Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W/g mnie brak wpisu w dow. rej. GAZ jako UD otwiera wrota do montażu używanych instalacji. Ważny dokument na zbiornik będzie , nie ma więc podstawy do odstąpienia od badania. Natomiast konieczność badania zbiorników gazu po każdej kolizji to chyba lobbing TDT. Już widzę rzesze zadowolonych klientów po drobnych stłuczkach - np. uszkodzone reflektory , pędzących z ochotą na badania pokolizyjne zbiorników!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Natomiast konieczność badania zbiorników gazu po każdej kolizji to chyba lobbing TDT. Już widzę rzesze zadowolonych klientów po drobnych stłuczkach - np. uszkodzone reflektory , pędzących z ochotą na badania pokolizyjne zbiorników!!!

Jak pisze w skierowaniu "uszkodzone reflektory" to też robisz pomiar geometrii ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w celu uściślenia, po 7.10.12 kiedy przed 1 rejestracją bez tablic damy N, to WK zarejestruje, czy nie? Potem powrót na stację, poz.2.10 z cennika? To chyba łatwiejsza droga (ode mnie do WK jest 40 km)? Obawiam się że ludzie odesłani ode mnie po TR i PC niestety do mnie już nie wrócą :( Liczę na Waszą pomoc.

Dobra pogrzebałem w swojej pamięci i przypomniałem sobie kemping, który na BT przed 1 rej. nie miał TZ, dałem N, wrócił do mnie po TZ+poz.2.10 z cennika i wszystko było ok. Mam nadzieję zże z brakiem TR też to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co szkolenia? Rynek to zweryfikuje... No gdzie pojedzie klient? Tam gdzie wymagają PC, czy robią bez? :) A ja np. nie widzę przeszkód,żeby nadal stosować wykładnie MI ze słynnych 27 odpowiedzi, że wymóg tablic owszem jest, no ale wtedy kiedy pojazd już jest zarejestrowany w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić ostatnią interpretację Ministerstwa zezwalającą na robienie przeglądów okresowych przed pierwszą rejestracją bez tablic. Z tego co pamiętam to sens merytoryczny nie zmieni nowe rozporządzenie o badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić ostatnią interpretację Ministerstwa zezwalającą na robienie przeglądów okresowych przed pierwszą rejestracją bez tablic.

Interpretację tą zawiera odp. na pytanie nr 14, ale faktycznie jest tam wspomniany dz u. 155 więc odpowiedzi dotyczą niejako jego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretację tą zawiera odp. na pytanie nr 14, ale faktycznie jest tam wspomniany dz u. 155 więc odpowiedzi dotyczą niejako jego ,,,

Trzeba wystąpić do Ministerstwa o nową interpretację a póki co ustalić tą kwestię indywidualnie z nadzorującym SKP w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast konieczność badania zbiorników gazu po każdej kolizji to chyba lobbing TDT. Już widzę rzesze zadowolonych klientów po drobnych stłuczkach - np. uszkodzone reflektory , pędzących z ochotą na badania pokolizyjne zbiorników!!!

Jak pisze w skierowaniu "uszkodzone reflektory" to też robisz pomiar geometrii ?.

Większość zaświadczeń z policji zawiera : "Skierowanie na badanie powypadkowe" , czyli bez wymieniania uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem kontrolę TDT, przy okazji podpytałem co i jak z nowym rozporządzeniem.

Oczywiście poniższa interpretacja jest panów z TDT, co nie znaczy że tak stanowi prawo.

Co udało mi się dowiedzieć:

- w przypadku niezgodności numeru VIN z DR pojazdu - powinniśmy zatrzymać DR (niezgodność VIN nie jest usterką zagrażająca BRD, dlatego w tabeli jest to UI a nie USB, dlatego stosujemy par5ust6 nowego rozporządzenia),

- dla LPG nadal wystarczy tylko dozór na butlę, nie musi być wpisany LPG w DR pojazdu (tak jak do tej pory, przecież LPG mogło być zamontowane tydzień wcześniej - na wpis do DR jest 30 dni),

- badanie doraźne zbiornika LPG w uzasadnionych przypadkach (kolizja w tył pojazdu),

- tabela usterek nie jest dla policjanta, policjant może zatrzymać DR po wyjechaniu z stacji np. za brak światła,

- tablice rejestracyjne przy OBT przed pierwszą rejestracją - czekać aż się wyjaśni, pojawi się interpretacja z MI, a później robić tak jak "mówi" zainteresowany wydział komunikacji:)

 

Tyle udało mi się dowiedzieć.

 

Nie dotyczy to tego tematu: ale wg Panów z TDT badanie na 1 rok niezależnie czy to będzie niedziela czy dzień wolny od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem rozmowę z moim wydziałem komunikacji -bo jutro mamy szkolenie w tym wydziale i szef pytał się co by jeszcze poruszyć.

Rozmawialiśmy o badaniu bez tablic z zagranicy - po tablice próbne do wydziału komunikacji i dopiero na stację -ale to już nie będzie okresowe przed pierwszą rejestracją bo pojazd zostanie już zarejestrowany .I tyle dzisiaj ,zobaczymy co jutro powiedzą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co udało mi się dowiedzieć:

Dzięki za relacje. Myślę, że tą droga powinniśmy pójść. Jak ktoś otrzyma wytyczne swojego WK (choćby ustne) proszę o podzielenie się nimi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że WK będą miały w pewnym... poważaniu ;) zajęcie stanowiska w tej kwestii :) Niech się diagnosta martwi jak to zrobić. Czemu WK ma o tym decydować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ugodowo dojść do porozumienia -jak jest taki rozpiżdziaj

 

Nie da się, bo co będzie jeśli w różnych WK ustalenia będą różne, a na Twoją stację trafi pojazd z innego powiatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić ostatnią interpretację Ministerstwa zezwalającą na robienie przeglądów okresowych przed pierwszą rejestracją bez tablic.

Interpretację tą zawiera odp. na pytanie nr 14, ale faktycznie jest tam wspomniany dz u. 155 więc odpowiedzi dotyczą niejako jego ,,,

 

Jest tylko jedno "ale". W DzU. który niebawem odejdzie w zapomnienie nie było takiego kryterium jak brak tablic. A w nadchodzącej niebawem apokalipsie "brak tablic", jak grom z jasnego nieba, skutkuje negatywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na to.

Załącznik 1 Dział 1, Przedmiot i zakres pkt 10.5, kolumna 3 lit. b

b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika.

Czy to jest usterka skutkująca uznaniem stanu technicznego za niezadowalający i na dodatek usterka istotna?

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na to.

Załącznik 1 Dział 1, Przedmiot i zakres pkt 10.5, kolumna 3 lit. b

b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika.

Czy to jest usterka skutkująca uznaniem stanu technicznego za niezadowalający i na dodatek usterka istotna?

O co tu chodzi?

To chyba powinno brzmieć: wynik badania uznaje się za negatywny, jeżeli podczas kontroli stwierdzono odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinno brzmieć: wynik badania uznaje się za negatywny, jeżeli podczas kontroli stwierdzono odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika.

Tak powinno być ale było by to zbyt piękne i jak to zwykle bywa musi byc coś spartolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.