Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak sobie czytam te posty i dochodzę do wniosku, że meritum sprawy zostało już wyczerpane. Poczekajmy aż kurz opadnie i zobaczymy co zostanie. Nie ma co już bić piany. Proponuje przenieść dyskusje na http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=151953&sid=c4de1eb35567fa338a0ab0b73d82402f#151953

Przez rok bycia diagnostą nauczyłem się jednego że to Ja się podpisuje pod zaświadczeniem i że to Ja będę rozliczany a nie Pani z WK cz kolega z sąsiedniej stacji. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te posty i dochodzę do wniosku, że meritum sprawy zostało już wyczerpane. Poczekajmy aż kurz opadnie i zobaczymy co zostanie.

Moim zdaniem jeśli autor rozporządzenia zapisał, że tablice są niezbędne do identyfikacji a identyfikacja występuje przy wszystkich badaniach niezależnie czy ustalamy TNB czy nie to nic tu po naszych interpretacjach. Możemy jedynie liczyć że MI zmieni zdanie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jaki rodzaj badania i jaka cena.

 

 

Jak chcesz to możesz samo dodatkowe po kolizji za 94 Pln a jak odbierze DR to przyjedzie na okresowe, albo dodatkowe po kolizji i okresowe (warto poprosić o kartę pojazdu o ile jest wydana, żeby był dokument odpowiadający DR do identyfikacji pojazdu) i nikt Ci głowy nie urwie. Wystawiasz zaświadczenie i jak robiłeś razem z okresowym to po odebrani DR z WK musi wrócić po pieczęć do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nasz robimy : okresowe [98] + dodatkowe tzn. pokolizyjne [94]. W Patronacie sami dopisaliśmy ; okresowe+ dodadkowe i same dodatkowe. Przecież to co ONI wymyślili z tymi badaniami to istny cyrk. Gdzie człowiek zadzwoni to nikt nic nie wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo dodatkowe nie pomoże,mój wk nie wyda dr bez ważnych badan technicznych. A po drugie nie ustała przyczyna zaczymania dr bo policjant wpisal ,,uszkodzenia pokolizyjne, brak badań technicznych"

 

[ Dodano: 11-10-2012, 20:30 ]

Też mam Patronat a telefony nie są odbierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie nie ustała przyczyna zaczymania dr bo policjant wpisal ,,uszkodzenia pokolizyjne, brak badań technicznych"

 

No fakt nie doczytałem zatem dodatkowe i okresowe i KP do identyfikacji pojazdu pomocne jest :)

 

Samo dodatkowe nie pomoże,mój wk nie wyda dr bez ważnych badan technicznych

Ponoć nie ma takiego prawa i musi wydać nawet jak nie jest ważne badanie okresowe, tak mi ostatnio jeden Naczelnik WK powiedział w podobnym przypadku, no ale tu bardziej ktoś z WK by sprawę rozjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma takiego prawa i musi wydać nawet jak nie jest ważne badanie okresowe, tak mi ostatnio jeden Naczelnik WK powiedział w podobnym przypadku, no ale tu bardziej ktoś z WK by sprawę rozjaśnił.

 

Nie ma prawa jeśli powodem zatrzymania byłyby same uszkodzenia pokolizyjne. Tutaj występują łącznie 2 przyczyny - kolizja oraz brak OBT, więc dowód zostanie zwrócony dopiero w momencie ustania wszystkich przyczyn, czyli potrzebne będzie badanie okresowe oraz dodatkowe pokolizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy robicie pokolizyjne jak ma ważne okresowe samo dodatkowe czy też okresowe?

Jeszcze wczoraj była decyzja , łącznie z okresowym jednak po rozmowie z WK okazało się, że nie ma to oparcia w rozporządzeniu i dziś zrobiłem samo dodatkowe za 94 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa jeśli powodem zatrzymania byłyby same uszkodzenia pokolizyjne.

 

Jasne w omawianym przypadku były 2 przyczyny kolizja i brak OBT, więc do odebrania DR bedą potrzebne oba badania.

Mi wcześniej chodziło o samo po kolizji, są WK gdzie przy odbieraniu DR za kolizję stwierdzą że brak jest OBT to opierają się z oddaniem DR, każą jechać zrobic jeszcze OBT i to jest bezprawne działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP o ile wiem , można wydać tylko przy wyniku pozytywnym badania

Ja tez nie spotkałem sie z takim zapisem.

 

par.6 ust.1 pkt 2 mówi nam jak postępować gdy wynik obt jest pozytywny , czyli zaświadczenie +

dip . W ust.4 określono jak postępować gdy wynik jest negatywny dla obt . sprowadzonego "...

.. wystawiając zaświadczenie ......."- nic nie mówi się o dipie.

Ja rozumiem to tak , że przy okresowym sprowadzonego z wynikiem N wystawiam zaświadczenie, klient ma 14 dni na usunięcie usterek i powrót w celu wykonania badania poprawkowego , które jest dokończeniem rozpoczętego badania okresowego i dopiero przy wyniku P otrzymuje dip.

A praktycznie wygląda to tak ,że handlarz nigdy nie wraca na poprawkowe np, jak dostaje N za brak zagłówków siedzeń tylnych, wk.... ny jedzie na inną skp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

par.6 ust.1 pkt 2 mówi nam jak postępować gdy wynik obt jest pozytywny , czyli zaświadczenie +

dip . W ust.4 określono jak postępować gdy wynik jest negatywny dla obt . sprowadzonego "...

.. wystawiając zaświadczenie ......."- nic nie mówi się o dipie.

Wychodzi na to, że faktycznie nie ma obowiązku wystawienia DIP-u jeśli wynik BT jest negatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na szkoleniu wyraźne wytyczne - powypadkowe zawsze tylko z okresowym , nawet jeśli robione było wczoraj! Mało tego , jeśli przy pierwszym klient zatai że autko było puknięte i zrobimy tylko okresowe , a pani w WK znajdzie w papierach gdzieś , to odsyła klienta na powypadkowe , a jeśli klient nie przyjechał w ten sam dzień co robiliśmy okresowe to wykonać należy ponownie okresowe+ powypadkowe. Wytyczne jak mówię ze szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co z tym ustaleniem danych.

Mam klienta z autem z zagranicy, ważny przegląd (pomijamy jak ustalony, jest ważny), klient chce ustalenie danych ale pojazd bez tablic. I co ja jako diagnosta chowam głowę w piasek ?. Odpowiedź NIE. Przystępuję do badania- ustalam dane na wniosek właściciela pojazdu, jest to badanie dodatkowe więc skreślam pkt 1 i 2 w zaświadczeniu, w uwagach w pkt 1 piszę brak tablic rejestracyjnych. Czy gdzieś popełniłe błąd ?

 

Postąpisz prawidłowo.

 

§3.1 pkt 3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych do jego rejestracji -obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku , w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia,

 

w uwagach możesz wpisać na pewno brak tablic jeśli masz skierowanie w celu identyfikacji , w celu ustalenia określonych we wniosku lub skierowaniu danych można sobie to darować raczej gdy sprawdzi się VIN i TZ. oczywiście pkt 1 i 2 skreślamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP wystawiamy każdorazowo jeżeli pojazd przyjechał na tablicach tymczasowych

 

996 par. 6.1 2) dla badania o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c

cyt: "czasowej rejestracji pojazdu dokonuje się: ....... c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania..."

i art 81 ust. 3 ustawy "zerówka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.