie ma kasy więc oddaje ten cały majdan. No i tu pojawia się problem bo w zaświadczeniu ma jednak wpisaną datę I rej. w RP. Pytanie: czy WK nie powinien traktować daty pobrania PC jako datę I rej? Bo jakoś nie widzi mi się udawać zaćmy, że coś tam napisali w tych adnotacjach. A może pobranie PC jest jednoznaczne z musową rejestracją pojazdu?

Czwarty dzień po zmianach i problemy się piętrzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można inaczej, tz. wykomać okresowe z N bo brak tablic, jako załącznik dostaniesz DIP i masz już wszystkie dane potrzebne do rejestracji i UC.

 

DIP o ile wiem , można wydać tylko przy wyniku pozytywnym badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał klient z PC i tablicami. W adnotacjach PC data I rej. RP, wiadomo, z dniem kiedy pobierał blachy. Więc w zaświadczeniu wypełniamy odpowiednie pola dot. rejestracji. Klient poszedł do WK i oznajmił, że nie będzie rejestrował bo nie ma kasy więc oddaje ten cały majdan. No i tu pojawia się problem bo w zaświadczeniu ma jednak wpisaną datę I rej. w RP. Pytanie: czy WK nie powinien traktować daty pobrania PC jako datę I rej? Bo jakoś nie widzi mi się udawać zaćmy, że coś tam napisali w tych adnotacjach. A może pobranie PC jest jednoznaczne z musową rejestracją pojazdu?

Czwarty dzień po zmianach i problemy się piętrzą....

 

A co nas to dokładnie "interesi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można inaczej, tz. wykomać okresowe z N bo brak tablic, jako załącznik dostaniesz DIP i masz już wszystkie dane potrzebne do rejestracji i UC.

 

DIP o ile wiem , można wydać tylko przy wyniku pozytywnym badania

 

Ale DIP jest do OBT po raz pierwszy, a nie do okresowego poprawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nas to dokładnie "interesi".

 

Moje pytania skierowane są głównie do WK. Jak podchodzą do tematu, gdyż jest to przypadek z wczoraj. Pytali czy mogę tego nie wpisywać :shock: Pewnie klient zaskoczył kogoś w okienku i mają zonka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to m o ż n a.

Ale czy TRZEBA z ustaleniem danych, bo miałem batalię z jednym WK, staneło na tym że jak nie będzie DIPu to nie zarejestrują.

Pózniej podam podstawę jaka sie podpierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko, na jakiej podstawie diagnosta pisze rok produkcji pojazdu podczas identyfikacji pojazdu? W niemieckim DR oraz karcie pojazdu nie ma daty produkcji tylko pierwsza rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy TRZEBA z ustaleniem danych, bo miałem batalię z jednym WK, staneło na tym że jak nie będzie DIPu to nie zarejestrują

Dip wystawiasz tylko przy okresowym, nie zarejestrują to ich problem, przy ustaleniu wpisujesz do zaświadczenia brakujące dane i łaskę im zrobisz jeśli wypełnisz tabelkę, bo nie musisz ,,,

 

[ Dodano: 11-10-2012, 16:07 ]

na jakiej podstawie diagnosta pisze rok produkcji pojazdu podczas identyfikacji pojazdu?

Na podstawie dostępnych katalogów oraz oględzin części pojazdu opisanych datą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i łaskę im zrobisz jeśli wypełnisz tabelkę, bo nie musisz ,,,

No to podaję podstawę jaka mi podali (co oczywiście nie znaczy że sie zgadzam z nią) : Art. 6;ust.1; pkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ominiesz, ( przynajmniej na razie ) gdyż TR są potrzebne do identyfikacji a ta występuje również przy ustaleniu danych ,,,

 

Podaj podstawę prawną na to :) Bo jak da mnie:

 

po co tablice do ustalenia danych skoro nie zaznaczasz wyniku badania ?

 

 

Kolego maros - sprawa niby prosta, ale jak wspomniałem, wielu diagnostów tego tematu "nie ugryzie"...

Właśnie, co z tym ustaleniem danych.

Mam klienta z autem z zagranicy, ważny przegląd (pomijamy jak ustalony, jest ważny), klient chce ustalenie danych ale pojazd bez tablic. I co ja jako diagnosta chowam głowę w piasek ?. Odpowiedź NIE. Przystępuję do badania- ustalam dane na wniosek właściciela pojazdu, jest to badanie dodatkowe więc skreślam pkt 1 i 2 w zaświadczeniu, w uwagach w pkt 1 piszę brak tablic rejestracyjnych. Czy gdzieś popełniłe błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co z tym ustaleniem danych.

Mam klienta z autem z zagranicy, ważny przegląd (pomijamy jak ustalony, jest ważny), klient chce ustalenie danych ale pojazd bez tablic. I co ja jako diagnosta chowam głowę w piasek ?. Odpowiedź NIE. Przystępuję do badania- ustalam dane na wniosek właściciela pojazdu, jest to badanie dodatkowe więc skreślam pkt 1 i 2 w zaświadczeniu, w uwagach w pkt 1 piszę brak tablic rejestracyjnych. Czy gdzieś popełniłe błąd ?

 

Postąpisz prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice,Tablice,Tablice,....... mają być.

Może ktoś kto robi badania bliżej niemieckiej granicy wyjaśni mi co to za tablice z żóltym paskiem?. Jest do nich jakiś papier (dokument) z pieczątką. Jak sobie tlumaczę ten dokument to wychodzi mi że to dowód rejestracyjny. Ten papier jest żólty, DR niemiecki jest zielony. W naszych tabelkach (dla diadnosty) jest napisane że TR niezgodne z dokumentami to usterka istotna. Tu przy żóltych tablicach mamy zgodność z tym żółtym papierem -znaczy P co chodzi o TR. Myślę że śmiało mogę dać P na okresowym.

Jak ktoś widzi tu bląd proszę o ostrą krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przystępuję do badania- ustalam dane na wniosek właściciela pojazdu, jest to badanie dodatkowe więc skreślam pkt 1 i 2 w zaświadczeniu, w uwagach w pkt 1 piszę brak tablic rejestracyjnych. Czy gdzieś popełniłe błąd ?

 

I o to chodzi :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.